ASUS Bilgisayar Hakkında 1-2 Soru

'Konu Dışı' forumunda DefinitioN tarafından 29 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

1. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Fatih Windows bir cihazın asla takılmaması mı??? Hayal görüyorsun derim :D

Collapse Signature Expand Signature
  2. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,317
    @dulty hatirlatti.17.3. 18.4. ekran boylari ilk tercih degil.15.6 dusunuyoruz.

3. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
  4. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,317
    Yok haci yok.mac aşar beni.hele I7 şart derken.

5. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,104
    Ben yakınım için nasıl laptop aldığımı söyleyeyim. Gidip Lenovo'nun sitesinden uygun bir ThinkPad'i istedikleri kritere göre configure edip alıyorum. Evet aşırı ucuza gelmiş olmuyor, ancak çok uzun süre sorunsuz kullanıyorlar. İnanır mısınız, 2003 yılında onlara aldığım Laptop'lari hâlâ çalışıyor... O yüzden "sen seç al, parası neyse verelim" diyolar, öyle çok da zengin olmamalarına rağmen.

Lenovo IdeaPad ve Dell'in birçok ürününün garantisi limitli. Ancak Dell'in belli serileri, ve Lenovo ThinkPad serisi daha kaliteli ve dayanıklı üretiliyorlar. ThinkPad serisinin hemen hemen tüm ürünleri milspec (US military standard.) Zamana vurduğunuzda fiyat ucuzluyor. O yüzden Amerika'da devlet ve şirketler genelde bu ürünleri tercih ediyorlar.

#45 zxc, 30 Kasım 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 2 Aralık 2015
    8 kişi bunu beğendi.
  6. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,490
    2689 eklentisini görüntüle Burdan gelecege bir atis yapayim.
    Google'in ustunde calistigi ve parcalari degisebilen lego tarzi project ara telefonu gibi,ilerde de oyle laptoplar cikabilir.Lego gibi ekran kartindan islemcisine v.s,herseyi degisebilen laptoplar gelebilir.O yuzden hic acele etmeyin bence.Malazgirt'in 100.cu yılına yetisebilir bu teknoloji.

#46 karanehir35, 30 Kasım 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 30 Kasım 2015
  7. najaz

najaz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    180
    @zxc ABD'de devlet kurumları artık Lenovo ürünlerini kullanmıyor. DELL veya HP tercih ediliyor güvenlik endişeleri nedeniyle.

Yıllar boyu ThinkPad'lerden şaşmadım. X301'im bana 6 sene kusursuz bir şekilde hizmet etti misal. Şu an bir T440s kullanıyorum. Evet biraz pahalı cihazlar ama çok dayanıklılar ve sanıyorum ki bir dizüstü bilgisayarda görebileceğiniz en iyi klavyeye sahipler.

Koleksiyonumdaki X41, hatta ve hatta 570 bile hala tıkır tıkır çalışıyor :)

8. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,104
    Güvenlik gerektiren kurumlar tercih etmiyordur muhtemelen, ama devlet üniversiteleri ve araştırma kurumları genelde ya Dell, ya Lenovo, ya da Apple kullanıyorlar halen.

Klavye konusunda katılıyorum. Lenovo, klavye işine bakan insanları IBM'den geçişte elinde tuttu, iyi de etti.

9. lucabalo

lucabalo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,306
    Abi o paraya at alırım at :D

3 kişi bunu beğendi.
  10. Onur Özdağ

Onur Özdağ
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    İyi fiyat ancak bu laptopda gamer serisi bir ekran kartı var ve eşinizin büyük ihtimalle oyun oynamayacağını düşünürsek daha az donanımlı ama daha stabil olan Macbook Air veya Macbook Pro Retina öneririm.

2 kişi bunu beğendi.
  11. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    592
    Fekat ethernet, usb portları, değiştirilebilir ram ve harddisk/ssd, line/mic girişi, 2 kat performans, arada oyun oynamaca, daha düşük fiyat?

#51 pea, 2 Aralık 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 2 Aralık 2015
  12. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Hehe bende Mac'ciyim ama hiç tavsiye bile etmedim gördüğünüz gibi :rolleyes:

3 kişi bunu beğendi.
  13. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,317
    Hahhah,nasıl olsa alamaz mı diyorsun? :knuppel2:

Aslında MAC (Hatta İMAC) ilk akla gelendi ama 1000$ civarı alınabilecek bir MAC beklentiyi karşılamaktan çok uzak(Beklenti derken performansı kastetmiyorum.Hani bizim bi deyimimiz var ya.Önce gözün doyacak.:) )
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 2 Aralık 2015 ---
    Alternatifler çok aslında:

http://www.amazon.com/MSI-GP72-Leop...:3012497011,p_72:1248879011,p_36:70000-120000

http://www.amazon.com/Apache-17-3-i...:3012497011,p_72:1248879011,p_36:70000-120000

14. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Valla ben Mac'den şaşmam ev kullanımı için. Mevcut Air 13 999 dolara çok iyi performans sunuyor bence. 3d oyun işine girmezsek şahane bir ürün.

1000 dolar seviyesine çıkıyorsan ve 15 inç yeterse newegg.com'da periyodik olarak Gigabyte P55W (3gb GTX970M kartlı) 999 dolara düşüyor. Bazen SSD'li olanı da o fiyatlara düşebiliyor. Kendim için bakıyorum ordan biliyorum yani. Benim düşündüğüm şu:

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16834152948R

15. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,348
    Hem şoför arkası olsun, hem cam kenarı olsun, hem de 3 kişilik olsun derseniz, öyle bir yerimiz yok derler adama :). Bir laptopda bence hafiflik, pil ömrü, sağlam kasa ve kolay taşınabilirlik daha önde gelir. Oyun içinse daha ucuza ve parçalarını daha sonra istediğim şekilde değiştirebileceğim bir desktop tercih ederdim, ekranını da dilediğim büyüklükte alabilirdim.

Daha önce Dell, hp, Toshiba, Asus, lenovo, monster gibi farklı marka laptoplar kullandım. Aralarında en sağlamı lenovo thinkpad serisi idi. Halen ibm'in olduğu zamanlarda aldığım laptop şu an müzik server'ı olarak hizmet veriyor :). Yurtdışı fiyatlarına bakmadım ama thinkpad carbon serisi güzel bir seri. Asus ultrabook serisi de tavsiye edebileceğim başka bir seridir. Bunların hem kasa hisleri, hem tasarımları hem de hafiflikleri ve pil ömürleri çok iyi. Benim Windows için önerilerim bunlar olurdu. Macbook pro de başka bir opsiyon olarak düşünülebilir, ama bir bayan için, eğer işi bilgisayar ile birebir ilintili değilse, bence gereksiz ve aynı özelliklerde üstteki iki Windows opsiyonuna göre pahalı olur...

Son olarak, bir arkadaşımız demiş, kesinlikle kasa, klavye hissi gibi noktaları yabana atmayın ve bakma şansınız olursa modelleri elleyerek inceleyin derim... edit: bir noktayı daha yazayım: yine laptopda taşınabilirlik ve makul ebatlar açısından, ekran boyutunun 13,3-14" arasında kalması gerektiği inancındayım...

Sent from my fridge using Tapatalk

4 kişi bunu beğendi.
  16. Subut

Subut
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    65
    SSD iki şekilde yapabilirsiniz, bunlardan hangisini seçeceğiniz bilgisayardaki slot durumuna bağlı. M.2 yada 2.5inch olarak takılabilir. Cihazdaki harddisk zaten 2.5inchtir. 2.5 inch slotu bir tane daha boşta varsa ondan alabilirsiniz m sata slotu varsa öbür türlü. Ama iki şekildede işletim sistemini sıfırdan ssdye yüklemeniz lazım (dediğiniz gibi hızından faydalanmak için) Yeni işletim sisteminizi satın almayı düşünüyorsanız dil zaten sorun olmaz türkiyeden almış olursunuz, crack indirceksenizde torrentten türkçeside olan isolar bulmanız mümkündür diye düşünüyorum (w7 ve w8 de vardı en azından). Son yorum olarak laptop kağıt üzerinde bayağı iyi duruyo. Skylake (6cı jenerasyon işlemci) ile uzun bir süre sıkıntı çekmezsiniz. GTX 960m e gelicek olursak fiyatına göre ve eşinize aldığınıza göre fazlasıyla yeterli gibi duruyor. Gtx960m li laptop sahibi bir arkadaşımdan görmüştüm starwars battlefrontu high presette rahat 60+fps oynatıyor. Oyun oynamayı düşünmüyosanız içindeki intel HD 530 bile yeterli olucaktır ama uzun lafın kısası laptop gayet iyi. SSD takma fikri gayet iyi. Genel olarak iyisiniz yani :D

Edit: Laptopa biraz daha bakınca m.2 slotu olduğunu gördümde burda vatanda 250-300 liraya 120gb lik bir m.2 almanız mümkün. Ayrıcada ekranın panel tipi IPS buda ne oldugundan emin değilseniz iyiye işaret. Ekranın renkleri , görüş açıları falan apple laptopların ekranı gibi olur denebilir özetlemek için.

2 kişi bunu beğendi.
  17. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,317
    Mac'ciler şeytanın aklına karpuz kabuğunu soktunuz. :knuppel2: Şu model radarıma takıldı.(Oyun v.s. tamamen önemsiz)

http://www.bestbuy.com/site/apple-m...-flash-storage-silver/1581921.p?skuId=1581921

Fiyat uygun gibi.Açık kutulu daha da uygun.Böyle almamın bir sakıncası olmaz sanırım.Alınmış ama iade edilmiş ürünler galiba.Bu şekilde alacak olursam 727$ ve Open-Box Excellent - Certified yazan 751$.Ya da 799$ sıfır,açılmamış kutu.

Şimdi bu modeli almalı mıyım?Al diyorsanız üç kuruşta üç kuruştur deyip 727 ve ya 751$ mı yoksa 799$'a sıfır mı?

Bir de asıl soru.Dün araştırdım ve Windows 10'un kolayca Türkçe'ye çevrilebildiğini öğrendim.Mac işletim sistemi hakkında bilgim sıfır.Türkçe olsa bile zorlanacakken İngilizce kullanmamız imkansız.Türkçeleştirilebilir mi?

3 kişi bunu beğendi.
  18. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    592
    Alternatif olarak Asus Zenbook ve Microsoft Surface Pro 3 de var.

19. butterflv

butterflv
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    78
    :) Mac'ci değilim ama dediğim gibi ben tercihimi mac'ten yana yaptım.Yoğun bf4 multi oynuyordum birden hep düşündüğüm ama hiç uygulamaya geçiremediğim hobi amaçlı kendi çapımda,evimde dj'liğe sardım.Çocuk olunca oyunlarla yer değişti haliyle :)
    Gerçi dj'lik hobimde kısa sürdü ama elimde mac kaldı,kaldı derken memnum vaziyette :)
    Ne kadar gördünüz veya kullandınız bilmiyorum ama bi dokunmanızı tavsiye ederim macbook'a :) ben anlattığım gibi asus 750 jk ile macbook pro arasında gittim geldim vatan'a gittim 750jk yı inceledim gerçekten kaliteli makine,sonra çalıştığım avm'de birde mac deneme imkanım oldu.
    Dokundum...Aldım :) Masaüstünden sonra taşınabilir bilgisayar gerçekten güzel oldu,Mac apayrı oldu.
    Dostların yanlış anlamasını istemem ne Zenginim nede apple fanboy'u Sonuçta amaca göre hizmet hepsi son kullanıcıyı tatmin etmek için...bizler için /750jk yı çok istediğim oyunda oynarım dedim harika bi makine çünkü bazı şeyler windows'suz olmuyor :) bende macbook pro ya windows'ta kurdum ikisi birlikte her işimi görüyorum stabillik+yapılabilirlik... Dikkatli düşününün para kolay kazanılmıyor iyi araştırın amaca hangisi daha verimli hizmez sunacaksa, onu tercih edin KEŞKE en nefret ettiğim kelimedir ve bir çok kez o hataya düşmüşümdür...bir arkadaşımında aynı hataya düşmesini istemem saygılar....

20. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,317
    Hangi linki paylaştıysam elimde patlıyor.Az önce link verdiğim macbook air açık kutu fiyatı 939$ oldu.Sıfır fiyatı da eli kulağındadır yükselir az sonra.Adamlar bizi mi izliyor ne yapıyor anlamıyorum.İlk paylaştığım Asus fiyatı da hemen o gece yükselmişti.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 3 Aralık 2015 ---
    Hah:Sepete ekledim sıfır fiyatı 999$ oldu.Hay ben böyle işe. :confused: