AKG K-370 Kulakiçi Kulaklık İncelemesi

'AKG' forumunda BatmaN19 tarafından 6 Aralık 2011 tarihinde açılan konu

1. BatmaN19

BatmaN19
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    795
    Forumun amacına uygun olarak,şu ana dek elime geçen naçizane ekipmanları dilim döndüğünce bende yarattığı etkiyle anlatmaya çalıştım.buda onlardan biri olacak,umarım okurken keyif alırsınız..

Aslında taşınabilire son vermiştim ama yakın zamanda cep telefonumu değiştirdim ve sesi sıradan bir kulaklıkla bile beni cezbetmişti.fakat kulaklık maximum ses seviyesi yeterince güçlü gelmiyordu bana.bu noktada çokta pahalı olmayan db. değeri yüksek bir kulaklık arayışına girdim.buna en uygun ürünler ikinci el bir ie8 ve akg nin birkaç modeliydi.uzunca zaman ie8 kollayıp sonuç alamayınca bu kulaklığa yöneldim.

Aslında bu ürün hakkındaki beklentim düşüktü ve sağdan soldan pekte itibar etmeden okuduğum kadarıyla bilinmeyen nedenlerden ötürü akg nin yeni serisine karşı bir önyargı sözkonusuydu.sanırım önyargının asıl nedeni Tr. koşullarında F/P kavramına zıt düşmesi ki elime 350 tl lik faturası ile geçti.Sanırım şu an tr de 300 civarında bulunabiliyor birkaç siteden.

Ürün genel kalite olarak ortalama seviyede.Aksesuarları boşverin ama bir kulaklıkla verilen benim şu ana dek elime geçen en iyi taşıma kutusu bununki.Dahili mikrofon barındırmasıda ayrı bir güzellik.

Kulaklığın stok uçlarla fit sorunu var,sony hybritlerle durum düzelir sanırım.bende başka bir çift sert silikon uçla kullanıyorum..

SES:

Kulaklık tuhaf bir şekilde flat ses karakterine sahip.Dinamik bir kulaklık için bu tabiri kullanıyor olmak benim içinde şaşırtıcı bir durum.onca dinamik kulaklık geçmişimde hep bir midbass kamburu,geride kalan tizler ve ortalama midler varken (ie8 hariç) bu kulaklık armatür vari tiz seslere,kısmen soğuk denecek midlere ve vurgusuz bass seslere sahip.Dinamik sürücülü olduğunu bilmesem,armatürlü bir kulaklık dinlediğimi sanabilirdim.3 temel frekans aralığı baz alındığında,belki tiz bölgesi bir birim daha öndedir.Transparanlık konusunda pfe (gri filtreler)ile eşit diyebilirim.çok enstrümanlı olmamak kaydıyla hassas dinletiler için bile yeterli gelebilecek ses çözünürlüğüne sahip.Sahne konusundada yeterince iyi olduğunu düşünüyorum,elbette bir se530 yada ie8 performansına sahip değil.yine pfe ile kıyaslamak gerekirse sahne konusunda pfe den bir birim daha iyi diyebilirim.tiz bölgesinde yine pfe den bir birim geride ama neredeyse aynı keskinliğe sahip.Mid sesler olması gerektiği yerde,yani yoğunluk olarak ne önde nede geride kalıyor,vokallerde kayıdına göre sibilance var maalesef.Sahne iyi olmasına rağmen özellikle karışık pasajlarda entrümanlar zaman zaman birbirine giriyor.basslarda ise midbass kamburu yok ve yoğunluk olarak ne önde ne geride.kulaklık bu haliyle R&B ve KLASİK dahil hemen her müzik türüne hitap edebilecek seviyede ne varsa veriyor.yalnız ben en çok TRANCE-ROCK ve POP ta başarılı buldum.

Genel bir toparlama yapacak olursam,yani şu kulaklığı universallerin en tepesinden uzaklaştıracak küçük bir kaç nüans var.onun dışında yurtdışı fiyatını fazlasıyla hakeden bir ürün.

hani bu kadar yazmadan kulaklığı tek bir cümle ile bile özetleyebilirdim.'Pfe nin amfilenmiş hali.'

Collapse Signature Expand Signature
  2. hikkk

hikkk
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    58
    Eline sağlık abi, hoş bir inceleme olmuş. :)

Dinlemeden biraz iddialı bir yorum olacak ancak y.dışı fiyatını baz alıp düşünürsek, Pfe ve Dba-02 aldırtmayacak bir kulaklıkmış aslında. Sıçrama rampasını bir basamak daha ucuza ve alta çekebilirmiş.

Güle güle kullan diyelim. :eek:k

Not: Ulan bu AKG'nin ismi/markası, o harflerin yazılışı bir tek beni mi bu kadar cezbediyor?! Nasıl bir karizmadır... ;D

3. chemist

chemist
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    261
    Abi eline sağlık. Ozaman baya baya dengeli bi kulaklık bu, pfe nin parlaklığından sıkılanlar için iyi bir alternatif gibi duruyor

4. BatmaN19

BatmaN19
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    795
    Teşekkürler arkadaşlar.

Kulaklik gerçekten tam anlamiyla flat ses karakterinde.herşey yerli yerinde.pfe gibi kaynak konusunda nazlı değil.pfe yeterince beslenmemişken açık sesi zaman zaman kulak tirmaliyor.bu kulaklikta baya açık bir ses veriyor.pfe ye yukseltme olarak alınmaz ama pfe yerine tercih edilebilir.

5. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,352
    Eline sağlık,çok tatlı bir inceleme olmuş.İyi günlerde kullanman dileğiyle ayrıca.

6. BatmaN19

BatmaN19
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    795
    Teşekkürler Özgür abi.

7. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    630
    Çok pahalıya gelmiş kulaklık yahu.Amazon fiyatı 95$ , Türkiye'de 250TL'ye satanlar var.
    Bunun dışında ballandıra ballandıra anlatmışsın , merak etmedin değil ;D
    Eline sağlık :)

8. BatmaN19

BatmaN19
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    795
    Valla ben o kadar para vermedim.kulaklik 5 günlüktü ben aldiğimda.

Dediğin gibi yurtdışından o fiyatlara alinabilir.kargoyla falan 200 lira bu kulaklik icin iyi bir rakam.

9. pztkl

pztkl
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    281
    up gibi olacak ama yeni üyeyim kirlilik yaratmamak adına başlık açmak istemiyorum. Öncelikle incelemeniz için teşekkürler. Bu kulaklık ilgimi çekti şekil itibariyle ve ilk defa frekans grafiği bu kadar düz bir iem gördüm. Ama şu an üretimden kalktı sanırım hiç bi yerde bulamıyorum. Bunun yerine k-375 modeli var o nasıldır acaba bilen var mı? Ama onun frekans grafiği biraz dalgalı o yüzden bu kadar başarılı mı bilemem. Dinlemeden bilinmeyeceği için bilen varsa aydınlatırsa sevinirim :)

10. tsn141

tsn141
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,488
    O flat olan grafik empedans grafiği, SPL değil.

11. pztkl

pztkl
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    281
    tamam hocam niye bağırıyosunuz :(

12. sensable

sensable
    Expand Collapse
    Moderator