300TL ve üzeri Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,858
    O fiyat aralığında önerebileceğim basshead bir iemden ziyade kaynağınızla ilgili bir bilgi vereyim, s5'in yapısı gövdeli değil daha bir flat, özellikle alt frekanslarda derine inmeyen bir karakterde. Alacağınız kulaklık her ne olursa olsun bass için yanlış bir kaynağınız var bilginize.

Yanlıştan kastım da şu, x bir kulaklık aldınız taktınız s5'e beğendiniz veya beğenmediniz fark etmez ama bilin ki o x kulaklığın dirilik potansiyeli daha fazla, yalnızca s5 bunu karakteri gereği veremiyor olacak. @Okidoki48

2. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,522
    Birisine atkafası dıyorsunuz sandım. :gulme

7 kişi bunu beğendi.
  3. Okidoki48

Okidoki48
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Evet bnun farkindayim ama s6 ya gecicem. Birde cowon d3 um var. Kulaklik senelerce bnde kalicak ama kaynagi hersekilde tel vs degistirebilirim..

4. RACEKING26

RACEKING26
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    68
    Sony Ex-650 ile Sony XB90EX arasında kaldım.Kaynak seçmemesi önemli kayıtta 320kbs daha ötesi yok.LG G2 telefonumda dinleyeceğim.Sennehiser Momentum in Ear G Audio Technica CKS-77X Brainwavz S1 kullanıyorum.Bassı derinden vurucu subwoofer etkisinde olan ama diğer frekansları kapatmaması önemli tizleri parlamayan siblance yapmayan sahnesi geniş vokal sesleri renkli sunum yapan sesi perdeli olamayan derinden geliyomuş hissi vermememsi ve boğuk sesi olmaması önemli başka terichler ne olabilir veya bu iki İEM den hangisi daha uygun yardımcı olan arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.

5. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
  6. monster34

monster34
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    Siparis ettigim westone Um3x rc dun elime ulasti. Cok sevdim

Sent from my iPhone using Tapatalk

3 kişi bunu beğendi.
  7. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    Özel bir kulaklık,hayırlı olsun.RC aldığınıza göre kablo yükseltme de yolda demektir. ;)

8. monster34

monster34
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    Aslinda Su anda dusunmuyorum ama ileride ihtiyac duyarsam neden olmasin.

9. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    W4,SM3 kapışmasının efendiliği bozuldu,zilyon tane kulakiçi çıktı.Benim gibi çok yakın takipte kalamayanların aklı labirentlere sıkıştı kaldı.

Hayır hayır en iyisi hangisi diye sormayacağım.Bu fazla kurnaz bi soru olur böylesi çeşit ve zevk varken.

Transparan bir sese sahip,mikro detaylarıyla etkileyen,tizleri bülbül gibi şakıyan fakat yormayan,"kısmen" parlak sesini doğallığıyla pekiştiren,basları da en azından üzmeyen ne var elimizde?

[1000-2000$ demeyin,dükkanı kapatırım. :evl ]

Bu arada,konu başlığı biraz komik mi kalmış geldiğimiz noktada?

10. monster34

monster34
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    Bncede 500TL vs uzeri diye degistirmek gerekli bencede. Cunku anlatilan kulakliklar bu miktarin da oldukca ustunde. Gelinen nokta gayet memnuj edici bence.

11. MagicSound

MagicSound
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Havi B3 Pro 1 var daha once Vsonic gr07 classic kullandım uzun zaman. Önerebileceğiniz bi kulaklık varmı daha çok yabancı pop dinliyorum, açıkçası da pek tecrübem yok, bütçe sınırım 800 liradır. Teşekkürler ( DAP x5 )

Collapse Signature Expand Signature
  12. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,522
    Dunu DN2000J veya JVC-hafx850 olabilir.

3 kişi bunu beğendi.
  13. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,015
    @DefinitioN

StageDiver-2 'ye bir bakın derim.
    Onun dışında dusuk butcelilerden KC06'yıda bir dinlemenizde fayda var.

Saygılar

3 kişi bunu beğendi.
  14. Kayra

Kayra
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    290
    Momentum In Ear hakkındaki düşünceleriniz neler? Metan'dan alabileceğim 300 - 400 TL'ye başka alternatif var mı CX serisi dışında? Momentum'u pek övmüyorlar.

15. melihgezer

melihgezer
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    arkadaşlar shure se215 cx300 e göre nasıldır ? bass konusunda özellikle
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 30 Ağustos 2015, İlk mesaj zamanı 30 Ağustos 2015 ---
    cx 5.00 var 239 tl IE 60 var 479 tl ye hocam

16. Kayra

Kayra
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    290
    Açıkçası CX serisi alırsam CX 985 alırım, başka da almam. :) IE 60'dan kat kat iyi olacaktır.

17. djcaprio

djcaprio
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    78
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 3 Eylül 2015, İlk mesaj zamanı 3 Eylül 2015 ---
    merabalar eğer amacınız yumuşak,kaliteli, dokulu ,derinden etli, ve hacimli bass lar ise pioneer cx8 sizi fazlasıyla memnun eder.sahnesi geniş,ama mid ve tizleri orta şekerli hatta biraz yapay diyebilirim.bassları tam anlamıyla subwoofer tarzı muhteşem derinden vurgusu var iç çekerek vuruyor.uzantısı muhteşem titreşimin son haddine kadar veriyor ve hiç bocalamadan,sıfır uğultu.en bassız playerde bile inanılmaz hacimli bassları var.hippo vb yi bilen bilir kendisi bass kralıdır,head fi de iki kulaklığı kullananların yorumları, hippo vb nin vurgu miktar hacim ve derinlik olarak cx8 e rakip olamayacağı yönünde idi.sadece kalite olarak 100/15 daha iyi olduğu söyleniyordu,ikisini kullananlar cx8 tercih ettiklerini söylüyorlar,özellikle eq ile oynayınca hippo vb nin cx8 in yanına yaklaşması mümkün olmadığını söyleyenler var.bunlara ek olarak bende bass miktarı olarak cx8 e rakip olacak kulak içi kulaklık olduğuna ihtimal vermiyorum varsada şapka çıkarırım.ama olumsuz yönleride az değil. mesela kulaklığı dışarda kullanmak pek mümkün değil kablosu gereksiz yere kalın ve ağır.ve kulaklık belli ses seviyesinden sonra kulakta titriyor. bu,kiminin hoşuna gider kimininde gitmeyebilir. bana kalırsa sadece bass için o paralar verilmez ikinci el temiz bulabilirseniz 200 tl ye kadar alınabilir.iyi şanslar.

2 kişi bunu beğendi.
  18. melihgezer

melihgezer
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    momentumu ne yönden övmüyolar hocam?Ben bu h. sonu kesin alma kararındayım.Fiyatıda metanda baya düşmüş durumda 300 tl ye alınacak bir kulaklık mıdır sizce?

19. TimberlakexD

TimberlakexD
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhabalar adim kemal. Bu islerin acemisi olarak yardimci olabilecek tek dogru adres bu forumdur diye tahmin ediyorum.bikaç gün önce aldığım cks99 beklentilerimin altinda kaldi açıkçası.
    Burn in olayınin da çok etki etcegini düşünmüyorum.
    Yuksek ses seven rock metal dinleyen biriyim. Baslari ön plan da dolu dolu olsun vurdugunda titretsin pitlamasin .tizlerde sivilme makul seviye olmasın.enstrümanları ayirabilsin.makul benim için.

Bütçe olarak kulakici 300-500 arasında gezinebilirim

Sıfır veya temiz ikinci el alabilirim.
    Note 4 kullanıcısıyım gerekli olursa onerinize gore player da alabilirim 200 -300 bütçe de ona ayirabilirim.
    Yardımci olursaniz sevinirim.
    İzmirde ikamet.

20. djcaprio

djcaprio
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    78
    merabalar.öncelikle cks99 faturalımı, bi ikincisi ath ürünleri burn'ine aşırı tepki verirler.ama ne kadar tepki versede cks99 gümbür gümbür bass vermez ama diğer konularda düzelme olabilir.samsung model telefonların geneli yapay ses üretirler.ki sesleri pek tatmin edici değildir.
    merabalar öncelikle cks99 faturalımı,bi ikincisi ath ürünleri burn'ine aşırı tepki verirler.ama ne kadar tepki versede cks99,bass ları titreten cinsten değil,diğer konularda iyileşme olabilir.bi diğer konu samsung telefonların geneli yapay ses üretirler,ve sesleri tatmin edici değildir.sorun bundanda kaynaklanıyor olabilir.cks99 kendi fiyat bandında iyi sayılabilecek bi kulaklık.ama o fiyat bandında yinede çok fazla bişey beklememek lazım.şimdi gelelim diğer hususa,normalde ben size 300 liraya kadar cks1000 öneririm,çünkü yabancı forumlarda jvc fx700 den ve ie80 den daha çok övülen bi kulaklık,bununda bass ları gümbür gümbür değil ama yeterli seviyede dediğiniz rock metal'de iyi gideceğini düşünüyorum.ama kesinlikle orjinal ve faturalı olmalı çünkü memlekette orjinal ath.kulakiçi kulaklık bulmak mesele replikalar kol geziyor.o yüzden ath ler değerini yitiriyor.diğer önerimde jvc fx750.player içinde hafif yapay ses yardımıyla rock metallerle iyi giden,ses yüksekliği iyi olan ve bass ları gümbür gümbür olan 150 200 tl arası cowon d2 tavsiye ederim.500 dolaylarına çıkılırsada fiio x3ii veya ibasso dx50 olabilir.

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.