Amazon.com.tr____Açıldı

'Haberler' forumunda DefinitioN tarafından 30 Ağustos 2017 tarihinde açılan konu

1. veterinerci

veterinerci
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    Mevcut yerel alış-veriş sitelerinden açıkçası mutluyum. Kargolar için aynı şeyi söyleyemem.

Hepsiburada veya n11 (açıkçası n11'i ben de sevmiyorum) gibi sitelerden illa memnun kalmayan kişiler olacaktır. Benim denk gelmediğim yanlış ürün, müşteri temsilciliği vs. gibi nedenlerden dolayı. Fakat ben amazon'un bize daha kaliteli ürünler sunacağından daha çok Türkiye'deki ürün yelpazesini arttıracağını düşünüyorum. Zira müşterilerin çoğu oradan daha ucuza mal getirmek için değil de burada bulamadıklarını orada buldukları için amazonu tercih ettiklerini düşünüyorum.

Sonuç olarak fiyatlar konusunda devletin cumburlop gibi atlayacağı ortada. Sonuçta köyüne gök taşı düşüp te satan köylüden bile bu satıştan dolayı vergi kesiyorlar. Umarım gümrük olayları kalkar da amazon.com.tr üzerinden .uk ya da .de sitelerinden bedeli karşılığı sıkıntısız alış-veriş yapabiliriz.

2. akaelos

akaelos
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    237
    Gümrüktten Yüzde 20 vergi alınıyor belki daha az olur

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,317

Siz hepsiburada dan memnunsunuz yani!

:-X:-X:-X:-X:-X:-X:-X:-X:-X:-X:-X:-X:-X:-X:-X

Kurallara uygun bütün olumsuz yorumlarınız yayınlandı mı mesela?

Ya da daha ilk seferinde, aldığınız telefon kapalı kutu mu geldi?

Paslanmış lastik zinciride! mi gönderilmedi hiç?

Çok şanslısınız!!!

#43 DefinitioN, 28 Şubat 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 28 Şubat 2018
    2 kişi bunu beğendi.
  4. akaelos

akaelos
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    237
    Sahte shure 535 geldi bir kere :)

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2 kişi bunu beğendi.
  5. veterinerci

veterinerci
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    Satın alacağım zaman oradaki satıcıları araştırıp alıyorum. İlla ki böyle şeyler olur. Bana denk gelmedi. O yüzden memnunum. Hepsiburadadan alış veriş yapılacağında satıcıyı önemli seçmek lazım.

6. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,317
    Kusura bakmayın katılmıyorum.O dediğiniz N11 için geçerli.Olumlu-olumsuz bütün yorumlarımı çatır çatır yayınladı N11.Satıcı puanları şimdilik güvenilir.

Oysa HB kurallara uygun da olsa bircok olumsuz görüş bildiren yorumumu yayımlamadı.Nasıl güveneceksin satıcı puanlarına.

Son zamanlarda aldığım birçok satıcısı hepsiburada olan ürününde açık kutu v.b. gelmesi cabası.

2001 den beri hepsiburada yı kullanırım.2010 lu yıllara kadar iyiydi.Memnundum.Sonrası eski kaliteyi aratmakla gecti.

4 kişi bunu beğendi.
  7. veterinerci

veterinerci
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    Doğrudur. Ben zaten sizi yalancı durumuna sokmaya çalışmıyorum. Daha hiçbir şekilde kötü bir ürünle karşılaşmadığımdan dolayı hepsiburada ile iletişime geçmediğim için insan kaynaklarından da pek bi haberim.

Genel olarak amazonun bizi ürün yelpazesi olarak daha çok mutlu edeceğini düşünüyorum.

2 kişi bunu beğendi.
  8. erenn

erenn
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    504
    Çalıştığım şirketteki yöneticiler Amazon Türkiye'nin Türkiye'de avmlere mağaza açacaklarına dair bilgi almışlar. Sanıyprum ki D&R tarzı olacak mağazaları.

#48 erenn, 28 Şubat 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 28 Şubat 2018
    5 kişi bunu beğendi.
  9. OzanBc

OzanBc
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    128
    Amazon'dan çok umutluyum. Gerçekten de hem fiyat açısından hem müşteri ilişkileri açısından rakiplerinden daha iyi olacağını düşünüyorum. Ayrıca Türkiye'de firmaların kendi aralarında anlaşıp ürün fiyatlarını sabit bir noktada tutma işine girmeyeceklerdir. Biliyorsunuz geçenlerde 8 firmaya ciddi cezalar verilmişti bu konuya istinaden. Buz dağının küçücük bir parçasıydı bence bu, eminim her sektörde bu tip anlaşmalar dönüyordur. Amazon bunların tekerine çomak soksa bile yeter. Ben açıldıktan sonra başka siteden alışveriş yapacağımı düşünmüyorum. Heyecanla bekliyorum.

10. bald63

bald63
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    78
  11. ancientbehemoth

ancientbehemoth
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    65
    Collapse Signature Expand Signature
  12. Picasso16

Picasso16
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    521
    Aras sizce de aynı paketi göndermeye çalıştığınızda en pahalı tutarı çıkartmıyor mu? Tamam hepsine zam geldi ama yurtiçi'nin normal tarifesi bile arasa indirim koduyla yolladığımdan ucuza gidiyor. O kargo kırıyor bu iyi değil diyemeyeceğim hepsi kötü şubeden şubeye değişen şans işi konular. Bizim buradaki aras mı pahalı sizde durum nedir?

13. ancientbehemoth

ancientbehemoth
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    65
    kullandığım en düzgün firma mng kargo. ayrıca çalıştığım yerle anlaşması olduğundan normalde 60 liralık kargoyu 10 liraya yolladığımı biliyorum.
    ama herkesin deneyimi farklıdır tabi. en nihayetinde Türkiye'deyiz. Çok profesyonellik beklememek lazım :laugh:

14. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,869
    Evime en yakın olan firmayı başlarda mecburiyetten kullanıyordum ama şu an yurtiçinden gayet memnunum. Geçenlerde beni görünce "yine kulaklık mı?" dediler :)

9 kişi bunu beğendi.
  15. bald63

bald63
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    78
    Burada önemli olan kimin kiminle çalıştığı. Akıllı bir kargo firması Amazon gibi bir müşteriye nasıl hizmet vereceğini bilmeli yoksa daha önce de belirtildiği gibi kargo firmalarının genel performansı hakkında ortak bir payda yok.

2 kişi bunu beğendi.
  16. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,924
    Aras'ın Amazon kargolarına hassasiyet göstereceğine eminim :) Yoksa Amazon'la çalışmak için çok uzun süre şansları olmaz.

2 kişi bunu beğendi.
  17. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    963
    amazon olsa bile dolar kuru fırlamış arkadaşlar. napıcaz nolacak böyle.

2 kişi bunu beğendi.
  18. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,490
    Futbol maçı seyreder gibi seyretmekten başka elden ne gelir hocam.:kafa:

2 kişi bunu beğendi.
  19. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    963
    cebimize 2-3bin euro para atıp kanada'ya gidelim. ardından pasaportumuzu yakalım. mülteciyiz diyelim. belki acırlar sığınma hakkı verirler. ilk maaşımızla krallar gibi ekipman alırız böylece. :) acı ama gerçek. suriyeli kadar değerimiz yok artık.

20. darkainu

darkainu
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,302
    Berber falansanız koşun Kanada'ya, zanaatkar lazım adamlara ne zamandır. Kaçmaya niyet varsa gözde çok büyütmeye gerek yok, Tayland gibi yerler var Türkiye ile ekonomik şartları yakın hem yaşam daha güzel. Senenin yarısında Chiang Mai yarısında Koh Phi Phi de takılınır mis gibi, tüm digital nomad camiası orda zaten her milletten adamla takılırsınız :)

3 kişi bunu beğendi.