Aliexpress Sorunları

'Konu Dışı' forumunda DefinitioN tarafından 18 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

1. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    311
    Singapore Post bende en son item pending international transport availability yani yurtdışı uçuş uygunluğu bekliyor konumunda kaldı. Sorun bizim tarafta sanırım, yurtdışı uçuşları henüz tam serbest kalmadığı için belirli bölgeleri kapamış olabilirler. Ben de Nisan başından beri bekliyorum. 15 haziran'da yurtdışı uçuşların serbest olacağı söyleniyor ama bakalım. O tarihten sonra ufak ufak hareketlenme başlar herhalde. Dispute konusuna gelince, şu süreçte satıcıları darlamamak en doğrusu. Olağanüstü bir durum var en nihayetinde. Takipsiz kargolar için dispute açılabilir ama takipliler eninde sonunda ulaşır. Benim şu ana kadar ulaşmayan takipli kargom olmadı. O yüzden koruma süresini'de dikkate alarak hareket etmek en güzeli

2. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,853
    Dap için ekran koruma siparişi verdim 28 Mayıs’ta, 5 Haziran’da Başakşehir PİM’de.

onurdogan4 bunu beğendi.
  3. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    311
    Yanwen ise ışık hızında geliyor zaten, sıkıntı Singapore post'da.. Ve kısmen China post'da

4. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    133
    11.05.2020 de aldığım pil bugün geldi. 110tl ürüne +31tl vergi ödedim. Yanwen iyi çalışıyor.

5. Mr.Ahmet

Mr.Ahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    21
    Hocam pil geliyor mu yurt dışından ? Benim bildiğim cihazın içindeyse falan sorun olmuyordu ama tek başına, sadece pil alındığında sıkıntı çıkıyormuş.

6. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    311
    bana da yanwen ile bataryalı cihazların taşınamadığı o yüzden singapore post'a devredildiğini yazmıştı bir satıcı.şimdi siz pil geldi dediniz işler değişti :)

7. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    133
    Bu ürünü china post register ile aldım, 5 gün sonra falan ne olduysa firma yanwen olarak değişti takip kodu da değişti ve bugün elimde.

#87 PehliOne, 6 Haziran 2020
    Son düzenleme: 6 Haziran 2020
  8. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    311
    PR...YP şeklinde ise takip kodunuz yanwen ile gelmiş diyebiliriz. bana da batarya ve bataryalı cihazların yanwen ile taşınamadığı bilgisini aktarmıştı birkaç satıcı..sizin arada kaynadı sanırım :) hayırlı olsun tekrar

9. Mr.Ahmet

Mr.Ahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    21
    Singapore post baya zarar edecek bu dönem yüzünden. Ben bir daha singapore seçmem artık. Yanwen ise çok karlı çıkacak. Koskoca singapore post bu hale düşmemeliydi. Eskiden en iyi kargo şirketlerinden biri olarak biliniyordu.

#89 Mr.Ahmet, 7 Haziran 2020
    Son düzenleme: 7 Haziran 2020
  10. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    311
    pandemi döneminde yurtdışı gönderimlerini komple kapatmaları doğru olmadı, sadece bizde değil pekçok ülkede sıkıntı yaşanıyor. farklı yerlerden de şikayetler mevcut.

11. Mr.Ahmet

Mr.Ahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    21
    Hocam kapandıysa bile adam akıllı bilgi vermeleri lazım. Hala sorunun ne olduğunu tam olarak bilemiyoruz. Korona önlemleri azalsa da kargonun gelip gelmeyeceği hala muamma. 2 aydır gelmeyenler var ve firma yeni kargoların gitmeyeceğini biliyor. Müşteri güvenini kaybetmek istemeyen bir firma yeni kargo kabul etmez. Satıcılara bilgi verir, satıcılarda bir süre başka kargoya verirler. Böylece müşteri memnuniyeti korunmuş olur. Bundan sonra yanwen olan ürünlere öncelik vereceğim. En olmadı china post seçerim.

12. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    311
    ben de sağda solda okuduğumu yazıyorum hocam kimse sorunun tam kaynağını bilmiyor. bekliyoruz öyle avel avel :) yapacak birşey yok. ayın 15inden itibaren singapur uçuşları tekrar başlayacakmış..bir ihtimal o tarihten itibaren hareketlilik artabilir.

13. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    192
    Arkadaşlar merhaba,

yaklaşık 1 yıldır ürün almadığım için işleyiş nasıl bilmiyorum bu yüzden yakın tecrübe edenlerin fikirlerine ihtiyacım var.

300tl lik bir FIIO BTA10 bluetooth adaptör alacağım. İşleyiş nasıldır ne öderim?

google dan bakınırken şöyle birşey çıktı. En kötü olasılık bu mudur?

Sipariş Tutarı: 300,00 TL
    Gümrük Vergisi (%20): 60,00 TL
    Özel Tüketim Vergisi (%20): 72,00 TL
    Gümrüğe Sunma Ücreti: 8,00 TL
    Damga Vergisi: 0,80 TL
    Toplam Vergi ve Masraf Tutarı: 140,80 TL
    Siparişin Toplam Maliyeti: 440,80 TL

14. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    311
    Selamlar hocam

Paket ebadı bu noktada önemli. Halihazırda tüm paketlerin içini açıp kontrol etmiyorlar. Ben örnek olarak btr3 almıştım zamanında. 300 civarına gelmişti. Gelen gümrük vergisi 17 lira idi. Paketin içi açılmamış, üstünkörü bir fiyat yapıştırılmış. Ama kontrol edilip fiyatlandırma yapılsa %20 kdv %20 ötv hesaplanıp 60 küsür TL vergi gelirdi. Yani diyeceğim tamamen şans. Ama paketlerin dikkat çekecek şekilde büyük olmadığı sürece o fiyatlara vergilendirileceğini sanmam. Şansınız bol olsun

BeatMaster bunu beğendi.
  15. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    192
    Teşekkürler iyi dilekleriniz için evet tamamen şans çok yıllar öncesinde thomann dan alışverişimde pahalı bir koca koli gelmişti onda bile ödemem gereken rakamın 5te1ini ödemiştim. 2 gün arayla 1er adet bisiklet jantı geldi birine ödedim birine ödemedim canım memurlar kafalarına göre kesiyor demek hala, kanun değişse de fikirler değişmemiş.

Tahminimce paketi küçüktür sigara paketinin daha kalını falandır diye tahmin ediyorum.

#95 BeatMaster, 10 Haziran 2020
    Son düzenleme: 10 Haziran 2020
  16. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,771
    Farklı zamanlarda verdiğim 4 sipariş 1 hafta ile 20 gün arasında bana ulaştı. Bu gün itibariyle tüm siparişlerim tamamlandı. daha hızlı çalışıyor aliexpres kargo. Belki de şansım yaver gidiyor:) yanwen, special line-yw, gibi taşıma seçenekleriyle geldi.

17. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    311
    neyse ki hepsini tek tek kontrol etmeye vakit yok,döviz artsa da millet siparişlere devam ediyor :) bu yüzden talimatı tam olarak yerine getiremiyorlar..şimdilik.. :) kutu ebadı böyle ise ortalama 15-30 tl vergi gelmesi lazım maksimum. gümrüğe sunma ücreti vs hepsi dahil