300-600$ arası Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda Baran tarafından 27 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

1. cabarov

cabarov
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    Aynen hocam, mukemmel bır kulaklık yok anlasılan. Deneme yanılma yoluyla alıp deneyecegız artık. :)

2. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    554
    Rica ederim. kulakiçi kulaklıklarda bir iluzyon mevcut. empedansları genelde düşük olduğu için telefonla dahi beslenebiliyor.sürme ile ilgili bir sıkıntı çıkmaz. Bu da defoları saklmada artı olarak yansır. Ancak telefona düşük empedanslı bile olsa 40mm sürücülü bir overear taktığında aslında telefonun öyle matah bir kalite sunmadığını anlarsın. home stereo da damping factor diye bir olgu vardır. bas vurduktan sonra diyaframın kontrollü salınımını tanımlar. telefonlarda bu olay nerdeyse hiç yok. büyük diyaframlı kulaklıkları kontrol edemiyorlar. ama iemlerde bu pek farkına varılmayacak kadar az oluyor. taa ki o kulaklığı iyi bir dap ile sürene kadar. vaktiyle iphone için çok iyi deniliyordu. hatta ipod da öyle.

dürüst olmak gerekirse bazı telefonlar idare eder bir ses veriyor. ve bazı kulaklıklarla da uyumu çok iyi. ama ortalama bir dap ve ortalama kulaklıkla daha iyi ses alıyorsun.

2 kişi bunu beğendi.
  3. cabarov

cabarov
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    Tesekkur ederım bu degerlı bılgıler ıcın. Kulaklıgı aldıktan sonra belkı ılerıde ekstra ekıpman alırım. :)

Edit: Bu soyledıklerınız bılgısayar ıcınde gecerlı mı ?

4. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    554
    Bilgisayarda derken pc ye harici bir dac takarsın o dac müthiş iş yapar. veya kötüdür. karakteri taktığın alet belirler. desktop pcler için üretilmiş pci ses kartları da var onların da iyisi var kötüsü var. onboard ses kartları genel olarak zaten telefonla aynı mantıkla çalışır. düzgün bir amfi devreleri olmaz. son dönem msi filan çok iddialı anakartlar çıkardılar. sabre daclı filan. ama onların da telefonlardan fazla farkı olsun zannetmem. belki biraz daha iyidir.

yanlız harici dac konusunda ben öyle çok abartı rakamlara gerek olmadığını düşünüyorum. büyük paralar vermeden makul ses kalitesi alınıyor. tabii çok pahalıya satılan dacların da muazzam işler yapabildiğini inkar etmemek lazım.

Kendim EMU 0404 USB ses kartı kullanıyorum. Bence bu paralara bu ses çok çok iyi. biraz kaba bir alet ama ikinci elde satıldığı paralara bakınca hiç bir eksisi rahatsız etmez.

2 kişi bunu beğendi.
  5. cabarov

cabarov
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    Çok tesekkur ederım. Oncel kulaklıga karar verıp almaya calısacagım, daha sonra ses kartlarını ınceleyecegım. Genelde cep telefonuyla iş yerınde,yolda ve sporda muzık dınleyecegım ıcın ekıman alıp yanımda tasımam zor olur. Ama bılgısayar ıcın bır alet ılerıde alabılırım.

6. returnity

returnity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    458
    Bir Campfire Andromeda kullanicisi olarak nu IEM'i tamamlayacak ikinci el bir IEM arayisindayim.

Andromeda oldukca notr dizilimli, bas ve tizlerde hafif bir bump sunan harika bir kulaklik bence ama bazen ekstrem metal ya da progressive metal dinlerken bas'i biraz daha gumbur gumbur hissettirecek daha eglenceli ama hiz, cozunurluk ve separasyon yonunu de yabana atmayan iyi bir kulaklik ariyor insan.

WM1A ile kullanmak istedigim bu kulaklik hazir ikinci eli de mevcutken K10 mi yoksa Oriolus mu? Ne dersiniz arkadaslar?

7. orfe

orfe
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    15
    Audeze isine10 modelini canlı dinleme tecrübesi olan birileri var mı acaba ? Yurt dışından almayı düşünüyorum ve ben biraz punchy bass seven biriyim

8. Lazzoli

Lazzoli
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    mrb,

- Bütçenizi :1500-2000 civarı
    - Sıfır veya ikinci el tercihinizi, :ikinci el
    - Yurtiçi veya yurtdışı alım durumunuzu :yok
    - Ne tür müzikler dinlediğinizi, hareketli- :pop-rock-dance
    - Nasıl bir ses aradığınızı, :bas ağırlıklı-pürüssüz, ayrıntılı ve güçlü ses
    - Ve diğer beklentilerinizi :yok

player olarak Sony nw-zx2 kafamda oturdu gibi. yukarıdaki beklentilerimi karşılayacak playera uyumlu bir kulaklık arıyorum. farklı setup tavsiyelerine de açığım.

daha önce fiio x5+fiio e12 ve ath-m50x kullandım.

#28 Lazzoli, 22 Şubat 2019
    Son düzenleme: 22 Şubat 2019
  9. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    #29 DefinitioN, 23 Mart 2019
    Son düzenleme: 23 Mart 2019
  10. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,944
    silinmiştir

#30 Synchronicity, 23 Mart 2019
    Son düzenleme: 5 Mart 2020
    florence bunu beğendi.
  11. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318

Hype olsa bir an duramazdı bende.

#31 DefinitioN, 23 Mart 2019
    Son düzenleme: 23 Mart 2019
  12. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    İbasso İt03 ve Cb12S im var.Fiio X5 3.nesilde balansli çıkışla dinliyorum ve baya güzel bir ses kalitesi elde ettim. Bu kulaklığa geçmeye değer mi sizce. Kıyaslama şansınız olur mu ?

13. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    İT03 dinlemedim.Bu konuda birşey diyemem.Tekrar belirtmem gerek.Üstteki linki o fiyata alınabilir diye yorumlamayın.Kulaklığın ne olduğunu belirtmek için paylaştım.

400 dolar verip 0 acoustune almaktansa 2. el MK2 tercih ederim.Bunu tekrar etmemde fayda var.

14. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,831
    Acoustune hakikaten genel tonlama ve sunum açısından mk2’ye benziyor. Hatta ilana çıktı ama bir saatte gitti. Acaba yanlış mı gördüm dedim. Bana göre it03’ten biraz daha iyi.

15. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    İt03 den iyidir muhtemelen , fakat ben stok kablosuyla hiç dinlemedim İt03 ü. Cb12S gümüş bakır kablo ile ve balansli çıkış ile dinledim. Bu kablonun İt03 e baya etkisi olduğu head fi de sıkça tekrarlanmış. Bu kulaklığın izolasyon konusunda da İt03 kadar iyi olacağını sanmıyorum. İt03 resmen dünyadan koparıyor insanı. Başka bir yönden kulaklığın fantastik tasarımı çok ilgimi çekti. Çok değişik gözüküyor.

16. gaziantep270

gaziantep270
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    - Bütçem 2 bin - 2 bin 500 arası
    - Sıfır ürün
    - Yurtiçi alabilirim
    - Akustik, çok enstrümanlı eski müzikler
    - Doğal, akustik, güçlü
    - Kulakiçi kulaklık almak istiyorum. İlk deneyimim ibasso it01 ile oldu. Büyük bi sıçrama yaşamak istiyorum.

17. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,944
    silinmiştir

#37 Synchronicity, 13 Temmuz 2019
    Son düzenleme: 5 Mart 2020
    mfya bunu beğendi.
  18. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    130
    Arkadaşlar fiyat olarak Mojo aralığında (500-600$) civarında 2.el de olur bir iem tavsiye edebilirmisiniz?

Dinlediğim türler:Edm, hiphop, trap.
    Kaynak: chord mojo.

Önceliklerim: hali hazırda dt1770 kafa üstü kullanıyorum ve beyer'in subbass'i beni mest ediyor. Yani 1. önceliğim derin, kuvvetli bir subbass performansı olmasi. Kesinlikle öyle bam bam bam yüksek hz punchy bass'dan bahsetmiyorum.

Derin ve sıkı vurabilmesi ve bunun yaninda iyi bir mid ve high performansı'da güzel gider. Çok güzel bass' i olan ancak boğuk sesli bir kulaklıktan da pek haz etmem açıkçası. Kısaca mid ve high bölümü senh. gibi olsun, low'da beyer. :D Eğer bunu yapabilen bir alet varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.

Örnek bir parça;
    "X (feat. Future)" by 21 Savage, Metro Boomin, Future https://tidal.com/track/62980266

Mesela bu parça dt1770 de basınçtan kafayı patlatacak şekilde çalarken, a5+ hoperlore geçtiğimde basslar nereye gitti diyorum. A5+ ne kadar bol bassli bir sunumu olsada iş subbass' gelince orada sessiz kalıyor.

#38 PehliOne, 15 Temmuz 2019
    Son düzenleme: 16 Temmuz 2019
  19. hbcke

hbcke
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    36
    Ben de bu klasmanda bir iem arıyorum. Genelde önem verdiğim şey midlerin çekinik olmaması tizlerde çok çekinik olmasa çözünürlüğü iyi olsa ve sahnesi geniş olsa bana yeter. Bu özelliklere sahip 300-600 dolar arası tavsiye verebilecek biri varsa sevinirim.

20. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,217
    500 dolar seviyesinde yeni çıkan Oriveti OH500'ü tavsiye ederim. Bana Oriolus MK2'yi hatırlatan bir sesi var.

Onun dışında iBasso IT04 ve Earsonics ES3 benim tavsiye edebileceğim IEM'ler. Ama OH500 gerçekten etkileyici olmuş.

Ekleme: Acoustone IEM'lere de bakabilirsiniz.

Collapse Signature Expand Signature