3.5mm Kablo Tavsiyesi

'Ekipman Genel' forumunda kungormus tarafından 26 Mart 2020 14:14 tarihinde açılan konu

1. kungormus

kungormus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    Merhabalar, Bilgisayarımın ses kartı var ve çıkışları bilgisayarın arkasında kalıyor haliyle. Sony MDR1AM2 kullanıyorum şuan, 1.2m olan kutu içeriğinden çıkan kabloyu kullanıyorum. Mikrofonu da kullanabilmek için kaliteli bir çoklayıcı aldım fakat arkaya yetişmediği için standart bilgisayarın 3.5mm çıkışlarından alıyorum sesi (bilgisayarın önünde oldukları için yetişebiliyor). Bu da bazen cızırtı-dip ses tarzı şeyler yapabiliyor. Ses kartına ulaştırabilirsem hem ses kalitesinde artış olacağını düşünüyorum hem de o cızırtıdan kurtulacağımı düşünüyorum. Bu konuda bana ne önerirsiniz? 3.5mm yeni bir kablo alıp onu mu bağlayayım (bu noktada güvenemiyorum ucuz yollu kablolara, şuan için kaliteli bir şey alma şansımda yok), yoksa dönüştürücü usulü ile kabloyu uzatacak bir dişi bir erkek 3.5mm kablolardan mı alsam? Ses kalitesinde bir kayıp olur mu? Önerinilerinizi, tavsiyelerinzi bekliyorum. İyi günler dilerim.

2. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,704
    Yalitimi iyi, kalin bir uzatici kablo lazim gibi gorunuyor.

3. kungormus

kungormus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    Hocam öneriniz var mı? Marka-model vs. İnternetten arattım ama çok basit kablolar çıktı, daha çok araç içi teypleri için olan cinslerden. Aliexpress'te falan var ama gönderim süreleri çok uzun.

4. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    387
    imkan varsa kasayi biraz one cekip ses kartina baglayarak dinleme yapmayi deneyin. degecek kadar fark hissederseniz bir cozum bakarsiniz. kaliteli kablolar pahali, belki basic bir dac-amp cozum olabilir uzatma yerine. ya da yine fark hissediyorsaniz @compicat ile gorusmekte fayda olabilir, normalde ust seviye calisiyor ancak belki yardimi dokunur.

Collapse Signature Expand Signature
    mc_technosoft bunu beğendi.
  5. kungormus

kungormus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    Aslında daha önce denedim, farklı hissettiriyor kesinlikle, değer mi değer ancak öyle inanılmaz değişim olmuyor zaten kolay beslenen bir kulaklık. Benim sorunum bu cızırtı aslında. Bir süre daha dinlemeye farkı anlamaya çalışayım bakalım rahatsız edici olursa bir çözüme gitmekte fayda var sizin de söylediğiniz gibi. Teşekkür ederim tekrardan.

theoldman bunu beğendi.
  6. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,704
    Turkiye icinde yasamadigim icin bilemiyorum. Burada Monoprice'tan aliyorum bu tip kablolari. Turkiye'ye de gonderiyor olabilirler. Bir bakin.

High-end kablo (gumus, yuksek saflikta OFC, vs.) almanizi onermem. Sonucta dahili ses kartina baglayacaksiniz. Sizin uygulama icin onemli olan yalitim.

mc_technosoft bunu beğendi.