Audeo Phonak Pfe 232 İncelemeleri ve Paylaşım Alanı

'Phonak' forumunda UmutecH tarafından 3 Mart 2013 tarihinde açılan konu

1. BatmaN19

BatmaN19
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    627
    Pre 232 dinlemedim ama ses renginin bana gitmeyeceğine eminim.o yüzden uzak duruyorum.birde Armaturluler bana çok yapay ve metalik geliyor.birkac istisna hariç geneli boyle.ha ayrıntılı ses insanı mest ediyor orası ayrı ama Armaturluer bana gözüme fener tutuluyor gibi hissettiriyor.yoruyor beni.

Collapse Signature Expand Signature
  2. bLind

bLind
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    228
    Ürünü yaklaşık 1.5 haftadır kullanıyorum.İnsan dinledikce - si yönlerini daha iyi anlıyor.ilk başlarda önde ve yüksek çözünürlüklü tizler çok hoşuma gitsede zamanla bazı şarkılarda rahatsız ettiğini gördüm.Tabi burada kaynağın çok etkisi var ses seviyesinde bir azalma olmasada kulaklık beslenme sıkıntısı çekerse bana göre tizlerin çözünürlüğü ciddi anlamda düşüyor ve midlerinde geride olması sebebiyle sesi çok sıradanlaşıyor.Midlerin uzakta olması sahne konusunda bence büyük avantaj ama bu bazen sesi daha fazla açma isteği uyandırıyor.Bass konusunda yorum yapmıyorum bana göre kusursuz.Filtre olayına gelirsek kimsenin siyah yada yeşil filtreyi seviceğini düşünmüyorum çünkü bana göre pfe nin en özel yanı olan tizlerini öldürüyor.Kulaklığı almadan önce yorucu olabiliyor demişti arkadaşlar bu konudada haklılar bence.
    Midler birazdaha önde olsaydı daha iyi olurdu belki ama bu seferde sahne dar derdim bilemiyorum :)
    Benim müzik zevkime göre westone4 den her açıdan daha iyi bir kulaklık.
    Bu kulaklığı almak isteyenlere amatör olarak benimde bir katkım olsun istedim çok fazla kulaklık geçmişim yok referans alırken göz önune alırsınız.

3. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,430
  4. cosanostra

cosanostra
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    98
    Merhabalar,
    An itibarı ile Htc one telefonum ile kullandığım kulakligim için hakkını verecek bir dap almak istiyorum.
    Teşekkürler.

HTC One cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

5. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,119
    Hifimanler iyi gidecektir pfeye. Rahatsiz edici olabilen ustlerini torpuler.

HTC One cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

6. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,251
    Ben en çok tera player ile beğenmiştim.

7. cosanostra

cosanostra
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    98
    Teşekkürler...

8. bLind

bLind
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    228
    Uzun bir aradan sonra tekrar pfe232 aldım üzerine başka kulaklıklar kullandığım için şuan pfe 232 ye bakış açım baya değişmiş.Bütün yaz severek dinlediğim neredeyse kusursuz dediğim kulaklık, şimdi midleri çok geride, tizleri çözünürlük olarak düşük hissi veriyor.Bunda belki orjinal uçlarının şuan için yanımda olmamasıda olabilir.Ama pfe 112 den sonra tizlerinden memnun kalmadım :) 112 daha berrak çalıyor.

2 kişi bunu beğendi.
  9. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,119
    232'nin tiz çözünürlüğü düşük değildir aslında. Hangi filtre ile kullanıyorsunuz?

10. bLind

bLind
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    228
    Gri ve fitresiz olarak denedim şuan için gri filtre ile kullanıyorum.Ben açık karakterli kulaklıkları seviyorum.Uzun bir aradan sonra 232 ilk etapda midlerinin geride olması sebebiyle kötü geldi ax60 da midler baya öndeydi,belkide uçlardan dolayıda tizler biraz yapışık törpülü hissettiriyor çözünürlük az diyerek kendimi yanlış ifade ettim herhalde.Benim müzik zevkime 112 daha çok uyuyor gibi en kısa zamanda birtanede 112 alıp aynı anda denemeyi düşünüyorum.

11. bLind

bLind
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    228
    1 haftadır pfe232 ve 112 yi kullanıyorum ve 112 yi elimde tutma kararı verdim benim müzik zevkime 112 daha çok uyuyor.
    Bir üstteki mesajımdaki 232 nin tizleri hakkındaki düşüncelerimde 112 nin uclarını takınca değişti.
    İki kulaklık her açıdan birbirinden çok farklı.
    112 de mid ler hep ön planda ne tiz nede bas asla midlerin önüne geçemiyor,bas konusunda çoğu kişi için yetersiz gelicektir 60hz altında kulaklık çok tepkisiz.Tizlerin tonu çok hoşuma gitti dinlediğim hiçbir şarkıda beni rahatsız etmedi fazla yada kötü gelmedi.Detay ve ayrıntıda gayet güzel.
    232 ye gelicek olursak benim en çok sevdiğim yanı basları.Hiçbir şarkıda bas eksikliği hissettirmiyor miktar ve kalite olarak çok iyi.Midleri gerçekten çok geride baslarda çekinlk olmadığı için vokallerin önünde sanki bir perde varmış gibi hissettiriyor.
    Tizlere gelicek olursam detay ve ayrıntıyı çok iyi veriyor tane tane çalıyor ama tam tarif edemiyorum fazlalığındanmıdır yoksa tonundanmıdır dinlediğim şarkıların en az %30 unda yoruyor fazla geliyor rahatsız ediyor.
    İki kulaklığı arka arkaya dinlediğimde mesela 232 yi çıkarıp 112 yi taktığımda bir ferahlama oluyor.Ses çok daha berrak geliyor özellikle vokaller çok daha iyi.Ama bunun yanında gövde düşüyor ses cılızlaşıyor.
    Tizlerin ve midlerin tonu 112 de daha çok hoşuma gitsede 232 de daha çok ayrıntı ve detay duyabiliyorum.Bu konu biraz garibime gitti midler geride olmasına karşın ayrıntıdan birşey kaybetmiyor.
    Ayrıca bazen 112 bas konusunda şaşırtabiliyor şarkısına göre çok derin bas alabiliyorsunuz.
    Kısacası bu 2 kulaklığı kıyasalarken fiyatları bana göre en son bakılması gereken unsur.Çünkü ses karakterleri çok farklı
    Ben 112 yi tizlerinin yormaması ve 232 ye göre çok daha berrak ve havadar çalması yüzünden tercih ettim.232 deki baslar 112 de olsaydı herhalde tam istediğim kulaklık olurdu :)

2 kişi bunu beğendi.
  12. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,642
    Eline sağlık, bu mesele için ikili karşılaştırma olarak konu açsan pek daha güzel olur sanki. Merak edenler için iyi bir kaynak olacaktır.

2 kişi bunu beğendi.
  13. connoisseur

connoisseur
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Tesekkurler, kendi adima cok faydali oldu ;)

2 kişi bunu beğendi.
  14. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,464
    @blind

Eline saglik karşılaştırma için :)

2 kişi bunu beğendi.
  15. depechemode

depechemode
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    bu işlere yeni yeni merak salmış biri olarak bir iki kelam edeyim bilgim çok kısıtlı, cks 99 ile pfe 122 yi takas ettim bir arkadaşımla iyi mi ettim kötü mü ettim bilmiyorum, pfe'nin sesi cks ye göre cılız geldi hele basslar cks de çok iyiydi ,pfe nin üstünlüğüne gelirsek nasıl anlatayım sesler çok net ve anlaşılırdı, cks de daha boğuk ve ayrıntı azdı. :) kısıtlı bilgimle bu kadar anlatabildim kusuruma bakmayın artık :)

16. necrophites

necrophites
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    O zaman bir yerlerden arrow denk getirmeye bakın, bası 1'de tutunca 112 tam istediğiniz kulaklık olacaktır eminim :eek:k Ayrıca 112'nin amfiye tepkileri de çok olumlu bana kalırsa, bazı şarkılarda midlerde karışıklık hissediyorum (sahne darlığından mıdır acaba ??? ) ama amfiyle daha derli toplu, kontrollü hale geldiklerini gördüm. 400-450 tl üzeri amfileri bilemem ama hiç denemedim :)

2 kişi bunu beğendi.
  17. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,347
    Rock ve türevlerini dinleyen biri en çok midlerin konumunu sevecektir(232'de).

Geride olması bazı türler için büyük avantaj.Seçimi dinlenilenlere göre yapmak daha yerinde olur.

18. oguzhan

oguzhan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    435
    Shure Foam uçları çok sevdiğim için, temin edip PFE232'de denedim.
    Uçlar pfe232'ye uymakta. Takarken sıkıntı yaşamadım.

Gelelim ses konusuna;
    Kulaklığın ruhuna tamamen ters shure foam uçlar. Sesteki ferahlık yok oldu, ses ortada boğuldu kaldı. Keman, saz gibi çalgıların seslerini daha dolgun yaptı ama agresif olan üstler dahada agresif oldu. Shure foamların pfe232'nin yüksek ve sibilanceye yatkın tizlerini törpüleyebileceğini düşünmüştüm ama tam tersi oldu. Basslarda ise distorsiyon arttı.
    Enstrumanlara dolgunluk vermesi dışında silikon uçlara göre hiç bir artısı yok diyebilirim.

2 kişi bunu beğendi.
  19. zalman_1

zalman_1
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    202
    Benim çok sevdiğim kulaklık daha önce vardı bende set olarak.Lakin yine başlamak istedim dap işine :) daha önceki ekipmanım diymodlu ipod pfe232 ve 2stepdance idi inanılmaz bir uyum olmuştu çok sevmiştim herşeyi ile.Şimdiki ekipmanım ise x5 e12 ve pfe 232 ama arkadaşlar hiç memnun kalmadım malesef yani daha önceki ekipmanımdaki o tatlı sesi alamıyorum malesef şimdi ses bana çok yapay geliyor.Aslında biliyordum bu kulaklığın iyi olduğunu birde pc ile deneyeyim dedim e12 ile ve beklediğim sesi aldım işte olay budur dedim :D Arkadaşlar ben eğlence sesi seviyorum bu durumda bana ne önerirsiniz dap olarak? kusura bakmayın öyle pek fazla açıklama yapamıyorum malum yeniyim :)

20. Daywalker

Daywalker
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    87
    Tam olarak sesin nesinden memnun değilsiniz, X5 ile sönük mü geldi ses?