Akıllı Telefonlar ve Müzik

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda madmaxzek tarafından 25 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. Kuzey

Kuzey
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    69
    Head-fi'de geçen bir muhabbet üzerine xda-developers forumarında görmüştüm ben de. Olay aynen bundan bahsediyordu o kısım aklımda çok net kaldı çünkü seste inanılmaz bir doğallaşma ve dolgunlaşmadan söz ediyorlar idi. Lakin kendi nexus'um olduğundan deneyemedim. Sonra da unuttum nerelerde nasıl yapılıyor açıkçası...

2. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Herkese merhaba!
    Bugün nurtopu gibi Hifiman HE-400 kulaklığım geldi. Merak eden olursa diye yazayım dedim, Sony Xperia Z ile son ses bile tatmin edici bir ses alınamıyor. Volume idare eder seviyeye ulaşsa da kalite oldukça kötü. Fiio E12 ile güzel ;D

Sevgiler ve saygılar.

Collapse Signature Expand Signature
  3. asymptote

asymptote
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    40
    Hayırlı olsun, peki E12'de Gain açık mı?

4. as_usual

as_usual
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ben Samsung Galaxy Note 3 kullanıyorum. Telefonu rootladıktan sonra ses ayarları ile oynadım ve kulaklık çıkış sesini yükselttim ve şu an JVC Ha-s500 ile bass ağırlıklı rap ,hip hop, trap tarzı müzikler dinliyorum ve ses bozulmadan bass çamurlaşmadan gümbür gümbür dinliyorum.

5. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    asymptote kusura bakma görmemişim mesajını. Gain'i yüksekte tutuyorum ama düşükde de beynimi patlatacak kadar ses verebiliyor. Aslında ikisi arasında bir karşılaştırma yapmam lazım ses kalitesinde fark var mı diye...

6. asutaykirbiz

asutaykirbiz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Telefon bazinda muzik calar konusunda zirve iphone 4 diye biliyorum. Bir siralama yaparsak 5s, galaxy s3 modeli kacinci sirada olur?

7. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Sıralama kişiden kişiye göre değişir. Tek diyebileceğim 5s'in s3'den net olarak daha iyi olduğudur. 3'ü arasında da i4>5s>s3 derim. Selamlar

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. asutaykirbiz

asutaykirbiz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Soyle diyeyim. Zaten Iphone 5 modelim vardi. 1 kac gun once telefonu caldirdim. Almisken ses kalitesi iyi olsun istiyorum. Iphone 4 eski model. Iphone 5s le iphone 4 arasinda kaldim. Aralarinda daglar kadar fark oldugunu dusunmuyorum. Sizde ne yapmaliyim?

9. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Sadece müzik dinlemeyeceğinize göre 4'ü düşünmenin gereği yok derim :) ayrıca iPod video bile iphone4'den daha iyiydi yanlış hatırlamıyorsam.

10. asutaykirbiz

asutaykirbiz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Hangi cikisindan daha iyi ses alirim? 3,5 mi Lighting mi?

11. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Karakteri değişmiyordu ama daha iyi çözünürlük sunuyordu yanlış hatırlamıyorsam. Asıl önemli olan hangi amfi ile kullanacağınızdır. Altına e11 takacaksanız kulaklık çıkışından devam edin derim mesela :)
    Ayrıca o aparat taşınabilirliği öldürüyor onu da hesaba katmanızı öneririm. Şurada bir foto paylaşmıştım fikir verecektir en azından.

http://www.techno-fi.net/forum/index.php?topic=6549.0

12. heyysanadiyom

heyysanadiyom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    44
    lg lerin ses kalitesi nasıl ?

lg g2 mini yi bekliyorum mesela

13. one_m7

one_m7
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    202
    Htc one - fiio e6 - ath cks55x - ve poweramp yazilimi gayet iyi isler cikariyor ;)

14. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,176
    Başlıktaki önceki postalarda biraz bilgi var.

15. Blackmore

Blackmore
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Galaxy Nexus kullanıyorum. ses kalitesi olarak clip + ile karşılaştırırsam tabii ki geride ama poweramp da eq ile oynadığımda dinlenilebilir seviyede :)

16. brsdrgn

brsdrgn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    98
    arkadaşlar sizden tavsiye istiyorum.şimdi burada pek çok telefon konuşuldu ama hala kararsızım ve en azından tavsiye edeceğiniz telefonu kullanmış,deneyimlemiş de olabilirsiniz.tabi ki performans özelliklerine ve fiyatına dikkat edeceğim ama benim ilk değerlendirmeye tabi tuttuğum kriterlerim artırılabilir hafıza ve kulaklıkla müzik dinleyebilme kalitesi.bana ne önerirsiniz? ya da hangi modellerden uzak durmamı söylersiniz?tavsiyelerinizi bekliyorum. :)

17. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Müzik dinlemek için telefon alınmaz bence. Ses olarak benim dinlediklerim arasında en iyisi note3 diyebilirim ama sadece müzik dinlemek için note3 gibi büyük ve malzeme kalitesi yerlerde sürünen bir tel almazdım.

18. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    Giriş seviyesi bir IEM felan kullanacaksanız, telefon kullanılabilir. Ama çok benzer ve çook uçuk farklar olmadığı için, telefon özelliklerine bakıp telefonunuzu almanız daha iyi olur. Ses zaten en iyisi bile beelki tatmin edecektir.

Gerisi bir üstteki mesajda Umut abinin dediği gibi.

19. smoKing

smoKing
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    HTC şu ana kadar bu konuda iyi yürüdü içindeki çipset wav,flac gibi hifi müzikleri de sorunsuz ve kaliteli biçimde oynatıyor (htc one x)
    müzik telefonu bekleyenlerin htc one 2(m8)'i beklemesini şiddetle öneririm...

20. brsdrgn

brsdrgn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    98
    öncelikle yanıtlarınız için teşekkür ederim.kafam karıştı açıkçası o zaman telefonuma dokunmadan iyi bir müzik çalar satın alayım.yüksek hafıza kapasitesi ve artırılabilir hafızası olan iyi bir müzik çalar lazım olacak.