Bağış

'Forumumuz Hakkında' forumunda mrlnb tarafından 13 Şubat 2012 tarihinde açılan konu

1. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Havalarda ısındı mı ne :deli

Collapse Signature Expand Signature
  2. pastnova

pastnova
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    2
    Dolanırken böyle birşeye rastladım.Ne aldınız bu parayla :)

3. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,786
    Mantıklı teklifler sunulmadığı için hiç bir şey alınamadı, yatıp duru...

4. devoker

devoker
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    20
    Öneri: Heir Audio 3ai-4ai , UE900, IE800 , SM64
    head-fidan 2. el düşünülebilir. İncelenip satılır burada sonra diğeri alınır?

5. HaypurTiryading

HaypurTiryading
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    225
    Elektronik bilgisine sahip bi arkadaşa dap yaptıralım. Valla şöyle 50 saat pili giden, tak çıkart opamplı, 2-3" monochrome ekranı olan böyle arduino tabanlı falan olabilir. İlk alanı ben olurum. :cheesy:

6. devoker

devoker
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    20
    Dac/amfi yapılır belki ama dap çok zor iş.

7. Sine nomine

Sine nomine
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    47
    Yemek Sepeti'nden herkesin evine birer dürüm yollayalım, konu kapansın :cheesy:

8. HaypurTiryading

HaypurTiryading
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    225
    Arduino bilen biri yapabilir. Programlaması vs. daha kolaymış onun, ve kitleri varmış. Ben hackaday'de çok arduino tabanlı mp3 player gördüm. Arayüz aynı rockbox gibi.

9. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Yahu o parayı gençler Ahu1'de ezdi diye biliyorum ben :evl

Edit. Şimdi ciddiye falan alınır maazallah, host ezdi galiba çoğunu.dap,map'ı tahayyül ederiz anca biz.

10. Fresk

Fresk
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    Yarasın diyelim o zaman :naughty
    Edit: Ben yaptım siz yapmayın ahu1 Ankara yazıp gugıllamayın :evil

11. devoker

devoker
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    20
    Ahahahahh o zaman helal olsun :D

12. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
  13. Backslider

Backslider
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Aradan bir yıl geçmiş, kusra bakmayın bu mesajı alıntıladığım için. Konuyu şimdi okudum, google adsense üyeliği alırken yapılan anlaşmada site ziyaretçilerini, eşi, dostu reklamlara tıklamaya teşvik etmemekle ilgili bir madde var. Ayrıca google'ın kendi tuttuğu istatistiklere göre normal karşıladığı bir reklam tıklanma oranı var, bu oran aşıldığında hesap otomatik olarak şüpheli konumuna düşüyor. Maksimum 100 ziyaretçiden 9 tıklama gibi bir orandı diye hatırlıyorum, en son yıllar önce bakmıştım. Bunlar dışında 3-5 madde daha vardı. Google bu konuda çok katı, çünkü onlar da reklam veren adwords müşterilerden reklam gösterimine göre belli bir miktar para alıyorlar.

14. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    Şimdi Ahu Gazinosu meselesi gerçekten doğru. Yeni tür müzikler, heyecanlar keşfedelim, canlı performans görüp bilgilenelim forum adına derken, mekandaki ablaların acımasızlığıyla parayı erittik. :sad

Şaka bi yana, para halen duruyor, en ciddi durum forum alt yapısını değiştirmekle ilgili oldu bizim açımızdan ( Vbulletin'e geçme meselesi ) ama Türkçesi o an olmadığından yapmadık.

Aklıma forum logolu IEM çantası yaptırıp, forum içinde satıp parayı daha fazlalaştırmak geldi, yaptıracak çantacı bulamadım, rakamlar garip çıktı.

Vs.

Önceden de dediğim gibi bu ilk toplanan parayı sonucu belli olmayan DIY işlere yatırıp yok etmek gibi bi düşünce bana yanlış geliyor ilk etapta.

Bu rakamlar içerisinde UE900 felan bulsak zaten alırdık. :)

Önerisi olan, aklına gelen olursa buraya yazmaya devam. Mümkünse elle tutulur olsun ki uygulayayım üstüne gidip. Biraz da görüş birliği olsun tabi.

------------------------------------------

Yani biz sitedekilere arada tıklayın dedik ama bu kadar tıklanacağı aklıma gelmedi ve Google'ın da bu kadar çabuk kapatacağı da. Kimsenin her girdiğinde tıkladığını sanmıyorum.

Yapacak birşey yok artık tabi..

15. DarkTemplar

DarkTemplar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    90
    Eğer alınmak istenen bir şey varsa ve paramız eksikse, biz ne güne duruyoruz? Biliyorsunuz bir mesajınıza bakar.

16. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    Konu bireysellikle pek ilerlemedi,bu görüldü.

Bence 1000 küsür üyesi bulunan ve üyelerinin azımsanmayacak bir kısmı kendisine gönülden bağlı bir forum için çook daha fazlası olmalıydı.

Bence elimizeki kullanmadığımız ya da düşük fiyatlı diye satışa sürme gereği duymadığımız ekipmanları forum hesabına satışa çıkarabiliriz.Olmadı sabit bir miktar belirler ve siteyi bunun için vurgulu şekilde davet ederiz.

İlk dalgada süreç iyi yönetilemedi bence.Bunda yönetimin yanlış anlaşılabilme kaygısı var farkındayım ama forum için varsın o kadar olsun.

Ne yapılabilirdi?Çok basit.Mesela kim ne bağışladıysa ismi ile birlikte yazılabilir ve konu sürekli canlı tutulabilirdi.Yeni bağışlar listeye eklenir ve hatta liste görünür bir yerde sabitlenebilirdi.

Bence yeni ve büyük bir dalgayla siteye çok değerli bir ekipman kazandırılmalı.Almış olmak için alınmaz.Herşeyin bir şanı var.Techno-fi "atıyorum" toplanan parayla Westone 4 alsa ne olacak.

Kısaca techno-fi güzel bir imza atabilir Türk forumlarına.

17. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Definition'un dediğine ek olarak, madem öyle benimsedik - sürekli güncellenecek şeffaf bir muhasebe de tutulabilir dışarıdan görünmeyecek şekilde. Yani gelirler şunlar giderler bunlar bağışlar böyle alınacak bu.

Ve bu da gayet güzel bir ilk olur, imza olur :)

18. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,665
    Şimdik bir iki yorumda ben bulunayım. Toplanan para ile Vbulletin alınması taraftarıydım ben. Böylece site google'de daha üstlerde yer almaya başlayıp katkısı büyük olacaktı. Ancak yeni sürümü çıkmıştı ve Türkçe'si oturmamıştı. O yüzden vazgeçilmişti. Eğer düzeldi ise eksikler bence para bu nokta da kullanılabilir. Sitenin altyapısına katkısı büyük olacaktır. Sonuç olarak site bu noktaya aktarılacak illaki ve bu durumda yöneticiler karşılayacak birçok masrafta olduğu gibi. Onlara yükleneceğimize biz site sakinleri almış oluruz.

Bunun dışında ekipman alınabilir evet ancak o kulaklıklar illaki birimiz tarafından alınıp denenecek ürünler diye düşünüyorum. Techno-Fi ismi altında birşey üretebilsek çok daha güzel, özel olurdu. Birşey üretirken de parayı hiç etme durumu söz konusu tabii ki :)

Diğer bir önerim ise büyük Ankara buluşması yapalım. Parayı tavuk dönercide ezelim ;D

19. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Zengin yönetici istiyoruz,içimiz dışımız tavuk döner oldu ;D

20. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,665
    Minübüs kiralayalım. 2 günlüğüne Ankara'dan 15 kişi ile İstanbul''a gidip büyük buluşma yapalım. Diğer şehirlerdekiler de versin parayı gelsin :)