Audeze LCD-2 - Resimler

'Kulaklık Genel' forumunda thejustice tarafından 5 Ekim 2012 tarihinde açılan konu

1. thejustice

thejustice
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    49
    Audeze'den satın aldığım LCD-2 uzun bir gümrük macerasının ardından önce İstanbul'da enişteye sonrada bana bugün ulaştı.

Kutu elime geçer geçmez hemen fotoğrafladım. Öncelikle resimler profesyonel çekim değildir :deli

Collapse Signature Expand Signature
    #1 thejustice, 5 Ekim 2012
    Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Nisan 2014
  2. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,759
    In god we trust

once gecmis olsun sonra hayirli olsun abi, gule gule kullan..

3. ta2mtf

ta2mtf
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    15
    Murat hayirli olsun,gule gule keyifle dinle,hobinin pesini hic birakmadigin icin nacizhane tebrik ederim,darisi tum hobidaslarimizin basina(ve benim)

4. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,446
    Güle güle kullanın, çok şık duruyor...

5. amf23

amf23
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Hayırlı olsun, güle güle kullanın, çok yakışıklı duruyor, keyifli dinletiler. HD 650 yanında biraz ezik kalmış, yeni sahibini bekler gibi bir hali var :)

6. indicavia

indicavia
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    22
    çok şık duruyorlar, güle güle kullanın.

7. nroKayra

nroKayra
    Expand Collapse
    Guest

Sesi hakkında da yorum alalım. :wink Şu anda kulağımda 30 TL'lik kulaklık var ve ben yine de zevk alıyorum. Bunu çok kez söylüyorum ama herkesin bu işlerde uçması gerekmez, bunu söylüyorum. Tabii benim limitlerim yine çoğu kişinin üstünde. Öğrenci adamım ama 500 TL'den fazla fiyata sahip kafa üstüm var. :yourock

8. janvaljan

janvaljan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    Hayirli olsun, ben de benimkisine haftaya kavusuyorum insallah, cok guzel gozukuyor, hep headfidekilerin unboxing asamasini goruyordum sizinkisi de gayer keyifli olmus :) hd650 ye sahip birisi olarak ben de aradaki farki az da olsa bildirmenizi rica edecegim.

Bir de neyle besleyeceksiniz ve genel olarak dinlediklerinizi de bildirirseniz sevinirim.

9. nroKayra

nroKayra
    Expand Collapse
    Guest

Dışarı bakıyorum, insanların haline bakıyorum, halime şükrediyorum. Maddi durumum bana yeter diyorum. Buraya geliyorum, fakir gibi hissediyorum kendimi. :sad Tabii yanlış anlamayın, sizler iş sahibisiniz. (İş sahibi değilseniz babanız size tonla para bırakıyor demektir ya da piyango çıktı size. :bu ) Ben de iş sahibi alınca ben de HD 900 alacağım. (O zamana çıkar herhalde. :evl ) Daha da üstüne çıkmam bu işin. En fazla para yatıracağım şey PC'dir. :)

10. thejustice

thejustice
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    49
    Bu da bir nevi yerli unboxing oldu :p

HD650 için sanırım 20-30 saat daha burn-in'e ihtiyaç var. Ayrıca sesteki perdenin tamamiyle gitmesi için bayan çorap modu şart gibi.

Kulaklıklar hakkında incelemeyi dilimin döndüğünde yapmayı planlıyorum ama lcd-2 kaç saatte kendine gelir bilmiyorum.

Şunu söyleyebilirim; HD650 gerçekten güzel bir kulaklık ama LCD-2 yi takınca aradaki farkı net şekilde ortaya koyuyor. Gerek sahne, gerek ses. Tabi inceleme için daha çok erken ama LCD-2 ile HD650 sanırım kıyaslanamaz.

LCD-2 yi şu an La figaro 336c ve pico dac ile kullanıyorum. 2013 Mart ya da nisan gibi alt yapıyı da tamamen oturtup kenara çekilmek istiyorum.

İyi dilekleriniz için hepinize teşekkür ederim.

Saygı ve sevgilerimle.

11. janvaljan

janvaljan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    Öğrenciyken sony walkmanim vardı internet ve forumlar vb olmadığı için çevrenizde
    daha ucibik hifi ürünlerini dinleyenlerin de ne dinlediğini anlamıyordunuz ;D ;D

Sirkeciye indiğinizde oradaki satıcıların izin verdiği kadar sony ve aiwa ürünlerini dinler hangisi daha iyi
    diye karar vermeye çalışır birini alırdık, cd kolay ulaşılabilir değildi, kaset kullanıyorduk, kasetler bozulunca
    içini açar bantını yapıştırır, kalemlerle sarar vb tamir ederdik. Mp3 vb daha olmadığı için birbirimizden kaset
    kopyalar ya da birilerine çektirtirdik, en yeni çıkan şarkıları radyodan bazen kasetlere çekerdik, bu kopya
    kasetlerin ses kalite(siz)liğinden bahsetmeme gerek yoktur sanırım :wink Ufak tefek müzik dükkanlarını dolaşır
    ellerinde kalmış satamadıkları güzel albümleri alırdım, mesela bir seferinde Ankara'da yeni mahellede ara sokakta
    bir kasetçi bulmuştum; adam genellikle dini içerikli kasetler vb satıyordu, yanlışlıkla ZZ TOP'un albümlerini de
    almış ;D ;D kendileri Amerikalı Rock grubu ama göbeklerine kadar uzanan sakalları var, adamcağız da bunları
    görünce heralde iahi falan yapıyorlar sanıp almış, sonra da satamayınca vitrine %10 fiyatına mı ne koymuştu :naughty :naughty
    o albümleri aldığımdaki mutluluğumu anlatamam size :) müziğin internetten vb kolayca indirilerek ulaşılabilen
    bir içerik olmasına hala alışamadım ve dinlediğim müziklerin çoğu kendi cd'lerimden riplenmiştir hala...

Bence halinize şükredin :) :)

Not: Bu arada bu tip hobiler insanların rahatlama aracıdır, emin olun çevrenizde de insanların göstererek
    ya da göstermeyerek para harcadğı tonlarca alan var; arabalar, giyim, zevk vb... İmkan varsa harcamalarınızı
    yönlendirmek sizin elinizde olacaktır kendi paranızı kazandığınızda diye düşünüyorum :)

Yerli unboxing :) :) bu iyiydi 8)
    Bu işler alt yapı otursa da pek kenara çekilmeyle olmuyor işte, insanoğlu kaşıntısı bitmiyor ;D ;D
    Zamanında westone um1 aldığımda bu işi bitirdiğimi düşünmüştüm :gulme

Şu anki izlenimleriniz bile yeterince heyecan verici :) Tekrar hayırlı olsun :)

12. ozgurozt

ozgurozt
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    4
    Hayırlı olsun, güle güle kullanın beyefendiciğim... :yourock

13. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,521
    Bu işin sonu bana göre de yok.Hd650'im ile mutlu mesut yaşarken,siz ve bir kac daha arkadasın aldıgını göruyorum.İnsan ister istemez merak edıyor.Bu arada diğer bir konuda gümrük olayını sormuştum.Eğer özel değilse tabii.

Ayrıca hayırlı olsun iyi dinletiler.

14. KiralikCeset

KiralikCeset
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    2
    Hayirli olsun. Gule gule kullanin

Sent from my iPad using Tapatalk HD

15. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    HD 650'yi eş zamanlı aynı yolla almıştık ama bu kez yalnız kalacaksın.

Gıpta etmemek elde değil.Hayırlı olsun,iyi dinlemeler...

16. compicat

compicat
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,628
    Hayirli olsun. Gule gule kullanin.