Aliexpress Sorunları

'Konu Dışı' forumunda DefinitioN tarafından 18 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

1. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    130
    En son hareket bu;
    Airline departure from original country
    2020-03-26 10:00:00

Kulaklık pedi almıştım, Türkiye de hem pahalı hemde siyah rengi yok farklı renkten ped takıp keko gibi görünmekten istemedim. İşin tuhafı aynı anda aldığım kablo 1 ay önce geldi.

2. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    429
    Sizin kargo şekli de uyumlu değil bu sistemle demek ki. Ben de irig kablosu bekliyorum benzer sonuç veriyor. Daha önce farklı kargolarda çalışmıştı.

Collapse Signature Expand Signature
  3. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    299
    singapore post 1.5 aydır çakılmış vaziyette..bugün 23. gün olmasına rağmen hala hong kong dan kargom ülkeye sevk edilmedi.

sizde durumlar nedir an itibari ile?

4. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,009
    Ben de kulaklık pad'i almıştım, 1,5 ay oldu singapore post öldü herhalde..

5. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    299
    koronadan sonra ekstra bi yavaşladılar. ancak aliexpress standart shipping ile yanwen ortalama 15 günde geliyor. az biraz kıpırdanma olmaya başladı sanırım. 1 ay sonunda kargo durumları güncellenenler var.

6. serdarkocak

serdarkocak
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Benim de 07.03.2020'de bir siparişim oldu. Kargo hareketlerinde son olarak 11.03.2020'de ''Gönderi Yurt dışına sevk edildi'' olarak görünüyor. O gün bu gündür hala aynı. Taahhüt edilen süre geçti. Zor günlerden geçtiğimiz için, satıcıya biraz daha bekleyeceğimi ve onay süresini uzatmasını söyledim. Beklemedeyim.

7. SSCC

SSCC
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    40
    Selamlar,

Aynı durum bende geçen hafta oldu, şöyle ki; verdiğim sipariş için Aliexpress standart shipping ile gönderi yapıldı. Takiplerde ürün menşe ülkeden ayrıldı olarak görünüyordu, ama nasıl olduysa PTT kargo ile elime ulaştı, güncelleme olmamıştı ürün gümrüğe geldi şeklinde.
    Sizin de belirttiğiniz gibi takip olayı ve özellikle kargo süreleri biraz sıkıntılı bu dönemde. Tahminim takip bilgilerinden bağımsız olarak ürün elinize kısa sürede geçecektir. Benim sipariş sonrası ürüne ulaşmam tam 1 ay sürdü o da ayrı tabii ki.

iyi akşamlar..

serdarkocak bunu beğendi.
  8. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    299
    china post siparişim bugün 57. güne girdi ve hala 2 nisan'da edi received durumunda.

beklemekten başka çare yok.

9. onurdogan4

onurdogan4
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    131
    Hong Kong'da limanda yığılma yaşandığını okumuştum bir yerlerde. Liman konteyner dolu açıkta da onlarca gemi bekliyormuş.

10. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,713
    Kargolar uçakla geliyor.

Bu arada tarifeli uçakların durdurulduğu gibi bir çok ülkeye ticari uçuşlar da durduruldu. Posta gönderilerinde maalesef normal bu gecikmeler.

Ülkemizde ise her posta gümrüğe giriyor. E bir de pandemi nedeniyle tam kadro çalışılmayınca patlamış durumda olabilir.

onurdogan4 bunu beğendi.
  11. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    299
    bizim eşyalar da onların arasındadır garanti. hong kong'dan çıkmamıştır henüz.singapur tarafından giriş olmadığına göre.

12. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,914
    Amazon ile Çinden bir şey almıştım... Yun Express diye bir servisle yollamışlar. Bayağı yavaşmış. Ama sipariş ettiğimden 1 hafta sonra Amerika'da gümrüğe girmiş gözüküyor. Normalde gümrükte 1-2 günden fazla beklemez ama bugün 4. gün. Ki gümrük burada bu tip şahsi alışverişler için sadece lafta olan bir şey. Kimsenin umrunda değil. Hayatım boyunca gümrük vergisi vermiş değilim daha. Muhtemelen virus ihtimaline karşı belli bir süre bekletiyor olabilirler diye düşünüyorum.

13. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    299
    amerika'da da durum böyle ise bizim ses etmememiz gerekiyor :) bekletmeden ötürü de aşırı bir yığılma oldu ve şimdi altından kalkamıyorlar..

14. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    130
    2019.12.26 da kulaklık pedi aldım gelmedi, 2020.02.25 de başka yerden aldım o da gelmedi. En sonunda geçen pazartesi Türkiye den bulup sipariş verdim o da GELMEDI!.
    Yurtiçi kargo gezdirip duruyor paketi yarın şubeye gidip almayı umuyorum.

Artık ciddi ciddi evren bu kulaklığı kullanmamı istemiyor diye düşünmeye başladım.

Editt: biraz önce kontrol ettim kulaklık çalışmıyor, pili ölmüş olmalı. Şimdi bide çinden pil siparişi geçtim tahmini varış 60 gün diyor.. China registered maili seçtim bu arada.

refuserQ, stakanar ve onurdogan4 bunu beğendi.
  15. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    299
    Hocam by kadar sinyal varken ortada neden bu ısrar :) şaka bir yana ulaşmayan kargolarınız da yurtdışı siparişi mi idi ve hangi kargo ile söylemiştiniz? China post da epey ağır. Aliexpress standart shipping şu sıralar rahat. Ortalama 15 günde geliyor sarı forumdaki bilgilere göre.

16. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,833
    Aliexpress Standard Shipping'den 2 kargom vardı biri 10 günde geldi (Takip kısmında Türkiye'ye girdiği görünmemişti ama geldi) diğeri 15.günde halen bekliyorum bakalım. Normalde gecikeni 1 gün önce sipariş vermiştim.

17. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    299
    şu an en rahatı standart shipping, ancak bu şekidle seçip singapore post'a da verdikleri oluyor. PR ile başlayan kod mevcutsa problem değil. ortalama 15 günde gelir. öbür türlüsü sıkıntı malesef :)

18. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,833
    Evet ikincisi RB ile başlayıp SG ile iten bir kodmuş Aliexpress Standard Shipping yazıyor ama Singapur post anlaşılan. Bekleyeceğiz bakalım. Bir aydan önce gelme ihtimali yok anlaşılan bu durumda.

19. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    299
    Hocam benim 23 Nisan da hand over to airline oldu yani bu noktadan sonra 2-3 güne singapurda olması gerekiyordu. Ancak hala bilgi girişi yapılmadı. Oradan hesab edin artık durumun vahametini

20. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,833
    En iyisi satıcıyla yazışıp tekrar alayım Standard la göndermesi kaydıyla. Diğeri de gelir eninde sonunda.