Akıllı Telefonlar ve Müzik

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda madmaxzek tarafından 25 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. Akales

Akales
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    55
    Evet evet benim Velvetti o :) Kimse beğenmesede benim hala top seviye kullandığım kulaklık, heleki kulak alıştımı Velvet'in sesine bitmiştir olay :)
    Bende uzun zamandır kablo, yanında taşıyacağın extra playerdan vazgeçtim ve telefon+bt kulaklık ile devam ediyorum. Bunu bir yerde upgrade etmek istiyorum ama bakalım

Collapse Signature Expand Signature
  2. stakanar

stakanar
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    223
    Gerçekten bu konuda bir gelişme yok mu yahu?

3. radyo

radyo
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    840
    Ben de bakındım son zamanlarda da ses üzerinde özellikle kulaklık çıkışı üzerinde pek durmuyor üreticiler herhal. Ekran ve kamera ağırlıklı sanki yeniler

4. Akales

Akales
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    55
    Konuya hakim arkadaşlar olacaktır, emin olmamak ile beraber Sony Xperia 1 mark III model telefonda ldac2 ve ozel geliştirilmiş çipleri olan bir 3.5mm giriş var.
    Yanlış bilgi olabilir ama benim aklıma gelen bu var, bilgisi olan var ise bizi bilgilendiriniz lütfen

Collapse Signature Expand Signature
  5. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,715
    Olmaz mı?

LG telefon piyasasından çıkacağını duyurdu.

3.5mm çıkışlı telefon sayısı gittikçe azalmaya devam ediyor.

Zaten kalabalık olan TWS IEM piyasası daha da kalabalıklaşmaya devam ediyor.

stakanar bunu beğendi.
  6. stakanar

stakanar
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    223
    Talep o yönde demek ki

7. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    52
    Sadece "ses kalitesi" olarak kıyaslarsak ikisi arasında kalsanız hangisini tercih ederdiniz? Her ne kadar ikisinde de ES9218P DAC kullanılsa da V30 B&O, G7 ise Meridian tarafından ayarlandı. Dolayısıyla ses karakterleri arasında bir fark olduğunu düşünüyorum. V30'un baslarının daha gövdeli ve güçlü geldiğini okumuştum bir yerde. İkisini de kullanmış biri olarak yorumunuzu merak ettim.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 7 Kasım 2021 ---
    Velvet ile G8s'ye Hi-Fi DAC koymamaları büyük saçmalık. Halbuki olsa alacaktım onlardan birini. Sırf bu yüzden 2021'de dördüncü yılına girmiş V30 aldım.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 7 Kasım 2021 ---
    V30 abartılmıyor aksine tüm övgüleri hakedecek bir başyapıt bence. HiBy R3 kullandım bir süre. Ama V30 ile arasında bir fark yoktu. Yani öyle daha iyi çalıyor diyemem. Bana ikisi de aynı geldi. Ses kalitesi olarak bir fark yoktu. Yanımda hem DAP hem de telefon (iPhone) taşımak bir süre sonra can sıktığı için bu ikisini bir arada sunabilen bir telefon olarak V30 aldım. Baktım ki aralarında ses kalitesi olarak bir fark yok R3'ü sattım. V30 gerçekten de 200-250 dolarlık müzik çalarlarla yarışabilecek bir kaliteye sahip. Bana 200 dolarlık DAP'ı sattırdı. Yanımda hem DAP hem de telefon taşıma zahmetinden kurtardı beni. Sattığım DAP'ı hiç arattırmadı.

#1527 TechnoRom, 7 Kasım 2021
    Son düzenleme: 7 Kasım 2021
    emin50 ve Halitkin bunu beğendi.
  8. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,715
    Baktim gelecek 3.5mm jaksiz, bosuna cirpinmanin bir anlami yok, sonuc kacinilmaz deyip 3.5mm jaksiz duzgun bir telefona gecis yapip bir adet Linsoul xDuoo Link edindim...

onurdogan4 bunu beğendi.
  9. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    613
    Bu işin varacağı yer bluetooth hi-fi veya usb type c dac aparatlar zaten.

Çıkartsa sony çıkartırdı sağlam bir telefon. Belki ilerde ibasso veya fiio akıl eder dap gsm alet yapmayı.

mc_technosoft ve Halitkin bunu beğendi.
  10. mc_technosoft

mc_technosoft
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    63
    Şöyle birşey olabilir Bluetooth bit genişliğini aralığını yükselterek Kulaklık sesini Bluetooth dac ile farklı noktaya taşınabilir

Redmi Note 9 Pro Max cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,715
    Bu işe adamakıllı yatırım yapan tek firma olan LG bile çekildi piyasadan. Bence nefesimizi cok tutmamak lazım.

Özellikle TWS IEM'ler için sorun bandwidth'ten önce güç... Ses kalitesi ve pil ömrü savaş halinde.

#1531 zxc, 6 Aralık 2021
    Son düzenleme: 7 Aralık 2021
    refuserQ ve mc_technosoft bunu beğendi.
  12. mc_technosoft

mc_technosoft
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    63
    Batarya teknolojileri yükselmediği sürece güdük kalacaktır, Ayrıca codec muhabbetleri vs. Bunlar uzun konular... Müzikten zevk almak Stereo ile olacağını düşünüyorum.. Birde odaklanma... Ben qcy t7 aldım geçtim..

Redmi Note 9 Pro Max cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,715
    Deneyimim belirli bir butce icin kulaklik sistemlerinin cok daha iyi ses kalitesi sundugu yonune. Stereo olayi cok cabuk cok pahali hale geliyor. Muzikten zevk alma olayi ise daha cok psikolojiyle alakali.

Bluetooth olayina gelince, HiFi TWS IEM yok bildigim kadariyla. Lakin kafa ustu olayinda cok tecrubem yok. Hifiman'in Bluetooth kafaustu kotu mudur ki?

mc_technosoft bunu beğendi.
  14. müziktutkunu

müziktutkunu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Lg serisindeki quad dac olayı efsaneydi. Lg'nin telefon birimini kapatması bu anlamda çok kötü oldu. Bir ara 2. el olarak alayım dedim adamlar dünyanın parasını istiyor sıfır alayım desen fırsatçılar 7 8k para istiyor. Hiçbir marka Lgdeki ses kalitesinin yanına yaklaşamıyor

15. Berat

Berat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    Yanılmıyorsam dap ve telefon tam anlamıyla verimli şekilde bir araya getirilemiyor. Astell kern modelleri üzerine yaptığımız bir sohbette geçmişti. Neden kaynaklı olduğunu ben de tam olarak bilmiyorum yanlış bilgi vermek de istemiyorum. Tam olarak bilen biri yanıtlarsa çok sevinirim.