Aliexpress Sorunları

'Konu Dışı' forumunda DefinitioN tarafından 18 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

1. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    299
    Özellikle yanwen ile göndermesini söyleyin. Yanwen PR ile başlayan oluyor. Ben de sizin gibi yaptım farklı bir satıcı dan söyledim hiçbir ürününde Singapore post vs yazmıyordu herhalde yanwen ile gönderir dedim ama gene Singapore post ile geliyor :) daha fazla kurcalamamaya karar verdim ben de

Chaturanga bunu beğendi.
  2. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,833
    Satıcıyla yazıştım garanti veremeyiz diyor. Yani Aliexpress Standard Shipping olarak zaten gönderdik ama kargo işleyişine müdahil olamıyoruz vs dedi. Yani bir daha alsak aynı duruma düşme ihtimalimiz de yüksek neyse bekleyelim biraz daha bakalım.

Collapse Signature Expand Signature
  3. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    299
    bence de, ellemeyin hiç. elbette ulaşacak öyle ya da böyle, biraz geç de olsa.

4. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    130
    Evet ulaşmayan kargolar Aliexpress idi, hepsinde para iadesi aldım. Yurtiçi sipariş ile gelenide 5 gün sonra bugün şubeye gidip aldım. Aliexpress den aldığım ped'leri takipsiz kargo ile almıştım. Hiçbiri gelmeyince bu sefer pili takipli diye china registered mail ile aldım, kod RE ile başlıyor.

5. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    299
    takiplilerin ulaşmama riski daha az oluyor. china post da nereden baksanız ortalama 45 gün sürer şu şartlarda. benim 58. gün de ve hala hareket yok. edi received'de kaldı

6. AeroKnight

AeroKnight
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    BrightAudioStore'a yolladığım (garantiye) fiio i1'i 5 ay sonra bana yollamış bugün. :d

#46 AeroKnight, 15 Mayıs 2020
    Son düzenleme: 15 Mayıs 2020
  7. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    299
    5 ay sonra mı garantiye verdiler yoksa siz mi ürünü 5. Ayda gönderdiniz :)

8. AeroKnight

AeroKnight
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Yok onlar 5 ay sonra bana yolladılar. Anlatım bozukluğu olabilecek bir cümle kurmuşum.

9. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    299
    Gene iyi sabretmişsiniz 5 ayda ben kriz geçirirdim :) ben de kendilerine cihaz yollamıştım yaklaşık 1.5 ay sürmüştü tüm süreç. Umarım sıkıntısız ulaşır sizin de

AeroKnight bunu beğendi.
  10. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    130
    China post olan kargom Aliexpress standart shipping olarak değişmiş, iyi mi kötü mü oldu bilmiyorum. Yeni takip numarası vermişler pr ile başlayan. Shipment ready for dispatch aşamasında gözüküyor.

Bu arada mojo'um da pili öldü onuda kullanamıyorum şarj almıyor alet. 250ohmluk kulaklığı direkt telefon/pc ye bağlayarak beslemeye çalışıyorum. Yeni mojo pili 99$ + kargo+vergi, mojo almayı düşünenler varsa aklında bulundursun.

#50 PehliOne, 21 Mayıs 2020
    Son düzenleme: 21 Mayıs 2020
  11. DeadFoe

DeadFoe
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    Hocam bataryayi sokup denediniz mi? En azindan kullanabilirsiniz. 2 basli usb niz yoksa 2 ayri kablo kullanabilirsiniz, sarj basligi 2a uzerinde olmamali

PehliOne bunu beğendi.
  12. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    299
    Satıcı tekrar mı gönderdi hocam? Ptt ekranında son olarak ne yazıyordu kargo durumunda? Ben dün itibari ile 60. Günü devirdim :) beklemedeyim hala.

13. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    130
    Henüz ptt ekranında çıkmamıştı waiting for airline to pickup yazıyordu ama bugün baktım Aliexpress standart shipping olmuş. Takip nosu da değişmiş, PR087467540YP olmuş.

14. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    299
    bir şekilde kendisine geri dönmüş kargo ve tekrar göndermiş..bu sefer yanwen ile yollamış.

bugün 64. gün itibari ile china post gönderim gümrüğe sevk edildi konumuna geldi benim de. Ülkemize ulaştı en sonunda

onurdogan4 bunu beğendi.
  15. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    130
    Yanwen ile daha önce usb kablolar almıştım 15-20 günde falan gelmişti, hızlıydı yani. Bakalım bu ne zaman gelecek, şu Aliexpress kargo işleri tam bir kaos. Bir sürü kargo opsiyonu var insan hangisini seçeceğini şaşırıyor.

16. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,833
    Aliexpress Standard Shipping seçince kargo firmaları arasında sistem yönlendirme yapıyor biz müdahele edemiyoruz demişti bir satıcı. Ama bana pek inandırıcı gelmedi çünkü kendisinden 4-5 ürün satın aldığım bir satıcıdan gelen bütün kargolar aynı yerel firma tarafından teslim alındı.

Ama tabi belkide ürünün yola çıktığı yer yada bölgeye göre kargo firmalarına eşit dağıtmak için bir sistem var olabilir.

17. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    299
    bir de kestiremiyorsunuz hocam bir bakıyorsunuz yanwen'e veriyorlar bir bakıyorsunuz singapore post..değişiyor sürekli..onlarda da bir kota sistemi var sanırım hangisi uygunsa ona yönlendiriyorlar veya paket ebadına göre değişiyor..

PehliOne bunu beğendi.
  18. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    130
    Arkadaşlar 200$ lik bir ürün alsam kulak içi kulaklık, sizce ne kadar vergi yerim?
    Amazon 119$ import fees çıkarıyor ancak bu tahmini bir rakam bundan azda olabilirmiş.

19. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    816
    Normal şartlarda %18 yada 20 oranında vergilendirilmesi lazım ancak geçenlerde ekstra bir özel tüketim vergisi getirildi.. Bu da %20 desek maksimum 80 dolar civarında bir maliyet çıkabilir..
    Şansınız varsa hiç çıkmayabilir, sadece 15 lira standart vergiyle de gelebilir..

20. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    130
    Ürün daha yeni ve Tr'ye henüz gelmedi. En iyisi Tr çıkışını beklemek sanırım. Bakalım 200$ olan ürünü SonyTr nasıl bir fiyattan ülkeye sokacak. Senh. 300$'lik momentum2' yi 2.1k dan ülkeye sokmuştu gerçekten bu koşullar da çok iyi bir fiyat.