Ak120 vs C4; Ak120 vs Tera Player; Ak120 vs RWAK100. Büyük Abiler Karşılaştırması 1

'Müzik Çalar Karşılaştırmaları, Çoklu İncelemeler' forumunda MikePortnoy tarafından 28 Nisan 2014 tarihinde açılan konu

 1. MikePortnoy

  MikePortnoy
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  7 Eylül 2012
  Mesaj:
  3,498
  Alınan Beğeniler:
  3,143
  Merhaba arkadaşlar,

  Foruma bir nebze katkım olsun istedim, büyük abiler bazında piyasadaki Daplar arasında bir karşılaştırma dizisi yazmaya karar verdim.

  Henüz kaç tane cihaza ulaşabileceğimi bilemediğim için kısa pasajlar halinde incelemeleri yayınlarım diye düşündüm.

  Bu incelemeler cihazların kendi aralarındaki karşılaştırmaları içeriyor Dolayısıyla cihazların tekil incelemelerini fazla gözönüne almamanızı tavsiye ederim. Zira Ak100, şu ana kadar ki karşılaştırmalarda en geride kalmış cihaz oalrak gözükse de kendi içerisinde iyi işler yapabiliyor. Dolayısıyla, bu alet kötüymüş diye düşünmenizi istemem. Bir nevi Corvette vs Ferrari vs DeTomaso karşılaştırması olarak düşünülebilir.

  Karşılaştırmalarda laf kalabalığını atlayıp doğrudan ses ile ilgili meseleleri kendi duyduğum gibi anlatmaya çalıştım. Umarım yardımcı olabiliyorumdur.

  Not: Karşılaştırmalar Ak120 referans noktalı yapılmıştır.


  AK120 vs Colorfly C4

  [​IMG]

  Alt Frekanslar:

  C4’ün alt frekansları Ak120’ye göre miktar olarak daha az. C4’ün vuruşları daha dar bir alandan gelirken, Ak120 daha geniş bir alandan alt sesleri veriyor. C4’ün altları, Ak120’ye göre armatürvari ‘’küt’’ şekilde vurma eğilimi gösteriyor. C4’ün tonu çok doğru değil ve detay konusunda bazen sıkıntı yaratabiliyor. Ak120, C4’e göre daha derinlere inlebiliyor.

  Midbas bölgesinde C4’ü miktar olarak biraz eksik buldum. Hali hazırda Ak120’nin bu noktada miktarı daha fazla. Enstrümanların yoğunlaştığı bölgelerde C4 midbas vuruşlarını bazen yutmaya yeltenirken, Ak120 kamburlaşmadan sunum yapmaya devam ediyor.


  Mid Frekanslar:

  Ak120’nin midleri C4’e göre daha dolgun ve koyu çalıyor. C4’te midler daha cılız ve açık tonlu. C4, daha perdesiz ve orta midlerde tonu daha doğru olmakla beraber yeteri kadar midleri uzatmıyor, bazı mid odaklı sesleri net olarak ayıramıyor. Ak120, daha geniş bir spectrumdan sunum yapıyor. Ek olarak C4’ün midleri AK120’ye daha önde konumlu.

  C4’te üst midlerin tonu gereğinden fazla açıklaşıyor ve inceliyor, hızlı pasajlardaki midlerin yukarılara çıktığı noktalarda, tonlamalarda problemler baş gösteriyor. Sesler doğallığını kaybediyor, tonlar bozuluyor ve enstrümanların birbirinden ayırdedilmesi biraz zorlaşıyor. Ak120 üst mid bölgesinde daha rahat ve kontrollü olarak dinlenebiliyor.


  Üst Frekanslar:

  Malumunuz C4’ün üst frekanslarının belirgin olduğu yadsınamaz bir gerçek. Ak120’de üst frekanslar kendilerini daha az belli ediyorlar. Bu fark miktar olmanın dışında bir de daha açık-yumuşak çalmakla alakalı olarak da belirginleşiyor. C4 daha agresif bir yapı sergilerken, Ak120 daha yumuşak ve alta deve olmasa da biraz daha kontrolü ele almış gözüküyor. Ancak C4’ün tizleri parlak değil, bu noktada ‘’açık’’ kavramından ayrılması gerektiğini düşünüyorum.

  Muhtemelen üst frekans detayı konusunda C4 birçok kullanıcıya daha iyi gelecektir. Ancak kendisini dinletme konusunda AK120 bir adım önde bulunuyor açıkçası.


  Sahne ve Enstrüman Ayrımı:

  Ak120 C4’e göre, sahne genişliğinde biraz daha iyi ve derinlikte çok daha iyi netice veriyor.

  Enstrüman ayrımında Ak120 işini daha iyi yapıyor. Yukarıda da belirttiğim gibi C4’te üst midlerin tonlamasındaki problem, enstrümanları birbirine benzeterek karıştırıyor. Bu durumun olmadığı vakit, enstrümanlar arasındaki boşluk, ayırabildiği ölçüde C4’te daha iyi anlaşılıyor. Karanlık olma meselesinde AK120’nin daha iyi olduğunu da ekleyeyim.


  Sonuç:

  C4 klinik, nötr noktasına yakın ve radyomsu bir havada çalarken, Ak120 daha müzikal, görece gövdeli ve sıcak tarafa yakın çalıyor. C4’ün, arada bir sesi kurutmasına rağmen, üst midlere yaklaşmayan mid frekans tonlamaları daha iyi. Yanlız bu kuruluk trampet haricindeki davullara yansıdığında kütüklere vuruyorlarmış gibi ses gelebiliyor.

  Frekansların genel olarak hızında C4’ün bariz bir üstünlüğü var. Hızlı pasajlarda vuruşları kaçırmadan veriyor. Ak120 biraz geri kalıyor bu konuda. Tabii taşınabilirlik, yazılım ve batarya ömrü gibi konularda kesin galip Ak120 oluyor.

  Ak120 vs Tera Player


  [​IMG]
  [​IMG]

  Alt Frekanslar:

  Tera’nın genel olarak en sıkıntılı olduğu bölüm olan alt frekanslarda Ak120’nin önüne geçemediğini söyleyebiliriz.

  Tera’nın vuruşları gereğinden fazla sıkı olmakla beraber, küt küt vuran fazla derine inemeyen altları var. Küt vuruşlar ve midlerinin biraz sert oluşu yüzünden davul sesleri bazen kartonumsu bir tonla gelebiliyor. Bu küt-lük armatürvari çalan kulaklıklar için sıkıntı olabilir.

  Ak120 ise yine sıkı fakat vurgulu çalıyor. Tonu biraz daha yumuşak ve kütüğümsü sesleri duymak biraz zor. Davulun tınıları daha doğru. Vuruşlar Tera’ya göre daha dolgun ve müziğe daha hakim. Tera’nın C4’ümsü vuruşları var. Ancak C4 kuru tahta iken Tera yaş bir tahta edasıyla çalıyor. Ancak C4’te şikayet ettiğim ismini tam olarak koyamadığım radyomsu hava Tera’da yok.

  Midbas bölümünde ise Ak120 daha yüksek çözünürlük sunuyor. Tera’da roll-off yaşanabiliyorken, Ak120’de bu duruma rastlanmıyor. Midbas vuruşları Tera’da bazen kaybolabiliyor. Fakat Tera bu bölümdeki dezavatajını enstrümanlar arası boşluk yaratmada ve sahneyi sıkıştırmamada avantaj olarak kullanıyor.


  Mid Frekanslar:

  Tera biraz sert mid seslere sahip. Fakat bu sertlik ona doğallık sağlıyor, mid seslerde dağınıklık pek oluşmuyor. Ancak Tera sesi yeterince geniş bir alandan-spectrumdan vermiyor. Gerektiği yerde uzamamazlık durumu oluşabiliyor.

  Buna karşılık Tera’nın mid tonu ve tınısı gerçek anlamda iyi. Ak120 biraz koyu-kalın kalırken Tera tam olması gereken yerde bir ton veriyor. Bence cihazı enstrüman ayrımı ile beraber en özel yapan kısım burası. Tera’da biraz olsun bir kuruluk var, ancak bu kuruluk ince bir sınır üzerinde duruyor. A120 ise yumuşaklık verme uğuruna tonu azıcık koyulaştırıyor.

  Tera’nin mid tonu başka bir hiçbir alette görmediğim kadar iyi olsa da, Ak120’nin karşısında midlere hafif bir perde iniyor. Ak120, mid detay performansında bir adım önde gözüküyor.

  Üst midlerde ton doğruluğunun verdiği avantajla Tera biraz daha kontrollü. Ak120 ile Tera’nın burda beraberce iyi yaptığı bir iş var. Midler inceldikçe üst frekanslara karışmıyor, tonları bozmadan vererek enstrüman ayrımı işinde bir avantaja sahip oluyorlar.


  Üst Frekanslar:

  Detay seviyesinin belki birazcık Ak120 lehine olduğu bu kısımda Tera daha yormadan ve yumuşak bir dinleti gerçekleştiriyor. Buna karşılık Ak120 daha canlı, belirgin (miktar olarak değil, farklı anlaşılmasın) ve sıcak üst frekans sunumuna sahip. Ton konusunda Tera bir adım önde diyebilirim. Odunsuluk- Wood sounds good mantığını burada da konuşturmuş Charles Dayı. (Tahsin’den (ç)alınmadır)


  Sahne ve Enstrüman Ayrımı:

  Sahne hem enine hem de derinlik olarak Ak120’de daha geniş-uzun. Zaten Tera’nın sahne ile alakalı genel anlamda bir iddiası yok. Ancak çok spesifik bir sahne-imaj sunumuna sahip. Müzik bölümler halinde konumlanmış. Sanki kayıtlarda kullanılan camlı odacıklardan çalıyor elemanlar. . CMYLMZ’ın dediği gibi ‘’everything but little little into the middle’’ durumunda. Ak120 ise daha çok senfonik bir sahne havasında, hep beraber çalmalı Cuban müzik ile uğraşan çalgıcılar sunumu var.

  Enstrüman ayrımında DAP’lar arasında Ak120’yi çok başarılı bulsam da, Tera midbas konusundaki avantajı ile kesin çizgiler yerine, enstrümanlar arasına çok belirgin boşluklar koyuyor. Enstrümanların birbirine karışması çok zor. Tabi Tera midbas bölgesindeki sunumu birazcık artırsa böyle bir enstrüman ayrımı yapabilir miydi orası bir soru işareti. Midbas hiç öne gelme belirtisi gösteremediği için Tera’da müzik daha ferah dinleniyor. Ak120 daha yoğun çaldığı için enstrümanlar arası boşluk Tera’daki kadar net değil.

  Tera’nın enstrüman ayrımını iyileştiren bir başka yönü ise hızı. C4ü hızlı bulanların, Tera’nın hızı konusunda ağızları açık kalacaktır. Ak120, bu yönden hantal kalıyor.


  Sonuç:

  Pazarın en pahalı ve şımarmış DAP’ı olan Tera Player üst ve özellikle de mid frekans tınıları bakımından Ak120’yi kesin skorlarla alt ediyor. Boyutuna göre inanılmaz bir alet olduğu kesin. Fakat Tera’yı gövdeli çalan cihazlardan sonra dinleyenler biraz cılız bulabilirler, ya da Tera’dan yoğun veya gövdeli çalan bir cihaza geçenler ilk başta cihazın sahnesini yadırgıyacaklardır.

  Ak120 ise daha dolu dolu çalarak müzik dinleten bir cihaz. Tera doğal ve zengin, Ak120 ise dinamik, detaylı ve müzikal olarak tarif edilebilir. Tera nötre daha yakınken, Ak120 nötre yakınlığın biraz sıcağında kalıyor. Her iki cihazda da dijitalleşme belirtileri yok, özellikle ton meselesinden dolayı da Tera’da.

  Midbas bölgesi Tera’yı birazcık gövde yoksunu yaparken, alt frekans ile uğraşanların, tekil-amfisiz dinleyeceklerin pek edinmemesi gereken bir DAP. Buna karşılık AK120 daha çok müzik türüne hitap etmeye aday.

  Tabii Tera’nın insanı kanser eden kullanımı, wav çalması, ekransızlığı, parça ileri geri sarmaması, play pause olmaması gibi etkenler ister istemez kullanıcıyı düşündürüyor.

  Tera genel anlamı ile aşırı detaycı bir cihaz değil. Ak120 detay konusunda daha iyi işler başarırken, Tera’nın nefis tonlaması dinleyiciye detayı aratmıyor.

  Ak120 ile Tera Player aynı fiyattan satılsalar (Charles Dayı duy bizi) tercihler biraz nasıl müzik dinlemek istediğimize bağlı. Her ikisi de birbirinden ve rakiplerinden iyi işler başarıyorlar. Tonlama ve belki biraz enstrüman ayrımı haricinde şu daha iyi demek biraz zor.. Ancak ben olsam, delirme riskini göze alıp Tera’yı seçerdim.

  AK120 vs RWAK100


  [​IMG]

  Alt Frekanslar:


  Alt frekanslar RWAK100’de Ak120’ye göre daha yayvan bir yapıda. Ak120 daha sıkı notalarla ve daha detaylı bir sunum gerçekleştiriyor. Ak120 daha derinlerden detayları söküp alıyor. RWAK100 midbas ile alt frekansların birleştiği noktalarda biraz sıkıntı yaşayabiliyor.

  Midbas bölgesinde Rwak’da biraz roll off yaşanmasına karşılık, Ak120’de kambursuz bir sunum ile roll-off konusunda ve detayda sıkıntı yaşanmıyor.


  Mid Frekanslar:

  RWAK100’den AK120’ye geçerken midlerin üzerine bir perde iniyor. Midler AK120’de az daha yoğun çalıyorlar. Ak120 ile RWAK100 mid sunumdaki temizlik açısından aynı oranda iş başarıyorlar. Ancak Ak120 mid konusundaki detay performansında kesin galip. Ayrıca, genel olarak da daha kontrollü midlere sahip AK120.

  Üst mid kısmında ise AK120 ciddi bir fark yaratıyor. Kontrolü çok daha fazla olmakla birlikte agresif değil. Her iki player de bu bölümdeki kontrol konusunda Dx100’den daha iyiler. AK100 üst midleri biraz renklendirirken, Ak120 biraz sıcaklık katıyor.


  Üst Frekanslar:

  Üstlerde RWAK100 daha canlı çalarken, AK120 daha yumuşak ve kontrollü bir yapıda. Detay seviyesi hemen hemen aynı olsa da kontrol konusunda AK120 daha başarılı. Üst frekanslar, RWAK100’de daha belirgin.

  Sahne ve Enstrüman Ayrımı:

  Sahne genişiği ve derinliği ise her açıdan AK120’de daha iyi. RWAK100’de derinlikten şikayetim vardı açıkçası. AK120 ise bu sorunu ortadan kaldırmış gözüküyor. AK120’nin sahnesi biraz daha geriye yaslı olarak duruyor.

  Enstrüman ayrımı konusunda ise AK120 kesin galip olarak gözüküyor. Enstrümanlar arası boşluk AK120’de daha rahat farkediliyor. Enstrüman tonlamaları her ikisinin de çok doğru değil. Ancak alt frekans tonlamaları en iyi cihazlardan biri olan AK120 biraz daha doğru bir tonlama ile sunum yapıyor.

  AK120 genel olarak daha koyu çalıyor. RWAK100ün canlılığı olmasa da herşeyi ondan daha iyi yapıyor. Daha koyu bir arka plana ve daha iyi bir enstrüman ayrımına sahip. Dx100 tarzı belki daha iyi. AK100 biraz sıkışık çalarken, ak120 daha havadar çalıyor.


  Sonuç:

  AK120 yaklaşık 400 dolarlık fiyat farkını hakediyor mu sorusuna cevabım evet olacaktır. Tabii RWAK100 piyasada bulunan orta düzey Dap’lardan daha iyi şeyler başarıyor. Hatta bazı yönlerden QLS 350’den daha iyi bulduğumu ekleyeyim.

  AK120 ile RWAK100 arasında ses dışında bazı farklar da var. Bunların en belirgin olanı hafıza. Ak120’de 64 gb dahili hafıza bulunmasına karşılık, Ak100’de 32 gb dahili hafıza mevcut. Bununla beraber AK120 128 gb hafıza kartlarını tanırken, Ak100’ün nasıl bir hal içinde olduğu konusunda ne yazık ki güncel bir bilgim yok. Ancak işlemcilerinin aynı olduğunu düşünürsek, 128 gb hafıza kartı Ak100’de sorunsuz çalışacaktır. İkinci el belirgin fark ise cihazların hızları. Ak100 biraz daha hızlı çalışıyor. Muhtemelen bu durum, AK120’de dual dac ve işlemcilerinin aynı olmasından kaynaklanıyor.


  İkinci bölümde görüşmek üzere. Sevgiler ve teşekkürler.
   
  Collapse Signature Expand Signature
  18 kişi bunu beğendi.
 2. moonstar

  moonstar
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  30 Ocak 2014
  Mesaj:
  1,731
  Alınan Beğeniler:
  4,745
  Elinize sağlık. Özellikle AK120 vs. RWAK100 karşılaştırmasını merakla bekliyordum. Söz konusu DAP'ların fiyatları bir hayli şişirilmiş, f/p ürünü olmaktan uzak lüks birer oyuncak gibi geldi bana.
  Teşekkürler.
   
  Collapse Signature Expand Signature
 3. high-fidelity

  high-fidelity
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  1 Ocak 2013
  Mesaj:
  2,157
  Alınan Beğeniler:
  1,595
  Ateş Bey karşılaştırmalar için teşekkürler.Ellerinize sağlık.

  Bu arada fiyat konusunda bir yanlışlık mı var son paragrafta ? 1400 dolar olacaktı sanırım o. :)
   
  Collapse Signature Expand Signature
 4. zafer çoban

  zafer çoban
  Expand Collapse
  FLAC

  Katılım:
  19 Ekim 2013
  Mesaj:
  272
  Alınan Beğeniler:
  125
  Tera Player şaka gibi...
   
 5. tsn141

  tsn141
  Expand Collapse
  DSD

  Katılım:
  28 Şubat 2010
  Mesaj:
  1,460
  Alınan Beğeniler:
  2,488
  Eline sağlık abi, işten dolayı hepsini okuyamadım ama okuduğum kısımlarda kusurları acımadan yazmışsın güzel olmuş.
   
  Collapse Signature Expand Signature
 6. MikePortnoy

  MikePortnoy
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  7 Eylül 2012
  Mesaj:
  3,498
  Alınan Beğeniler:
  3,143
  Aslında belirli fiyat üstündeki aletlerden fiyat performans beklemek doğru değil. Bazı noktadalarda ne kadar ekmek o kadar köfte durumu devreye giriyor. Fiyatının üstüne performans veren tek bir alet var benim gözümde, o da QLS 350.

  Rica ederim ne demek. 400 dolar aradaki fiyat farkı. Rwak100 900 dolar, ak120 1300 dolar. :)

  Charles Altmann inanılmaz bir adam. Arkasında fabrika olmaksızın süper bir tonlama yakalamış.

  Teşekkür ederim Tahsin'im. Tatlı sert birşeyler yazdık işte. :)
   
  Collapse Signature Expand Signature
 7. Juhziz

  Juhziz
  Expand Collapse
  FLAC

  Katılım:
  11 Kasım 2013
  Mesaj:
  238
  Alınan Beğeniler:
  264
  paran olacak acımayacaksın 3'nü alacaksın...
  aralarında keşke sony'yi de görebilseydik gerçi o bunlarla kıyaslanabilinir mi bilemiyorum

  elinize sağlık
   
 8. MikePortnoy

  MikePortnoy
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  7 Eylül 2012
  Mesaj:
  3,498
  Alınan Beğeniler:
  3,143
  Teşekkür ederim. Umut'u kandırıp Zx1'i ekleyeceğim karşılaştırmalara :naughty
   
  Collapse Signature Expand Signature
 9. UmutecH

  UmutecH
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  24 Aralık 2011
  Mesaj:
  3,163
  Alınan Beğeniler:
  2,254
  Eline sağlık Ateş okudum ama bir şey anlamadım. Zx1'i verip de mundar ettirmem zaten :evl
   
  Collapse Signature Expand Signature
 10. MikePortnoy

  MikePortnoy
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  7 Eylül 2012
  Mesaj:
  3,498
  Alınan Beğeniler:
  3,143
  Sana da birşey beğendiremiyoruz valla... :angry

  Güvenmiyor musun Zx1'e yoksa.. :naughty
   
  Collapse Signature Expand Signature
 11. UmutecH

  UmutecH
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  24 Aralık 2011
  Mesaj:
  3,163
  Alınan Beğeniler:
  2,254
  Yok canım niye beğenmeyeyim, daha ne olacak, anlamadım dedim sadece. Birkaç kere okumam lazım galiba :)) Zx1' e güveniyorum da sana güvenmiyorum ;D


  Edit: Şimdi bunu okuyup da ciddiye alan olur maazallah. Ateş 'e canımı emanet ederim takılıyorum sadece. :)
   
  Collapse Signature Expand Signature
  #11 UmutecH, 28 Nisan 2014
  Moderatör tarafından düzenlendi: 28 Nisan 2014
 12. sensable

  sensable
  Expand Collapse
  Moderator
  Site Yetkilisi

  Katılım:
  30 Aralık 2011
  Mesaj:
  935
  Alınan Beğeniler:
  897
  Elinize sağlık. Bir HM901 gördük dün ekipman galerisinde onuda ilerde görürüz umarım karşılaştırmalarda.
   
 13. MikePortnoy

  MikePortnoy
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  7 Eylül 2012
  Mesaj:
  3,498
  Alınan Beğeniler:
  3,143
  Vay arkadaş, dost diyoruz batıyoruz valla.

  Teşekkürler. Onu ekleyebilirsem tabii karşılaştırırım. Tabii sahibine bağlı. :)
   
  Collapse Signature Expand Signature
 14. DefinitioN

  DefinitioN
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  9 Mayıs 2012
  Mesaj:
  2,757
  Alınan Beğeniler:
  6,319
  Ateş eline sağlık.İlgilenmediğim bir konu olmuş.:naughtySahi benin bu sitede ne işim var.:evl

  caraudiohifi'ye gideyim ben.:p

  Güzel olmuş.;)
   
  2 kişi bunu beğendi.
 15. Mair

  Mair
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  29 Ocak 2012
  Mesaj:
  2,564
  Alınan Beğeniler:
  1,069
  Eline sağlık Ateş. Üst seviyedeki boşluk doldu.

  HTC One cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi
   
  Collapse Signature Expand Signature
 16. AxiAziz

  AxiAziz
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  21 Aralık 2011
  Mesaj:
  536
  Alınan Beğeniler:
  625
  Eline sağlık kardeşim.

  Biliyorsun ben de özellikle karşılaştırmalı incelemelerin çok faydalı olduğunu düşünüyorum.
  Hele böyle şampiyonlar ligi kıvamında olunca daha bir şahane olmuş.
   
 17. Serhat

  Serhat
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  29 Ocak 2012
  Mesaj:
  921
  Alınan Beğeniler:
  1,214
  Kalemine, kulağına sağlık Ateş.

  Teşekkürler.

  Gerçekten güzel ve faydalı bir fikir, sayende eyleme dönüştü.

  Cihazlarını gönderen ve gönderecek arkadaşlarada ayrıca teşekkürler.
  Bu üst seviye cihazların forumda incelemelerini okumak zevkliydi ama şimdi karşılaştırmalarını okumak daha da zevkli.

  İnşallah, 901 ve Zx1 de eklenir.

  Forum her geçen gün ekipman olarak zenginleşiyor.

  Her ne kadar üst segment belli isimler üzerinden ilerlesede önemli olan ilerlemiş olmak.

  Allahtan benim gibi herkes yerinde saymıyor.


  Aklıma takılan bir yer oldu:

  "Tera’nın genel olarak en sıkıntılı olduğu bölüm olan alt frekanslarda Ak120’nin önüne geçemediğini söyleyebiliriz.

  Tera’nın vuruşları gereğinden fazla sıkı olmakla beraber, küt küt vuran fazla derine inemeyen altları var. Küt vuruşlar ve midlerinin biraz sert oluşu yüzünden davul sesleri bazen kartonumsu bir tonla gelebiliyor. Bu küt-lük armatürvari çalan kulaklıklar için sıkıntı olabilir."


  Teranın yaratıcısı:

  "Odunsuluk- Wood sounds good, mantığı" ,

  deyince benim aklıma ; baslı, sımsıcak, akustik , tınılı ve ahşap kokusunu burnumuza getiren bir sunum geliyor.


  Ama küt küt , yaş tahtaya vurur gibi ve kartonumsu bir alt frekans sunum tamamiyle benim düşündüğümün zıttı oluyor.

  Bir yerlerde bir terslik var yada ben yanlış anlamlandırıyorum.


  "Kimine gül deyince aklına diken gelir , kimine bülbül..."
  (Serhatsb):evl

  benimki de belki o hesap.  Tapatalk
   
  Collapse Signature Expand Signature
  #17 Serhat, 28 Nisan 2014
  Moderatör tarafından düzenlendi: 28 Nisan 2014
 18. MikePortnoy

  MikePortnoy
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  7 Eylül 2012
  Mesaj:
  3,498
  Alınan Beğeniler:
  3,143
  Cümleten teşekkürler arkadaşlar.

  Aziz'im teşekkürler. Galiba Ak120 Real Madrid, C4 Dortmund, Tera ise Mourinho'nun Porto'su.

  Abi teşekkürler. Şöyle açıklayayım. Aslında oradaki sertlik doğallık çizgisini kelimelere dökmek birazcık zor. Tera öyle bir noktada çalıyor ki, ne kuru ne sıcak, ne soğuk. Çok ince bir çizgi üstünde. Tınısını alt frekansların tam olarak doğru veremese de hoş bir ton yakalıyor denebilir. Organiklik ve fırına verilmemiş yaş kütük bir araya gelince ne olursa bu da öyle oluyor :evl Ama miktar olarak altlar yetersiz gelebilir.
   
  Collapse Signature Expand Signature
 19. compicat

  compicat
  Expand Collapse
  DSD

  Katılım:
  14 Aralık 2008
  Mesaj:
  1,011
  Alınan Beğeniler:
  1,629
  Ellerine sağlık abi.
   
  Collapse Signature Expand Signature
 20. MikePortnoy

  MikePortnoy
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  7 Eylül 2012
  Mesaj:
  3,498
  Alınan Beğeniler:
  3,143
  Teşekkürler Boğaçcım.
   
  Collapse Signature Expand Signature