Astell & Kern AMP AK-XB10 İncelemesi

'Amfi, DAC ve Ekipman İncelemeleri' forumunda karanehir35 tarafından 21 Şubat 2017 tarihinde açılan konu

1. .~.

.~.
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    302
    Hocam 1 ay içinde ortalama 1000 tl ye yakın masraf yapmış olacağım (insan neden hep daha iyisini ister ki) Çok şükür işler iyi ama para kolay kazanılmıyor. Bazenleri oda olmayıversin diye düşünüyorum ancak ertesi gün sipariş veriyorum...
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 27 Ağustos 2018, İlk mesaj zamanı 27 Ağustos 2018 ---
    Hocam 1 ay içinde ortalama 1000 tl ye yakın masraf yapmış olacağım (insan neden hep daha iyisini ister ki) Çok şükür işler iyi ama para kolay kazanılmıyor. Bazenleri oda olmayıversin diye düşünüyorum ancak ertesi gün sipariş veriyorum...

2. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    545
    Amfi girişindeki balanced yapı ile çıkıştaki balanced yapı aynı değil.

Mesela dacınız balanslı yapıda sağ sol 3er pin ile amfiye sinyal yollarsınız. Her kanalın bağımsız - kutbu olur. Ama + sinyal 2 adetdir. Biri normal + sinyalini taşır. Diğeri onun tam tersine çevrilmiş halidir. Ters fazda sinüs sinyali yani.

Amfi çıkışındaki balanced ise bağımsız + ve - kutupları olan çıkışlardır. Her kulaklık kanalının bağımsız - ucu olur. Böylece sürücüler daha kolay kontrol edilir. Geleneksel single end yapıda ise - ucu her iki kanal için ortaktır.

4 kişi bunu beğendi.
  3. prostheticwhim

prostheticwhim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    642
    XB10'un bataryasi cidden cabuk bitiyor, dengeli cikisla daha da cabuk. Fiio BTR3 ile kiyaslama sansi olan oldu mu? Onun USB DAC ozelligi de var.

Collapse Signature Expand Signature
  4. .~.

.~.
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    302
    Açıkçası arada fark olacağını düşünüyorum.

5. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,859
    XB10 batarya optimizasyonu ile piyasaya tekrar sürülmesi gerek bir ürün. İstanbul'da ev-iş arası 1,5 saat olduğu zamanlarda akşam dönüşte eve yakın yerde pil bitince sinir oluyordum. Boyutuna göre gerçekten güçlü ama o pil bu güce zor yetiyor. Ayrıca kapalı olarak beklediği yerde pilin cok çabuk boşalması da genel bir şikayet.

Ses olarak elbette kıyas yapmak pek doğru olmaz ama ben kullandığım BTR 1'den bu bağlamda çok memnunum. BT dac ile kafa üstü kulaklık kullanılmayacaksa XB10 seviyesinde güç de biraz mantıksız gibi.

FiiO BTR 1 ile kısaca temel farklarını yazayım.

XB10 neredeyse kafa üstü besleyecek kadar güçlü, BTR 1 günlük kullanıma uygun birçok iem'i rahat besleyecek kadar güçlü.

XB10 V karakterde basslar hayli güçlü, BTR 1 düze yakın tizler çok hoş uzuyor.

XB10 pili yüksek seste 3 saati zor çıkarırken BTR 1 en az 5 saat dayanıyor.

XB10 balanslı çıkışa sahip, BTR 1 daha küçük hafif ve ucuz.

Bir ara incelemesini de yazacağım inşallah.

4 kişi bunu beğendi.
  6. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    545
    ses kalitesi olarak fiio ile xb10 arasında çok fark var mı acaba? xb10 çok övüldü.

7. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,859
    Çok farklı karakterler. İkisinin de ses anlamında birbirinden üstün yönleri var ancak sanıyorum "genel" manada XB10 bir tık daha üst olabilir. Buna karşın ben sırf pil ömrünü hesaba katınca bile XB10 kullanmam. Benim kullanım senaryomda hep yarı yolda bıraktı.

2 kişi bunu beğendi.
  8. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    545
    BTR3 deneyen var mı? onda çok fazla özellik var.

2 kişi bunu beğendi.
  9. DarkTerror

DarkTerror
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    3
    Kısmet olursa bende xiaomi mi 9t ve xb10 alacağım ilerleyen zamanlarda ,normalde lg g7 thinq alacaktım fiyatında saçma bir artış var vazgeçtim.