Audiominor/Compicat (Boğaç Tekman) Mağdurları

'Olumlu ve Olumsuz Görüşler' forumunda CongoFather tarafından 28 Haziran 2020 tarihinde açılan konu

1. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,366
    Bizi de aydınlatmak ister misiniz?

Collapse Signature Expand Signature
  2. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    332
    Sayın @ragnaros , Boğaç'ın tüm kişisel bilgilerinin ortaya dökülmesi çağrısı yaptığınız bir dönemde, yukarıdaki sorularım için cevap hakkınızı kullanmak ister misiniz?

3. ragnaros

ragnaros
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    18
    @delgren
    Şu ana kadar birkaç farklı kişi olduğuma dair teoriler ortaya atıldı hiçbirisi doğru değil. Dediğim gibi Boğaç'tan çok önceleri bir kablo almıştım yani ben de dolandırılanlar arasındayım. Bu kablo alışverişi dışında Boğaç'la bir ilişkim yoktur. Artık o kablo bende değil yani bana maddi olarak girecek çıkacak bir şey olmamasına rağmen bu dolandırıcılığın hesabının sorulmasını istiyorum. Boğaç'ın bilgilerini teşhir etme önerisi head-fi'da yapılan uygulamadan aklıma geldi, mesajımdaki linkte görüldüğü üzere dolandırıcıların tüm bilgileri paylaşılıyor. Boğaç'ı korkutacak bir adım atılmasını düşünmüştüm, bunun KVKK kapsamında sıkıntı olabileceğini göz ardı etmişim şu an ben de fark ettim. Yine de şunu savunuyorum, artık armut toplamayı bırakıp bu şahıs hakkında somut adımlar atılmalı.

#223 ragnaros, 12 Temmuz 2020
    Son düzenleme: 12 Temmuz 2020
  4. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    312
    bu arkadaşa neden bu kadar yüklenildi anlamadım..eğer dediği gibi ise hakkını arıyordur ve bunu herkeste olduğu gibi sükunetle değil biraz daha yüksek bir sesle yapması anormal karşılanmamalı..bana haksızlığa karşı suskun kalamayan,daha önce de bu tarz işlerde canı yandığı için sesi gür çıkan biri gibi geldi..

ragnaros bunu beğendi.
  5. ragnaros

ragnaros
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    18
    Katılıyorum. Sert üslubumun sebebini soruyorlar, uluslarası dolandırıcılık organize eden bir şahıs var karşımızda. Boğaç en azından bu olay ortaya çıktıktan sonra gelip "Büyük bir hata yaptım herkesten özür dilerim yalan kablo sattığım kişilerin zararını telafi edeceğim hakkınızı helal edin" diyebilirdi. Ancak bunu bile yapmadı ve denildiğine göre hala insanlara teklif vermeye devam ediyormuş. Bu şahısa karşı anladığı dilden konuşmak lazım çünkü bu iş saygı, kibarlık, iyi niyet ve anlayış aşamasını çoktan geçti. Eğer acıtacak bir şey yapılmazsa bu şahıs çaldığı paralarla viskisini yudumlayarak bu başlığı okumaya devam eder.

elektronik müzik bunu beğendi.
  6. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,404
    @ragnaros (Yağız) kimdir? Ticari faaliyetleri var mıdır? Neden sürekli herkesten daha agresif yaklaşıyor? Bu sorular kafamı kurcalıyor. Bunlar netleşmeden @ragnaros'a da şüphe ile yaklaşıyorum. Boğaç ile ilgili 2 ayrı konu var. Cihazlar için senet yaptık. 30 Ağustos'a kadar ödeyemezse , icra yoluna gidilecek. Kablolar ile ilgili olarak ise, en az maliyetle maksimum kişinin katılımıyla en fazla yaptırımı olacak şekilde(dolandırıcılık, vergi vs.) dava açalım. Bununla ilgili olarak en düşük maliyetli yol için bilgili kişilerin de önerilerini almayı isteriz.

NOT: Benim forumdan tanıdığım Yağız(@Synthyss) çok düzgün birisidir. Yanlış anlaşılma olmasın, onu hiç karıştırmıyorum bile.

7. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    332
    Bu Yağız o Yağız değil yalnız @CongoFather hocam, karışıklık olmasın. Bu Yağız'ın nicki başka. Synthyss ile ilgisi yok olayın :)

refuserQ, Synthyss ve elektronik müzik bunu beğendi.
  8. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,404
    evet ondan dolayı not olarak ekledim mesajıma :)

9. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    332
    Pardon, ben biraz atlamis oldum :) Cekiliyorum aradan.

Son olarak, konusulmakta olan diger konular bir yana, sabriniz ve medeni yaklasiminiz ornek olacak cinsten. Magduriyetinizin en kisa zamanda giderilmesini yurekten umuyorum.

CongoFather bunu beğendi.
  10. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,404
    http://www.techno-fi.net/threads/heyysanadiyom.7562/ burada bahsedilen kişi mi?

11. DarkTemplar

DarkTemplar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    90
    Yok arkadaslar Yagiz baskasiydi. Forumun eskilerindendir, Bocur Audio. Sonra birakti zaten. Cok duzgun biridir, Ragnos vs kendisi degildir.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 12 Temmuz 2020 ---
    Aynen. Konu dagilmasin artik daha yazmayacagim ama kimin ne oldugu da belli olsun.

refuserQ bunu beğendi.
  12. ragnaros

ragnaros
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    18
    Birisi Kemal diyor birisi Yağız. İsmini bilip tanıdığınız eski bir üye değilim açıkça söylüyorum. Ki tartışma konumuz bu olmamalı.

13. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    351
    Benim hatırladığım forumda Boğaç bey dışında aktif olarak Shockwavez kabloları yapan Kemal bey vardı ama bi türlü nick ini hatırlayamadım.

14. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,089
    Iyi de kim atacak? O kadar dolandirilan insan istemiyorsa n'apabilirsiniz? Forum n'apabilir? "Hadi dava acin!" diye kamcilayacak misiniz insanlari?
    Forum'dan bir avukat arkadas cikip tek basina dava acacagini soyledi. Eger gecmiste alis verisim olmus olsayda kendisine basvurup davaya beni de dahil etmesini rica ederdim sahsen. Ama oyle bir durum yok... Bu kadar. Bitti gitti.

#234 zxc, 13 Temmuz 2020
    Son düzenleme: 13 Temmuz 2020
  15. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    183
    Ortaçağ mahkemesi kuruldu resmen şurada. Daha sonra da Yağız ( tanımam ) çok iyi birisiydi ya da birisidir aslında gibi söylemler. Son sözü de papa söylesin baro giyotin'i hazır edelim. Şaka gibisiniz.
    Bu arada forumdan teklif verdiği kısmını aydınlatmak istiyorum.
    Teklifi ben verdim arkadaşlar, 3.5 to 3.5 mahogany ( artik tunç mu bakır mi bilmem) kablo ihtiyacım olduğunu söyledim ki vardı. Sattıklarının ses anlamında değeri benim için var keza fiyatı da ona göre uygun oldu bu ürünün. Yine aynı şekilde bu ürünü biraz da endişelenecek halihazirda henüz kargolanmamis ürünüm için teşvik olur diye düşündüm. Öyle foruma girdi forumdan teklif yaptı diye bir şey yok.

@Engin hocam haklı, adam gelip ben aldattım sizi mı diyecek. Bu kabloları hepiniz beğendiniz. Kiminiz daha önce denedi ve beğendi ve toplu sipariş verdi. Kiminiz de marquise icin cok iyiydi falan dedi.
    Kablonun maliyeti 45 TL imiş suymuş buymuş. Bizim yaptigimiz ya da sizlerin yaptığı işlerde kar marjıniz %20 mi ? Ya da işçiliginiz önemsiz mi sizler icin ? Ya da şöyle soralim soruyu, bir kişinin kur ya da başka şekilde ( sahte malzeme için demiyorum) maliyet avantajı elde etmesi sizin için bir suç mu ? ( Burayı sahte ürün almış adında değerlendirmeyin, kur 2 lira iken alınan ürünlerden bahsediyorum)
    Forumda çok sert ortaçağ varı bir üslup bir yaklaşım var.

SM-A205F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

16. Burakkkk

Burakkkk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    401
    Eray, ben sana sattığım HD660s kasasına hd650 drive’ı yerleştirsem. Sana da bunu söylemesem. Sen de sesten memnun olsan aynı cümleyi kurar mısın? Ya da şikayetçi olsan “e eray’cım sesi sevmiştin” desem ikna olur muydun? Kablo ucuz falan da değil ayrıca. Amazon’da o ayar kablolar 20 $ etrafına satılıyor. Kargo vergi dahil Amazon 35 $ ‘a satıyor. Bu insanların emeği işçiliği Amazon’un karı tüm operasyonel giderler dahil buna. 600 TL’ye o kabloyu satmasının sebebi altın gümüş diye pazarlaması. Eğer iyi kalite bir bakır kablo ile yapmış
    olsa ayrı. Zaten benim ısrarla ne kullandığını şeffaf şekilde açıklamasını istemem de ondan. Kötü niyetli olmayalım tamam altın gümüş değil ama belki çok iyi bir bakır kablodur diye. Ama Boğaç sessiz. Emin ol eğer iyi bir bakır kablo kullanmış olsa, alış faturalarını koyardı buraya.

Ucuz aldı çok kar etti değil mevzu. Lütfen kaçırma işin özünü. Altın gümüş satsaydı, daha pahalı satsaydı yine aynı parayı kazansaydı kimsenin diyecek sözü olmazdı. O kar marjını sağlayan doğrudan başka bir ürün göndermesi. Biz burada üreticilerin karlarını hesaplasak hobiyi bugün bırakmamız gerekir. Boğaç’ın yaptığı işte o yüksek karları elde etmesini sağlayan ne know-how ne de mühendislik bilgisi. Mercedes kasasında Renault göndermesi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

refuserQ, alikeles, puskuruk ve 7 kişi daha bunu beğendi.
  17. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,089
    Bakın zamanında arkadaşın satışlarının artması, yurt dışından müşterilerinin olması ve marka başarısından dolayı gurur duyduklarını yazanlar olmuş...

Bu insanlar mı işçiliği önemsemiyor, para hesabı yapıyor?

Bence asıl önemli noktayı kaçırıyorsunuz, ya da önemsemiyor ve küçümsüyorsunuz:

Bu arkadaşın işlediği suç, en açık ve basit tabiriyle, sahtekarlık, dolandırıcılık, ve müşterilerini aptal yerine koyma.

Ve siz kendisine yeniden müşteri olmayı seçmişsiniz. Tabii ki herkes tercihinde özgür...

refuserQ, ilkercom, Nazım ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  18. asinan

asinan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    Adam 2.400,00 USD'den 2 üyeye ürün satıp ürünlerini teslim etmemiş, uluslararası çapta altın, gümüş adı altında bakır kablo itelemiş. Konunun geldiği süreç gidip neredeyse sarılıp özür dileyeceksiniz. Ortaçağ mahkemesiymiş...

Benim herhangi bir alışverişim olmadı kendisiyle fakat 38 yaşında, evladı olan, ev geçindiren bir birey olarak para kolay kazanılmıyor. Allah kimseyi düşürmesin, ama düşünce de insanın bir duruşu olur. Duruşu olan insanın içi rahat etmez, bu kadar peşinden koşturmaya gerek olmadan kendisi gider senet yapar vs...

Ben konuyu açan beyefendinin sabrına ve ince düşüncesine hayran oldum.

Kısa sürede sonuçlanması dileği ile...

#238 asinan, 13 Temmuz 2020
    Son düzenleme: 13 Temmuz 2020
    Picasso16, cemq, ragnaros ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  19. najaz

najaz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    180
    @Totem Kusura bakmayın ama sizin ticaret anlayışınızda da çok ciddi sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Neredeyse Boğaç'ı haklı, ondan ürün alanları (ve alamayanları) haksız gösterecek beyhude bir çaba içerisindesiniz.

Boğaç'ın kendisini savunmak için vekile ihtiyacı yok, gelsin buyursun hakkındaki iddiaları tek tek cevaplasın. Bu kadar mağdur edilmiş, aldatılmış insanın karşısında dalga geçer gibi hala bu argümanları savunmanızı anlamak çok güç.

Sizinle forumun 2. el bölümünde alışveriş yapacak olan arkadaşların, şu başlık altında yazdıklarınızı okumalarında fayda var.

Picasso16, cemq, ragnaros ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  20. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    183
    Aralarinda bı alaka yok keza alışverişlerimde de bir sorun olmadı, farklı açıdan bakmaya çalışıyorum. Tavsiyeniz sizde kalsın.

SM-A205F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi