Akıllı Telefonlar ve Müzik

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda madmaxzek tarafından 25 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,088
    Ama kulakliklarin uzerinde "AKG ile gelistirilmis" yaziyor?

2. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    569
    tamam işte gayet açık :D kulaklıkları akg den alıp koymuşlar. Telefonda bişey yok. Telefonun geliştirilmesi 1 sene gibi zaman alıyor. Adamlar android 8 i daha koyamadılar telefonlarına. 3 ay içinde akg ile çalışıp içine AKM4398 mi koyacaklardı :D

3. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,944
    Aslında ortada "ses çipini akg'ye yaptırdık" veya "designed by akg" gibi bir imza olmamasına rağmen şirketin satın alınması ile samsung'a üretim yapması arasında ilişki bulamadım.
    Harman audio satılmadan da iş birliği yapılmış olabilir.
    Satılma ile %100 ilişkilendirelemez bir durum.
    S7 lere oranla çok daha iyileştirmeler mevcut duyulabilir farklar var. Elbette akg ile bir üst seviyeye çıkarılmış ses çıkışı olmaması üzdü belki s9'un karşılayabileceği bir beklenti olur.

4. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    569
    Akg zaten bildiğim kadarı ile ses çipi yapmaz.

Benim dediğim şeyi siz tekrar yazmışsınız işte. Hayaller s9 veya note9 a kaldı. Hatta note9 direk atlana ağı için s10 veya note10.

Ben kolay kolay fiio x5 veya ibasso dx100 ayarında sesi olan bir telwfon gelmez diyorum. Belki iem için yaklaşılmıştır. Ama kafaüstü kulaklığı akıllı telefondan x5 gibi sürmek zor

5. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,944
    İphone 8plus ile s8+ elimde mevcut olduğundan 2cihaz arasında sürekli bir fark incelemesi yapıyorum.
    İphone 8plus'ı kadıköy buluşmasında gradonun hatırlayamadığım bir modeli ile ve hd650 ile denedim.(tabiki bunları bir masaüstü amfi gibi besledi demiyorum.)
    Gradoyu bayağı iyi sürebildi çok şaşırdık hatta.
    Sonrasında ise bir deneme için hd650 ye bağladığımda ses fena değil di bir telefondan çıkış alınan cihaza göre.
    Htc 10 ile de karşılaştırdım.
    Ses seviyesi olarak aynılar.
    Yani 8plus taki hoparlör güçlendirmesi çıkışa da doğru orantıda yarar sağlamış ki 7plus ile kulaklık çıkışı olarak %20 gibi bir ses şiddeti farkı var hissedilen.
    Kısaca s8veyas8+ dan çok daha kuvvetli ses çıkışı var iphone 8plus'ın.

6. Whisper

Whisper
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    132
    arkadaşlar htc 10 ve ak xb10 un ses kalitesini karşılaştırma şansı olan var mı acaba?

htc 10 yerine alternatif cihaz araştırıyorum one plus 5 , mate 10 pro , lg v30 vb cihazlar hepside aptx hd destekliyor.

Spor yaparken de müzik dinlemek istiyorum kablodan kurtulmak istiyorum yani ak xb10 gibi bişey alırsam istediğim yere asarım kablo çok sorun olmaz 23 gram ağırlığı var ama ses kalitesi nasıldır htc 10 dan iyi midir beni ses kalitesi olarak tatmin eder mi bilemedim..

7. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,944
    Htc 10'un dar sahnesi, yapay sunumu ve yüksek seslerde kulak tırmalayan tizlerine oranla gayet başarılı düzeltmeler yapabildiğini hissedebilirsiniz.
    Ses seviyesi olarak da başarılı yalnız anroid ile telefon üzerinden yapılan kontroller bazen şaşırıyor.
    En kötüsü ise xb10 kullanırken kulaklık kablosu üzerinde mikrofon olsa dahi xb10 un mikrofonu devreye giriyor ve ses alan bir yerde değilse konuşma esnasında rahatınız bozuluyor.
    Kullandığınız kulaklıkla da deneyim farkı değişecektir.

2 kişi bunu beğendi.
  8. Whisper

Whisper
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    132
    ibasso it03 ile kullanacağım zaten mikrofon yok o yüzden sorun yaşamam. ses kalitesi olarak htc 10 dan iyi ise beni her türlü tatmin eder o zaman

şimdi aptx hd destekleyen cep telefonu arayışındayım aklım lg v30 , one plus 5 , mate 10 vb cihazlar var meizu pro 7 de fena durmuyor ama hakkında hiçbir şey bilmiyorum ses kalitesi nasıldır..

9. Cyril

Cyril
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    514
    Root atarım, custom rom severim derseniz Meizu biraz kısır o konuda. Arkadaki ikinci ekran da simetrik değil, sinirimi bozuyor :)

Eyyorlamam bu kadar.

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  10. Dodomodo

Dodomodo
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Arkadaslar selam eski htc 10 kullanicisiyim kendi kulakligi+tidal hifi bana hem ses kalitesi hemde ses seviyesi olarak yetiyordu.Su andada htc u ultra kullaniyorum evet ses cok kaliteli fakat ses seviyesini cok az buldum htc10a gore.
    Aklimda note8+Sennheiser Momentum 2 On-Ear Kulaklık ve Astell&Kern XB10 veya iphone 7plus ile bu seti yapabilirim.
    En azindan htc 10daki ses seviyesi ve kalitesini yakalarmiyim tidal hifi ile deneyimlerinzi fikirlerinizi paylasirsaniz cok sevinirim iyi forumlar.

11. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,944
    silinmiştir

#991 Synchronicity, 22 Ocak 2018
    Son düzenleme: 5 Mart 2020
    2 kişi bunu beğendi.
  12. Dodomodo

Dodomodo
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Cevap icin tesekkur ederim u ultra cok guzel telefon fakat ses seviyesi konusunda beni hayal kirikligina ugratti en mantiklisi note8 uzerinden gitmek

2 kişi bunu beğendi.
  13. sertac

sertac
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    371
    Note 8 in ses kalitesi les diyebilrim arkadaslar . Aksine iphone 7plus in ses kalitesi muazzamdir . Su anda iphone x kullaniyorim simdiye kAdar ki en iyi cep telefonundan cikan sesi dinliyorum.
    Hatta note 8 i satmamin nedenleri arasinda ses kalitesi olduğunu da söyleyeyim

2 kişi bunu beğendi.
  14. Whisper

Whisper
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    132
    Şimdiye kadarki en iyi ses çıkışına sahip cep telefonu diyorsunuz ancak mate 10 pro, lg v30, htc 10 vb cihazlar kullanarak mı yoksa kullanmadan mı diyorsunuz?

15. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,918
    Sanırım Sertaç bey kendi dinledikleri içerisinde demek istiyordur.

Ses konusunda iddialı 8-10 telefonu test etme şansı bulacak bir arkadaş çıksa (telefoncu tanıdığı olan mesela) ve şöyle detaylı bir kıyaslama yazılsa forum için dadından yinmez.

Veya bir buluşmada bu tip telefonları da test etme imkanı bulsak güzel olur.

8 kişi bunu beğendi.
  16. odyopil

odyopil
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    16
    2 sene önce ilk nesil x3 ve v10 ü Yanyana test edince v10 ile gitmenin yeterli ve pratik olduğuna karar vermiştim.şu an v10 um bozuldu ve v30 a geçmek yerime xiaomi mi max 2 alıp fiio q1 mk 2 söyledim.spotify artı kendi arşivimi kullandığım için dap benim için ne kadar android olsa da çok verimli olmayacak.

Bluetooth olarak da v10 ile hd olmayan eski nesil aptx üzerinden me audio x7plus kullanıyordum 2 yıldır.Sporda ve otobüste yeterli geliyor.kablosuz konusunda gözden kaçan bir şey var.Her ne kadar aptx hd müthiş sinyal iletimi sunsa da,o ufacık kablosuz kulaklıklarda bunu işleyecek hakkını verecek sistem kapasite var mı? En iyisinin içinde hangi amfi var? Daha bu veriyi işleyecek kapasitede bir kablosuz kulaklık olduğunu düşünmüyorum.Şu a&k nin xb10 cihazına gelince.Belki yeterli gelebilir fakat yine de başınızın kenarında dolanacak,kolunuza takılacak bir iem kablosu olacak her zaman.Salonda otobüste o gürültü içinde sözde kablosuz müzik için bu paraya değmez bence.Açıkçası salon otobüs kargaşasında o fark asla anlaşılmıyor.Ha ev iş yeri için zaten tak kablonu tam boy amfine dacine setup'a dinle

17. sertac

sertac
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    371
    S3-htcm8-Htc 10-s7edge-iphone7plus-note8-iphonex
    Son kullandigim telefonlar bu sekilde htc 10 ses cikisi yüksek baya yuksek kaliteli mi evet fena degil, s7edge ses cikisi yüksek ama htc10biraz daha kaliteli, iphone 7 plus cok kaliteli ve yuksek ses çıkışlı. Note 8 hem kalitesiz hem ses cikisi dusuk geldi bana.
    İphone x ile iphone 7plus i karsilastirmak istersim a-b testi seklinde ama imkanim olmadi.
    Yani bu listeye gore en iyisi x , en koti note8 .
    Bana gore tabi .

18. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,944
    silinmiştir

#998 Synchronicity, 23 Ocak 2018
    Son düzenleme: 5 Mart 2020
    7 kişi bunu beğendi.
  19. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,663
    Teknoloji sitelerinde bu cihazları inceleyen yazarların anladığı kalite yüksek ses çıkışı üzerine oluşuyor genel olarak. Müşteri kitlesi de benzer.

6 kişi bunu beğendi.
  20. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,918
    Yüksek ses alınca kaliteli bir ses alındığı izlenimi olduğu bir gerçek ancak, LG V20 kullanıcısı olarak V20 nin sunduğu ses kalitesinin birebir kıyaslama şansı bulduğum Aune M1S ve Cayin N3 le çok yakın olduğunu ve birinin galip ilan edilmesinin çok kolay olmadığını söyleyebilirim.

Özellikle LG ve HTC nin öncülük ettiği, ses için daha özel donanımlar kullanma fikrini tamamen de bir satış taktiği olarak görmemek gerekir, bence takdiri hak ediyorlar. Şu an için benim izlenimim 200-250 Dolar'lık DAP lar seviyesinde (giriş seviye mi diyelim bilemiyorum) performans gösterebildikleri yönünde.

8 kişi bunu beğendi.