Aune M1S Techno-Fi Turu

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda mavi tarafından 10 Mayıs 2017 tarihinde açılan konu

1. Pax

Pax
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1,485
    İnceleme harika olmuş Baybars eline emeğine sağlık. Fiyat performans oranı gayet yüksek bir cihaz olduğunu düşünüyorum. Malesef tidal çalıştırmayan sistemler radarımda değil. Ne zaman müzik arşivleme alışkanlığı edinirsem bu cihazlar benim için anlamlı olacak.

Collapse Signature Expand Signature
    3 kişi bunu beğendi.
  2. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,094
    abi teşekkür ederim güzel sözlerin için :)

evet sana tidal çalıştıran, mojodan aşağı kalmayacak bir dap bulmamız lazım. olmayacak böyle :)

3 kişi bunu beğendi.
  3. Pax

Pax
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1,485
    Şu fiio x5iii sana bi gelsin de mojoyla birebir karşılaştırıp bi karar vericem Baybars.

4 kişi bunu beğendi.
  4. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,766
    Elinize sağlık. Anlaşılan çok sağlam fp ürünü olan bir cihaz çıkmış ortaya. Özellikle tizleri boylesine güzel veriyorsa takdire sayan demek

2 kişi bunu beğendi.
  5. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,313
    Cihaz az evvel bana ulaştı arkadaşlar.:eek:k

Ancak elimde uygun kart olmadığı için açamıyorum bile..:(

Piller kutudan çıkmadığı için elinde yeni -ama çalışmayan- oyuncağı ile kala kalmış bir çocuk gibiyim şu an, anlayamazsınız..:uzgun

8 kişi bunu beğendi.
  6. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,924
    Micro SD telefoncular da satar hocam yok mu yakında bir telefoncu bir koşu alın bir tane :D

7. refuserQ

refuserQ
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,801
    A101 de 16 GB lık micro sd satılıyor diye biliyorum

4 kişi bunu beğendi.
  8. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,742
    @mattiadestro Eline sağlık Baybars. Yani M1s baya baya f/p grubunda o zaman. Gövdeli çalan kaynakları severim tiz takım yok ama detayı arttıran bir unsur olduğu için M1s de belirgin olması güzel. USB Dac olayı acaba bir güncelleme ile gelecek miymis?

4 kişi bunu beğendi.
  9. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,094
    maalesef usb dacı kullandıkları çip desteklemiyormuş. headfida firmayla kontakta olan biri yazmıştı.

5 kişi bunu beğendi.
  10. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,313
    Ohh ya! Sonunda aletten ses çıkarabildim...

Şaka değil ciddiyim. Cihazın hafızası yok diye micro sd kart alayım dedim. Sonra da inceleme bitince kartı mevcut Dap'ım olan Sony NW-ZX100 de kullanırım diye onun desteklediği en büyük ebat olan 128gb bir kart aldım.

Kartı M1s'in içine takıp cihaz kapalıyken USB'den pc'ye bağlayınca windowsta görünüyor ve içine taşı ve bırak yaparak dosya atabiliyorsunuz.

Ammaaa, attığınız müzik dosyaları, cihazı PC'den ayırıp açtığınızda göremiyorsunuz...!

Elimdeki her formatı denedim, wav, mp3, flac, alac, ape, dsd. Defalarca ve defalarca: Cihazı kapattım, USB'den bağladım, içine dosya attım, PC'den ayırdım, cihazı açtım, baktım içinde çalacak müzik dosyası göremedim.

Sıkıldım, sinirlendim, terledim.. Sonunda internete sordum; cevap: Dosya sisteminin illa ki Fat32 olması gerekiyormuş.

Fat32'mi? Olur eski bir dosya sistemi ama dert değil formatlayayım hemen.. Fakat o da ne?!! Windovs 7 ve 10 da 128 gb kart için Fat32 biçimlendirme seçeneği yok ki!

Haydaaa!

Ve şaşırtıcı olarak cihazda da içindeki kartı kendine uygun formatlama seçeneği yok, yani ben bulamadım.

Neyse ki çözüm yine internetten geldi: http://www.ridgecrop.demon.co.uk/index.htm?guiformat.htm

Bu sayfadaki küçük program ile (76kb) ile sonunda 128gb kartı fat32 olarak biçimlendirebildim. Cihaza taktım, pc ye bağladım, içine şarkı attım, cihazı açtım ve Oleeey! Sonunda müzik çalıyor.

Belki bu FAT32 meselesi, tek Dap'ı NW ZX100 olan benim dışında hepinizin bildiği bir şeydir, belki boşa yazıyorum ama ben yine de durumu burada belirteyim dedim ki benden sonraki arkadaşlar benim yaşadığım aynı zaman kaybını yaşamasınlar.

İnşallah bundan sonra inceleyeceğim..

11 kişi bunu beğendi.
  11. Pax

Pax
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1,485
    @Mikrobiyolog hocam NASA nın sizin gibi insanlara ihtiyacı var :) İyi dinlemeler diliyorum 250 dolar bandının yeni kralı bu dap olabilir.

2 kişi bunu beğendi.
  12. myloo

myloo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,137
    Baybars, yorumlarından, özellikle de tizler hakkında yazdıklarından sonra cihazı dinlemek için sabırsızlanmaya başladım. Çok beğeneceğim bir cihaz olabilir :)

13. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,313
    Aune M1S incelemesi

Arkadaşlar bana tecno-fi forum inceleme turları bünyesinde gönderilen 3. ürün olan Aune M1S DAP ile ilgili izlenimlerimi paylaşmak üzere karşınızdayım. Bu benim inceleyeceğim ilk DAP ve bugüne kadar DAP olarak sadece Sony Nw-ZX100 ile deneyimim oldu. Yazdıklarımı okurken bunu dikkate almanızı rica ediyorum.

Öncelikle bu deneyimi mümkün kılan forum yönetimine ve @mavi Ceyhun Bey’e teşekkürlerimi sunuyorum.

Kutu ve İçeriği:

Arkadaşlar DAP, siyah renkte, fazla büyük olmayan, sade, sağlam ve neyle kapladılarsa, dokunması hoş bir kutuda geliyor. Üstünde sade bir “Aune” logosu var. Kutunun bir yanına içindeki ürüne ait model no vb. bilgiler ve barkod içeren iki adet etiket yapıştırılmış. Kutunun altında üreticinin iletişim bilgileri ve yine bir barkod var. Bu kutudaki sadelik, içindeki fiyat/performans odaklı ürünün sadeliğinin habercisi gibi aslında.

Kutuyu açınca karşımıza bir tarafı Çince bir tarafı İngilizce basılmış bir hızlı kullanım kartı çıkıyor. Bunu kaldırınca DAP’ı ve yanında USB kablosunu görüyoruz. DAP’ı kaldırınca altında küçük bir kitapçık ve bir tane garanti kartı var. Kutu içeriğimiz bu kadar. Hafıza kartı, kılıf ve kulaklık yok. (Buraya bir parantez açayım: inceleme için gönderilen ürünün yanında 3 farklı renkte silikon kılıf mevcut, ancak kılıflar bizzat ürün kutusunun içinden çıkmadığı için bunları “standart kutu içeriği” ne dahil olarak kabul etmedim.)

Hafıza kartı ve kulaklık meselesine gelince, bunların yokluğu ilk başta biraz can sıkıcı gibi gözüküyor. Şöyle ki ilk defa ürünü aldınız eve geldiniz, ürünün dahili hafızası olmadığı için cihazı açamazsınız bile. Haydi kartınız var, kulaklığınız yoksa dinleyemezsiniz. “Canım içine 16gb lık bir kart bir de 5 dolarlık kulaklık atıverselermiş” denebilir. Ama hayır, aslında burada pratik bir yaklaşım söz konusu: 1. si kimse bu dapı 16gb dolusu mp3 yada aac dinlemek için almıyor. Aletin öne çıkan özelliği DSD ve high-res flac desteği. Yerine göre bir albüm 3-4gb yer kaplayacak. 2. si kimse bu high-res dosyaları 5 dolarlık kulaklıkla dinlemeyecek. Zaten 5 dolarlık bir kulaklık kullanmak bu cihaza haksızlık olur. Cihazın hakkını verecek minimum 64gb kartı ve 100 dolarlık kulaklığı kutuya dahil etmek de ürünün fiyat/performans odağından sapmasına neden olabileceği için, açıkçası ben mevcut yaklaşımı uygun buluyorum.

Fiziksel özellikler:

Arkadaşlar benim kişisel zevkime göre, cihaz tek kelimeyle şık: Tek parça, siyah alüminyum olduğunu düşündüğüm, sade, metal bir kasa ve keskin hatlar. Orta büyüklükte, dokunmatik olmayan bir ekran, kalabalık denmeyecek sayıda düğme.

Cihazın ön yüzünde ekranın sol altında ana ekran tuşu, sağ altında geri tuşu ve bunların altında dairesel 4 yönlü fonksiyon tuşu ve bunun ortasında play/pause tuşu var. Yazık ki 4 yönlü tuş cihazı sallayınca tıkır tıkır ses yapacak kadar gevşek. Bu sesi silikon kılıfın içindeyken bile aşağı yukarı çevirince bir miktar yapıyor.

Cihazın sol yanı ve üst tarafı boş. Arkasında da sadece logo ve model no vb. yazıyor o kadar. Cihazın kablo bağlantıları alt tarafında: Soldan sağa: 2.5mm balanced kulaklık çıkışı, 3.5mm kulaklık/line out çıkışı ve micro USb girişi mevcut. Optik ya da coaxial bağlantı yok.

Sağ yanda ise, ekran hizasında olacak şekilde üç düğme var. Bunlar yukarıdan aşağı sırasıyla açma kapama tuşu, ses arttırma tuşu ve ses azaltma tuşu şeklinde. Tek bir adet Micro SD kart girişi de yine sağ yanda, yalnız düğmelerden aşağıda konumlandırılmış durumda. Micro SD Kart girişinin herhangi bir kapağı olmadığı için içindeki kart gözle görülüyor. Kart takılı mı değil mi anlamak için iyi belki ama benim gibi beyaz bir kart taktıysanız çok çirkin gözüküyor, siyah alüminyum kasanın karizmasını çiziyor. Ayrıca bu girişin yay mekanizmasının oldukça güçlü olduğunu söylemeliyim. Bir micro SD kartı kolaylıkla birkaç metre uzağa atabiliyor, kart değiştirirken kilitlendiğinden emin olmadan elinizi çekmeyin. Dış mekandaysanız bayağı zor durumda kalabilirsiniz.

Cihaz boyuna göre ağır değil ama hafif de sayılmaz.

Kullanım ve Arayüz:

Aşağıda yazdıklarım cihazda hali hazırda yüklü olan 1.06 sürüm yazılım içindir:

Arkadaşlar cihazın kullanımı basit ve hızlı. Kapalı konumdayken 5sn güç tuşuna bastığınızda cihaz açılıyor ve hemen şarkı seçip dinleyebiliyorsunuz. Cihaz hızlı olmak adına -eğer kapalıyken kart tak çıkar yapmadıysanız- başlangıçta herhangi bir tarama yapıp veri tabanı oluşturmuyor. Son sefer oluşturduğunu kullanıyor. Bu nedenle açılışta son derece hızlı. Ancak aynı nedenle cihazı kapalıyken PCye bağlayıp yeni şarkı attıysanız, açınca ayar menüsüne girip “update playlist” demezseniz yeni attığınız şarkıları göremiyorsunuz.

Cihaz ekran ebadı buna uygun olduğu halde, albüm art göstermiyor. Ayrıca herhangi bir preseti ya da ekolayzır ayarı yok ilginç bir şekilde.

Cihazın kullanımıyla ilgili yaşadığım bir olumsuzluk ise, ben menüden böyle bir ayar yapmadığım halde, dinlediğim şarkıyı pause edip birkaç dakika (sanırım 5dk, ölçmedim) beklersem kendini kapatması. Aslında şarjı muhafaza eden bu uygulama can sıkıcı olmazdı ancak cihaz kapanıp açılınca, pause ettiğiniz yerden değil, o şarkının en başından başlıyor. Cumartesi günü, kapıya baktım, telefona cevap verdim, lavaboya gittim derken aynı şarkıyı 4 kere falan en baştan dinledim bu nedenle. Sıkıcı oldu.

Cihazın 3.5mm çıkışının kulaklık-line out dönüşümü ayarlardan yapılıyor ve bu ayar cihazı kapatıp açınca sıfırlanmıyor. Bu, sizi cihazı her açtığınızda menüye girip aynı ayarı yapmaktan kurtarıyor belki ama benim gibi cihazı son kullanımınızda Line-outa getirdiğinizi unutursanız, kulaklığınızı takınca küçük bir akustik travma yaşıyorsunuz.

Benim kullandığım dönemde cihaz hiç takılma, kilitlenme, donma yapmadı.

Cihazda bluetooth ve wireless yok.

Güç:

3.5mm çıkış için yazıyorum (Balanced kablolu kulaklığım yok ne yazık ki):

Arkadaşlar cihazın menüsünde gain ayarı var, bana geldiğinde high’daydı, kafa üstü kulaklık kullanıcısı olduğum için hiç değiştirmedim. Tüm dinlemelerimi high gain’de yaptım. Kullandığım kulaklıklar Sony MDR100AAP, Hifiman He400i ve AKG K7XX oldu. Bazı arkadaşlarımızın yüzündeki kuşku dolu ifadeyi tahmin edebiliyorum. MDR100AAP'yi bir kenara ayırırsak, ne de olsa K7XX ve planar He400i sürmesi pek kolay kulaklıklar değil, bu DAP onları hakkıyla sürebiliyor mu? Arkadaşlar benim kişisel cevabım, benim ihtiyaçlarım doğrultusunda evet, kısmen sürebiliyor. Benim kişisel ihtiyacım derken; ben pek yüksek seste müzik dinlemiyorum ve dinlemelerimi evde gürültüsüz, kapalı ortamda yapıyorum. Bu koşullarda M1S He400i’yi çoğu şarkıda 80-90 aralığında (ses maksimum 100’e kadar çıkıyor bu arada) benim dinlediğim seviyelere ulaştırabildi. Bunu yaparken bas otoritesinde bir azalma falan hissetmedim. Ancak bazı dinamik aralığı yüksek ve ses düzeyi düşük kayıtlarda sesi 100’e getirsem bile yeterli bir ses elde edemedim. Keşke balanced kablom olsaydı…

Bir not: Ses anca 50/100 den sonra duyulmaya başlıyor. Cihaz low gain ayarındayken ve ses 50/100'ün altındayken hangi kulaklıktan ses çıkıyor merak ettim doğrusu..

Ses:

Gelelim bu pratik ve sade cihazın çıkardığı sese. İyi haber şu ki, kutu içeriği, arayüzü ve özellikleri ile buraya kadar fiyatı düşürmeye yönelen cihaz, buradan itibaren performansı arttırmaya yöneliyor. Cihazın sesi, klişe olacak ama, fiyatının üzerinde. Açık, berrak, detaylı ve dinamik bir sunumu var Aune M1S’in.

Dinamik derken kastettiğim sesin aniden ortaya çıkması ve yine aniden kaybolması. Bu birden yok oluşlar altını çiziyor notaların. Karanlıkta çakan fotoğraf flaşları gibi, hiç yoktan geliyor örneğin piyano notaları. Arka planı son derece koyu çalan bir DAP M1S ve bu karanlık arka plan kulaklığın algılanan dinamizmine olumlu katkıda bulunuyor bence. Ancak tabi arka plan konusunda son sözü hassas iemler kullanan arkadaşlarıma bırakıyorum.

Frekansları inceleyecek olursak, cihazı dinlemeye başladığımda ilk dikkatimi çeken bas vurgusu oldu. Basları sıkı, abartısız ama vurgulu ve oldukça keyifli buldum.Baslar şöyle: DıPP vuruyor. P’ler net ve vurgulu, bilmem anlatabiliyor muyum. Ve hızla toparlıyor. Tizler de baslar kadar dikkat çekici. Oldukça ferah ve detaylı tizleri var M1S’in. Açıkçası bu tizleri bazı arkadaşlarımızın parlak bulabileceklerini düşünüyorum (burada kulaklık eşleşmesi ön plana çıkacaktır). Ama benim için değil. Midlere gelecek olursak yerli yerinde ve eksiksiz bulduğumu söyleyebilirim. Bas vurgusu nedeniyle alt midlerde hafif bir gövdelenmeyi bazı şarkılarda duydum ama dengeyi ya da tonaliteyi bozacak düzeyde değil kesinlikle. Bir de ilginç bir şekilde HE400i ile eşleştirdiğimde sıkı baslar ve oldukça detaylı ferah tizlerin yanında biraz çekinik kaldı midler. Hafiften V-shape bir eşleşme oldu ikili.

Ses performansı oldukça başarılı M1S’in pekiyi hiç mi kusuru yok? Var, son derece dinamik çalması nedeniyle, kullanılan kulaklığa da bağlı olarak, bazı müzik türlerinde yorucu olabiliyor. Ayrıca fazla dinamizm yer yer müziğin bütünlüğünü olumsuz etkileyebiliyor, baslar-tizler-midler birbirinden ayrılıp müzikal harmoniyi bozabiliyor. Ama bunlar, dinlediğim süre boyunca nadiren hissettiğim şeyler oldu.

Genel olarak M1S’in sesi benim çok aşina olduğum bir ses diyebilirim. Daha ilk şarkıda, basları duyunca “Dur yahu yoksa bu cihazda ES9018K2M mı var?” dedim. Çünkü bu bas vurgusu benim SMSL M8’in baslarına çok benziyordu ve incelediğimde haklı olduğumu gördüm. Yanlış anlaşılmasın, aynı DAC çipini içeren ürünlerin hepsinin aynı sesi çıkaracağını kesinlikle düşünmüyorum, ama yukarıdaki olay aynen bahsettiğim şekilde gelişti. Belki de aşağı yukarı aynı fiyat aralığındaki iki Çin malı ürün, benzer parçalar kullanıyordur, bilemiyorum. Neyse, sonuç olarak ben bu ses imzasını tanıyorum ve alışığım. Belki de bu nedenle ne tonlamada ne de sunumda pek bir şeyi yadırgamadım ve hemen sevdim M1S’i.

Şimdi kısaca M1S’i kendi DAP’ım olan Sony NW-ZX100 ile karşılaştırmaya çalışacağım. Sony Zx100 artık piyasada bulunmuyor ama hatırladığım kadarıyla Türkiye’de 1700 lira civarında satılıyordu. Kabaca M1S’in iki katı. Burada belirtmem gereken bir şey de şu, iki cihazın karşılaştırmasını iki cihazın da sürebildiği elimdeki tek kulaklık olan sony mdr100aap ile yaptım. İki DAP'ın ses özellikleri arasındaki farklar, teknik olarak daha üstün bir kulaklık kullanıldığında daha da artabilir.

Cihazların birbirine göre üstünlükleri:

M1S: Daha baslı, alt midleri daha gövdeli, sunumu daha berrak, daha dinamik, üzülerek kabul ediyorum: tizleri bir tık daha detaylı. Çıkış gücü daha yüksek. Ape formatı ve .cue file desteği var. DSD’yi native çalıyor. Line out için ayrı bir aksesuar gerektirmiyor. 2.5mm balanslı kulaklık çıkışı var.

ZX100: Midleri daha önde, tizleri daha kontrollü, sunumu daha yumuşak, asla yormuyor. 128gb dahili hafızası ve + micro SD kart desteği var. Ekolayzır ayarları, presetleri, clear audio vb gibi özellikleri var. Bluetooth kulaklık destekliyor. 30-40 saat arası çalıyor. Daha küçük, daha hafif. Media-go yazılımı ile içine müzik atılabiliyor, tag düzenleme yapılabiliyor. Albüm art destekliyor. Yanında iş görecek kalitede noise cancellation özellikli bir kulaklıkla geliyor.

Kendime soruyorum:

Elimde ZX100 varken M1S alır mıyım? Almam

ZX100 varken M1S hediye gelse? İkisini de tutarım, hiç birini satmam.

İlla birini sat derlerse? M1S’i satarım.

DAP’ım olmasa ama ikisi aynı fiyata satılsa hangisini alırım? Sony’yi.

Mevcut fiyat farkıyla hangisini alırdım? Aune M1S’i, kalan parayı kulaklığa yatırırım.

Unutmayın cevaplarımda taraflıyım; bir tarafta 1,5 senedir severek kullandığım ve alıştığım Sony NW-ZX100 var.

Line-out çıkışı:

Arkadaşlar cihazın line out çıkışını denemek için ayarlardan line-out’ı seçip 3.5mm/3.5mm kablo ile Kef X300A hoparlörün pseudoanalog (böyle dememin sebebi buradan giren sinyalin önce tekrardan dijitale dönüştürülmesi ve KEF’in dahili DAC’ına gönderilmesi) girişine bağladım. DAP’ın karakterindeki bas vurgusunu ve dinamik sunumu bu sistemde de hissettim. Sonucu gayet yüz güldürücü buldum.

Son olarak:

Aune M1S’i beğendim, sevdim. İstemeyerek gönderiyorum. Line-out, balanced çıkış gibi önemli özellikleri bünyesinde bulunduran, ses kalitesi odaklı, fiyatının üzerinde çalan, kendinden pahalı DAP’ları utandıracak bir DAP olduğunu düşünüyorum ve gönül rahatlığıyla ihtiyacı olanlara tavsiye ediyorum. Zevkinize göre seçilmiş bir kulaklıkla sizi çok uzun süre götürür.

Popüler ifadeyle bu cihazda “Taktik maktik yok, bam bam bam!” :D

#53 Mikrobiyolog, 12 Haziran 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 15 Haziran 2017
    16 kişi bunu beğendi.
  14. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,766
    Haydaaa övdün övdün ama sonunda sony den başka bir şey dememissin :)

Saka bir yana elinize sağlık güzel inceleme ve karsilastirma olmuş.
    Zx100 m1s almak tabi ki insana zor gelir :D

6 kişi bunu beğendi.
  15. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,313
    Hocam dediğinde haklısın aslında ama oradaki;

"Mevcut fiyat farkıyla hangisini alırdım? Aune M1S’i, kalan parayı kulaklığa yatırırım.

Unutmayın cevaplarımda taraflıyım; bir tarafta 1,5 senedir severek kullandığım ve alıştığım Sony NW-ZX100 var."

ibareleri önemli yalnız.

Ancak şöyle de bir şey var; zx-100 tek dinlerken, "ah keşke bunun tizleri daha detaylı olsa, keşke daha dinamik çalsa, keşke daha baslı olsa" demiyorsun. Bunları ancak birebir karşılaştırınca saptıyorsun. Çünkü zaten tizleri gayet güzel, zaten belirli bir dinamizme sahip, ve zaten gayet başarılı basları var. M1S'i tek başına dinlerken ama "keşke midler az daha önde olsa, keşke sunumu biraz daha yumuşak olsa" dediğin zamanlar oluyor. Yani Sony'nin sesi daha rafine iken M1S'in sesi güzel olmakla beraber, kusursuz olmak için köşesinden, kenarından tıraşlanmak istiyor. Tam olarak gavurların "a little rough around the edges" dediği durumda.

7 kişi bunu beğendi.
  16. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,766
    Dediginiz doğru sonuçta zx100 daha çözünürlüklü ve çok güzel rafine sesi olan bir dap. İlk anfa ferahlık insanı etkiliyor gerçekten .

7 kişi bunu beğendi.
  17. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,490
    Eline saglik @Mikrobiyolog Turan hocam.
    M1s'i dinlemis kadar oldum.
    Tizlere hafif deginmissin hocam, az daha izlenim izleriz.

Bize tizden baska yazacak bisey birakmamissin yine Turan hocam.

#57 karanehir35, 12 Haziran 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 12 Haziran 2017
    6 kişi bunu beğendi.
  18. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,313
    Ahmet hocam tizler hakkında daha ne diyebilirim inan bilemiyorum. Bu dediğim söylenecek her şeyi söyledim anlamında değil de, tizleri nasıl ölçeceğimi, nasıl tanımlayacağımı bilmiyorum anlamında.

Aletin tizleri benim dinlediğim kulaklıklar düzeyinde başarılı. He400i ile ferahlık, çözünürlük, detay, uzama her şey yerinde. Hatta zaman zaman sert, parlama sınırında. Bence DAP He400i'nin tizlerini sınırlamadı da belki en üstte He400i DAP'ın tizlerini sınırlamış olabilir diye düşünüyorum. Kulaklık gitse belki DAP daha fazlasını bile veriyor olabilir.

MDR100AAp ile tabi tizler biraz daha kontrollü, detay yine üst düzey ama sertlik daha az.

Tonlama olarak da sesi üreten zaten kendi kulaklıklarım olduğu için bana gayet doğal ve doğru geldi. Daha fazla ne diyebilirim bilemiyorum, belki sen biraz yönlendirirsen bir iki damla daha bir şey çıkarabiliriz..:)

2 kişi bunu beğendi.
  19. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,490
    Tesekkurler Turan hocam.
    Üsenmemis, yazmissin bir de. Varolasin.
    Demek ki, kulakliklarin genel tonlamasina mudahaleci degil, bu guzel.
    Eger ki tizi geride, uzamasi da az olan aap'ye ufak da olsa bir etkide bulunabildiyse m1s; bu iyi bir haberdir.
    Bende dap ariyorum su aralar Turan hocam; hifiman gidince dapsiz kaldik.
    Bu defa sabresiz bir dap pesindeyim.
    Pil omru de cok onemli .
    Sesi az da ciksa sony'e basacam bu defa muhrumu.

7 kişi bunu beğendi.
  20. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    963
    aynen dostum sony'ler hep böyle galiba. ne kadar sony dinlediysem hepsi dediğin gibi. sahne derinliği, ferahlık, kadife tonda vokaller. müzikal çalıyor sonyler cok hosuma gidiyor bu yüzden. bende olsam sony'i seçerim galiba.

2 kişi bunu beğendi.