300-600$ arası Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda Baran tarafından 27 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

1. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,426
    Bu başlıkta 300-600$ arasında satılan kulakiçi kulaklıklar hakkında tavsiye verilecektir.

Lütfen sorularınızı bu başlık altından sorup, konu kirliliğine sebebiyet vermeyiniz.

Tavsiye isterken lütfen;

- Bütçenizi,
    - Sıfır veya ikinci el tercihinizi,
    - Yurtiçi veya yurtdışı alım durumunuzu,
    - Ne tür müzikler dinlediğinizi,
    - Nasıl bir ses aradığınızı,
    - Ve diğer beklentilerinizi

yazarsanız daha kısa sürede, daha doğru öneriler alabilirsiniz.

İyi forumlar.

İlgili kategori içinde yer alan geçmiş tavsiye konuları;
    http://techno-fi.net/forum/konu/300tl-ve-üzeri-kulakiçi-kulaklık-tavsiye-başlığı.2181/

#1 Baran, 27 Nisan 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 27 Nisan 2018
    4 kişi bunu beğendi.
  2. Nightfall

Nightfall
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    41
    Merhabalar, şu an itibariyle jvc fx850 kullanıyorum, özellikle bass performansı olarak beni bir adım öteye taşıyabilecek aynı zamanda diğer frekansların da hakkını verebilecek 450-500 dolar bandında kulakici kulaklık arayışı içerisindeyim. Jvc fx850 yeter de artar otur oturduğun yerde ya da şunu düşünebilirsin şeklinde yardımcı olursanız çok sevinirim :) aklımda olan tek model sony xba z5 ama o da Türkiye de bulunmuyor sanırım.

3. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,049
    imr r1, b-stock kovalayın.

şu anda 100 pound indirim var, 530 dolara geliyor.

https://imracoustics.com/products/59884cfc71b0c811009787d0

2 kişi bunu beğendi.
  4. Nightfall

Nightfall
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    41
    Teşekkür ediyorum bi inceleyeyim kulaklığı uyarsa hazır indirim varken alınabilir.

5. Pax

Pax
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1,429
    Eğer bass seviyorsan R1 i kaçırma. Üreticiye b-stock da sorabilirsin. Kulaklık 500 pound iken ben b-stock R1 i 250 pound a aldım. A-stock 399 pound da güzel fiyat.

Collapse Signature Expand Signature
  6. Nightfall

Nightfall
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    41
    Teşekkür ediyorum, karar verme aşamasındayim. Siz de güzel fiyattan almışsınız.

7. hanbugra

hanbugra
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhabalar ,

Bütcem ikinci el veya sıfır olarak en fazla 1800 TL dir , yurt dışı amazondan satın alım gerçekleştirebilirim onun dışında güvenilir siteler olmak zorunda.Dinlediğim müzik türü ise electronik , rock veya classick muziğe kadar geniş bir aralığı mevcut.Nasıl bir ses aradığım konusuna gelince tecrübe ettiğim kulaklık sayısı oldukça az ( grado sr 60 , sennheiser wireless onear ) dolayısı ile kullanılan teknik terimlerden uzağım ancak , sennheiser ve grado kıyaslaması yaptığımda sennhesier eğlenceli bir kulaklık olduğu , benim için önemli olan sesteki dinamizm , çözünürlük - detay ve sahne olduğunu ifade etmem gerekiyor.

Kaynak olarak ak 70 mk1 kullanacağım.Dolayısı ile uyum bu noktada önemli olacaktır , etymotic er4s önerisi aldım değerli bir forum üyesi arkadaşımızdan onun dışında görüşlerinize açığım.

Şimdiden yorumlarınız için tşk ederim.

Audeze isine 20 ile kararımı verdim ilgilenen arkadaşlara sevgiler saygılar ,

#7 hanbugra, 6 Eylül 2018
    Son düzenleme: 10 Ekim 2018
  8. manowarrior93

manowarrior93
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Herkese merhaba Sony nw_zx100 müzik çalar için kulaklık onerirmisiniz metal müzik dinlemek için fiyatlarınida solermisiniz on numara olur

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,343
    @manowarrior93 2.el kısmında bir adet flc8 olacaktı akıbetini bilmemekle beraber metal müziğe gider diye hatırlıyorum...

10. manowarrior93

manowarrior93
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Şey bana MDR - NW 750 N B bu modelden daha iyi bir kulaklık onerirmisiniz
    Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. cabarov

cabarov
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    Merhaba arkadaşlar.
    Hal hazırda shure se215 spedial edition kullanıyorum. Kulaklığımı yükseltmek istiyorum, 500-600 dolar bütçem var.

Bilgisayar ve cep telefonunda kullanacağım. Film,müzik ve bazen oyun oynarken.

Pek modelleri bilmiyorum ama baktığım modeller Shure se 535 spedial edition ve Westone um pro 50 v2.
    Sizce bu iki modelden hangisi daha iyidir ? Başka marka ve model tavsiyesinede açığım.

12. jamesdean0701

jamesdean0701
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    121
    Noble K10 , Earsonics Sem9 ve Oriolus mk2’yi listeye ekleyebilirsiniz.

2 kişi bunu beğendi.
  13. Dersolmaz

Dersolmaz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    108
    Şansınıza westone 2.el satımda yer alıyor. Noble k10u ve oriolus da aynı şekilde. Tabi westone su an diğerlerine oranla daha uygun fiyata satılıyor. Bir bakın derim

2 kişi bunu beğendi.
  14. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,784
    Eğer bütçenin üzerine 100$ daha çıkamıyorsanız 2.el satım kısmında satışta olan Noble K10'u kaçırmayın imkan el veriyorsa hemen alın, oriolus mk2 forumda satışta var ancak 700$, sahibinden üzerinde Reborn olan yenilenmiş modelini de yine 700$'dan satan birisi vardı sanırım, hala güncelse iletişime geçebilirsiniz.

Bütçe kaynaklı farklı durumlardan ötürü bu ikisi arasında seçim yapmak zorunda kalırsanız se535'i eleyebilirsiniz.

2 kişi bunu beğendi.
  15. cabarov

cabarov
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    Arkadaşlar çok teşekkür ederim. Westone um pro 50 ilanını gördüm ama diğer ilanları görmedim. Şimdi daha dikkatlı bakacagım 2. el bölumune.

Bır şey daha sormak ıstıyorum. Shure se215 den sonra, Wstone um pro 50 v2 'ye veya Noble k10 dan birisne geçiş yaparsam ciddi bir fark yaşar mıyım ? Az buz para değil ve ben profesyonel bır dınleyıcı degılım o yuzden soruyorum.

Cep telefonundan spotify uzerınden muzık dınleyecegım ve evde bılgısayardan fılm fılan ızleyecegım. Sızce tatmın eder mı se215 den sonra bu kulaklıklar ?

@Synchronicity
    @Dersolmaz
    @jamesdean0701

16. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,784

http://www.techno-fi.net/forum/konu...abra-elite-sport-v2-jabra-65t-bose-qc30.9984/
    Burak Bey'in Noble K10 ve Oriolus MK2 ilanı.

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...-oriolus-reborn-pw-audio-no-5-578887840/detay
    Özgür Bey'in Oriolus Reborn ilanı.

Se215'ten bu tarz yüksek sıçramalar tehlikeli olabilir ancak bardağın dolu kısmı ile ilgileniyoruz.
    Bu hobi ile ilgili gönülden bağlı olmayan birine izahı zor şeylerdir ancak kulakiçi kulaklık serüvenini ya tek kalemde silecek ya da çok uzun bir süre arayış içinde olmayacağınız kulaklıklarla zaman geçirmiş, tecrübe etmiş olacaksınız.
    Beklentileriniz çok önemli bu hususta, her ne kadar tecrübesi olan herkes için "çağ atlayacağınız" bir gerçek olsa da kulağınızın tecrübesi size arada fark olmadığı yönünde yanılgılara da yöneltebilir.
    Kendi şahsi düşüncem bütçe müsaitse şayet Oriolus Reborn'ü edinmenizden yana olacak.
    Kulaklıkğınız ile kullanacağınız telefon böyle bir kulaklıktan tam verim alamamanıza yol açacak(dap veya amfi ile müzik dinlemek taşıma zorlukları sebebiyle bir zaman sonra azaltılarak bırakılıyor), ileri de belki üzerine dinleme yapacağınız kaynak yükseltmesiyle kulakiçinde nirvana olabilir.
    Konu dağılmadan devam edeyim film,oyun ve müzik gibi genel kullanım için uyum aslında sizin istediğiniz sunum ile doğru orantıdadır, bu üçünüde en iyi yapabilen kulaklık sanırım yok ancak iyi müzik dinlenilen kulaklıkta da kötü film izlenmeyeceği de fit sorunu dışında tartışılmayacak bir gerçek.
    Kimse de bu farkları garanti edecek cürete sahip değil, olay tamamen sizde bitiyor.
    İsterseniz kademeli yükseltmelerle tecrübe ederek ilerlersiniz isterseniz de direkt TOTL ile başlangıç yaparsınız.

17. cabarov

cabarov
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    Çok teşekkur ederım hocam. Malesef Noble k10 ve orilous çok pahalılar. Westone um pro 50 v2 şuan en cazibi gibi duruyor. Fıyatı nıspeten dıgerlerınden daha uygun.

Bılıyorum bunun cevabını vermek çok zor ama shure se215 den sonra westone um pro 50'ye gecersem herhalde bır fark hıssecegım degıl mı hocam ? CUnku se215 giriş sevıyesı, um pro 50 ırta orta/üst sevıye bır kulaklık.

Dap ve amfi malesef alamayacagım hocam. Cunku hergun onları yanımda taşıyamam, bır sure sonra bıkarım ve kenara atarım boşa para israfı olur. Ben cep telefonuyla dınleyecegım ve evde bılgısayarıma takacagım. Westone um pro 50 yi telefon destekler degıl mı ? İphone xs ile kullanmayı dusunuyorum.

Başınızı ağrıttıysam kusura bakmayın lutfen.

18. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    485
    Telefon ile 600 dolarlık bence biraz ziyan olur. Neticede en iyi telefon 200 dolarlık dap tan kötü çalıyor. Hele ki spotify ile dinlerseniz %50 potansiyeli ile kullanacaksınız kulaklığı.

3 kişi bunu beğendi.
  19. cabarov

cabarov
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    Tesekkur ederum. Haklısınız o kadar para vermeye degmez bu durumda. Forumda 2. el westone um pro v2 var, fıyatta anlaşabılırsem onu almayı dusunuyorum.

20. alpguner

alpguner
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Sahne amaçlı falan anlarım da, iki driver, üç driver diye pazarladıkları modeller dahil henüz audiophile in ear kulaklık görmedim.

ONEPLUS A5000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2 kişi bunu beğendi.