amfi alacağım?

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda glovkiss_1907 tarafından 15 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

1. glovkiss_1907

glovkiss_1907
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Değerli arkadaşlar ;
    elimde sansa clip + var yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum. elime v-moda crossfade m80 geçti. gerçektende şahane ses alıyorum. ancak; fiio x3 yada fiio nun amfisini alsam sansa clip + a etkisi olur mu? fiio x3 ağır biraz amfi yeterli olmaz mı sadece yksa gerek olmayıp sadece fiio x3 alsak daha mı iyi olur?
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 15 Ekim 2015, İlk mesaj zamanı 15 Ekim 2015 ---
    sayın arkadaşlar şöyle sorayım olmadı ses kalitesini veren f/p ürünleri olan cihazlar tavsiye edebilir misiniz? fiyat aralığı 250-300 arası

2. -Hardwell-

-Hardwell-
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    37
    Kendim fiio x3ii kullaniyorum. Alacak paraniz varsa tavsiye edebilecegim bir modeldir. X1 modeline de bakabilirsiniz. Tekerlek dizayni benim alisimda onemli etkenlerden biri oldu. Kullanimi asiri kolaylastiriyor. 250-300 lira civarina denememis olsam da Xuelin 770c dap ini dusunmenizi onerebilirim. Fiyatina gore ustun performansi oldugu soyleniyor.

Etki olayina gelince, sarkinin kayit kalitesi farki hissetmenizi saglar. Yoksa en iyi dapi da alsaniz kotu bir ses kalitesiyle karsilasirsiniz. Almadan once deneme firsatiniz varsa bir deneyin son kararinizi oyle verin derim ben.

4 kişi bunu beğendi.
  3. lucabalo

lucabalo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,324
    Dap'a amfi bağlayıp boyutu büyütmektense, X3 alıp ağırlığına katlanmak daha mantıklı geliyor bana. Sadece Clip+ ile şahane ses alıyorsanız amfi almanıza gerek olmadığını düşünüyorum. Amfiyi neden alacaksınız ?

Ne tür müzikler dinliyorsunuz ? Ona göre dap tavsiyesi alabilirsiniz.

Collapse Signature Expand Signature
  4. glovkiss_1907

glovkiss_1907
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    hocam ben elektro müzik dinleyen birisiyim. bass ve tiz bol olan müzikler .
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 21 Ekim 2015, İlk mesaj zamanı 21 Ekim 2015 ---
    hocam ben elektro müzik dinleyen birisiyim. bass ve tiz bol olan müzikler .

5. lucabalo

lucabalo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,324
    Fiio X3 elektronik müzikte gayet başarılı, amfi ve sansa clip + taşımaktansa X3 taşımayı tercih ederim.

Collapse Signature Expand Signature
  6. glovkiss_1907

glovkiss_1907
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Hocam xuelin 770c aleti buldum 250 tl ye o yetmrx mi?

7. -Hardwell-

-Hardwell-
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    37
    Forumda kullananlar var ben denemedim ama kullanip begeneni cok gordum. Fiyatina gore performansinin iyi olusundan oturu begeniliyor. 2 farkli ses cikisi bence en cezbedici ozelligi. 24 bit calamiyor diye biliyorum ama. Dsd destegi de yok.

8. glovkiss_1907

glovkiss_1907
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    hocam 24 bit ve DSD desteği nedemektir biraz açıklar mısınız? öğrenmek istiyorum. teşekkürler

9. -Hardwell-

-Hardwell-
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    37
    24 bit ve dsd kayit ile alakali. Suan icin en ust duzey dsd diye biliyorum. 24 bit ile 16 bit arasindaki farki kulaklik iyi degil ise anlamazsiniz bile. (Yeri geliyor kaliteli bir mp3u flac e tercih ediyorum yine donduk dolastik kayit kalitesi.)Yer olarak da fazla yer kapliyorlar. Kaliteli kayit yapilmis 16bit/48khz flac parcalar isinizi gorur diye dusunuyorum. Benim genel muzik arsivim bu sekilde.

10. glovkiss_1907

glovkiss_1907
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Hocam peki ben trance müzik çok dinliyoeum o ses kalitesinde bana bir iki tane torrent sitesi verebilir misin dimitri like mike gibi dj armin van buuren gibi ben bulamadım bşr iki tane siteye baktım

11. zafer çoban

zafer çoban
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    125
    sansa clip + nın ses güçü oldukça yüksek bence ses kalitesi olarak da xuelin 770c den daha iyi .Bence çok da ağır bir şey istemiyorsanız sansa ile devam etmeniz en mantıklısı :)

12. glovkiss_1907

glovkiss_1907
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Hocam fiio x3 çok ağır mı ve o paraya değer mi? sansadan mwmnunun ama ondan açık ra fark var mı

13. zafer çoban

zafer çoban
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    125
    Çok fark yok biraz daha çözünürlüğü bassları iyidir.Ama en iyisi kendin deneyip görmen en mantıklı yolda ikinci el alıp denemen beğenmezsen çok zararın olmadan satarsın :)

14. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    615
    Masa üstü Lambalı Kulaklık Amfisi,Amerikanın adı çıkmış,onlardan üstünlüğü var diyebilirim, üst katagorileri ile karşılaştırdım sesini inanılmaz perfermans,hem güç hem kalite bir arada.
    http://sedefaudio.weebly.com/