Aliexpress Sorunları

'Konu Dışı' forumunda DefinitioN tarafından 18 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

1. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,833
    Malum Amazon'dan alınca önden tamamını ödüyorsunuz, eğer gümrük çıkmaz yada daha az çıkarsa sanırım 2 ay sonra hesabınıza iade ediliyor. Yani bir sürede beklemeniz gerekebilir. Amerikapostam, Amerikadaniste gibi bir aracı firma da düşünebilirsin hocam.

Collapse Signature Expand Signature
  2. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    299
    Merhabalar;

2 aylık bekleyişin ardından kargom ülkemize ulaştı ve bugün gümrükten çıktı. 2 adet c pin Kablo geliyor, 15.55 vergi yapıştırmışlar. 8 lirası gümrüğe sunma ücreti geri kalanı 7.55 vergi :) haraç daha yüksek tutmuş resmen.

onurdogan4 bunu beğendi.
  3. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    130
    Benim pakette 3 gün önce Tr'ye doğru yola çıkmış. Bakalım ne kadar sürede elimde olacak. 110tl değerinde pil almıştım ne kadar vergi yerim ki? Gerçi beats kulaklığa 170tl yatırım yapılır'mi oda tartışılır, neyse en azından boynumda cool duruyor. :D

Bu arada şaka maka 2016 dan beri aleti gym'de, dışarıda orada burada kullanıyorum, hala çalışıyor kırık göçük falan'da yok. Bize iyisi denk geldi herhalde. :)

4. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,009
    https://track24.ru/

Bu site ilginç bir şekilde her şeyi takip edebiliyor. Bakın isterseniz..

5. Mr.Ahmet

Mr.Ahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Bende 1 hafta önce singapore post ile sipariş verdim. Ama 4 günde menşe ülkeden ayrıldı. Bende gecikme olmadı. Muhtemelen 3-5 güne Türkiye ye gelir.

6. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,963
    2 aydır menşei ülkeden ayrılan SG paketim var, o hareketlere kanmayın, depolarında paketler, CN post, SG post 1 aydan önce gelmez..

7. Mr.Ahmet

Mr.Ahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Öyle bir durum varsa bilemicem. Ama satın aldığım satıcıda başka singapore post kullananlar da vardı. Son 2 haftada eklenen yorumlarına baktım. Gecikme yazmamışlar. Gayet memnundular.

#67 Mr.Ahmet, 30 Mayıs 2020
    Son düzenleme: 30 Mayıs 2020
  8. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    299
    sarı forumda bununla ilgili konu var..nisan gönderisi olup da alamayanlar var. keza mart sonu söylenen siparişler de aynı durumda. şu an en sorunsuz yanwen aralarında

9. Mr.Ahmet

Mr.Ahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Hocam aldığım satıcı ücretsiz olarak singapore ve standart kargo seçeneği sunmuş ürünlerinde. Diğer ürünlere falan baktım yorumlarına. Singapore post ile ürün alanların mayıs ayındaki yorumları var. Çok geç geldi yazan görmedim. Yakında anlaşılır ne olduğu. Benim ürünün 4-5 gün içinde Türkiye ye ulaşması lazım normal şartlarda.

10. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    299
    herkes her zaman ürün eline geçer geçmez yorum yapmıyor hocam yani o yorumlardan yola çıkarak kargoların zamanlamasını kestirmemiz biraz zor. Singapur postasında ciddi bir yavaşlık var. yani kendinizi birkaç güne gelir diye şartlamayın. hatta kafadan haziran ayını'da çıkartın rahat edersiniz. tecrübeyle sabittir :)

11. serdarkocak

serdarkocak
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    10/03/2020'de vermiş olduğum kargo takipli siparişimi dün teslim aldım. Sanırım bayramdan sonra Ptt gümrük kısmı çalışmaya başladı.

12. Mr.Ahmet

Mr.Ahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Hocam hangi kargo şirketiydi ? Bir de ürününüz Türkiye ye gelmişti ama hareketlilik olmamış mıydı ? Yoksa menşe ülkeden ayrıldı diyip kalmış mıydı ?

13. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    299
    Hayırlı olsun Singapore post muydu kargo?

14. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,833
    Benim yanwen le gönderilen iki kargom 16.gün elime ulaştı. Daha önce yollanan yukarıda bahsettiğim Singapore Post ise halen yolda..

15. serdarkocak

serdarkocak
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Teşekkürler.
    taşıyıcı ; China Post registered air mail'' olarak görünüyor.
    09/03/2020'de sevk edildi, 28/05/2020'de Türkiye ye girişi göründü. Sonrasında da 02/06/2020'de kargom geldi. Bende süreç bu şekilde oldu.

16. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    299
    neredeyse 2.5 ayda gelmiş. ben de singapur bekliyorum.. 44 gün oldu tam. bakalım daha ne kadar sürecek

17. serdarkocak

serdarkocak
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Süresi belirsiz şekilde beklemek, insanı huzursuz eden bir durum. Sizin de kargonuz gelir inşaAllah.

18. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    299
    Hem de nasıl.. İnşallah hocam sağolun..

19. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,914
    Dun cikmis gumrukten :)

20. brsdrgn

brsdrgn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    90
    Singapur post kesinlikle yavas ilerlemekte. Ben Mart ortalarinda siparis vermistim. Pahada agir olan urunler dogal olarak erken ulasti Nisan baslarinda. Ancak bir tane akilli saat almistim ki en pahalisi oydu ve dogal olarak onun oldukca hizli ulasacagini dusunerek aldim. Nisan baslarinda Polonya'ya yonlendirildi yaziyordu sonra o yazi da kalmadi. Anlasmazlik acmaya calistim ancak izin verilmedi ve beklemem soylendi. Daha bu hafta urun elime ulasti. O sure zarfinda cok inceledim acaba Singapur siniri mi kapatti ucuslara ya da baska bir sey mi oldu diye. Pandemi nedeniyle bir birikme yasandigi kesin.

Bu arada aldigim bir urun sikintili ciktigi icin anlasmazlik acmistim. Ne satici cevap verdi ne de AliE belirttigi tarihte araya girip sonu baslatti. 3 kez o Eva denilen robotla cebellestikten sonra devreye girip para iadesi yaptilar. Bazilari takip edilemez olan cesitli urunler de ulasmadi ve bana bildirim gostermeden bir baktim ki onlar da tamamlanmis gorunuyor. Biraz pahali olanlara yine dispute actirmadi sistem ve beklememi soyledi ama diger hepsine acip tek tek iade aldim.

Gordugum kadariyla anlasmazliklar birikmis geciken kargolar nedeniyle ve AliE takip edemiyor hepsini. Oylece bekliyor bazilari eskale edene kadar.Dikkatli olun derim. Bildirim gosterilmeden alisveris tamamlandi diye gorulebiliyor sistemde...