200-500TL arası Kafaüstü Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. EgoMaster

EgoMaster
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    Beyerdynamic t50p

http://www.techno-fi.net/forum/index.php?topic=3447.0
    Fiyat olarak iyi yurtdısından getirmeye kalksanız muhtemelen 500 lirayı bulur. Sanki ürünü pazarlıyormusum gibi oldu ama ürün sahibini tanımıyorum bile. Sadece yardım amaçlı.
    Rock ve metal müziğe gidebilecek bir kulaklıkmıs, daha önce dinlemedim. İzolasyon konusuna da birşey diyemeyecegim fakat arkası kapalı oldugundan izolasyonu iyidir diye tahmin ediyorum. Beyerdynamic kulaklıklar rahatlık konusunda baya övülür ve bu kulaklık içinde muhtemelen aynı rahatlık geçerlidir. Satıcıyla irtibata geçerseniz, zannediyorum sizi daha iyi bilgilendirebilir.

2. Splash

Splash
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    Madem kulaklıktan bahsedildi, ben de herkesin kafasında bir fikir oluşabilmesi için birkaç satır yazayım.

Rahatlık, izolasyon ve şıklık açısından ortalama 10 üzerinden 9.5 verebilirim kulaklık için. Özellikle takılmadığı zaman dışarıyla oldukça yüksek miktarda ses veren kulaklıktan takıldığında dışarıya neredeyse hiç ses çıkması gayet güzel bir durum. Tamamen metal olmasına rağmen hafif ve kafa üstünde rahat durabilen bir kulaklık. Başlarda uyumluluk sorunu yaşanabiliyor yapısı nedeniyle. Kulaklıkta sesi almanız için bir hafta değişik şekiller denemeniz gerekebilir fakat daha sonra muhtemelen. Rahatlık konusunda benim şahsen denediğim ve uzun sayılabilecek süre elimde bulunan ESW9 ve HD25-1'den daha rahat ve uzun bir şekilde dinlenebilir bir kulaklık.

Ses olarak durum biraz karışık aslında. Yaklaşık 4-5 aydır (belki 6, komik olabilir ama hatırlayamıyorum aldığım tarihi) kullanmama rağmen hala beni şaşırtabilen bir kulaklık. Başlangıç olarak söyleyebileceğim şey tizler çok temiz ve oldukça geniş bir sahnesi var. Bu açıdan ilk akla gelebilecek müzik türü klasik müziktir. Klasik müzik birinin ciddi anlamda keyif alarak dinleyebileceği yegane kulaklıklardan. Ses konusunda eksik olarak göze çarpan şeylerden en büyüğü bas tepkisinin az kalması. Bas konusunda kulaklık pek derine inememekle beraber özelikle alt frekans baslarını iyi verirken üst frekans baslarında bir takım sorunlar yaşanabiliyor. Kulaklık ayrıca yapay bas verme konusunda da başarılı değil. Kulaklığın bas sesleri gümbür gümbür vermesini istiyorsanız, memnun etmeyebilir. Fakat Like a G6 gibi müziklerde kulaklık titreyecek kadar şiddetli bas verebiliyor.

Arkadaşın aradığı özellikler ve verdiği seçeneklere göre ses bakımında Grado'lar üst sıraları alırken T50p muhtemelen M50 ve HD25-1'in önünde olacaktır. Eğer izolasyon ve rahatlık konusuna gelirsek Grado'lar sonlara düşer, M50 ve T50p muhtemelen en iyi performansı verir. Moda algısı yönünden yine Grado'lar çok zayıf kalıyor, bu konuda da T50p ve M50 ilk sıralarda. Eğer dışarıda da kullanımı isteniyorsa M50'nin boyutu göz önüne alınmalı. HD25-1 de T50p'den ciddi manada büyük.

Tecrübelerim hemen hemen bu kadar bu kulaklıklar konusunda. Yardımcı olabildiysem ne mutlu.

3. thehadi

thehadi
    Expand Collapse
    Guest

Samet T50p ile ilgili olarak ben de benzer yorumlar okumuştum. Alacak olan arkadaşa, hele bir de klasik müzik seviyorsa şimdiden hayırlı olsun. Sevmiyorsa da ben kulaklıkların kişinin dinlediği müzik tarzını bile değiştirebileceğine inanırım ;D Eskiden HE5 kullandığım için şimdi tenor saksafonum var diyebilirim konuyla ilgili olarak ;D

4. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    @exp16: Hayır incelemesini yapmayacağım*. Ama sana şunu diyeyim; Oldskool'un mid / tiz ağırlıklı ama bası unutmamış bir karakteri var. Ayrıca şaşırtıcı bir çözünürlük (detay) mevcut. Eğer dinlemek istiyorsan bugün Cevahire gel erkenden(12 gibi). Geç kalma, çünkü satıyorum ;)

* [size=8pt]Benim kafama tam oturmadığı için[/size]

Collapse Signature Expand Signature
  5. exp16

exp16
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Benim oraya gelmem mümkün değil :).
    Hayırlı olsun diyeyim şimdiden.

6. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    620
    Dışarıda dediğiniz için direk olarak Grado'lar eleniyor. M50'yi beğenemediğim için öneremiyorum.

HD25-1 II (SP değil!) veya arkadaşların dediği gibi T50p de olabilir.

HFI580 de güzel kulaklıktır ama dışarıda kullanmak için biraz büyük olabilir.

7. A Dying Wish

A Dying Wish
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    23
    M50'neden hosuna gitmedi Hasan? Hakkında çok az olumsuz görüş var aslında,meraklandım :)

8. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    620
    [quote author=A Dying Wish link=topic=3454.msg50481#msg50481 date=1335691150]
    M50'neden hosuna gitmedi Hasan? Hakkında çok az olumsuz görüş var aslında,meraklandım :)
    [/quote]

Tizleri çok garip geldi gibi hatırlıyorum.

9. EgoMaster

EgoMaster
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    M50 sanki dışarıda kullanmak için ideal değil gibi geldi bana.

10. A Dying Wish

A Dying Wish
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    23
    M50 kapalı kulaklık olarak hep aklımın bir kenarındaydı.Böylece elenmiş oldu :)

11. XSoldier

XSoldier
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Koca M50'yi bir yorumda sildiniz ya :eek:

12. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    620
    Bana bakmayın, ben çok kulaklık silerim ;D

13. A Dying Wish

A Dying Wish
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    23
    İyi yaptım..Hasan'ın tespitlerine güveniyorum :eek:k

14. Splash

Splash
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    Dışarıda dendiği için M50 her türlü elenir zaten. Onunla dışarıya mı çıkılır ;D

15. Sworn

Sworn
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Herkese çok teşekkür ediyorum yorum ve tavsiyeler için.Sennheiser Hd25 düşünüyorum hala ancak amerikadan 450 lira civarına patlıycak bana taksit imkanı da olmadığı için bir anda ödeyebilmem zor gözüküyor.Gittigidiyordan 200 liraya Audio-Technica ATH-M50 buldum ancak sahtedir gibime geliyor o fiyata.linki de burda:http://urun.gittigidiyor.com/elektronik/audio-technica-ath-m50-studio-monitor-kulaklik-56672852 Türkiyede 500 liraya kadar bulabileceğim başka modeller var mıdır acaba?. Şimdiden teşekkürler.

16. Splash

Splash
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    M50 sahteye benzemiyor ve bildiğim kadarıyla sahtesi yok ama dikkatli olmakta yarar var. Aldıktan sonra iade şansınız da var zaten sahte olduğunu anlarsanız geri gönderebilirsiniz.

HD25-1 için 450 TL çok fazla. Ben zamanında burada ESW9'u geçen sene 270 TL'ye sattım şimdi de T50p'yi 350 TL'ye satıyorum ve HD25-1 bu iki kulaklıktan gerek market fiyatı olarak olsun gerek de klasman olarak olsun daha düşük. Zaten 300 TL civarına ikinci eli satın alınabilinir. Ayrıca o kadar para verecekseniz Metan da hemen hemen aynı fiyata getirir diye tahmin ediyorum. En azından gümrük falan derdiniz olmaz ve garantili olur.

17. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    620
    M50'nin sahtesi var...

18. A Dying Wish

A Dying Wish
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    23
    Bende tam bunu yazacaktım..Malesef sahtesi var ve çok da benziyor orjinaline.

19. Kuzey

Kuzey
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    69
    Ben daha önce rastladım sahtesine, sahibinden ve gittigidiyordaki satıcılara güvenmeyin bu konuda, direk cevapları bile belli ediyor sahte sattıklarını. Ben m50 konusunda biraz soru sorunca hakaretler etmeye başlamıştı bir satıcı örneğin.

20. Splash

Splash
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    Sahtesi varsa hiç bulaşmamak lazım. Zaten oldukça ucuz satıyor, yurtdışında 100 USD'den fazla fiyatlara satılan bir kulaklık M50.

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.