Audiominor/Compicat (Boğaç Tekman) Mağdurları

'Olumlu ve Olumsuz Görüşler' forumunda CongoFather tarafından 28 Haziran 2020 tarihinde açılan konu

1. Varsayılan ismail

Varsayılan ismail
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    54
    Adam tipik yurdum esnafı işte. 10 liralık parça takıp 500 lira isteyen usta gibi. Sizin kablolar en iyi ihtimalle gümüş kaplama bakır.

2. Burakkkk

Burakkkk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    398
    Boğaç toptancıdan kazık yemiş olabilir. Ancak Head-fi polemiği üzerinden çok zaman geçti ve Boğaç o zaman düşük kurla aldığı için ürünleri hala ucuza sattığını belirtiyordu. Kendi yolladığı sesli mesaj bile var. Boğaç bunu kazık yemiş olsa bile sonradan kasıtlı olarak devam ettirmiş. Benim o zaman ki yardım teklifime de yanaşmamıştı. Üstelik head-fi'da avukatları ile işlem yapacağından bahsediyordu.
    Ne kadar iyi niyetli bakarsak bakalım, ben kendimi salak yerine konmuş hissediyorum. Elimde imkan olmasına rağmen bunca zaman şüphe duyup kontrol etmediğime üzülüyorum.
    Silver & Gold diye satılan ürünün içinde gümüş yok gibi, olan da renk aldatmacası yapacak kadar. Altın hiç yok.

Collapse Signature Expand Signature
    Chaturanga bunu beğendi.
  3. Burakkkk

Burakkkk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    398
    onurdogan4 bunu beğendi.
  4. Varsayılan ismail

Varsayılan ismail
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    54
  5. najaz

najaz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    163
    Umarım Boğaç Tekman (zamanında Head-fi'de aynı iddiaları dile getirenlere yaptığı gibi) mağdur ettiği insanları "avukatını devreye sokmakla" tehdit etmez ve en azından bu ayıbı nasıl temizleyeceğiyle ilgili bir açıklama yapma zahmetine girer...

6. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    331
    Yalnız head-fi'de konuyu açan kişinin bozuk ingilizcesi ile ifade ettiği durum yukarıda @Burakkkk 'ın bulgularıyla birebir uyuşuyor: "no silver gold only is silver painting copper cable".

O kadar gözümüz kapalı güvenmişiz ki kendini aklamakta neden ısrarcı olmadığını ve konunun bir an önce kapanmasını istediğini hiç sorgulamamışız :(

Currawong'un dedikleri de şu an şüpheye mahal vermeyecek duruma geldi öyleyse: "The actual supplier of the cable contacted us after seeing this thread and verified that the cable he had supplied him in very considerable quantity, the close-up of which is clearly visible in the posts above, and which is very visibly different from alternative silver or silver/gold cables, is silver-plated copper. That company has never supplied him with silver or silver/gold wire"

#106 delgren, 2 Temmuz 2020
    Son düzenleme: 2 Temmuz 2020
    DrWhite, Chaturanga ve Burakkkk bunu beğendi.
  7. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,052
    Tedarikçi kendisine hiç gümüş-altın kablo satmadığını, ama bol miktarda gümüş kaplı bakır kablo satmış olduğunu belirtmiş...

Açıkçası bu ibareler zaten çok düşük olan tedarikçiden kazık yemiş olma ihtimalini yok ediyor.

8. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    347
    Eğer bu kadar şeyden sonra tedarikçinin arkasına sığınılacaksa ben tedarikçin kim diye sorarım.

Eğer varsa öyle bir şey(ki bence yok) hepimizi dolandıran o tedarikçiyi öğrenmek hepimizin hakkı...

9. Varsayılan ismail

Varsayılan ismail
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    54
    Yahu bakır ile altını ayırt edemeyecek kablo yapımcısı olur mu ? Böyle pahalı ve özel analiz makinelerine bile gerek var mı? Bu işlerle uğraşan birinin altın ile bakırı birbirinden ayırt etmemesi diye bir şey söz konusu olabilir mi?

Burakkkk ve Chaturanga bunu beğendi.
  10. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    347
    Yukarıda bahsedilen bahanelerle bakıldığında anladığım tek şey her şeyin mümkün olduğu.

11. Varsayılan ismail

Varsayılan ismail
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    54
    Biz hakim değiliz, savcı değiliz. Fakat fikir yürütme becerimiz var.
    Ben kablo alım-satım işlerini , saadet zincirlerinin çalışma şekline benzetmişimdir hep. Bir umut, vaat satılır. insanlar bu vaatlere inanır ve ürünü satın alır. Ürünün satış değeri ile gerçek değeri arasında uçurum vardır ama insanlar bunu görmek istemez, hatta bu zinciri ateşli şekilde savunurlar. Zincirin sağlam halkaları olurlar.
    Bu benzetmeden rahatsız olacak çok kişi çıkacaktır. Ama tecrübelerim bu işin böyle yürüdüğünü düşünmeme neden oluyor.

#111 Varsayılan ismail, 2 Temmuz 2020
    Son düzenleme: 2 Temmuz 2020
    DrWhite, Awésomé, synweap ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  12. onurdogan4

onurdogan4
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    135
    Tam olarak bunun ismi batık maliyet yanılgısı.

Varsayılan ismail bunu beğendi.
  13. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,771
    Tam olarak katılmıyorum. Aliexpresden aldığım bir kablo ile karsilastirdigim kaliteli kablolar arasında bariz ses farkları gördüm. Konu gittikçe kabloların sese hiç bir etkisi olmadığı yönüne evriliyor. Sapla samani karıştırmayın. Kablolar arasında ses kalitesi ve çeşitliliği yönünde büyük farklar oluyor. Ama iş maliyet kısmına gelince acaba Bu kadar ses farkı bu kadar fiyat farkını doğurur mu bilemem. Buna karar verenler sanırım maliyetden çok aradaki ses farkına göre karar veriyorlar. Yoksa aliexpresden aldığım kablo maliyeti ile markası bilinen bir kablo maliyeti arasinda uçurum miktar olacağını sanmam.
    Diğer taraftan 2 gündür hala inanamıyorum okuduklarıma. Boğaç bey ile alışverişlerim oldu sorun yaşamadım. Farklı kablolara jack değişimi, tamirat vs. Qls qa360 almıştım sıfır. Merak ediyorum neler olacak. Konu nerelere gidiyor. Hayırlısı.

14. Aytac

Aytac
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    99
    Durum açık sanırım. Adam ucuza mal alıp, başka bir şekilde lanse edip pahalıya satmış. Kendisinden alışveriş yapanlara geçmiş olsun, paraları boşa gitmiş maalesef. İşte bu nedenle bilindik markalar dışında alışveriş asla yapmıyorum...

15. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,771
    Ortada 2 farkli durum var.
    1. Ödemesi yapılan malların temin edilmemesi. Ve ücret iadesinin yapılmaması.
    2. Satılan malların iddia edilen şekilde olmayıp farklı malzeme ile yapılan daha düşük maliyetli farklı mal satılması.
    Boğaç beyin nasıl bir yol izleyeceğini merakla bekliyorum.

Nazım bunu beğendi.
  16. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,361
    Boğaç bey şapkadan tavşan çıkaramazsa iki davada da haksız gözüküyor. Bu tarz forumlarda gördüğüm en büyük rezalet oldu bu. Mağdurlar umarım bu işin peşini bırakmaz.

Chaturanga bunu beğendi.
  17. najaz

najaz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    163
    Kendisi sanırım devlet memuru; zira yazışmalarımızın birinde farklı bir şehire atamasının olduğundan bahsetmişti. Eğer bu durum dava konusu olur da ceza alırsa, memuriyetten atılmak da dahil olmak üzere nahoş sonuçlarla karşılaşabilir.

Baran bunu beğendi.
  18. ragnaros

ragnaros
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    18
    @compicat
    Hakkınızdaki iddialara cevap yazmanız gerektiğini düşünüyorum. Bilmem farkında mısınız, alenen dolandırıcılık ve sahtekarlıkla suçlanıyorsunuz.
    Bu başlığı okumuyor olma ihtimaliniz yok. O halde hala cevap vermenize mani olan nedir?

Ölü taklidi yapmaya devam etmeniz hakkınızdaki tüm suçlamaların doğru olduğunu kabul etmeniz anlamına gelir. Lütfen cevap yazın ve durumu açıklığa kavuşturun.

Makale_Helvetia bunu beğendi.
  19. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    331
    Kesinlikle katılıyorum, her açıdan çok üzücü bir durum. Gerçekten hiç gereği yoktu.

20. FreeShah

FreeShah
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    76
    Forum içi alışverişlerin güvensizliklerle dolu olması kötü oldu. Birinden bir şey alırken artık 40 defa düşüneceğiz.