Akıllı Telefonlar ve Müzik

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda madmaxzek tarafından 25 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,944
    silinmiştir

#1001 Synchronicity, 23 Ocak 2018
    Son düzenleme: 5 Mart 2020
  2. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    407
  3. koraygundogdu

koraygundogdu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    58
    htc 10 ile u11 in ses kalitesini karşılaştıranlar oldu mu acaba? 10 dan u11 e sırf ses için geçmeye değer mi? ben mi6 da kullandım bluetooth ses çıkışı kalite olarak htc10 dan daha detaylıydı kulaklık ses çıkışıda tam tersi

4. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,924
    Elbette haklısınız telefon piyasası bir çok balonu devrim gibi pazarlıyor ve bu tip telefonlarda çok üstün bir ses sunmuyorlar ama piyasada müziklerini sadece telefondan ve telefon kulaklığıyla dinleyen milyonlar olduğu düşünülünce bu da olumlu bir gelişme.

En azından bir farkındalık oluşuyor hifi diye bir şey varmış dedirtse, insanlar müziğinde kaliteli donanıma ihtiyaç duyduğunu telefondan telefona çok fark edebildiğini anlasalar bile olumlu bir gelişmedir.

Collapse Signature Expand Signature
    3 kişi bunu beğendi.
  5. koraygundogdu

koraygundogdu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    58
    Htc 10'dan u11 e geçmeye değer mi aman aman ses kalitesi farkı var mı? xiaomi mi6'da kullandım ve bluetooth üzerinde htc10 dan daha detaylı geldi kulaklık çıkışı da tam tersi.

6. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,944
    silinmiştir

#1006 Synchronicity, 23 Ocak 2018
  7. koraygundogdu

koraygundogdu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    58
    telefonum yok hocam şu an yeni bir cihaz almak üzereyim fakat ne alsam bilemiyorum ses de önemli benim için. 1600 liraya htc10 satılıyor sitelerde ithalat garantili 375tl farkla da mi6 ki donanım anlamında harkulade bir cihaz bilemedim

8. BatmaN19

BatmaN19
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    641
    Note 8in sesi leş ifadesi bana ağır ve haksız geldi.

Sırasıyla s7,c9 pro,xperia xz, s8+ kullandım. note8 i de halen kullanıyorum. Aralarında en iyi bulduğum ses çıkışına sahip cihaz note 8.iphone la kafa kafaya teste sokmadım, kıyaslandığında sonuç ne olur bilmiyorum.İphone 4 ün sesi muazzamdı,hiç itirazım yok. sonrasında gelen modellerin sesi bana yapay ve metalik geldi hep.6 dan sonrada takip etmeyi bıraktım ve denemedim bile. Eko sistem yüzünden asla iphone kullanmayı düşünmüyorum kendi adıma.İlk ve son deneyimim 5s le olmuştu. Büyük pişmanlıktı 15 gün sürdü.

İşin özü note 8 in sesini kötü bulmuyorum. Ve stok akg kulalıklığıyla genel kullanıcı kitlesine extra harcama yapmadan gayet yeterli geleceğini düşünüyorum.

Apple beats i satın aldı bir numarasını göremedik.Onu geçtim bütün aksesuarlarına extradan ciddi paralar ödüyosun.

Bana ait cihazın donanımına yazılımla müdahale eden firmaya güvenmiyorum. Cihazın işlemcisine müdahale eden sesinede eder canı isterse.

5 kişi bunu beğendi.
  9. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,944
    silinmiştir

#1009 Synchronicity, 23 Ocak 2018
    2 kişi bunu beğendi.
  10. koraygundogdu

koraygundogdu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    58
    öyle yapacağım teşekkürler

11. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,944
    silinmiştir

#1011 Synchronicity, 23 Ocak 2018
  12. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,924
    Yalnız Mi6 da Aptx HD yok ki, hatta Apt X bile yok görünüyor yanlış mıyım?

Eğer gerçekten doğruysa belirttiğim durum, XB 10 baya anlamsız kalacaktır.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 23 Ocak 2018, İlk mesaj zamanı 23 Ocak 2018 ---
    Bakınız burada Apt X HD yi geçtim Apt X olmadığı ve böyle bir desteğin henüz düşünülmediği söylenmiş

http://en.miui.com/thread-968005-1-1.html

2 kişi bunu beğendi.
  13. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,944
    silinmiştir

#1013 Synchronicity, 23 Ocak 2018
  14. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,924
    One Plus 5 sanırım Aptx HD yi de destekliyor hocam, onunla XB 10 güzel olur evet.

One Plus cihazlar benim de mutlaka bir gün almak istediğim telefonlar.

15. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,663
    @Chaturanga Abi ben inceleyen kişiler ve kullanıcı kitlelerinden bahsederken cihazların sadece yüksek ses verdiğini belirtmek istemedim. Varsa bir yanlış anlaşılma düzelteyim:) Genel olarak gördüğüm bu telefonları bizim hobi dışında kalan insanlar inanılmaz uçuruyor. Ses şöyle iyi, böyle iyivs şeklinde ama sesten anladıkları kalite değil yüksek ses. Ne kadar yükseğe çıkıyor ve güm güm vuruyorsa o kadar iyi algısı mevcut. İncelemelerde de bunu görebiliyoruz. Yoksa cihazlar tabii kaliteli olabilir, önem veriyor olabilir. Sadece hobi dışından birileri çok kaliteli dediği zaman ekstra bir şüphe ile yaklaşmak gerekiyor bence. Kalite algılarımız açısından far var çünkü:)

Geçmişte HTC M8 telefonu için bir hayli övgü dolu sözler duyuyordum. Birgün cihazı kullanmak için aldım ve hala bu muymuş kalite derim ki ben normalde Paw Gold gibi fark yaratacak bir cihaz olmadıktan sonra telefonu tercih eden biriyimdir.

Ek: Telefon yüksek seslere çıkabiliyor.

5 kişi bunu beğendi.
  16. sertac

sertac
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    371
    Abi valla bana les geldi ya ozellikle iphone 7cplus dan sonra note 8 cidden kotuydu. Size iyi geliyorsa ne guzel bisey diyemem. Akg kulakligi ile dinlemedim ikisini de dunu 2000j ile dinledim tidal ile.

17. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,869
    HTC one M7 kullandığım zamanlar hoparlör ve kulaklık çıkışı açısından piyasanın en iyi telefonuydu. Daha sonra kullandığım Cayin N3 ile kıyasladığım zaman sadece gülmüştüm :D

Ses zevk işidir, duygudur, duymadır eyvallah da iyi sesin bir alt sınırı varsa GENEL olarak telefonlar bu sınırı bence pek geçemiyor ne yazık ki.

2 kişi bunu beğendi.
  18. Cyril

Cyril
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    514
    iPhone 4s'ten M8'e geçtiğimde ben de "Bu muymuş?" demiştim. M8'den ses anlamında düşerek Xiaomi Mi5'e geçince "Ha daha beteri de varmış" demiştim. M8'den LG v10'a geçince "E bu da mı gol değil?" demiş, v10'dan HTC 10'a geçtiğimde "v10 daha temizmiş aslında" diye düşünmüştüm.

Sanırım boyut ve kullanım anlamında v30'u denemek istiyorum son olarak. Fakat ciddi bir indirimle gelmezse olmaz, aylardır giremedi Türkiye piyasasına. Sonra bir süre pes edeceğim.

2 kişi bunu beğendi.
  19. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,944
    silinmiştir

#1019 Synchronicity, 23 Ocak 2018
  20. Picasso16

Picasso16
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    521
    Ben bizzat ikisini de test etmiş biri olarak şunu söyleyebilirim.
    Kulaklık kalitesi Htc 10>htc u11>One M8
    Hoparlör kalitesi:, m8>u11>htc10
    Ne yazık ki m8 in verdiği doygunluk kadar veremiyor u11. U11+ da özellkle u11 e göre müzikal anlamda artış olduğunu standart kullanıcılar bile söylüyor. İyileşmeye gidilen ekran ve pil değil hoparlöre de dokunulmuş.
    Hoparlör ses seviyesi :u11>m8>>htc10
    Htc 10 a m8 den geçmiştim ve ciddi anlamda stereo hoparlörü bırakıp 1+1 adı altında yaptıklaro alttan bass üstten tiz verme iddiası boş çıktı. İnsanlar telefon çalınca bile duyamadığını iddia ettiler htc10 da. Hem kalitede hem sesde ciddi anlamda düşüş oldu. Diğer telefona göre normal ama ses iddiasıyla çift hoparlörün var ama eski modelinden daha dandik hoparlör koymak sinir bozucu.
    Htc u11 o dönüştürücü içinde güya amfi var kardeşim 1000 tl lik ses konusunda iddiası olmayan xperia m4 ü bile daha güzel çalıyor. Bir kıstas oluşturacaksak ses çıkışı yüksek ama keşke olmasa da normal seviyede güzel ses verse diyorsun. Çok ekipman isteyen müziklere basmıyorum, eğlendiğimi bildiğim parçalar uğranmaz oldu. Yorum yapan alıcılar kendi kutudan çıkan kulaklığıyla vay htc 10 dan şöyle farklı diyebilir ama kendi kulaklığı da vasat illaki kendi kulaklığımızı takacağız. Ve fark burada ortaya çıkıyor. Seste çamurlaşma ve açamayacağınız kadar aşırı yüksek ses olmasına rağmen bassları besleyemediği apaçık ortada. Gelelim diğer karşılaştırmaya odyofilleri ilgilendirmese de kamera pil hız ekran kalitesi tasarım olarak yılın e telefonu olabilir bu fiyata. He 3 katına yakın para verip alabileceğiniz iphone x le de kamera karşılaştırması yaptım aşağı kalır yanı yok ama hem htc u11 hem dac amp hem fotoğraf makinesi alırsınız o paraya.

2 kişi bunu beğendi.