200-500TL arası Kafaüstü Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. Sarelle500gr

Sarelle500gr
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    Arkadaşlar 500 liraya kadar ülke piyasasında bulunabilecek;

detayı yüksek, midleri ön planda, tizleri kristal berraklıkta, basları da bunları destekleyebilecek kapasitede neleri önerirsiniz?

Önceliğim kadın vokallerinin temiz, dolgun ve yakın sunumu, enstrümanlardaki detay misal bir gitarın çalınırken tırnağın tele takılırkenki sesi, çellonun çalınırken yayın tele sürtüşünden çıkan hışırtısı, piyano çalınırken tuşun surdine çarpma sesi gibi detaylar. Törpülenmemiş parlak ama kulağı yormayan tizler. Sıkı olmayan derin boomy yapıda tabir edeceğim baslar.

Mid ve tizleri asla perdelenmemeli, uzaktan vermemeli. Bunun yerine bası az olsun ama detayı yüksek olsun tercihimdir.Beslemesi zor olmayan bir şey olursa da şerbeti olur.

Düzgün diyebileceğim kullandığım tek kulaküstü grado sr80 idi. Hiç sevmemiştim, aşırı sıcak, koyu ve perdeli sunumundan dolayı. Kısa sürede elden çıkardım. Bana kristal berraklıkta sunum yapan bir şey lazım.

2. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,517
    @Sarelle500gr

Hevesinizi kırmak gibi olmasın ama bu fiyat bandında öyle bir kulaklık oldugunu sanmıyorum.Oriolus mk2 bu tabire uyuyor ama onunda fiyatı 800 dolar falandı en son.

Benim aklıma 1 more triple gelıyor veya momentum in ear.Momentum in ear'da mid ve tizler perdelenmez ama mid'ler cok güclü sekilde cıkmaz..Basslarıda dediginiz gibi boomy diye tabir edilebilir.İsterseniz araştırabilirsiniz..

3 kişi bunu beğendi.
  3. Sarelle500gr

Sarelle500gr
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    Komşum kafaüstü sormuştum ama? sen iem modeli yazmışsın. Kafaüstü ne önerebilirsin? Acaba paraya kıyıp sennehiser 598'e çıksam memnun eder mi? Gerçi o da bütçemin hayli hayli üstünde, ben daha 500-600 maks ayarda bir kafaüstü olarak sordum.

Şu aşamada soundmagic e10lar çok kötü geldiği için ya dediğin gibi e1001, se215 ya da momentum gibi iem alacağım, ya da iem defterini kapatıp düzgün bir kafaüstü alacağım. Eskiden kafaüstü kulaklık hiç sevmezdim ama hyperx cloudlar bu konuda fikrimi değiştirdi diyebilirim. iem işi ülkemizde fazla şans işi artık, düzgün model az, 100 dolar altına v karakterl,i bam güm bas vurup çamur gibi ses veren midden nasibini almamış iem dolu piyasa. Hangi incelemeyi okusam "midler biraz geri planda" yazıyor. Yeter artık bu tabiri okumaktan bıktım. Baslı kulaklık yapmak kolay, midi temiz ve ön planda kulaklık sunamıyorlar adam gibi, bıktım aramaktan.

4. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,094
    ikinci el he400i kovalayın bence. 500 liraya olmaz ama 800'lere bulunur muhtemelen.

598 hd650'nin çözünürlüğü daha düşük hali gibi. midleri başarılı ama tizleri sizi tatmin eder mi bilemem.

2 kişi bunu beğendi.
  5. Sarelle500gr

Sarelle500gr
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    Peki 800lü rakamlara çıkmadan daha belirttiğim aralıkta tatmin edici birşeyler çıkmaz mı?

6. esTFyz

esTFyz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    182
    He400i: 625tl satışmış yakın zamanda, fena fiyat değil. Ben HE400S'i 700'den satıyorum 300'ü kablo aslında orijinal kablosunda hasa olduğundan kablo yaptırmak durumunda kaldım paket satıyorum tek tek satmayacağım o yüzden size uymaz maalesef.

İstediğiniz kulaklığın tarifi, HD 650 ile HE400S'i işaret ediyor genel olarak bilgilendireyim. HE400S'de gereken ayar yakalanınca istediğiniz şey ortaya çıkıyor HD 650 dinlemedim bilmiyorum fakat okuduğum yorumlardan sonra diyebilirim ki oda aynı kapıya çıkıyor evet.

2 kişi bunu beğendi.
  7. xanbass

xanbass
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Arkadaşlar merhaba, bas gitar çalıyorum. Gündüz vakitlerinde evde amfi kullanabiliyorum fakat gece mecburen kulaklıkla çalışmak durumunda kalıyorum. Akg K141 Studio mk 1 modeli kulaklığım vardı , eskimeye başladığı için değiştireyim dedim. Sony mdr-7506 ile Ath m50x arasında kaldım fiyatından ötürü Sony'i tercih ettim. Sony müzik dinlerken zevkli fakat çalışırken öyle değil yani low mid frekanslar baya geride gibi geldi bana. Biraz zaman geçsin dedim burn-in olayı için fakat çok da bir değişen olmadı gibi. Sony'i satıp ath m50x almayı düşünüyorum. Deneyen , kullanan arkadaşlardan deneyimlerini bilgi almak isterim. Birde Ath yerine de alternatif bir öneriniz var mıdır ? Türkiye'den almayı düşünmüyorum malum fiyatlardan ötürü , olursa da 2. el alacağım.

8. phobias

phobias
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Bende ATH M50X var ama bas gitar çalan biri olarak sizi ne kadar mutlu eder yorum yapamıyorum. Hiç Sony mdr-7506 denemediğim için de malesef kıyaslayamıyorum. Zaten ben de toplasanız 4-5 kere kullanmışımdır. FLAC kayıt klasik müzik parçalar dinlemiştim. Sahnesi oldukça geniş, low frekanslar da belirgin ve bozunmasızdı.

Eğer Akg K141 Studio mk 1 ile kıyaslatabileceğim biri çıkarsa yorumlarını sizinle de paylaşacağım.

9. xanbass

xanbass
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Teşekkür ederim, ath 40 ile 50 arasında da farklılık var gibi. Benim ihtiyacım olan frekanslar low midler aslında. Sub-bass ağırlıklı olmasa da olur

10. Goat

Goat
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba Arkadaslar,

Uzun süredir tek tarafı bozuk kulaklıkla ilerliyorum maddi durumlar yuzunden. Artık güzel bir kulaklıga geçiş yapmak istiyorum. Bunun için butcemi 300 TL civarlarında belirlemiştim ama kredi kartı vs ile alacağım için 400'lere cıkarım diyorum.

Normal sıradan bir kullanıcıyım. Yolda android LG telefonumla spotify ve soundcloud dinleyerek veya ofiste aynı sekılde laptoptan müzik dinleyerek yaşıyorum. Spesifik bir müzik türü dinlemiyorum. Rock da dinliyorum, electronik de dinliyorum. O yuzden belli bir muzik turune uyması şart değil kulaklıgın. Sadece bass agırlıklı kulaklıkları seviyorum. Tabi tizler de çöp olmayacak. Bu fiyatlarda bir kulaklık iki tarafı da az cok karsılayacagını dusunuyorum.

Yazın kulak ustu kullanmak sıcaklık açısından ızdıraba dönüşebildiğinden ve kafamın kucuk olmasına ragmen kulaklarımı cok sıktıgı ıcın agrı yapmasınan dolayı kulakiçi düşündüm. Ama sanırm rahat bir kulak ustu kulaklık bulup, alacagım :D Belki sonra extradan kulakici de alabilirim.

O yuzden kulakustu kulaklık bakıyorum. Ayrıca dedıgım gıbı kafam cok buyuk olmadıgı ıcın aşırı buyuk bir kulakustu kulaklık istemiyorum. Medium buyukluk olması kafi.

Birkaç kulaklık arastırmıstım ama pc ye format atıldıgından favori listelerim silindi :/ Marshall wireless cok almak istedim ama herkes yorumlarda menteşelerinin cok kolay kırılabildigi belirtilmiş. O yuzden sanırm eledim.

Geçen gün JBL C45BT modelini gördüm. Ama pek bir yorum göremedim. JBL E45BT den farkı nedir? Bilginiz var mıdır? Veya görsel boyut ve performans olarak onerebileceiniz bir kulaklık var mıdır? Alacagım kulaklık wireless olursa daha güzel olur tabi..

Yurtdısından hic almadım teknolojik bir urun. Tr tercihim ama fiyat ve ürün çeşidi acısından yurtdısı daha avantajlı tabi..

Her türlü yardımınıza açıgım.

Teşekkürler Simdiden

11. TAYFUN3506

TAYFUN3506
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    İBASSO İT01 al arkana yaslan dinle dostum, senin için tek sorun iem olması :)

12. Goat

Goat
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0

Peki Beyerdynamic DT 240 PRO ile ilgili bilgisi olan var mıdır?

13. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,944
    Yarım saat dinleme ile ezbere bildiğim kendi benchmark listemle hayran kaldığım kulaklıktır.
    Elbette daha uzun zaman geçirmek gerekiyor tam anlamlı bir izlenim paylaşmak için ancak bu kadarı da yeterli oldu :)
    Basslar etkili, ön planda, vokal sunumu biraz koyu, tizler ise yormayacak türden ve çözünürlük olarak gayet başarılı bir izlenim bıraktı bende.
    Fiyatı göz önünde bulundurulduğunda f/p veya fiyatının üstü çalan bir kulaklık.
    Ancak telefon çıkışı ile yüksek seslerde dinleme yapmak istiyorsanız eksiklikleri telefonun modeline ve gücüne göre değişebilir, güç kısmında tam etkiyi dap(dx80) ile yakaladım.
    Momentum over ear v2'nin üzerine kuma getirmek istemediğimden almaktan vazgeçtim :)

#1433 Synchronicity, 20 Nisan 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Nisan 2018
    2 kişi bunu beğendi.
  14. Goat

Goat
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Teknik bilgi icin cok saolasın dostum. Konfor kısmı icin tabi hemen bilgi edinemezsin ama kulaklık padleri nasıldı? Yumusak mı sert mi? Uzun vadede agrı yapar mı acaba? bir de yabancı forumda kulakları cok sıktıgı soyleniyordu?
    Son bir soru olarak büyüklügü ne kadar kulaklık kısımlarının? Large boy olmadıgını biliyorum ama tam kestiremedim. Marshall'ın bir tık büyüğü gibi geliyor bana..Bunu sormamın sebebi de çok iri yarı biri degilim ve kulaklıgın tum kafamı kaplamasını istemiyorum :)
    Ayrıca benim LG Nexus 5 var..Ses desteginin cok guclu oldugunu sanmıyorum. Duruma göre sanırım bir amfi almak gerekecek ilerde?
    Suan 550 TL ye buldum Tr'de. Son ürünmüş. Cevabınıza göre hemen harekete gececegim :)
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 20 Nisan 2018, İlk mesaj zamanı 20 Nisan 2018 ---
    Teknik bilgi icin cok saolasın dostum. Konfor kısmı icin tabi hemen bilgi edinemezsin ama kulaklık padleri nasıldı? Yumusak mı sert mi? Uzun vadede agrı yapar mı acaba? bir de yabancı forumda kulakları cok sıktıgı soyleniyordu?
    Son bir soru olarak büyüklügü ne kadar kulaklık kısımlarının? Large boy olmadıgını biliyorum ama tam kestiremedim. Marshall'ın bir tık büyüğü gibi geliyor bana..Bunu sormamın sebebi de çok iri yarı biri degilim ve kulaklıgın tum kafamı kaplamasını istemiyorum :)
    Ayrıca benim LG Nexus 5 var..Ses desteginin cok guclu oldugunu sanmıyorum. Duruma göre sanırım bir amfi almak gerekecek ilerde?
    Suan 550 TL ye buldum Tr'de. Son ürünmüş. Cevabınıza göre hemen harekete gececegim :)

15. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,944
    Kulak padleri yumuşak, kulaküstü bir kulaklık çok uzun dinlemelerde kulak kepçesine baskı yapması muhtemel, kendi kullanımımda extra bir basınç hissi yoktu, gayet rahat bir şekilde uydu.
    Pasif izolasyon orta derecede gürültülü bir ortama göre iyi.
    Yalnız kulaklık taç kısmı biraz kalınca ve kablosu burgulu yapıda, yani kablo sabit uzunlukta değil uzamaya meğilli.
    Onun dışında yapı kalitesi olarak gayet iyi.

2 kişi bunu beğendi.
  16. Goat

Goat
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Sanırım ikna oldum dostum :) Derken Beyerdynamic DTX 350 modelini gördüm. 240 pro'nun alt versiyonu gibi. Araların çok fark var mıdır acaba..Yarı fiyat farkı var..

17. ayigittekdemir

ayigittekdemir
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Geçen gün kardeşim bana kendisi için temiz ses veren, mümkünse bluetooth kafa bantlı kulaklık bulmamı istedi. Biraz araştırsam da bir yerden sonra takılıyorum. Genelde rock, metal tarzı enstrümental veya arkada vokalin bulunduğu müzikler dinliyor (tabi amatör olarak). Bluetooth kulaklıkların kablolu kulaklıklar seviyesine erişemediğini biliyorum o yüzden araştırırken bluetoothlara neredeyse bakmadım bile. Karşıma 500 liraya kadar ATH-30x ve DT 240 PRO çıktı fakat stüdyo kulaklığının günlük müzik dinlemede ne derece iş göreceğini bilmiyorum. Sizce stüdyo kulaklık risk mi? Major 2, Plattan 2 veya şu-nlar gibi sokaklarda sıkça karşılaştığımız piyasa kulaklıklarına mı yönelmeliyiz? Şimdiden teşekkür ederim

2 kişi bunu beğendi.
  18. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,660
    #1438 Baran, 27 Nisan 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 27 Nisan 2018
    2 kişi bunu beğendi.
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.