Ath Cks-990 İzlenimlerim.

'Audio-Technica' forumunda Teamo42 tarafından 9 Ocak 2016 tarihinde açılan konu

1. Teamo42

Teamo42
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    73
    Merhaba arkadaşlar, Kulaklıkda profesyonel birisi değilim kendimce fikirlerimi aktarmak istiyorum.

İnceleme olarak karıştırmayın. Kulaklık Henüz bıurn-in olmadı kutudan yeni çıktı. Burn-in olmadan halini yazacağım ve burn-inden sonra konuyu güncelleme yapmayı düşünüyorum.

Kulaklık Amazonda 150 Dolar Civarı. Ben Turuncu Forumdan dormukq1 kullanıcısından aldım.
    Teknik Özellikler Sitesinde Mevcut kısaca 17 Ohm ve 109 Db diyelim. Kulaklıkda 11mm çift Manyetik sürücü kullanıldıgı belirtilmiş.

KUTU İÇERİĞİ/MALZEME KALİTESİ

Kutu olarak fiyatına göre basit bir kutu ile geldi. Cks1000 Kadar güzel bir kutu ile karşılaşmadım.

Dış kutuyu çıkardıktan sonra bu şekilde karşımıza geliyor.

Basit Bir kutu yapısı var ve kutu içeriği bence çok zayıf. Her zamanki benim hiç kullanışlı bulmadığım klasik Ath Tasıma Çantası çıkıyor. Ucundaki ile beraber 4 Çift silikon uç çıkıyor.

Kablo Kalitesi bence çok basit geldi,bu kadar güzel bir tasarıma bu kablo kalitesi olmamış. Sennheiser Mx serilerinin kablo yapısını andırıyor. Kablonun Y ayrımıda geniş tutulmuş kablo olarak sınıfta kaldı benim gözümde.
    Jack olarak Kırmızı-Siyah karışımı bir jack karşılıyor bizi. Jack kısmını beğendim sağlam duruyor.

Kulaklığa gelince klasik cks tasarımı tamamen değişmiş ve çok güzel bir tasarım almış.
    Elime aldığımda biraz ağır duruyor kulakta rahat duruyor. Bir westone kadar asla olamaz tabi.
    Kulaklığın arka yüzünde havalandırma delikleri bulunuyor.

[​IMG] [​IMG]

Arkadaki Ath Logosu gerçekten çok hoş duruyor.

İZOLASYON/FİT

Kulaklık Büyük olması sebebi ile ve arkadaki havalandırmalar konusunda Pek İzalasyona sahip değil.
    Ses açık olduğu zaman dışardan ses almıyor fakat toplu taşıma araçlarında dışardan ses alacagına garanti veriyorum.

Cks77x ile aynı derecede yalıtımı var fakat dışarıya ses verme konusunda hiç başarılı değil. Bütün ses dışarı gidiyor. Yanınızdaki biri ne dinlediğinizi duyabilir.

Fit konusuna gelince kulağımda yok hissi veriyor bana. Westone gibi değil ama bence başarılı ağırlığını hissetirmedi bana.

Cks77x Nasıl rahatlığı nasılsa buda aynen öyle değişen birşey yok.

GENEL SES KARAKTERİ

Ses karakterini çok merak ediyordum. Cks99'un üst versiyonu olarak çıkınca ben dengeli bekliyordum.
    Fakat Basslar bir tık önde belkide 2 tık.

Kulaklık resmen 77x ile aynı dengede . Basslar kendini çok rahat hissettiriyor. Gövdeli ve çok yumuşak hoşuma giden bassları var. O kadar bassa rağmen hiç rahatsız etmiyor ve basstan zevk alıyor insan.
    Basslar uzama konusunda başarılı fakat pek derine inmiyor.

Fiio x3 ile daha güçlü basslara bürünüyor. Bass seviyesi olarak 77x den biraz iyi gibi ama daha kaliteli,yumuşak ve kulağı rahatsız etmeyen bassları olduğu kesin.

Midler:
    Pek Profesyonel olmadığım için ve kulaklık burn in olmadığı için kabaca geçeceğim buraları.
    Tekrar belirtiyorum kulaklık 77x'in gelişmiş versiyonu gibi.
    Midler Çok berrak değil westone ile kıyaslama yapıldığında ve burn inden dolayı tenekeden gelir hissi veriyor.

Fakat burn-in ile çözüleceğine eminim. Bass ağırlıklı bir kulaklığına göre beğendiğim midler var.

Tizler: Kesinlikle arka planda değiller kendisini hissettiriyor tizler ve detay seviyesi oldukça iyi. Tizler kesinlikle kulak tırmalamıyor.

Sahne: Sahnesi westone'a göre gayet iyi cks1000 ile eş değer sahnesi var diyebilirim.

Enstrüman Ayrımı: Entrüman ayrımı Cks77x nasıl ise aynen öyle. Westone kadar başarılı bulmadım ama çok başarılı entrüman ayrımı var. Zorlu müziklerde bile hepsini tek tek karışmadan duyabildim.

Sonuç olarak: Kulaklık Cks1000'e yakın geldi ama baştada belirttiğim gibi bu bir inceleme değil konu daha sonra Forumdan bir abimden yardım alınarak inceleme yapıldıktan sonra güncelleme yapılacak.Asıl amacım kutu içeriği ve tasarımdan bahsetmek şimdilik kısa zamanda eklemeler yapacağım burn in tamamlandıkça.

Bu fiyata değer mi orası tartışılır. Ama cks1000 yerine tercih edeceğim bir model olurdu.
    İlk yazım olduğu için eksikler var farkındayım konuda en kısa sürede detaylı açıklamalar yapmaya çalışacagım.

Saygılar.

Collapse Signature Expand Signature
    #1 Teamo42, 9 Ocak 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 9 Ocak 2016
    13 kişi bunu beğendi.
  2. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,968
    cks serisi zaten oldum olası bass ağırlıklıdır, audio technica aynı modelden onlarca seri çıkarıyor ufak dokunuşlarla, güzel bir inceleme teşekkür ederim..

3. Teamo42

Teamo42
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    73
    Ben cks99 serisinde bir bass göremedim. Bu modelde isimden ötürü onun üst modeli gibi tanıtıldı. Ses karakteri olarak ona benzemiyor ama aslında onu belirtmek istedim rica ederim :)

2 kişi bunu beğendi.
  4. oguzhan

oguzhan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    451
    Elinize sağlık. Yakın zamanda aksilik olmazsa cks770 modelini inceleyeceğim.

2 kişi bunu beğendi.
  5. Teamo42

Teamo42
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    73
    Teşekkür ederim benimde merakla beklediğim bir kulaklıklardan birisi cks770, incelemeyi bekliyorum.

6. RACEKING26

RACEKING26
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    68
    Kulaklık çok şık CKS-990ı Sony Ex-650AP ile vslemek isterdim anlatılandan sanki benziyor gibi karakteri.

7. Teamo42

Teamo42
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    73
    Görüntü olarak gerçekten şimdiye kadar aldığım en şık kulaklıklardan bir tanesi. :) Vslemek isterdim ama şehirler farklı malesef.

8. lafcimert

lafcimert
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçekten çok şık bir kulaklıkmış :)

9. tuna_

tuna_
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    tasarımı çok dikkat cekici eski bir cks 90 kullanıcısı olarak basslarını merak ettım acıkcası.

10. Teamo42

Teamo42
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    73
    Bugünkü Ankara buluşmasında incelettim üstadlara.
    Dengeli bir kulaklık ama bassları çok derine inebiliyor ve güçlü.
    Diğer frekansların üzerini örtmüyor.
    Genel anlamda beğenilen bir kulaklık oldu. Şuan hala burn in oluyor bitince detaylı inceleme yazacagım.

11. Tuncay_D

Tuncay_D
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    461
    Burn-in tamamlanmış mıdır acaba?

2 kişi bunu beğendi.
  12. Dr. Boom

Dr. Boom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    617
    @oguzhan Hocam cks 770 i dinleme şansınız oldu mu ? Şu aralar bass kulaklığı arayışı içerisindeyim.

13. oguzhan

oguzhan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    451
    Tam basshead kulaklığı diyebilirim. V stilli ses veren bir kulaklık. Bass şiddeti yönünden memnun eder.

4 kişi bunu beğendi.
  14. cabarov

cabarov
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    cks99 mu? cks990 mı tavsiye edersiniz ?

15. Falconakin

Falconakin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    bu kulaklıgı sennheiser cx5.0 ile kıyaslarsak aralarında çok fark var mıdır ? ses kalitesi bakımından hangisi daha önce.