~2000 TL Bütçeli DAP Önerisi

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda ahbob tarafından 5 Temmuz 2017 tarihinde açılan konu

1. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,218
    @ahbob Daha önce de yazdığım gibi, eğer 1 numaralı amacınız ses kalitesiyse ve bir de balanced da düşünüyorsanız, WM1A'nın yanında başlıkta bahsi geçen cihazlar fikrimce saçma olur. Hepsinin üzerinde.

Ben WM1A'yı evde Lotoo Paw Gold ile kıyaslıyorum. Elbette Paw Gold daha üstün ama "kıyaslayabiliyorum" balanced çıkıştan. Anlatabildim sanırım. O yüzden bence durumunuz müsaitse direk WM1A alın derim. Türkiye'deki fiyatı bu seviyedeyken bence kaçmaz.

Hele ki batarya ömrü önemliyse zaten rakibi yok. Ses çıkış gücü de sizi endişelendirmesin çok basit bir yöntemle limit kaldırılıyor. Ayrıca balanced kablo da takarsanız çok daha fazla güç alıyorsunuz.

Ben buluşmada sesli ortamda açık bir kulaklık olan LCD-3'ü dinledim iyi bir ses seviyesinde. Hem de balanced çıkış da değildi.

Collapse Signature Expand Signature
  2. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,833
    Hepsiburada da 2800 TL ve 6 taksitle alınabiliyormuş ilginçmiş, ABD fiyatı 1200 dolarken buradaki fiyat 780 dolara geliyor WM1A.

4 kişi bunu beğendi.
  3. ahbob

ahbob
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    26
    ufuksaracci, önerileriniz için teşekkür ederim. Keşke buradan daha önce, kulaklık almaya niyetim varken haberim olsaydı diyorum. Aldığım zaman tercihimi iPhone'a göre yapmam DAP ile kullanırken belki bir handikap yaratacak olsa da B&W'in daha yeni, yaklaşık 4 aylık olması ve yakın zamanda yeni bir kulaklık alma fikrine biraz uzak olmam dolayısıyla bütçemi DAP edinmede kullanmak daha yakın geliyor.

VirtuFortuna, yorumunuz için çok teşekkür ederim. Şuanda en yakın olduğum cihaz WM1A. Fırsat bulabilirsem düşündüğüm diğer cihazları denemek ile ne gerek var kafa karıştırmaya, içine sindiyse yürü WM1A'ya demek arasında kararsız kaldım yaptığınız kıyaslamadan sonra.

4. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,218
    Düşündüğünüz diğer cihazları alt alta bir yazabilir misiniz rica etsem

5. ahbob

ahbob
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    26
    VirtuFortuna, yapılan önerilerde kendime göre kriterlerde değerlendirerek başta Shanling M5 olmak üzere iBasso DX80'i de incelemeyi, denemeyi düşünmüştüm.

6. ufuksaracci

ufuksaracci
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    696
    Eğer bütçe WM1A'ya çıkacaksa zaten bunca tavsiye boşuna zaten. Zaten Sony öyle bir fiyata konumlamışki kendini daha iyi bir müzikcalar için 5000Tl gibi bütçelere çıkmak gerekiyor.

2 kişi bunu beğendi.
  7. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,218
    Bu 2 cihaz WM1A'nın yanına pek yaklaşamaz. AK300'ün adı geçti sanırım o da aynı şekilde. Hatta AK300 overpriced bir ürün.

WM1A'nın yanına koyabileceğiniz cihaz ancak DX200 olabilir bence ki DX200 de bence saf ses olarak bakarsak bir tık gerisinde. Ama streaming kolaylığı çok cazip kılıyor tabi.

Batarya konusunda zaten piyasadaki hiçbir DAP yaklaşamıyor.

#67 VirtuFortuna, 18 Temmuz 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 18 Temmuz 2017
    3 kişi bunu beğendi.
  8. ufuksaracci

ufuksaracci
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    696
    Siz kulaklık alma fikrine uzağım deseniz de B&W ile birlikteliğiniz uzun sürmeyecektir diye düşünüyorum :D

9. ahbob

ahbob
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    26
    ufuksaracci, yorumunuz için teşekkürler. Bütçe kriterlere uygunluğu ve pek tabi içime sinmesi halinde AK300'ü görebilirdi ama hem benim yaptığım üstünkörü değerlendirme hem de sizlerin yaptığı yorumlar sonucu vazgeçtim ondan tamamen. O fiyat konumlandırması ile en tercih edilesi konumda benim için.
    Kulaklık konusunda birlikteliğimiz ben gibi bu işe girmeye niyetli bir öğrenci için bu gidişle keyfi olmasa da mecburi olacak gibi.

VirtuFortuna, yorumunuz için teşekkür ederim. DX200 ilk başlarda denk geldiğim ancak hem fiyatından hem de Streaming, Android istememem sonucunda vazgeçtiğim ürünlerden biri. Bu gidişle yapılan son yorumlardan sonra bana kalan iş Sony'i raftan almak olacak.

10. zalman_1

zalman_1
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    202
    bende bu aralar dap arayaşındayım.Aklımdan geçen ise wm1a velvet ile nasıl anlaşır acaba

11. ahbob

ahbob
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    26
    Arkadaşlar, ağabeyler, üstatlar merhabalar;

Geç oldu, biraz güç oldu ama sonunda oldu. O zaman elimde olmayan sebeplerden dolayı, almaya karar vermeme rağmen sahip olamadığım Sony'e, forum aracılığıyla, Chatarunga hocamın sayesinde sahip oldum. Bana bu konuda yardımcı olan, fikirlerini ve tecrübelerini paylaşan herkese çok teşekkür ederim.
    Kendimce şöyle bir Walkman-aile fotoğrafı paylaşayım.