Audio Technica ATH-IM02 Kutu Açılımı

'Kulaklık Genel' forumunda Quattro tarafından 14 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

1. Quattro

Quattro
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    67
    Merhaba arkadaşlar,
    3 yıldır kullandığım Shure SE215'in nozzle'ındaki bazı çatlama ve dökülmeler ve jack'taki nadir de olsa temassızlık beni yeni bir kulaklık almaya yönlendirdi.
    Bu sefer alacağım kulaklığın bir kademe de olsa upgrade olmasını istiyordum. Ufak ufak araştırmaya başladım. 200-300$ arası da bir bütçe belirlemiştim kendime.
    Forumdaki uygun yerlere sorarak ilk olarak birkaç model ismi aldım. Fidue A83, FLC8S gibi kulaklıklar listeme girmişti. Head-fi'de hepimizin az çok bildiği Joker'in kendi inceleme sitesinde de ne istediğimi anlatmaya çalıştım.
    Kendisi FLC 8S'nin biraz fazla aydınlık geleceğini söyledi. Ardından IM02 ve W20 isimli ürünlerden bahsetti.
    Bunları araştırmaya başladım ve Amazon üstünden IM02'yi almaya karar verdim.
    3 Kasım'da verdiğim sipariş bugün elime ulaştı ve sizlere bugün IM 02 ile ilgili kısaca kutu açım izlenimlerimi aktarmak istiyorum.
    Kutu çok büyük ve görkemli değil. Ön yüzünde kullanılan görseli beğendim ben açıkçası ancak daha başarılı ürün kutulamaları da gördük bu segmentte. Westone bu işi daha iyi yapıyor diyebilirim mesela.
    Kutunun ön yüzünde 2 BA driver içerdiğine dair yazı ve marka model bilgileri yer alıyor.

2568 eklentisini görüntüle
    Yan yüzeyde ise kutu içeriğini görüyoruz. Kutu içeriği pek zengin değil. İnsan en azından doubleflange uç airline adapter tarzı ıvır zıvırlarda olsa iyi olurdu diyor.
    Arka yüzeyde ürünün iç yapısını anlatan bir görsel ve bolca Japonca var. :)
    Ürün 2015'de üretilmiş. Herhangi bir revizyona uğrayıp uğramadığı konusunda fikrim yok.
    Kutuyu açtığımızda siyah bir iç kutu ve bazı kullanım kılavuzları karşılıyor bizleri. Bu kutu modem/router gibi bir şey alınca içinden çıkan beyaz düz bir kutu vardır ya hani... İşte onun aynısının siyah renkli olanı... :)

Açınca da kulaklığımız doğrudan bizi karşılıyor. Kulaklık süngerimsi bir tabakanın içinde duruyor. Bu şekilde gelmesi önemli bir durum. Malum bizim kargocular pek dikkatli değiller.

Yan taraflardan kulaklığı tutan tabakayı kaldırınca kablonun sarılı olduğu ve kulaklık taşıma kabına ulaştığımız 2. kat ortaya çıkıyor.
    Kulaklıkla birlikte gelen taşıma kabı sert tipte. İçine koyduğunuz kulaklığa zarar gelmesi için ciddi basınç gerekli. Ancak yine de Westone'un verdiği kaplar kadar dayanımlı olacağını sanmıyorum. O tarz bir şeyle gelmesini arzu ederdim.
    Kabı açınca küçük ve büyük boy ear tips'ler ve orta boy Comply köpük uçlar çıkıyor. Uçların yeterli çeşitlilikte olmadığını söylemiştim. Bu biraz can sıkıcı. Ancak fit konusunda sıkıntı yaşamıyorsanız zaten ciddiye alacağınız bir sorun da değil.

Kulaklığı çıkarıp elime aldığımda ilk fark ettiğim şey kablonun oldukça yumuşak olduğu idi. Se215'in kablosu buna göre hem daha kalın hem daha sert. Ayrıca kablo boyu olarak da Shure'un uzun olduğunu söyleyebilirim. Sağlamlık konusunu bilemeyeceğim ancak kablonun değişebilir olması içimi bir nebze olsun rahatlatıyor.
    Fikir verir mi bilmiyorum burada ikisini yan yana koydum. İleride incelerken daha detaylı ve temiz fotograflar çekerim umarım.
    Kulaklığın kendisine geçtiğim zaman işçilik noktasında ciddi bir sıkıntı görmedim. Kablo değiştirme mekanizması sağlam ve yerine tık diye oturuyor. Shure gibi sağa sola dönmemesi ve sabit olması da bence avantaj. Kablonun kulaklık soketleri yine SE215 gibi hafızalı yapıda hazırlanmış. Bence olması gereken de budur. Diğer türlü ben pek rahat edemiyorum.
    Jack kısmına geldiğimde yine SE215'e göre daha küçük bir jack karşılıyor beni. O bölgedeki plastiğin birleşim noktalarında mikro düzeyde de olsa çapak diyebileceğim bi durum var. İşçilik genel olarak iyi olsa da o bölgede mükemmel olmadığını söylemem lazım. Amazon faturası önümde olmasa sahte mi bu diye düşünürdüm belki.

Kulaklığın nasıl ses verdiği konusunda ayrı bir inceleme ve karşılaştırma yapmayı planlıyorum. O açıdan şimdilik ses konusunda bir yorumda bulunmamayı istiyorum(iyi çalıyor diyeyim sadece).
    Şimdilik hoşçakalın. :)

10 kişi bunu beğendi.
  2. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,489
    iyi bir kutu acilimi olmus.Tebrikler.
    iyi gunlerde dinleyin .

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.