500TL ve üzeri Kafaüstü Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. orion

orion
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Hocam iyi günler genel olarak müzikal jazz, Türk sanat müziği, Türk halk müziği dinliyorum. Almak isteğim kulaklığı genelde ders çalışırken kullanacağım. Çıkabileceğim max tutar 500 lira. Üyelerimizden birisi nokta atışı yapabilirse çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler.

2. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Beyerdynamic DT770. 32Ohm olan versiyonu veya sürecek bir amp varsa 250Ohm versiyonu... gibi düşünüyorum. Jazz tamam ama Türk sanat müziği gibi şeylerden emin değilim. Kayıtlarını, mix'lerini resmen tost makinesi ile yaptıklarından kulaklık nasıl tepki verir özellikle bakmak lazım.

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  3. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,621
    Ben Türk halk müziği gibi şeyler dinlediği için daha çok mid ağırlıklı şeylerin uygun olacağını düşünmekteyim.Beyerdynamic biraz V shape kacabilir,daha cok elektronik müzik için uygun gibi.

Bass olarak pek bir beklentisi yoksa Sennheiser Hd598 olabilir.Yine ATH'nin AD serisi de olur ancak bulunması zor gibi duruyor.

2.el sitelerde çok rahat bulunuyor hd598,olmadı İstanbuldaysanız dinleyip alabilirsiniz.

3 kişi bunu beğendi.
  4. orion

orion
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Hocam önerileriniz için çok teşekkür ederim bugün Sennheiser ın şubesine gidip Hd598 modelini denedim. Gerçekten de güzel bir kulaklık ama dışarıya çok fazla ses veriyor. Birkaç tane daha kulaklık denedim hazır oradayken. Sennheiser momentum over ear modeli gerçekten çok hoşuma gitti fakat fiyatı 1250 liraydı. Acaba bu kulaklığı Almanya dan bir arkadaşım vasıtasıyla getirtmeye kalksam ne kadar tasarruf ederim?
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 9 Ağustos 2016, İlk mesaj zamanı 9 Ağustos 2016 ---
    Dt770 i deneyemedim. Bu kulkalığı deneyebileceğim İstanbul da bi yer var mıdır? Ayrıca başka önerileriniz varsa onları da denemeye çalışacağım.
    Tekrar sağolun.

5. Ibanez

Ibanez
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    55
    Merak ettiğim bir şey var. Bende Srh 440 kulaklık var. Dt770 modeline bakıyorum. 250 ohm olanı alsam sadece müzik dinleme ve kayıt için evde focusrite 2i4 gibi bir kartla kullanacağımı varsayarsak yine de amfi almama gerek var mı?

6. whiskerry

whiskerry
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba Arkadaşlar

- Bütçe : 200 Dolar
    - Amfi ve DAC hakkındaki durum : Bu konu hakkında bilgim yok, bilgisayarımda kullanacağım onboard ses kartı var.
    - Sıfır veya ikinci el tercihi : Sıfır almak istiyorum
    - Yurtiçi veya yurtdışı alım durumunuzu : Yurtdışı Amazondan alabilirim.
    - Ne tür müzikler dinlediğinizi : Müzikle, oyunla pek işim yok. Ben film izlemek için kulaklık arıyorum.
    - Nasıl bir ses aradığınızı : Ben sadece film izlemek için kulaklık arıyorum bilgisayarımda kullanabileceğim DTS-AC3 DD5.1 formatındaki filmlerin seslerini bana yaşatacak sinemadaki ses ortamını aratmayacak bir kulaklık arıyorum.

7. InsomniumFerum

InsomniumFerum
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Evet arkadaşlar hali hazırda aldığım HTC10 telefonumu DT770 PRO/32OHM modeli ile süsledim. 70 e kadar güzel drive ediyor telefon üstünü almanızı tavsiye etmem. Yakında forumda DT770 için konu açıp videolu değerlendirmede yapacağım.

HTC_M10h cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2 kişi bunu beğendi.
  8. orrrhan2591

orrrhan2591
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    17
    Merhaba bana ipod touch 4g ile kullanabileceğim,amfisiz sürülebilen,mümkün olduğunca geniş sahneli kulaklıklar tavsiye edebilirmisiniz.Benim için önemli olan sahne genişliğidir.

9. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,513
    Genis sahneli kafaustu cok ama ipodla surulebilen olarak aklima bir tek Focal Sipirit Pro geldi. Yine bulunursa ultrasone performance 880'de iş görecektir.

10. orrrhan2591

orrrhan2591
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    17
    max 1000tlye kadar tavsiyede bulunabilirsiniz.1000 tlyi aşmamak kaydıyla amfiylede kullanabilirim.

11. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,513
    Hocam, ipodu aradan cikarsak olur mu, kulakiciler neyse de kafaustulere o guc yetmez. Surebildikleri arasinda da Akg Q460, K404, Akg Y50, Sony xb850 v.s. gibi bassli ama vasat kulakliklar var.
    Son olarak da Ultrasone pro 750'yi tavsiye ederim. Bunu emin degilim tam ama surebilir gibi touch 4.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. orrrhan2591

orrrhan2591
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    17
    Kulakiçi olarak 1000tlye kadar tavsiye edebilirmisiniz.

13. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,807
    Hifiman he400 amfi olmak şartıyla her turlu iş görür ama basshead değilseniz...

14. mavi

mavi
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,513
    Elimdeki, yurt dışı fiyatı (vergi / kargo hariç) $350 olan tertemiz Audio Technica R70X Pro kulaklığımı 850 TL'ye elden çıkarmaktayım.

Biraz zor sürülen bir alet (470 ohm), fakat iyi bir amfiyle Sennheiser HD 6XX serisinden daha doğal, doğru ve gerçekçi ses ürettiği kanısındayım.

İyi bir amfiyle kullanıldığında da (örneğin O2) tam bir f/p ürününe dönüşüyor.

15. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,100
    Beyler uygun fiyata philips a5pro buldum bilgisi olan var mı, ne dersiniz alayım mı :cheesy:
    Bulabildiğim incelemeler olumlu genelde fidelio x2 nin kapalısı deniyor ama kullanan varsa merakla bekliyorum.

not: eski başlığı yeni gördüm aynı ürün olabilir :D, açık kutusu deneyeyim beğenirsem alacam muhtemelen

#1095 DrWhite, 29 Eylül 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 30 Eylül 2016
  16. tanakan

tanakan
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba. Evde kullanacağım bu yüzden de taşıma, kablo derdim yok. 1000 civarı doğala en yakın sesi alabileceğim kulaklık ve gerekirse amp önerir misiniz?

17. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Hifiman HE-400S. Doğal, 1000 civarı, ampsiz sürülebilir. :)

2 kişi bunu beğendi.
  18. KiralikCeset

KiralikCeset
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    2
    Arkadaşlar merhaba,
    Yurtiçinden sıfır olarak max 1100-1200 tl ye alabılecegım kulaklık onerisi beklıyorum. Amfili ya da amfısız kullanılabılır sorun degıl. Muzık tarzı olarak metal dısında tum muzıklerı dınleyen bır dostumuza hedıye olacak. Kendısınde dap olarak x3 v2 var ve ara ara da a1 amfılı clip+ kullanılıyor. Beyerdynamic 1350 model var aklımda. sız ne dusunursunuz ?

19. nirvanamania

nirvanamania
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bütçe: 500-800 tl
    sıfır, yurt içi, rock müzik için, genelde iphone 5s ve laptop ile kullanılacak, ses yalıtımı iyi, kablosuz, kafaüstü kulaklık tavsiyesi verebilir misiniz?

20. MusicMakesItBetter

MusicMakesItBetter
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhabalar,

Öncelikle aranızda çok yeniyim teşekkür ederim.

- Bütçe: Kulaklık için ayırdığım 200$-250$'lık bir bütçem var.

- Amfi ve DAC hakkındaki durum: Amfim ve dac’ım maalesef yok ancak kulaklığa ayırdığım 200$-250$’lık bütçeden hariç amfi ve dac için de bir 100$ ayırabilirim. Taşınabilir olursa iyi olur.

- Sıfır veya ikinci el tercihi: Kulaklığı sıfır arıyorum.

- Yurtiçi veya yurtdışı alım durumu: Tercihen yurtdışı.

- Müzik Türleri: Genellikle rock, rock'n'roll, funk, jazz, blues ve ucundan dubstep dinliyorum.

- Beklentiler: Benim için arkasının kapalı olması çok önemli değil genelde evimde ya da diğer izole ortamlarda kullanmayı düşünüyorum. Yani arkası açık da olabilir, kapalı da olabilir. Farketmez. Beklediğim en önemli şey bir konser kaydı dinlerken beni olduğum yerden alıp konserin verildiği o stada götürebilmesi ve dinlediğim müzik türlerine tezat olacak ama bass'ları.

Tavsiyelerinizi için tekrardan teşekkür ederim.

#1100 MusicMakesItBetter, 10 Ekim 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 11 Ekim 2016
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.