Aliexpres hatalı gönderim ?

'Konu Dışı' forumunda Mr.Ahmet tarafından 30 Haziran 2020 tarihinde açılan konu

1. Mr.Ahmet

Mr.Ahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    12TL fiyatlı ucuz bir ürün aldım. Ama çok önemli benim için. Yurt içinde satılmıyor. Takipsiz ve ücretsiz kargolar vardı ama ben garanti olması için 17TL ile yanwen takipli kargo seçtim. Satıcı bana 16TL ücreti olan takipsiz cainiao super economy kargo ile göndermiş ürünü. 2 ayda gelmesini geçtim hiç gelmeme ihtimali bile var. Hani madem böyle olacaktı ben ücretsiz kargo seçerdim zaten. Saçma bir durum.
    Bu durumda dispute açma hakkım var değil mi ? Eğer hakkım varsa nasıl yapacağım bir arkadaş yardımcı olabilir mi ? İlk defa dispute açmam gerekiyor. Yanlış yapmaktan korkuyorum.

#1 Mr.Ahmet, 30 Haziran 2020
    Son düzenleme: 30 Haziran 2020
  2. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    158
    Hocam kendinizi hedge'leyin, farklı bir satıcıdan hızlı kargo ile alın, geri alim hakki, kargo gelmediğinde oluyor zaten ben birkaç defa aldım o şekilde

SM-A205F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Mr.Ahmet

Mr.Ahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Hedgeleyin derken ? Hocam ben zaten kargoyu takipli seçtim özellikle. Ucuz ürünlerde illa seçmem gerekecek. Çünkü ucuz diye hep takipsiz yapıyorlar. Takipil olanı extra para ile benim seçmem gerekiyor. Ama şu anki durum gibi takipli seçtiğim halde takipsiz yapıyor. Diğerlerinin yapmayacağı ne malum.

4. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    301
    takipli seçmenize rağmen takipsiz gönderdi ise satıcı, aldatma olduğu için dispute açıp iade alabilirsiniz.

Nazım bunu beğendi.