Audiominor'in (Bogac) Headfi'da banlanmasi

'Genel Tartışma' forumunda DarkTemplar tarafından 24 Eylül 2016 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. DarkTemplar

DarkTemplar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    90
    Headfi'da gezerken rastladim bu konuya. Gumus, altin diye satilan kablolarin gumus kapli bakir oldugunu yazmis bir kullanici kablolari keserek. Asagida linki paylasiyorum.

http://www.head-fi.org/t/817481/audiominor-cable-issues-split-from-high-end-cable-thread/15

Sitedeki adminlerden biri Bogac'la iletisime gecmis ve tedarikci ismi almis, o tedarikci Bogac ile is yapmadigini belirtmis. Asil kabloyu veren satici admin ile iletisime gecmis ve gumus ya da gumus altin kablo satmadigini, sadedce gumus kapli bakir sattigini soylemis.

Kablolari kesen kisi kesin bir kanitta bulunamamis. Karalamak icin yapilmis bir sey olabilir ama tedarikcinin oyle kablo vermedigini soylemesi ve Bogac'in soyledigi tedarikcinin aslinda tedarikcisi olmadigi biraz uzucu bir konu olmus.

Hepimiz bir cok paralar verip bu kablolari aliyoruz, tavsiye ediyoruz vs. Amacim asla karalamak vs degildir, Bogac'da beni bilir. Ben kendisinden bir aciklama bekliyorum cunku halka acik bir forumda yapilmis bir tartisma ve burada hic baslik goremedim.

Sent from my General Mobile 4G using Tapatalk

13 kişi bunu beğendi.
  2. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,649
    Umarım yalandır. Karalamadir. Ben çok üzüldüm böyle bir söylenti çıkmasına.

3. DarkTemplar

DarkTemplar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    90
    Karalama gibi zira basligi acanin cok postu yok, aldigina dair kanit yok vs ama adminin tedarikcilerle gorusmesi vs biraz ilginc bir durum cikarmis ortaya. Ben Bogac'tan defalarca kablo almis, incelemesini yazmis biriyim. Umarim oyledir.

3 kişi bunu beğendi.
  4. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,490
    Inceledigime gore, o karalama mesajlarini yazan kisinin, sadece dört postu var ve yine dört ayri hesabi var headfi'de. Normalde o kisinin coktan banlanmasi gerekirdi. Bogac hoca, bir iki aydir Dunya pazarlarina acilma yonunde guzel adimlar atmisti. Bunun önünü kesmeye yönelik bir adim bu bence. Bariz oyle gozukuyor.
    Bogac, benim de cok sevdigim ve kendisine tam guvendigim degerli bir arkadasimdir. Dolayisiyla, bu iddialari ben, ciddiye bile almiyorum. Tam savunma hakki bile verilmeden, bir kisiyi ve emeklerini bu kadar kolay gozardi etmek ve banlamak yanlistir.

Collapse Signature Expand Signature
    5 kişi bunu beğendi.
  5. compicat

compicat
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,629
    Abi Selamlar,

Konuyu açtığın için teşekkürler. Kaygılarını tamamiyle anlıyorum; açıkçası benim de bilgilendirme yapmam herkes için daha iyi.

1- Öncelikli olarak konu kesinlikle art niyetli. Bu kopyaladığın konuda gözüken ve sadece audiominor ile ilgili bir 3-4 post kasan ve ne hikmetse aynı anda iki hesaba sahip kullanıcı tüm çabalarımıza rağmen kabloyu bizden aldığına dair bir kanıt sağlamadı.

2- Dünyaya ve tüm resellerlara gümüş kaplama bakır olsun, altın/gümüş olsun, bakır olsun (Litz ya da OCC) kablo veriyoruz. İlgili şahısın elindeki kablonun bizim kablomuz olduğuna dair bir teyit olmadığı gibi, nereden nasıl aldığını, herhangi bir enamel kaplama kablo olabileceğini de belirtmem gerekiyor. Ki doğrudan satmadığımız, resellerlar için yaptığımız ve özel sipariş ürettiğimiz farklı çeşit kablolar da mevcut.

3- Bir diğer teknik detay; enamel kaplı gümüş, bakır ya da altın kaplama tüm kablolar doğru teçhizat kullanılmadığında, oksidasyonu tamamen önleyen enamel kaplamanın doğru havuzda eritilmemesi durumunda o resimlerdeki görüntüyü verecektir.

Yıllardır hepinizin desteğiyle, bazı firmaların ve özellikle ABD ve İngiltere kökenli firmaların, gerek sponsorluk ödemeleri yaparak, gerek birbiriyle ortak hareketler yaparak satış yaptığı bir ortamda oldukça ilerledik. Başımıza böyle, istenmeyen bir karalama olayı geldi. Tüm resellerlarımızda ve websitemizde aynı kablomuzun satışı devam ediyor.

Konuyla alakalı tarafıma gelen pm'leri de inceleyip daha önce cevaplamaya çalıştım. Bu konu firma ismimize zarar vermeden, en olgun şekilde aklanarak çözülecek. Herkesin içi rahat olsun.

Ek olarak, konuda tamamen mağdur olmama rağmen sükunetle ve doğru şekilde konuyu çözmeye çalışıyorum, temaslarım da haklı olarak devam ediyor. Özellikle TR bazlı kullanıcılar olarak biz head-fi'da ne söylesek, mağdur ve haklı da olsak, ters tepecek ve taraflı gözükecek.

Herkesten naçizane talebim benim aklanma çabam,sürecim sırasında sessiz ve tepkisiz kalınması. Tekrar teşekkürler.

Saygılar, Sevgiler
    Boğaç

#5 compicat, 24 Eylül 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 24 Eylül 2016
    KaraSinek, Totem, s4vaş ve 31 kişi daha bunu beğendi.
  6. DarkTemplar

DarkTemplar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    90
    Eyvallah abi. Ben de boyle bir sey bekliyordum. Dedigim gibi adamin kablo kesmesi vs benim icin baglayici degil. Ayrica adminin o kisiyi de banlamamasi ayri bir muamma. Aciklamalarin icin ben cok tesekkur ederim.

7 kişi bunu beğendi.
  7. Burakkkk

Burakkkk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    405
    Ben de yalan olduğunu umuyorum. Bende de altın gümüş olarak alınmış 3 adet kablo var. Bu şüpheyi ortadan kaldırmak adına basit ve güvenilir önerim var. Eğer @compicat bendeki kablolardan birini yeniden girişini yapma sözü verirse :) zira kablodan olmak istemem. elimdeki kabloyu kesip İTÜ Metalurji Fakültesinde kimyasal anazlini yaptırırım. Elektron mikroskobu görüntüleri de aldırırım. Hatta gerekirse resmi olarak raporlatabilirim. Normal şartlarda bir kaç bin liraya yapılan bir işlem ama rica eder bedelsiz yaptırırım.
    Bu burada bir köşede dursun. 2 kişinin lafıyla banlamak çirkin olmuş headfi'da. En azından buradaki kullanıcılar tereddüt etmemiş olur.
    Boğaçın yerinde olsam eğer gerçekten bir sorun yoksa benzer bir işlemi Avrupa'da yaptırırım.

HTC 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15 kişi bunu beğendi.
  8. compicat

compicat
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,629
    Çok teşekkürler Burak Hocam desteğin ve teklifin için. Ben de konuyu şüphe götürmeyecek ve buna benzer bir şekilde, universal olarak çözmek için uğraşıyorum. Süreç sırasında bu tip bir yardıma ihtiyacım olursa mutlaka yardımını isteyeceğim.

Destekleriniz ve süreç sırasında göstereceğiniz sabrınız için de şimdiden teşekkür ederim.

Saygılar, Sevgiler

11 kişi bunu beğendi.
  9. leylines

leylines
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    800
    Head-Fi da ki konu da son derece rahatsız edici ilerleyip sonlandı. Olayı iddia eden kişi hiç bir kanıt sunamadı ve akabinde yönetimin hızlı bir şekilde yargı ve hükmüyle son buldu. Ne söz hakkı, ne bir kanıt. Currawong zaten pek sevilesi bir admin değil, özellikle Türk kullanıcılara karşı tutumu ile. O yüzden nezdimde zerre itibar edilesi bir konu ve olay değil.

Boğaç Bey'den yana da en ufak bir şüphe ya da kuşkum yok.

7 kişi bunu beğendi.
  10. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,649
    Söylenti üzerine banlama nedir ya. Altmannin banlanması gibi olmuş. Boğaç hocam eğer bahsettiğiniz gibi çözüme giderseniz, iade-i itibardan utandirirsiniz head-fi'nin sevmedigim yönetimini. İçimin yağları erir.

6 kişi bunu beğendi.
  11. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,052
    Aynı kablonun metal analizi üzerinden kapak çalışması uygun gibi ama eğer admin bahsettiğiniz karaktersizlikte ise sanırım süreç biraz emek isteyecek, Boğaç hocam geçmiş olsun ve Allah kolaylık versin adalet illaki yerini bulur.

4 kişi bunu beğendi.
  12. wadi

wadi
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    628
    Henüz kendini adam akıllı ifade etmeyi bile başaramamış birisinin peşine düşülüp kanıtlar paylaşılmadan ciddi yaptırımlarda bulunulmuş. Dahası açıklandığı üzere kablo tedarikçileri gerçekten yönetimle temasa geçti mi bunu da çok merak ediyorum.

Herhangi bir yerden çalışmayan bir vaziyette edineceğim HD800'ü parçalarına ayırıp sonra siyaha boyayıp "Bana HD800S diye sattılar, tırnakla kazıyınca HD800 çıkıyor" diye ortaya bir iddia atayım sonra da Sennheiser banlansın. Hiçbir fark göremiyorum.

8 kişi bunu beğendi.
  13. myloo

myloo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,137
    Konuyu okudum ve hem head-fi yönetimine sinirlendim hem de Boğaç Bey adına çok üzüldüm. Ben Boğaç Bey'in böyle bir şey yapacağına asla inanmıyorum. Ki ihtimal bile vermiyorum ama böyle bir şey olmuş olsa bile bunun tamamen Çinli tedarikçilerin hilesi olduğunu düşünürüm. Boğaç Bey bu işin ticaretini yapıyor olabilir ama bunun bir de hobi tarafı var. Bu yüzden sadece kablo satan sıradan bir tüccar değil. Bu işe gönül vermiş, ciddi emek harcamış biri. Umarım en kısa zamanda gerçek ortaya çıkar ve bu iftiraların yaratacağı olumsuz etkiler yaşanmadan düzelir her şey.

5 kişi bunu beğendi.
  14. ahmetcan44

ahmetcan44
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    134
    İlgili yöneticinin bahse konu olan genel tavırları gerçek ise, konuyu ne okumaya, ne de yorumlamaya ihtiyaç duyuyorum. Yargısız infaz zaten tartışılacak bir konu değil. Ahlaksızca ve acımasızca.

5 kişi bunu beğendi.
  15. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,649
    Konuyu iyice okudum da,

@compicat Boğaç Hocam,
    Yardımı dokunacaksa, ithamlarda bulunan arkadaş şu cümlesinde galiba kabloyu 2. el pazardan aldığını söylemeye çalışmış(!):

"i buy cable use market I say before many time to him and before here ok"

Zaten adamın suçlamaları inanılmaz saçma, kablonun açılmasına gerek kalmayacak kadar saçma hem de. Gümüş renge boyanmış bakır kablo mu olur, yuh anasını satiym. Biraz fiyat araştırdım (bakır ucuz biliniyor da, saflığı arttıkça ve işlenişi detaylandıkça/iyileştikçe maliyeti oldukça artıyor) da böyle bir hilenin kullanılması neredeyse maliyeti arttırıyor. Dolayısıyla NİYE YAPILSIN?

Head-Fi'da da bir arkadaş belirtmiş zaten. 2. sayfayı okumamıştım ama, dangalak adminin de son mesajından anlaşıldığı kadarıyla boş attığı ortada:

"Yes and yes. And once again, I'm not going to go into the details on a public forum beyond what I've already posted."

Yani bir site yönetimi, pazara ne kadar hakim olursa olsun, standart üstü bir ürünün "mass" üretimini yapan bir firmanın üst düzey yetkilisine bir iki saat içinde ulaşıp, kendini kaale aldırtıp, kanıtlarıyla birlikte bir geri dönüş alacak. Bu biraz ütopik değil mi? Hani kendi "hype"ladıkları ürünlerin üreticileri olsa bu denli hızla irtibata geçebildikleri, neyse.

Üstelik bu ulaştığı kanıtları, halka açık bir toplanma alanı olan forumda paylaşmaya yanaşmayacak.

Aynı şekilde, çıkarlar doğrultusunda uzaklaştırılan ya da foruma küstürülen çok insan var;

Spritzer/Birgir, Kevin Gilmore vs vs.

Birgir ve KG yi şu hype manyağı ampli üreticileri yüzünden uzaklaştırdılar. Banlayamamalarının sebebi adamların büyük testisleri olması. Ben birkaç açık ve de seçik "hype" manyaklığı yüzünden soğumuştum iyice siteden ve head-case'e yönelmiştim zaten de bu son damla oldu.

Kusura bakmayın, buraya yazıyorum da, Boğaç hoca "o" tarafa yazmayın dediği için buradan stres atıyorum.

#15 Sechtdamon, 24 Eylül 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 24 Eylül 2016
    6 kişi bunu beğendi.
  16. Kabatay

Kabatay
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Boğaç geçmiş olsun... Şüphe yok alnının akıyla bitecektir bu surec...

4 kişi bunu beğendi.
  17. border66

border66
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    239
    kablo işini bilmem ama forumdaki ilk alışverişimi Boğaç arkadaşımdan xduoo x3 alarak yapmıştım.Süreçte oldukça ilgili,hızlı ve yardımcı davranmıştı. Headfidaki problemin çözüleceğine inanıyorum çünkü dürüstlük her zaman kazanır. Boğaç da öyle birisi.

4 kişi bunu beğendi.
  18. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    183
    Head-fi de eskiden beri inanılmaz taraflı yaklaşımlara aşinayız. Yalan beyanda bulunduğu defalarca kez kanıtlanmış malum ingilizin ürünleri forumda hala kapış kapış gidiyor. Boğaç kardeşime her anlamda kefil olabilirim. İnşallah bu sorunu kısa sürede çözer.

7 kişi bunu beğendi.
  19. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,114
    Geçmiş olsun.

Can sıkıcı bir durum gerçekten velakin sükûneti elden bırakmamaklada en doğrusunu yapıyorsun.

İnşallah, haklılığını ispat etmekten seni mahrum etmezler.

3 kişi bunu beğendi.
  20. Yedaself

Yedaself
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    478
    O konuda da ithamda bulunan kişinin şüpheli olduğuna dikkat çekmişler ama yine de banlanan Boğaç hocam olmuş. Muhteşem tiyatro dönmüş açıkçası.

3 kişi bunu beğendi.
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.