Akg q350 incelemesi

'AKG' forumunda karanehir35 tarafından 14 Temmuz 2015 tarihinde açılan konu

1. djalimarmaris

djalimarmaris
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    644
    Yeri gelmişken soriyim ? :)
    Zor sürülmesi impedansami bağlı?
    Zor sürülmesi daha iyi ses verdiği anlamına mi gelir yada distirasyonu mu azaltır ?

2. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,252
    Zor sürülmesinin nedenlerinden biri empedans. Sadece empedansa bağlı değil yani. Hayır ses kalitesi ile alakası yok sürülme meselesinin. Distorsiyonun konusu çok daha geniş. Güce bağlı distorsiyonu azaltabilir tabi. Distorsiyonla ne işimiz var orası ayrı konu tabi.

Collapse Signature Expand Signature
    3 kişi bunu beğendi.
  3. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,817
    Zor sürülmesi empedansa bağlı. Yalnız bazı kulaklıklar (sm64, um pro 30) yüksek empedanslarına karşın kolay sürülüyor, eğer sürülme kavramına sadece ses şiddeti açısından bakarsak.

Ben açıkçası yüksek empedanslı kulaklıkların güçlü oynatıcılarda karakter değiştirdiğini de düşünüyorum.

2 kişi bunu beğendi.
  4. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,489
    Zor sürmek derken sadece empedans başlı başına bir şey ifade etmıyor maalesef.Mesela He500 38 ohm.Buna karşılık Hd650 300 ohm.He500'ü sürmek 2 kat daha zor? :) Hatta 1 w öneriyorlar genelde..Daha başka etkenlerde var.Mesela sürücünün çapı,hassasiyeti ve planar magnetic yahut electrostatic olması gibi.Electrostatic için ''ince bir filmin yüksek voltaj ile titretilmesi yoluyla ses verir'' diyor.Yani amfi'ye ihtiyaç oluyor bu durumda..Umut abi'nin dediği gibi sadece empedans birkaç etkenden birisi.

5. djalimarmaris

djalimarmaris
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    644
    Teşekkürler. Bayadır merak ettiğim bir konuydu. Beyerdnamic 80 ohm 250 600 ohmluk modellerinde bir sitede bir kullanıcı distortion daha az yuksek empedansta diye bir yorum vardı.
    O yüzden sormuştum. :)

6. nightclub

nightclub
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    42
    Malzeme kalitesindeki yoruma katılmıyorum, kulaklığı dört yıldır kullanıyorum iki yıl düzenli kutusunda kullandım iki yılda kutusuz düzensiz bir şekilde kullandım bahsedilen kısımlarda aşınma yada kopma gibi durumlar olmadı. Tizleri çok başarılı E11 lede kullandım zamanın da parlama meydana gelmiyor, vokal sesi de çok başarılı bassları da yeterli seviyede vokal sesini yada tizleri kesinlikle örtmüyor. Sıfırı varsa halen tavsiye ederim