Amazon.com.tr____Açıldı

'Haberler' forumunda DefinitioN tarafından 30 Ağustos 2017 tarihinde açılan konu

1. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    Ilk sikayet benden olsun.

S8 3300 görünüyordu.Almaya niyetlenip sepete ekledim.3540 oldu.Sonra ilan açıklamasında yine 3300 oldu ve yine alacakken 3540.Öyle de kaldı.

Saçmalamaya hızlı başladı.

2. bald63

bald63
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    78
    Henüz pek bir şey yok ama giderek zenginleşir umarım. Bu arada var olan hesaplarınız ile giriş yapabiliyorsunuz.

3. tbone

tbone
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    195
    Bildiğim kadarıyla pazardaki fiyatları takip edip anlık fiyat değiştiren bir sistemleri var.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,268
  5. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,766
    2 kişi bunu beğendi.
  6. Picasso16

Picasso16
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    521
    Bana daha çok n11'in hepsiburada' nın teması değiştirilmiş hali gibi geldi. Açıklamalar yetersiz çoğu üründe . Satıcılar yine bizden olunca haliyle koydukları fotoğraflar :
    Görsellerden bulduğu çince olmuş önemsememiş direk yapıştırmış ürün fotoğrafı olarak: (Fotoğraf yükleyemedim nedense)
    https://www.amazon.com.tr/AMD-RYZEN-2600-3-6-4-25GHZ/dp/B07B428V2L/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1537357653&sr=8-1&keywords=ryzen 2600x

Yada ürün yerine direk kendi firmasının kutusunu koyanlar var :
    https://www.amazon.com.tr/s/ref=sr_pg_2?rh=n:12466439031,k:Samsung Galaxy Tab&page=2&keywords=Samsung Galaxy Tab&ie=UTF8&qid=1537356865

Aliexpress'deki gibi çerçeve ekleyen mi ararsın :
    https://s2.eksiup.com/4b5736da231.png

Aynı ürünü diğer amazonlar tek başlık altında koyarken flood şeklinde tabir edilen ard arda yığınla atan mı ararsın :
    https://www.amazon.com.tr/s/ref=sr_pg_4?rh=n:12466439031,k:şarj apple&page=4&keywords=şarj apple&ie=UTF8&qid=1537357917

He şöyle güzel yönü de var iphone ları eski zamdaki fiyattan koymuşlar. Bunun gibi rekabet güzel olacaktır. Prime gelmeli ve kesinlikle denetim aşırı sıkı olmalı. Fırsatçı dükkanlarla adını lekeletmemeli çizgisinden ayrılmaması lazım ilan verenlerin . Amazon kargo da olsa tadından yenmezdi :D

#106 Picasso16, 19 Eylül 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 19 Eylül 2018
    3 kişi bunu beğendi.
  7. Xexec

Xexec
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    210
  8. Dersolmaz

Dersolmaz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    116
  9. Penguen

Penguen
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    Zaten amazon.de ve us da böyle arayüzü yetersiz . Ben bu kadar büyük firmanın neden bu kadar kabız bir sitede ısrar ettiğini anlayamıyorum. Monitör bakmak istiyorum filtreleme seçeneği yok ben sadece 23 ile 25 inç monitörleri görmek istiyorum ancak yok böyle bir seçenek. Tek filtre fiyatta var o da çok saçma sıralanmış en yüksek seçenek 500 ve üstü zaten tüm ürünler 500 lira üstü hiç bir şeyi filtrelemiyor. Bazı ürünlerde ürünün modeli yazmıyor mesela amazon.de HD 600 var sennheiser hifi kulaklık diye geçiyor model ismi yok. Ancak ödeme ekranında görünüyor. Burada hd800 koymuşlar model ismi yok yine. Biz hepsiburadaya kızıyoruz belki de çok daha kullanışlı aradığını buluyorsun. 24 inç hdmi bağlantısı olan tüm monitörleri görmem 1 dakika mı alıyor amazon da tek tek bakacaksın hepsine.

10. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    Açılış günündeki içeriği kat kat öteye taşımazsa cazip değil şu haliyle.

Yelpaze oldukça dar.(Tabiki artacak ta satıcı amazon olan ürünler açılış için bile çok az)

11. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,968
    evet yapabiliyorsunuz,

çalışanlar Türk olacağı için değişen birşey olmayacak hocam,hababam sınıfının devam serisi gibi olur,paypal türkiye açıldığında'da paypal'ın kalitesi düşmüştü,2 sipariş veren arkadaşım bir tanesi sorunlu çıkınca paypal'dan anlaşmazlık açmıştı,bizim türk çalışan sizde yüksek risk var %50 oranında anlaşmazlık ortalamanız var diyip hesabını kapatmıştı,şimdi ne iş yapıyor merak ediyorum..

2 kişi bunu beğendi.
  12. returnity

returnity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    462
    Walla ogluma bir gaming laptop alma gayesiyle girdim, dell inspiron 7577'yi 6300 kusurden sepete attim (satici amazon bu arada, oyle 3.parti kuruluslar degil) ve oglani aradim ozelliklerini teyit icin. Isten firsat bulup 1 saat sonra baktigimda ise 6700 kusur olmustu.

Biz Turkiye'de boyle sark kurnazliklarina alisigiz ama Amazon ulkede e-ticaretin standardini yukseltecegi yerde bilakis kendini ortalamalastirma amaciyla buraya gelmisse hic zahmet etmeseymis.

Mail de attim ayni bu cumleleri kullanarak kendilerine. 5 dakika sonra telefonla donduler: "Kusura bakmayin, daha ilk gun oldugu icin bazi urunlerin fiyatlari yanlis girilmis, duzeltiliyor yavas yavas. Siz de yanlis fiyat gorurseniz lutfen bize bildirin" diyor telefondaki hanim kizimiz bir de. Ulan ben piyasa eksperi miyim? Ayni diyalog .com ya da .de musteri hizmetleriyle olsa adim gibi biliyorum ki "yasattigimiz hayalkirikligi icin ozur dileriz, size ilk gordugunuz fiyattan verecegiz" gibi bir yanit alirdim. Adamlar zamaninda alisveris sonrasi ankette "paketleme nasildi" sorusuna digipak cd'nin karton kismi hasarli diye yazdigim icin herhangi bir talebim olmamasina ragmen sorgusuz full refund onermis adamlar sonuc olarak. Bunun gibi sayisiz ornek verebilirim 15 senelik amazon maceralarimdan...

Sonuc olarak laptopa o kadar para veriyorken o oynama belki cok anlamli bir miktar degil, ama prensip olarak o urunu artik oradan almam, gerekirse daha pahaliya baska yerden alirim.

3 kişi bunu beğendi.
  13. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    Maalesef ben ilk günden bi kenara attım amazonu.Telefona heveslendim sabah saatlerinde.Fiyat ekranı her yenilediğimde değişti.3300-3500-3300-3500......Türkiye'ye merhaba dediler gerçektende!!!!!!!!!!

N11 güvenilir satıcılardan devam.

2 kişi bunu beğendi.
  14. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Ürün gamı ve yelpazesi çok kısır. Ayrıca ürün kategorize sistemi bence aşırı ilkel. Amozon da kulak içi kulaklara bakayım ve sıralama yapayım dedim tam bir eziyet ve rezalet. Bence bu konuda hepsiburada dan ders alsınlar. Arayüz olarak bence çok başarılı hb.

15. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,089
    Acikcasi burada da oluyor. Keepa gibi siteler var, Amazon fiyatlarini takip etmeye yariyor.

Burada sebebi, ayni urunu satan farkli sirketlerden biri fiyatini indiriyor. O elindeki urunu satinca fiyat eski yerine geliyor. Mesela bir yemek takimini $55'a aldim. 6 tane vardi. Ben hepsini alinca fiyat otomatik olarak $90 oldu. Yine ayni yemek takiminin sekerligini $7'a gorunce aldim. Sadece 1 tane kalmisti. Aldiktan hemen sonra $25 oldu. Simdi ayni serinin ivir zivir parcalarini Keepa'ya koydum takip ediyor. Fiyat belirledigim sinirlarin altina inince e-mail atiyor.

2 kişi bunu beğendi.
  16. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,490
    Dolar kuru böyle tavan yapmışken Amazon'dan flaş indirimler, ürün çeşitlemeleri beklemek hata olurdu. Sonuçta satıcılar HB ve N11 satıcıları.
    Bence Amazon TR'ye gelmek için çok geç kaldı.

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  17. Picasso16

Picasso16
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    521
  18. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,089
    Amazon'da bazi fiyatlar ucak bileti fiyatlari gibi anlik degisiyor :)

Muhtemelen AI karar veriyor.

Hatta bazen bir fiyat cok kisa sureli acaip dusuyor. O an gelen tepkiye gore tekrar kendini konumlandiriyor. Kim bilir daha neler neler donuyor. Zaten olay AI'a kaldi mi izle senligi...

Bu arada her sey de cok hesapli degil. Amerika icin oyle en azindan.

19. DeadFoe

DeadFoe
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
  20. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,523
    Audioengine'nın fiyatında sıkıntı yoksa o paraya bedava verıyorlar.Piyasanın en az 3000 lira altında.