Astell Kern A&K SR-25

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda Totem tarafından 24 Nisan 2020 tarihinde açılan konu

1. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    189
    [​IMG] [​IMG]

Astell Kern Ak SR-25 piyasaya çıkmış arkadaşlar, sitesinde 699 Dolar olarak gördüm sr15 ile aynı fiyatı, boyut farklılıkları mevcut elbette sr-25 daha irice bi cihaz olmuş.

En çok dikkat çeken de pil ömrü 21 saate çıkmış. Şu Dac çipini şu amfi katını kullanmışlar demeyeceğim keza bunların benim nezdimde hiçbir önemi yok. 100 usd'lik dac çipi kullanan playerları da görüyoruz pek bir önemi yok sanki, önemli olan duyduğumuz.

Tr'ye gelecek mi bakalım önemli olan o, 5-6 bin TL olsa tadından yenmez.

#1 Totem, 24 Nisan 2020
    Son düzenleme: 24 Nisan 2020
    refuserQ ve Robius bunu beğendi.
  2. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,924
    Gelir büyük ihtimalle bi süre sonra. 21 saat çok iyi süre. Sitesinde 16 bit / 44 KHz dosya oynatımı baz alınarak verilen süreymiş. İyi en azından bazıları gibi mp3 leri baz alarak yazmamışlar süreyi :)

Collapse Signature Expand Signature
  3. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    189
    Genelde o şekilde yapıyorlar aslında, Tahminim 24 bit 15-18 DSD 12-14 saat gibidir

refuserQ ve Chaturanga bunu beğendi.
  4. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,149
    Başka isim bulamamışlar mı?

Tüfek çıkıyor A&K SR-25 aratınca...

5. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,924
    :)))

Collapse Signature Expand Signature
  6. H3llDORADO

H3llDORADO
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    101
    :D:D

7. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    189
    PUBG still :)

SM-A205F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. karizzma06

karizzma06
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Daha yeni aldım sr15 i geri göndereyim bari yazık

Totem bunu beğendi.
  9. SSCC

SSCC
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    46
    Selam herkese,

Hazır bu mesajı görmüşken ve iletilerinizi de okuyunca daha evvel sayısız kere yazılan bir soru aklımı kurcaladı. Yeni ürünlerin tasarımları çok ilgi çekici oluyor ve spec leri de genelde ilk bakışta vayy dedirtiyor insana. Ama özellikle TR de ürünleri test edip deneme fırsatı yakalayabileceğimiz yerlerin sayısı (marka ve model bazında bir kaç tane varbildiğim) oldukça sınırlı. Yakın zamanda Sony ses ürünleri için üst seviye ekipmanları satış için dahi getirmiyor TR'ye konusu epey konuşulmuştu.

Senenin başında daha evvel DAP player kullanmadığım için player önerisi istemiştim sizlerden. Tabii ki aldığım bilgilendirici cevaplar bana epey katkıda bulunmuştu ama ana tema "denemeden kişisel ses zevkinize hitap edecek ürünü bulmak epey zor olacaktır" şeklindeydi. Buna rağmen ilgimi çeken orta seviye ürünleri deneme fırsatımın (alım yapmak istediğim orta düzey dap lar için elbette _ A&K alamayacağım aşikardı o dönemde) olamayacağı için IBASSO DX-160 modelini incelemelerim sonrası satın aldım. 4 aydır kullanıyorum ve mutlu mesut geçiniyoruz şu anda :) Fakat elimde kıyaslama yapabileceğim başka bir DAP playerım olmadığından dolayı da bana öyle geliyor olabilir. Bu sebepten dolayı çok istemiş olsam da bir inceleme de yazamadım, teknik tarafta çok bilgili olmadığım için.
    Ana konuya dönecek olursam; keşke butikte olsa ses ile ilgili camiada bilinen yada bilinmeyen ekipmanları test edebileceğimiz ve bunun sonucu da satın alma yapabileceğimiz bir kaç mağaza bulunsa. Eminim pek çoğumuz test ettiği ve beğendiği ekipmanları TL değerinden dolayı astronomik seyreden fiyatlara rağmen satın alacaklardır. Maalesef herkes her merak ettiği ürünü test etmek için satın alabilecek kadar ekonomik olarak güçlü değil.

Herkese sağlıklı hafta sonları dilerim..

mc_technosoft, onurdogan4 ve Totem bunu beğendi.
  10. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    189
    Dx160 denemedim ama çok iyi duyumlar aldım. Gökhan hocam, Fiio m11pro ile kafa kafaya neredeyse gibi sözler etmişti. Büyük ihtimalle elinizdeki ürünün kıymetini başka cihazlar denedikce daha da anlayacaksınızdir. Bir ürün satın alın, deneyin sonra 2. El olarak yine satın ve başka ürün alin, ekstra masraf yapmadan yeni ürünler denenebiliyor. İzmir, Ankara, İstanbul gibi yerlerde yaşıyorsanız, camiadan sizinle buluşup sohbet edip karşılıklı cihazlarınızı deneyebileceginiz insanlar bence olacaktır.

onurdogan4 bunu beğendi.
  11. SSCC

SSCC
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    46
    Selam hocam,

Esasında ben de bir İstanbul buluşması olursa farklı kulaklıklar ve ekipmanlar denemeyi ve aradaki farkları görmeyi istiyorum ama bu Covid belası göz açtırmadı neredeyse 2 aydır :(
    Umarım tez zamanda bu musibet bertaraf edilir de bir buluşma ayarlanır. Hem forumdaşlarla tanışmak hem de fikir alış verişleri ile ses anlamında yeni deneyimler yaşamak adına iyi olacaktır benim adıma.

Selamlar..
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 25 Nisan 2020 ---
    Tavsiyeniz için teşekkürler, Ekipman deneme anlamında açıkçası çok fazla ve hızlı ekipman alıp deneyip satmak yerine eğer çok kötü değilse bir süre ekipmanı kullanmak ve sonra yeni denemeler yapmak düşüncesindeyim. Şu anda bir kaç tane çok iyi denemeyecek kulaklığım var ve en son edindiğim IT 01 i kullanıyorum, DX 160 ile de bence gayet uyumlular (elbette kendi yetenekleri çerçevesinde). Bir adet orta kalite denebilecek Chi-fi kulaklık sipariş ettim ve bekleme modundayım açıkçası. Elime ulaştığında şu anki mevcut setuplarıma göre neler olacak göreceğim :)

Selamlar

Totem, onurdogan4, refuserQ ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  12. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    189
    Tarz da önemli tabi, it01 yerine ya da Chi fi denemek yerine direkt, dx160'a yaraşır bir ıem bulmak da çözüm, eğer tekno, elektronik dinlemiyorsaniz etymotic er2xr mükemmel ve ucuz bir kulaklık. Bu arada konu sapmasin, bazen merak etmiyor değilim sr15- 25 ile er2xr nasıl giderdi diye...

alija bunu beğendi.
  13. alija

alija
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Er2xr kullanıyorum, bundan önce sevilen bir Chi fi kulaklık(Kz zs5 v1) kullanıyordum ve bende severek kullandım.Bi süre Etymotic kullandıktan sonra eski kulaklığımı denemek istedim, bazı enstrümanların hic duyulmadığını farkettim, bazı frekanslar yok.Benim chi fi tecrübem bu şekilde

Totem bunu beğendi.