Audiominor/Compicat (Boğaç Tekman) Mağdurları

'Olumlu ve Olumsuz Görüşler' forumunda CongoFather tarafından 28 Haziran 2020 tarihinde açılan konu

1. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,360
    Konuyu dağıtmayalım bence, Turan hocamın da tavsiyesini çok doğru bulmadım açıkçası, ortada bir satış durumu var eğer Boğaç bey lotoo tarafından dolandırılmadıysa geri ödemesi gereken para zaten kaybolmamıştır herhalde?

Collapse Signature Expand Signature
  2. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,395
    Lotoo tarafindan dolandırilma gibi bir durum yok. Onu nereden çıkardınız? Boğaç eski lotoo mevzusunu anlatarak anlaşılan kafaları da bir nebze bulandırabilmiş.

Lotoo nun dolandırması gibi bir durum şu anda yok. Paramızı farklı şekilde ihtiyacı için kullanıp(sonuçta harcandı ve şu anda ödeyemiyor) cihazları teslim etmediği gibi, paramızı da ödemeyen, forumun bugüne kadar sitede gösterildiği kadarıyla sponsor firmalarından Audiominor'ün sahibi,bizi hayali ithalat ile kandırmış, Boğaç Tekman var. Ödememe olayının(tabirleri bile hafif kullanıyorum hala!!) %100 ana sorumlusu olarak karşımızda durmaktadır.

3. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,360
    İşte çıkarmadım hocam. Kafalar da bulanmadı.

Tekrar okursak öyle bir durum olmadıysa para kaybolmamıştır herhalde? demişim. Yani mübalağa var örnekte.

4. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    173
    Herkese Merhabalar, ben bu durumu bile bile daha önceden ( pandemi öncesi ki hala devam ediyor) kablo siparişi vermiştim, Kıbrıs'a kargolar kapalıydı ve benim kablodaki kararsızlığım yüzünden 2-3 ay kadar sürdürdük, ( tamamen benimle alakalı) ve güvenerek para gönderimi yaptım. Kendisi de bilgilendirme hususunda bana yardımcı oldu, dün ürünüm kargoya verildi ve sağlıklı bir alışveriş yaptık.
    Mevcut Lotoo Paw sorununa gelecek olursak, meblağ büyük kaçıyor tabiki biraz. Bazı uyumsuzluklar sorunlar olmuş olabilir ki zaten çok uzun süre kişiler de durumu idare etmişler. Ben de destek olunması taraftarıyım keza kendisi forum için faydalı birisidir, kablolarının da oldukça kaliteli olduğunu duydum, geldiğinde ben de test edeceğim. Bu borcun ödenmesi için, kablo ihtiyacı olanlara Boğaç Hocam tarafından güzel bir kampanya yapılırsa muazzam olur.

5. semsal

semsal
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    139
    Merhabalar konuyu ana mecrasında tutmak adına bir toparlarsam kendi adıma;
    Dünya'nın çeşitli ülkelerinden hem uzaktan hem gittiğimde çok fazla hobi amaçlı alışveriş yaptım. İnanılmaz teslim alma maceraları yaşadım o kadar hareket içerisinde dahi hiç kimse tarafından dolandırılmadım. Belki de çok şanslıydım?Hatta Rhapsodio Sammy Türkiye gümrüğünde çalınan malzeme yerine bedelsiz aynı üründen gönderme nezaketi gösterdi.O gün bugün özel konuları dahil çok iyi dost olduk kendisi ile.
    Uzatmış oldum kusura bakmayın sonuç olarak, böyle bir olaya kendi ülkemde yakalanmak ayrı bir üzüntü oldu benim için.

Neden sipariş verdik;
    Site üzerinden açılan konu kendisi buradan ekmek yemekte bunu tehlikeye atmaz düşüncesi, daha önce yaptığımız küçük tutarlıda olsa kablo vb . işlerde sorun yaşasakta sonunda çözmüş olması, bu güne kadarda bu sektörde hiç doladırılmamış olmam sanırım bunlar toplam olumlu bir mantık oluşturdu bende.

Neden bu kadar bekledik;
    Aslında anlatılan yalanlara kısmi olarak inanmak yani sağlık ve ailevi sorun nedenlerine ki gerçekler ise üzücü durumlar vicdani olarak süre tanımak, ticari olarak yaşadığını anlattığı talihsizlikler doğru ise toparlanmasını beklemek ve arada küçük ödemelerin olması.
    Üzerine pandemi ve onun geciktirdiği süreç.
    Tüm bunları vicdani bir yürekte toparlayınca sonuç bu noktaya kadar bekleme konusuna geldi.

Şu anda ödemekle ilgili geçtiğimiz pazartesi ile ilgili verdiği söz yine gerçekleşmedi.
    Ancak ödeme yapacağı ile ilgili net söylemler inanmamakla birlikte devam ediyor.
    Sanırım küçük bir süre sonrasında yasal sürece geçiyor olacağız.
    İnşAllah yasal süreçlere girip haciz vb sıkıntılı süreçler olmadan bu iş çözülür ve buradan bildiririz.

#45 semsal, 1 Temmuz 2020
    Son düzenleme: 1 Temmuz 2020
    zxc, Picasso16 ve delgren bunu beğendi.
  6. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,360
    Böylesine sözlerin tutulmadığı bir durumda mantıklı herhangi bir açıklama olamaz ki olamadı da zaten. Böyle bir kampanya çok ilginç olur. Ortada bir satış işlemi var, bir yıldan fazladır ne ürün gelmiş ne de para. Bunu geri alabilmek için yapılacak şey bu mu? İnsanlar satıcının kimliğine güvenerek de aldı bu ürünleri, sorun çıkmayacağını düşünerek.

Makale_Helvetia ve delgren bunu beğendi.
  7. najaz

najaz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    162
    Boğaç beyin yapması gereken 3 şey var bence:

1. Borçlu olduğu kişilere borcunu ödeyeceği kesin bir tarih ilan etmek. "Kısa bir süre sonra, gelmez ayın son Çarşamba'sında" gibi muğlak ifadeler yerine, "05.07.2020 tarihinde tüm ödemeleri göndereceğim" şeklinde.

2. Head-fi'den uzaklaştırılma konusuna açıklık getirmek. Şahsen bu iddialar doğruysa, ben de dahil olmak üzere Boğaç beyden alışveriş yapmış insanlara ayıplı ürün satışı yapılmış demektir ve Boğaç bey bu zararları da tazminle yükümlüdür.

3. Tüm bu ayıpları temizleyip mağdurların zararlarını giderdikten sonra da, "Ben ticaret ahlakını ve forum etiğini benimseyememişim. Hala buralarda varlık göstererek bu mecraları zehirlememeliyim" diyerek, ticaret hayatına ve forum üyeliğine bir nokta koymak.

ragnaros, Aytac ve burakk bunu beğendi.
  8. Burakkkk

Burakkkk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    398
    Ben kendi adıma bir adet audiominor celestine kabloyu kesip elektron mikroskobu ve eds baktırıp materyal hakkında bilgi alacağım. En azından head-fi dalgası kapanmış olur. Celestine altın gümüş gibi hatırlıyorum. [mention]compicat [/mention] Boğaç hocam tam olarak malzemeyi senden duyalım daha iyi olur. İTÜ metalurjiden bir hocamdan rica edip detaylı analiz de yaptıracağım. Daha önce bu polemik zamanı ihtiyaç olursa yapabiliriz diye boğaç’a bilgi vermiştim. Bu defa kendisinden bağımsız müşteri olarak 1 kablomu feda ediyorum. Devamı da olacağı için hazır kablo kesilmişken imkanı olan başka birilerine de ben yollamaya hazırım. Neticede ağır ithamlar. Bir problem varsa ortaya çıksın, yoksa en azından o kadar kablo alan insanların içi rahat etsin. Bu hafta ben bu konuyu üstleniyorum arkadaşlar. Aşama aşama fotoğraflı belgeleriz. Gerekirse resmî bir rapor dahi alırım İTÜ’den.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

9. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    311
    Merak ettiğim için soruyorum dileyen özel mesaj olarak da yanıtlayabilir. Head-fi olayı nedir tam olarak? Bizlere gönderilen kablolar fason üretim mi nedir?

10. najaz

najaz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    162
    Makale_Helvetia bunu beğendi.
  11. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    620
    Yöneticilere selamlar değil, Baran'a selamlar diyin o zaman. Tüm yöneticilerin bununla alakası nedir? Ayrıca aralarındaki ticari ilişki ile bu konunun ilgisi nedir?

Yöneticilere karşı bu nefret devam ettiğine göre hala yaralar kapanmamış herhalde. Üzülmeyin kangrene dönmez, keser atarız.

Totem bunu beğendi.
  12. Picasso16

Picasso16
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    519
    Neyin ticaretini yapiyormusuz? Bir aciklayin yoksa guzel cumleler duyabilirsiniz benden.

Ama siz burda bireysel değil çoğul konuşmuşsunuz

O yüzden yöneticilere selamlar denilip toplu cevap verilmiş

Konunun gittiği diğer yerlere açıklık getirmek gerekirse; Lotoo ile ilk görüşme ve anlaşmamız o zamanki satış müdürü Michael Xiao ile 2015'te Pekin'de yüzyüze tarafımdan, yönetimden Baran'ın maddi ortaklığı ile birlikte gerçekleştirildi.

bu kısıma da bi cevap gelmeli biraz havada kalmış

Ayrıca aralarındaki ticari ilişki ile bu konunun ilgisi nedir?

bu yazdığınızda Wushu fedarasyonunda yaşanan olaylara benzemiş :D

bir site yöneticisi , kendi bulunduğu sitede ve yönetici olduğu bu sitede ticari ilişkiler içerisinde bulunması sizce ne kadar etik ve doğru ? ticari ilişkiler içerisinde bulunan kişilerden birisi site yöneticisi bir diğeride sitenin eski sponsorlarından

bu olay zamanında yaşanan susurluk olayından bile karışık

baran'a veya boğaç'a herhangi bi yaptırım uygulanmıcaksa bu forum güvenini yitirir ve bundan sonraki bi çok olayın önünü kesilemez hale getirir , kesinlikle caydırıcı cezalar olmalıki bu tarz olaylar tekrar bu sitede yaşanmamalı.

#52 Picasso16, 1 Temmuz 2020
    Son düzenleme: 1 Temmuz 2020
  13. Burakkkk

Burakkkk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    398
    Bu konuyla 2015’te Baran ile organize ettikleri görüşme bağlantılı mı ? Ben bu kısmı tam anlamadım. 2015’teki organizasyon belli ki yürümemiş. Sonrasında devam eden Baran ve Boğaç’ın birlikte yürüttüğü bir latoo organizasyonu da yok gibi duruyor. Baran hocam sen bu konuyu açıklığa kavuştur istersen. Diğer türlü muhabbet forum yönetimi de Boğaç ile organize hareket ediyor gibi bir algı oluşuyor. Konudaki yönetim baskısını da anlamadım. Bu konu özelinde çetrefilli bir konu yok ki yönetim dahil olsun. Parasını yollamış ürünü alamamış iki insan var. Boğaç’ın kendini savunduğu yok. Kabul ediyor hatasını. Mali durumlar sıkıştırmış belki.
    Hukuki süreci ertelemek, hem Boğaç’ın mağduriyet karşısında adım atmasını sağlamak hem de yarın iş hukuki boyuta taşınması halinde alacaklının hareket kabiliyetini artıracak bir önerim var. Bu iş artık çirkin bir hal almış. Hukukçu değilim ama yıllardır türlü sebeplerle şirket işlerimiz için süreçlere dahil oluyoruz. Alacaklı arkadaşların hukuki süreçte nitelikli dolandırıcılıktan giderek alacağını alması zor. Mümkün ama uzun ve zor bir süreç. Yazışmaların, vaatlerin sunulması gerekir. Kısmi alınan ödemeler var anladığım. Onlar Boğaç’ı zora sokar çünkü borcu kabul etmiş kapamaya çalışıyor. Ne kadar sürede kapatacağı ayrı bir konu. Arada nasıl anlaşmalar var bunlar hukuki olarak delil niteliği taşır mı bilinmez.
    Bence Boğaç ödeyeceğini ön gördüğü tarihten bir iki ay sonrasına senet düzenlesin. En azından alacaklı arkadaşlar senet üzerinden hukuki işlemi çok daha kolay başlatır. Boğaç buna yanaşmazsa o zaman zaten bu konuşmalar boşa, Boğaç insanları oyalıyor anlamına gelir. Bu konularda her ne kadar bir çok alışverişimiz olsa da kendisi ile bir sorunum olmasa da söz vermekten öte somut adımı gerektirir.
    Bir gün bu konu icraya gidecekse alacaklılar whatsapp mesajlarını delil göstermeye uğraşacağına ellerindeki senetle işlem yaparlar. Boğaç 2,3 ya da 5 ay vadeli (o kısmı bilemem) bir senetle insanların içini bir miktar rahatlatıp, borcunun arkasında durup söz değil somut bir evrak verebilir. Vermekten kaçınacaksa tavsiyem artık hemen hukuki sürecin başlatılması yönünde olur.
    Yukarıda yazdıklarım acizane tecrübelerimden yıllar içinde elde ettiğim çıkarımların damıtılması. Bir borçlu borcunu ödemek için yasal yükümlülükten kaçıyorsa emin olun boşa zaman kaybedersiniz. Ha zaten o senetler alınmışsa lütfen bu kadar yazdıklarımı okuyup zaman kaybettirdiğim için beni affedin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

mfya, blackace, mattiadestro ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  14. Burakkkk

Burakkkk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    398
    Arkadaşlar herkese günaydın, sabah ofise geldiğimde ilk iş bu konuyla ilgilendim. Uzun uzun video kaydı aldım ancak bunları yüklemek uzun süreceği için önemli noktaların ekran görüntüleri alarak EDS analiz sonucunu sizlerle paylaşmak istiyorum.
    Aşağıda görsellerde de eklediğim sonuçlara göre Silver&Gold olarak satılan kabloların BAKIR olduğu gördüm. Websitesini referans vermek isterdim ancak kapalı o nedenle instagram sayfasından referans bulabildim. Elimdeki Celestine olarak satılan kablolardan 2.5 to 4.4 balanced kabloyu kestim. Zaten kabloyu bilenler kulaklık kablosuyla aynı olduğunu da görecektir. Phenom markalı elektron mikroskobundan alınan görüntüler EDS modülünde element analizi yaptık. Kaplama ile ilgili bir sorun olmasını engellemek için kesitten kablo çekirdeğinin görüntülerini aldık ve analizini yaptık. Aletin güvenilirliği ve kullanım alanlarıyla ilgili olarak araştırma yapabilirsiniz. Türkiye’deki satıcısı Tekafos. Firmanın referanslarını talep etmeniz halinde son derece önemli ve ciddi alanlarda kullanıldığını göreceksiniz.

Aşağıdaki görüntüleri incelediğinizde, kablo çekirdeğinde yapılan EDS analizlerinde %90 üzeri CuO bakır oksit sonucuna ulaşıldı. Bunun yanında Altın ya da Gümüş elementlerinin görülmediğini de net bir şekilde söyleyebilirim. Kabloyu ve görüntüleri saklayacağım. Boğaç, talep etmesi halinde gelip kendisi kesip alabilir. İstediği yerde analizini yaptırabilir. Burada Boğaç’a kabloları satan kişinin kabahati olabilir. Ancak head-fi olayı sonrası Boğaç bu konunun üzerine düşmeyerek benim gözümde kabahatli olmuştur. Üstelik o dönemde de kendisine bu desteği vereceğim iletmiştim.
    Uzun yıllardır kendisinden alış-veriş yapan birisi olarak elimin altında alet olmasına rağmen güvenip sorgulama ihtiyacı hissetmemiştim. Büyük hayal kırıklığına uğradığımı söyleyebilirim. Ben şahsen avukatlarımız aracılığı ile kendisi hakkında sahtecilikten suç duyurusunda bulunmayı planlıyorum. Bu belki ağır bir şey olabilir ancak Head-fi konusundan bu zamana kadar aynı işi hala yapmaya devam etmesi kabul edilemez. Belki o gün tedarikçisinden kaba tabirle kazık yemiş olabilir ancak bu kadar güvenen insana bunu yapmasını doğru bulmuyorum. Yakın zamanda aldığım kablolardan 1000 tl ödeme göndermem gerekiyor. Bu 1000 TL’yi kendisine ödemeyeceğim. Sizlerin uygun gördüğü bir yere bağışlamak istiyorum. Konu burada para kesinlikle değil. Diğer büyük sorunu olan arkadaşlara da gerekirse ben hukuki destek sağlanmasını organize edebilirim. Buradan kendisine son olarak benimle kişisel iletişim araçlarının hiçbiri üzerinden iletişime geçmemesini rica ediyorum. Bir söyleyeceği varsa açık olarak bu mecrada yazabilir, özel olarak belirtmesi gereken bir şey varsa hukuki temsilcilerimin iletişim bilgilerini talep edebilir.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

15. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,306
    Bunca yıl Head-fi ve Currawong'a boş yere ifrit olup içimden sövmüşüm. Boğaç hocanın Türk olduğu için ayrımcılığa uğradığından o kadar emindim ki, hiç şüphelenmedim bile. Halbuki suçlamalar çok ciddi idi ve arada beni kıllandıran şeyler de vardı, ama inanmak istemedim. Körü körüne milli duygulara kapılıp, bilmeden sormadan, her daim bizden olandan taraf olmamak lazımmış demek ki. Bu da bana bir ders olsun. Sana da yuh olsun Boğaç! Tatlı dilli, kibar ama tam bir dolandırıcıymışsın. Bir dakika daha bu forumda yeri yok, banlayın bu adamı. Bütün paylaşımlarını da silin.

16. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,910
    İşin ilginci şu, sonuçta alan insanlar kablonun sese yaptigi etkiden memnunsa şuna doğrusunu yazıp bakır yazmakta ne mahzur var? Yani gumus - altın yazinca ne oluyor fiyatı mı normalleşiyor? Ki ben saf bakırı daha çok tercih ederim örneğin. Piyasada 3000 dolarlık saf bakır kablolar da var neticede.

Nasıl bir açıklama gelecek kendisinden bekleyelim yine de ama yazık tek kelimeyle.

delgren bunu beğendi.
  17. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,044

O zaman altın gümüş denmez saf bakır denir.

18. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,050
    Tabii ki evet, psikolojik olarak en azından...

Kablo olayına şüpheci yaklaşan bir DIY'cı olarak tüm ürünlerimde minimum gümüş kaplı bakır kablo kullanıyorum, performansı yüksek, fiyatı da gayet uygun. Saf gümüş, hele hele altın dediğinizde işler komple değişiyor...

Bu arada aşırı saf bakırın (%99.999+) fiyatı da gümüşün üzerinde, lakin tabii ki çok tercih edilmiyor... Tipik saf bakırla (%99.9+) arasında neredeyse 500 kat fiyat farkı var...

19. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,910
    Evet yani bende bunu anlatmaya çalışıyorum hocam. Saf bakır ve saf gümüşte ucuz materyaller değil ve içinde bulunduğumuz hobide her tür fiyat skalasında uygulamaları var.

Altın ve gümüş karışımı mı saf bakır veya saf gümüş mü dense farklı tercihler çıkabilir herkes altın gümüş demez. Yani saf bakır yazsaydı da aynı fiyattan kablosunu zaten satardı.

20. Varsayılan ismail

Varsayılan ismail
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    53
    Bu rezillik forum tarihine girer. Hatta forumu tarih eder.

ragnaros ve FreeShah bunu beğendi.