Akıllı Telefonlar ve Müzik

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda madmaxzek tarafından 25 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. mc_technosoft

mc_technosoft
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    59
    Kalbimizde.. Htc m8

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Lg Meridian işbirliği v50 G8 ile devam etmiş.
    Kullandıkları çip , dac değerleriyle ilgili bilgi bulabilen var mı ?

LG-H930 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

refuserQ, compicat, barocka ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  3. compicat

compicat
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,628

XDA'da aynı sabre 9218p şeklinde bir yorum geçti; ama ne kadar doğru bilmiyorum. Envanterde dap olsa taşımaya üşendiren v30, rahatlıkla rootlanabilmesiyle hala taş gibi bir opsiyon olmaya devam edecek bence.

Collapse Signature Expand Signature
  4. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Rootlamanın audio kısmına katkısı var mı hocam ?
    Mesela 16 ohmluk bir kulaklığı yüksek empedans modunda kullanabilmek isterdim ara kablosuz.

5. compicat

compicat
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,628
    Root'ta high impedance olayini adaptorsuz rahatlikla yapabiliyorsunuz Hocam. V20 deki izdirabin aksine, v30 daki bir aciktan dolayi tr de satilan plus modelleri dahi rootlanabiliyor bilginiz olsun.

6. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    323
    Lg Türkiye serisi yeni telefonlar rootlanamıyor… Sadece Avrupadan gelen(genelde çift sim girişli ithalatçı garantili telefonlar oluyor genelde) rootlanabiliyor.

7. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    402
    Yaklaşık 1,5 yıldır ZTE Axon 7 ile sürüyorum kulaklıklarımı… AKM 4490 ve AKM 4961 olmak üzere çift dac barındırıyor. Müzik çalarken Dac lar arası geçiş yapmak mümkün ve aradaki farkı net bir şekilde hissedebiliyorsunuz. Birinde sahne daha geniş, diğerinde enstrümanlar daha damarlı çalıyor.

Bir incelemede "63 ohm'luk kulaklık çıkışı ile uyumlu bir direnç yüküne sahip" diye bir ibare okumuştum.

Pinnacle P1, iBasso IT01, Sennheiser Momentum Over Ear 2 ve Moondrop Kanas Pro yu rahatlıkla sürüyor ve tüm bu kulaklıklarla uyumu benim için üst düzey…
    Ayrıca bir dap, dac, anfi taşımak istemediğim ve deneyimlemediğim için bana şu ana kadar çok yeterli geliyor.

Ama kaşınmıyor da değilim, ilk fırsatta v30 ve androidli bir dap ile kapıştırmak istiyorum :)

refuserQ ve fortress34 bunu beğendi.
  8. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Türkiye serisinin hiçbiri mi rootlanımıyor yoksa belli bir seriden sonrası mı hocam?
    Birde internette dolaşan root garanti dışı bırakıyor söylentisi ne kadar doğru ?

9. Zatche

Zatche
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    Bir kaç aya Note 9 almayı planlıyorum. Hazır almışken yanına Astell Kern xb10 almayı düşünüyorum. 400 lira civarı fiyatı var ne dersiniz alınmaya değer mi? Dragonfly'dan falandan iyi midir? 1000 liraya kadar bütçem var. Ne dersiniz?

10. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    323
    Tam zaman söyleyemeyeceğim ancak son 2 3 yılda çıkan V ve G serileri bu şekilde. Zaten ondan öncekilerde sorunlu.

Garanti konusunda ise bence LG nin TR garantisi ne kadar etkili yada bu garantiye ne kadar ihtiyacımız var sorularını sormak gerek.

Edit: V30 serisi rootlanabiliyormuş. Yukarıdaki mesaj gözümden kaçmış.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 27 Şubat 2019 ---
    Dragonfly telefonla sorun çıkaran bir dac ancak yinede bu iki dac ı kıyaslamak doğru değil.

Zatche ve compicat bunu beğendi.
  11. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Valla ben o riske girmeyeceğim hiç.50 ohm altı iem alınca compicat hocamdam bi bakır kablo alıp işi çözecem.

12. compicat

compicat
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,628
    Bir firmware'da absürd bir açık var. Frankestein phone yöntemiyle bu sürüme geçerek rootlayabiliyorsunuz. Denendi yapıldı, h930tr v30 plus'ta. Detaylar için şu konuya bakabilirsiniz:

https://forum.xda-developers.com/lg-v30/how-to/wtf-lg-v30-t3790500

13. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,311
    Note 9 ile meridian explorer sorunsuz çalışıyor. UAPP üzerinden tidal gayet kaliteli sonuç veriyor. Dragonfly'ı bilmiyorum, xb10'u da, ama forumda uygun fiyata bir meridian explorer vardı. Aletin native mqa desteği var mesela. Tidal için biçilmiş kaftan...

Sent from my fridge using Tapatalk

Zatche bunu beğendi.
  14. Zatche

Zatche
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    Öneriniz için teşekkürler incelemeye aldım. Peki bu dacın imr r1 ya da it01, it03 ile uyumu nasıl olur? Ayrıca sizin başka bir konuda amfi katında biraz sönük olduğunu söylemişsiniz. Bu tarz iemleri ne kadar etkiler?

15. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,311
    Öncelikle o iem'leri bilmiyorum, ama amp katının iem'ler için size bir eksiklik hissettireceğini düşünmüyorum, ben hissetmedim. O konu bir kafaüstü kulaklığın sürülmesi ile ilgiliydi, hangisiydi hatırlamıyorum ama büyük amfilerden fayda gören bir kulaklıktı. İem ile gönül rahatlığı ile kullanılır meridian.

Sent from my fridge using Tapatalk

Zatche ve Synchronicity bunu beğendi.
  16. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    Xb10 çok kaliteli bir Bluetooth dac/AMP, ben kullandım fakat sesi V shapedir. Bassları Baya vurgular kendisi. Sesi çok nettir ve arka planı inanılmaz karanlıktır .Ben dengeli kulaklıklarla daha iyi performans sergileyeceğini söyleyebilirim. Ayrıca amfi kısmı da çok güçlüdür. Kulakiçi ile istemediğiniz seviyelere kadar cikar kulakustu için yeterli olur mu bilemiyorum ama.

Zatche bunu beğendi.
  17. Zatche

Zatche
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    Sevindim. Kullanım amacım çözünürlüğü iyi, öteki frekansları kapatmadan bass ağırlıklı dinamik eğlenceli bir kullanım. Ne dersiniz meridian bunun için uygun mudur? Bir de meridian explorer 2 görüyorum hep 1 maalesef bulamadım.

Hal böyle ise aslında çok daha mantıklı kablo derdi yok, küçük, meridiandan ucuz ve sıfır. Amacım yukarıda da belirttiğim üzere eğlence odaklı işe gidip gelirken keyifli müzik dinlemek. Bassları vurgulaması hoşuma gitti açıkçası. Imr R1, it03, it01 ile nasıl gider acaba bir fikriniz var mı?

18. hikkk

hikkk
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    58
    Önceki sayfalardaki mesajlarımı belki görmüşsünüzdür; şu bilgiyi de göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.

Usb dac alırsanız Note 9'da ses kalitesi anlamında çok fazla bir geliştirme elde edemeyebilirsiniz. Ancak bluetooth ile aktarım yaptığınız takdirde doğrudan dac'ın sesini elde ediyorsunuz diye biliyorum.

Zatche bunu beğendi.
  19. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    816
    Harici DAC kullanımında (Bluetooth ve değil fark etmez) sesi DAC işler, kaynak cihazın görevi sadece dijital ses verisini göndermekle sınırlanır..

Zatche bunu beğendi.
  20. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Hocam arada bir fark yok.Bıri kablolu biri kablosuz.Sesi dac isliyor.Note 9 dacsiz kullanilmaz.2 3 kulaklik denedim note 9 ile aglayasi geliyor insanin.

Zatche bunu beğendi.