Amazon Diğer Satıcılar

'Konu Dışı' forumunda Zatche tarafından 19 Nisan 2017 tarihinde açılan konu

1. Zatche

Zatche
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    Merhabalar,
    Amazonda satıcılardan birinden kulaklık almak istiyorum fakat bu satıcılarda da amazonun kendisi gibi vergiyi önce hesaplayıp sonra göndermiyor mu? Sepeti onaylamaya kadar geliyorum vergi namına bir şey çıkmıyor. Haliyle gümrükte sorun yaşıcam sanırım. (160$ lık bir ürün alıyorum) Daha önce farklı satıcılardan alışveriş yapan var mı?

2. brendan

brendan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    159
    ben geçen hafta 80 dolar saat aldım rusyadan geldi ne gümrükte takıldı ne ekstra ücret istendi. bi standartı yok sanırım vergi orada çıkmıyorsa yoktur.

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  3. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,094
    kutunun üzerine düşük yazmışlardır, memurlarda kontrol etmemiştir ondan vergiye girmemiştir muhtemelen.

@Zatche şanslıysanız gümrüğe girmeyebilir, gümrük vergisi alınırsa da kapıda ödersiniz.

3 kişi bunu beğendi.
  4. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,766
    Peki arkadaşlar ben de birşey sorayım bari. amazon dan bi dx80 falan alsam sorunsuz geliyor mu böyle yüksek fiyatlı ürünler

5. Zatche

Zatche
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    Teşekkürler cevaplar için. Aslında fx850 almak istiyordum fakat uygun bir yer bulamadım sony xb90ex bu fiyata alınır mı? Üstüne belki vergide binecek.

Amazonun kendi sattığı ürünler sorunsuz geliyor zaten öncesinde vergisini alıyor amazon şayet ki gümrüğe takılmazsa aldığı ücreti size iade ediyor.

6. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    192
    @Zatche aslinda imkanin varsa tabi artik paypal kullanamiyoruz ama ebay ustunden yada cdjapan dan alabilirsin xb90ex i

7. KaraSinek

KaraSinek
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,780
    bu cümle malesef doğru değil. şansınıza posta ile gelen ürün gümrük kontrolüne takılmadan geçmiş.

amazon un kendi stoğundan çıktığı ürünlerde vergi+kargo hesaplayarak ücreti gösteriyor. dolayısıyla size bir ekstra ücret olmuyor. fakat diğer satıcılar için durum böyle değil , onlar sadece kargo ücretini ekleyip ödeme alıyorlar gümrük süreci sizi ilgilendiriyor...

4 kişi bunu beğendi.
  8. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,910
    Hocam Rusyada'dan gelen ürün Amazon'dan aldığınız ama Rusyadan satış yapılan bir ürün mü?

9. brendan

brendan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    159
    evet.

10. Zatche

Zatche
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    Hocam gümrük işlemleri nasıl olacak peki? Araştırdım kimisi çağrılıyor kimisi kapıda ödüyor kafam karıştı açıkçası. Ayrıca aldığım bazı görüşlerde xb90ex için bu fiyatın çok fazla olduğu değmeyeceği yönünde siz ne dersiniz?

11. AngelDust!

AngelDust!
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    122
    Arkadaşlar forum donanımhaber yurtdışı sıcak fırsatlar bölümünde amazon rehberi gibi bir konu var, ilk sayfasında bir çok bilgi var, oraya göz atmanızı tavsiye ederim.

3 kişi bunu beğendi.
  12. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    192
    Simdi ki fiyati gorunce soke oldum abd de bile %100 zam yemis ben temmuz 2015te 85$x2.70=230tl ye almisim, simdi 150$ yani 550tl olmus:upss bencede o kadar para vermeyin yazik gunah. Bende saga sola atiyordum kulakligi artik gozum gibi bakarim.

2 kişi bunu beğendi.
  13. darkainu

darkainu
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,302
    Amazon'un kendi sattigi urunler Turkiye'den almisiz gibi hizli geliyor. Gumrukle falan da ugrastirmiyorlar, hatta son aldigim kulaklik sansa masraf cikarmamis 540 lira gumruk vergisi iadesi yapti Amazon.

Diger saticilarda da bir kez aldigim urun gumrukten bir sekilde gecemedi ve hemen para iadesi aldim.