650tl kadar AliExpress'den stüdyo kulaklığı ve ona uygun amfi tavsiyesi

'Kulaklık Genel' forumunda Ialreadygaveup tarafından 14 Nisan 2021 tarihinde açılan konu

1. Ialreadygaveup

Ialreadygaveup
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Sadece bilgisayarda müzik dinlemek için AliExpress'den 650 TL civarı Açık tip kulaküstü bir stüdyo kulaklığı aramaktayım. Yanında aynı şekilde bir amfi de önerirseniz yine AliExpress'ten 300-600 arası çok memnun olurum. Tizlere çok önem veriyorum, baslardan nefret ediyorum. Ses izolasyonu hiç önemli değil hatta olmasa daha iyi. Kısık sesle müzik dinliyorum. Yeterli bilgiye sahip değilim, bildiğiniz ek bir şey varsa paylaşırsanız memnun olurum. Tek hedefim kendi biriktirebildiğim para dahilinde Hi-Fi'ya olabildiğince yakın enstrümental müzik dinlemek. Bütçeleri bi tık daha zorlayabilirim eğer değecekse.

2. Metalingus

Metalingus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    181
    Belirlediğiniz fiyat aralığında en yüksek ses kalitesini kulakiçi kulaklıkta alırsınız.

Moondrop Aria, amp/dac olarak da Fiio uBTR.

80+30 = $ 110. Günün kuponları vs derken daha uyguna gelecektir.

Kafaüstü kulaklıkta ise 1more triple driver kafaüstü öneririm. Geçen hafta Marmarapark Xiaomi store’da 749’a görmüştüm. Eğlenceli seste segment lideri. Amp/dac olarak telefonların dönüştürücü fazlasıyla yeterli olacaktır.

Elbet alternatif mantıklı öneriler gelecektir.

Collapse Signature Expand Signature
    Ialreadygaveup bunu beğendi.
  3. Ialreadygaveup

Ialreadygaveup
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Çok teşekkür ederim. Fakat doğuştan kulak zarımda hassaslık olduğu için kulak içi kulaklık basıncını kaldırmıyor kulaklarım, yırtılıyor gibi bir hissiyat vermekte. Önerdiğiniz kulak üstünü ise bulamadım. Mecburen kulak üstü aramaya devam edeceğim. Amfiye ise bakıyorum hemen.

4. ANATHEMA

ANATHEMA
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    64
    Bütçe aralığınızda kulaklık olarak Philips SHP9500, amfi&dac kombo olarak Hidizs S8 ya da Hidizs S9 incelemenizi tavsiye ederim.

5. Ialreadygaveup

Ialreadygaveup
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Önerdiğiniz üç ürünü de çok beğendim gerçekten minnettarım. Tam istediğim gibi. İyi günler dilerim.

ANATHEMA bunu beğendi.
  6. ANATHEMA

ANATHEMA
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    64
    Rica ederim, umarım beklentilerinizi fazlası ile karşılar.

7. wicalen

wicalen
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    24
    amfi dac olarak tempotec sonata hd pro alabilirsiniz fiyatına göre acayip iş çıkarıyor, kalan parayla kz tarzı bir kulaklık bakabilirsiniz

8. Ialreadygaveup

Ialreadygaveup
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Araştırıyorum araştırıyorum fakat net ve gerçek bir cevap bulamıyorum. Ben güçlü bir kulaklığı normal pc portuna bağlasam, yani amfi veya dac kullanmaz isem benim kaybım tam olarak ne olur? Tamam kulaklık beslenemez fakat bu müziğin kalitesinin düşüklüğü mü olur, yoksa ses seviyesinin düşüklüğü olur ve 20desibeli geçememek gibi sorunlarla mı karşılaşırım? Eğer durum böyleyse amfi parasını memnuniyetle kulaklığa yatırırım zaten sesi açmıyorum pek. Bir de dac ve amfiyi aynı anda kullananlar okudum, amfinin kulaklıktan kat kat daha pahalı olduğunu söyleyenleri okudum iyice çorba oldu aklım. Ben dac da mı satın almalıyım? Temize çekilmiş mantıklı bir kaynak varsa atabilir misiniz veya kendi bilgilerinizi paylaşabilir misiniz acaba? " Bir sisteme ayrılmış bütçenin; %60'ı RCA kablosuna, %15'i güç kablosuna, %15'i usb kablosuna, %5'i DAC'a, %3'ü amfiye, %2'si kulaklığa ayrılmamışsa orada doğru bir sistem kurulduğundan bahsedilemez. " diyen bile var. Anlamıyorum gerçekten.

9. wicalen

wicalen
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    24
    Bu hobi biraz cep yakan bir hobi ve ne alsanız her zaman bir üstünü istemeye başlıyorsunuz. Size verilen tavsiyelerin ne kadarı doğru ne kadarı yanlış bir şey diyemem ancak yeni başlayan biri için durumu bu kadar komplike yapmak çok anlamsız. Dediğim gibi basit bir dac ve uygun fiyatlı bir iem ile bu hobiye başlayabilirsiniz. Kulaklık ve dac dışındaki yükseltmeler minimal düzeyde yükseltmeler olur veya hoşunuza gitmeyen şeyleri düzeltmek amacıyla olur. Örneğin tizler hoşunuza gitmez farklı bir kablo tercihi yaparsınız veya bass ağırlıklı dinlersiniz köpük uç alırsınız gibi. Eğer yüksek sesli müzikler dinlemiyorsanız amp almanıza pek gerek yok ve yüksek sesli dinlemeyi de tavsiye etmem. Dediğim gibi tempotec sonata hd pro ya bakabilirsiniz. Kendim kullandım, hala kullanıyorum. Başarılı bir dac+amp. 350 TL bandında bulabilirsiniz, kuponlarda çok daha uyguna gelecektir. 300 bandında da ikinci el kulaklıklara bakabilirsiniz veya aliexpress üzerinden alacaksanız kz zsx gibi kulaklıklar olabilir.

10. Ialreadygaveup

Ialreadygaveup
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Bana önerdiğiniz ürün aynı anda dac ve amfi mi? yoksa ben ayrıyeten bir dac daha almalı mıyım?

11. ziprar

ziprar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    259
    O bir espri.

Yerinizde olsam tüm parayı amfi gerektirmeyen kafaüstü bir kulaklığa yatırırdım. Şimdilik dac/amfi vs'ye gerek yok bence. Sanırım en verimlisi bu olurdu.

12. Ialreadygaveup

Ialreadygaveup
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Amfi gerektirmediğini nasıl anlayabilirim? ohm değerinin 20 veya daha düşük mü olması gerekmekte? Var mı acaba böyle bir kulaklık.

13. ziprar

ziprar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    259
    Bunda ohm değeri ve sensitivity değeri önemli.

Amfi gerektirmeyen kulaklıkları Türkçe ve İngilizce (head-fi vs) araştırabilirsiniz.
    Aradığınız fiyat aralığında zaten amfi gerektirmeyen kulaklıklar çoğunluktadır, daha üst fiyat segmentlerinde amfi gerektirme düzeyi genelde artar.

14. wicalen

wicalen
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    24
    evet hem dac hem amfi

15. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    219
    Hocam tizlere çok önem veriyorsaniz ve izalasyonda önemli değilse 2.el bir beyerdynamic dt990(arkası açık) veya dt770(arkasi kapalı versiyon)kovalamanizi tavsiye ederim. Fiyatı biraz bütçenizin dışında ancak 80ohm versiyonu alırsanız amfiye ihtiyaç duymadan rahat sürersiniz. Daha sonra sisteme bir dac/amp kombo eklerseniz tadından yenmez, ama 250ohm alacaksanız amfi şart olur.

Sesi %80 civarını kulaklık belirliyor, maximum bütçeyi kulaklığa ayırın. Ben de dt1770 var 500$ lik kulaklık+chord mojo dac/amp(500$) ben bile direkt pc'ye ve dac e bağladığım da ses seviyesi hariç pek bir fark duyamıyorum.

16. Ialreadygaveup

Ialreadygaveup
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Yardımı oldu, fakat malesef o kulaklık bütçemi 4 e katlıyor pek mümkün değil. Ara ara bakarım 2. el satışına ama 2. eli de ucuza satacaklarını hiç sanmıyorum fazla değerli benim için. Sanırım shp9500 ile yetineceğim şu sıralar. Ona bile zor bütçe ayırmaktayım.

barocka bunu beğendi.
  17. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    219
    Burada 1000-1500tl arasında çok satıldığı oldu, o yuzden tetikte olun. Bir çok studio tarafından kullanılan bir kulaklık.