Audio-Technica Kulaklık Yardımlaşması

'Kulaklık Genel' forumunda Engin tarafından 13 Şubat 2014 tarihinde açılan konu

1. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,803
    Konu herkese açık durumda zaten, saklamak gerekmiyor diye düşündüm.

http://forum.donanimhaber.com/m_48001760/tm.htm

Konuda konuşulmuş ancak bahsi geçen kulaklığın, kişilerin sattığı kulaklıklarla aynı olduğu fikri oluşmadı bende pek. Satılan aletlerin orijinallik meselesine epey mesafeliyim ancak bu konuyla yargılamak doğru gelmedi pek.

2. brendan

brendan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    176
    http://i.imgur.com/tWNheEo.png

bu 2011'de söyleniyor ve 2012 mart'ta aynı üye audio technica satışına başlıyor. herkes kendi yorumunu yapmakta serbest, fakat orda bahsettiğ "cks90'ın sahtesine denk geldim, ses teneke gibiydi" cümlesi bence açık etmiş. bildiğim kadarıyla fiyatlar arasında çok büyük uçurum yok yani orijinal 100 dolarsa 60 dolardan satılıyor. 20-30 dolardan satılan üçüncü bir ürün yelpazesi yok. birden fazla kalite düzeyinde replika çıkartılma olasılığı pek uzak göründü bana. "sahtesi var" ise onlar bunlardır.

Collapse Signature Expand Signature
  3. hazarrs

hazarrs
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Bu sahte mi değil mi tartışmasında şöyle bir durum var; zamanında aynı olay beats kulaklıklar için de geçerliydi. Yabancı bir forumda bir üyenin fikir yorumuna denk gelmiştim. yorumun ana fikri; replikalar da orjinaller de aynı fabrikadan çıkıyor. Arada ufak görsel farklılıklar yapılıyor ki esas ürünün kullanıcısı kaybedilmesin. Orj olanlar yüksek fiyattan satılıyor, bir alt seri replika adı altında daha düşük gelirli kullanıcıya satılıyor. Böylece ürünler daha fazla kesime hitap edebiliyor.
    Denemeden bilinemez elbette ama bu da benzer bir durum olabilir. Konu oldukça faydalı bir amaç için açılmış. Umarım şartlar sağlanır da gerçekleri öğrenmiş oluruz. Ben de almayı düşünen birisi olarak ya gönül rahatlığıyla alırım, ya da iyi ki almamışım derim.

4. deadlypride

deadlypride
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Ckm500'ümün sol tarafında ses gitti filtreyi nasıl temizlerim ya da nereye tamire yollarım?

5. SE_GuRu

SE_GuRu
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Konu içinde çok gereksiz, aslı astarı olmayan yorumlar var. Haksız yere çamur at izi kalsın mantığı güdülüyor. Konununda art niyetli açıldığını düşünüyorum, nereden nasıl karalayabiliriz diye düşünülüyor, zaten aksi olsaydı aslı astarı olmayan yorumlara izin verilmezdi. Yapılan ayıptır. Benim 1 tane kulaklık satın aldım sahteleride var yazmamdan nerelere ulaşılmış yazık.

6. SE_GuRu

SE_GuRu
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Bir kurgu yapacaksanız bile doğru araştırın ben cks90 ne zaman satmaya başlamışım bir bakın.

7. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,803
    Kulaklıklardan uygun fiyatlı olanlarını Dh üzerinden alıp karşılaştırmaları yapmayı düşünüyorum. Dediğim gibi ürünlerin orijinal olduklarına inanmıyorum, ama bu şekilde komplo teorileriyle de bir yere varılamaz, tartışmak boşa.

Konunun uzamamasını rica eder, hayırlı günler dilerim.

8. SE_GuRu

SE_GuRu
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Komplo teorileri yapılmadan, adaletli gerçeklere dayanan inceleme ve yorumların olması dileğiyle, teşekkürler.

9. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,697
    Şu ana kadar yüzlerce ATH kulaklık satıldı. Alan hiç kimse gerçekten orijinal olup olmadığını bilmiyor ve herkesin kafasında soru işaretleri oluşuyor. Bu durumu aydınlatıp insanlara yardımcı olacak olan bir konunun açılmasında sizce ne gibi bir art niyet var?

10. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Ben 2-3 yıl önce Orçun dan cks90 almıştım o orjinaldi mesela :) 120TL gibi bir fiyatı vardı.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. SE_GuRu

SE_GuRu
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Lütfen objektif olalım, bir konu sadece ismi bilinen büyük bir siteden alınan kulaklıklarla kutusuz satılan kulaklıkları karşılaştırmak yorumlamak için açıldığı sürece tabiiki bir problem yok. Zaten tek satıcısıda ben olmadığım için yorum yapmama bile gerek yoktu ama ismim kullanıldığından bana cevap hakkı doğdu. Bunun yanında ben kendi sattıklarımı bilirim başkası ne satar nasıl satar beni ilgilendirmez.

Burada benim ismim kullanılarak asılsız söylemler yapılıyor, sözde sahte sattığımı kabullenmişim gibi asılsız yorumlar. Bu gibi aslı astarı kanıtı olmayan bir şeyin bile konuda linki paylaşıyorsa bir yanlışlık vardır. Benim rahatsızlığım buna, cevap hakkı doğduğundan konuda ismim geçtiğinden konuya yorum yazdım yoksa yazmayacaktım bile, çünkü kim neyle neyi karşılaştırmak istiyorsa karşılaştırabilir. Lütfen gerçeğe dayanmayan sadece teorilerle yapılmaya çalışılan mesajlara engel olun ve teoriyle değil gerçeklerle sonuca gidin. Saygılar, sevgiler.

12. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,697
    Satılan tüm ATH'ları alanların kafasında soru işaretleri var. İster sizden alınsın ister başkasından. Bu yüzden kulaklıklar orijinalliği kesin olan yerden alındı ve başlık açıldı. Başlığın açılmasında herhangi bir art niyet yok yani. Tam tersine iyi niyetle insanlara yardım etme durumu var. Sonuçta satılan mallar orijinalleriyle aynı ise bunun yazılmayacak bir durumu yok.

Bir üye sizin geçmişte yazdığınız iletiyi burada paylaşarak sizin sattığınız mallarında sahte olduğunu söylemiş ancak Engin paylaşılan resimlerden böyle bir sonuç çıkarılamayacağını belirtmiş. Konuda cevap vermeniz tabii ki sizin hakkınız ancak konunun art niyetle açılmış olduğunu söylemeniz yanlış.

İyi forumlar

13. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,453
    Madem dahil oldunuz konuya iki kulaklık gönderir, testettirirsiniz. Aksi halde zaten insanlar sahte olduğunu düşünmeğe başlayacaktır.Şayet orjinalliğinden şüphe ediyorsanız ''kutusuz orjinal'' değil de ''kaliteli replika'' sıfatı altında satışınıza devam edebilirsiniz. Tartışma amaçlı yazmıyorum, bundan sonra doğabilecek şeylerden bahsediyorum.

ekleme; karşılaştırma sonrası orjinalliği kesinleşirse satışınız da patlama olacağını da belirteyim. Varsayımsal olarak replika denildiği zaman da o kadar insan yanıltılmaktan kurtarılacaktır.

14. SE_GuRu

SE_GuRu
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Benim sattığım kulaklıklardan dolayı şüphem yokki neden neden teste göndereyim :yourock Çok istiyorsa test bana gelsin 8)

Konu başlığındaki kulaklıklardan elimde sadece Cks1000 mevcut, konuyu açan arkadaş Ankarada bende Ankaradayım, istiyorsa özelden ulaşsın adres bilgilerimi vereyim kulaklığı gelip yerinde test etsin buyrun açık kapı :coolsmiley:

15. Sajuuk111

Sajuuk111
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2

Merhaba, bu arkadaştan yaklaşık 15 gün önce CKS1000 aldım. Sahte olmasına imkan vermiyorum. FXZ200'den iyi sesi, ha eğer sahtesi FXZ200'e bu kadar fark atıyorsa gerçeği zaten uzak kalsın herhalde kulağımdan hiç çıkarmazdım (sanki şimdi çıkarıyorum da :cheesy:)

Kulaklık maceralarımı isteyen açtığım başlıktan takip edebilir. Ve size bu arkadaşla olan mesajlarımı da atabilrim. Kablo hareket ettikçe ses vermiyordu, geri yolladım ve desilver bey bana yeni bir kablo yolladı. Kutunun içinde her şey vardı ya ne diyim çok kaliteli, kesinlikle orijinal CKS1000 satıyor ben kefil olabilirim :angel:

16. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    630
    Sıkıntı olan zaten kutusuz olanlarda.

17. Sajuuk111

Sajuuk111
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Peki kutusuz gönderen sadece bu arkadaş mı?

18. hazarrs

hazarrs
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Hedef zaten sizin bahsettiğiniz kişi değil. Piyasada birçok satıcı kutusuz olarak bu ürünleri satıyor. Konunun amacı da genel olarak kutusuz satılan kulaklıkların orijinal olup olmadığının belirlenmesidir.

19. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    630
    Gerekli cevabı bir üstümdeki arkadaş vermiş sağolsun. Durum o şekilde.

20. lethaldoze

lethaldoze
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    bence %100 replika. yoksa hangi orjinal sattigina emin olan satici boyle bir ispat firsatini gormezden gelir. birakin alanlari saticilarin hepsinin tak diye gondermesi lazimdi. hic uzatmaya gerek yok benim.icin. denemeye bile gerek kalmamis.
    bende almayi dusuniyordum. su yirtdisindan urun almayi cozumde orjinal alayim.