BERK-Fİ 1More Triple Satım Konusu

'Olumlu ve Olumsuz Görüşler' forumunda BERK-Fİ tarafından 18 Kasım 2018 tarihinde açılan konu

1. tbone

tbone
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    195
    Hazır bu konu gündemdeyken bugün başıma gelen bir olayı paylaşmak istiyorum.

Forumdan bir kaç ay önce alışveriş yaptığım bir arkadaşımdan bugün bir mesaj aldım. Kendisi o gün kuru yanlış hesapladığını ve fazla fiyatla satış yaptığını aradaki farkı hesabıma yatıracağını söyledi. Kendisinden sakıncası olmazsa mesajını forumda paylaşmak istediğimi belirttim ama gerek olmadığını, forumda zaten herkesin birbirini bildiğini iletti. İki davranış da çok ince.

Açıkçası forumu bu ve benzeri sebeplerle çok seviyorum. Paylaşım, deneyim ve bilgi öncelikli, iyi ve dürüst insanların yer aldığı bir platform.

Bu yüzden geçtiğimiz hafta 1More satışında yaşanan durum ve alım satım başlığındaki ticari amaçlı ilan maalesef üzücü.

2. kaplanomer

kaplanomer
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    51
    Merhaba arkadaşlar yönetimin de katkıları ile Satıcı iade kabul etti. Bugün eft kargo işlemlerini tamamladık. Burdan kendi işi gibi ilgilenen @Baran ve akabinde desteklerini esirgemeyen tüm forum sakinlerine teşekkürü borç bilirim.

Collapse Signature Expand Signature
  3. onurdogan4

onurdogan4
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    135
    Bu forumda böyle olayların yaşanması üzücü. Çözüme kavuşmasına sevindim.

xxyx ve mfya bunu beğendi.
  4. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    332
    ben de tam bu konuya mesaj yazsam mı diye düşünüyordum, merak etmiştim. Yönetime bu konuda hassas davrandıkları için teşekkür ederim kendi adıma.

jamesdean0701 ve barocka bunu beğendi.
  5. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    571
    Yönetime gerçekten teşekkürler. Herhangi bir mecburiyeti veya yükümlülüğü yokken yardımcı olması takdire şayan.

6. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,869
    Satıcı ne kadar süreli uzaklaştırıldı acaba? Ya da kendisi mi üyelikten çıktı???
    Geri dönse nasıl karşılanır merak etmekteyim...

xxyx bunu beğendi.
  7. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,858
    Kargoyu da alıcı ödemeli gönderip bu dolandırıcıya ödettiniz umarım. Zira olumlu bir alışverişten ziyade zaman kaybına sebep olmuş gibi duruyor sizin için.

8. kaplanomer

kaplanomer
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    51
    Kargoyu ben karşıladım . Ufak hesaplara girmeye lüzum yok bence.

jamesdean0701 bunu beğendi.
  9. Xexec

Xexec
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    211
    Konunun buralara gelmesi dahi satıcı arkadaşın ayıbı.
    Geçmiş olsun tekrardan

kaplanomer bunu beğendi.
  10. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,858
    Kargonun ederi odaklı söylememiştim, neyse. Sorununuzu çözmüş olmanıza forumca sevindik. Iyi günler.

kaplanomer ve jamesdean0701 bunu beğendi.
  11. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    351
    Forum dışından birine bu kulaklığı tavsiye etmiştim. Üstüne güven sorunlarının olduğunu söyleyince siteye kefil olmuştum. Bundan sonra 2. El önerisi konusunda 2 kere düşüneceğim.

12. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,664
    Merhaba arkadaşlar,

Yaşanan konuda ortaya koyduğunuz duyarlılık için teşekkür ederiz.

Bir süredir konu üzerinden yazmadık, satıcı üyenin cevap vermesini bekledik ama herkesin ortak tepkisine rağmen kendisi cevap vermemeyi tercih etti. Kendisi ile yapılan telefon görüşmesinde yapabileceklerimiz veya yönlendirmemizle açılacak hukuki sürecin takipçisi olacağımızı belirtmemiz sonucu 2 günde parayı iade etmiş oldu.

Bugün kendisi ile görüştük ve kulaklığın kendisine ulaştığını doğruladı, sonrasında süresiz olarak banlandı.

Herkesin farketmesi gereken durum bu konu sayesinde daha da görünür olmuştur umarız. Forum büyüyor ve ticaret yaparken dikkat etmek gerekiyor. Bizlerin takip etmesi ancak belli bir yere kadar olabilir.

İyi forumlar.

thng, Serhat, Sercan1096 ve 23 kişi daha bunu beğendi.
  13. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,780
    Merhaba.

Baran'ın yazdıklarına ekleme yapmak istedim: üyelik başvurularında isim soyisim bilgisini girmeyen ya da şaibeli bilgiler giren üyelerin başvurularını reddediyoruz. Bir çok kişi kızıyordur bize bu konuda ama ne zaman işe yarayabileceğini böyle bir konuyla görmüş olduk..

Mutlu günler..

Serhat, refuserQ, mfya ve 10 kişi daha bunu beğendi.
  14. Picasso16

Picasso16
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    521
    Ya anlamadığım dolandıracaksın diğer bir deyişle ürünü kakalayıp üzerine yatacaksın bunu 1 more triple la mı yapıyorsun? Kaç para kar edeceksin de alan arkadaş helal etmiyorken , haksızken rahatça o parayı yiyeceksin? Dolandırıcılık için tavsiye gibi anlaşılmasın da dolandırıcı olsam tanınacağım bilindik forum yerine sahibindene koy . Pahalı orta sınıf arasında ürünü kakala bari yediğin küfre değecek miktar olsun. Kuruş için bu güzel ortamdan oldun . Ortamı kirletme bari burada ki adam yeni üye, turist dolandırmak gibi. Yazık

VirtuFortuna bunu beğendi.
  15. furkan kocyigit

furkan kocyigit
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    349
    bu olay için hukuksal süreç başlatılabilir mi abi? benzer olaylar yaşanırsa diye soruyorum

16. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,934
    silinmiştir

#56 Synchronicity, 16 Aralık 2018
    Son düzenleme: 5 Mart 2020
    Sercan1096, mfya ve furkan kocyigit bunu beğendi.
  17. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    başlatılır hocam ,fakat alıcı
    başlatılabilir ,dolandırıcılık söz konusu ,fakat alıcı hasarı kendisinin yapmadığını ispat edemeyeceği için bir neticeye ulaşacağını sanmıyorum (ürünü teslim alırken ve kargo paketinden açarken videoya çekmeniz gerekiyor aslında )

furkan kocyigit bunu beğendi.
  18. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,120
    Ben de arkadaş ikna olup yolladı diye ummuştum. Malesef zannettiğim gibi tehdit sonucu yapmış.

Hukuki yola tabii ki başvurulabilir. Görünürde alıcının değil satıcının motivasyonu var dolandırmak için. Site de destek çıkarsa ceza alması kesin olmasa da muhtemel.

Eğer dolandıran satıcı iade kabul ederse, çok kaybedeceği bir şey yok. Ancak iade kabul etmezse minimumda başı ağrıyacak, ki o bile değmez. Eğer bir de davayı kaybederse, kulaklık bir yana, karşı tarafın avukat masrafını üstlenmek durumunda...

Velhasıl azıcık düşünebilen her küçük çaplı dolandırıcının seçimi baştan belli. Zaten profesyonel olsa böyle bir işle vakit kaybetmez.

Yönetimin arka çıkıp bizzat ilgilenmesi çok güzel ve isabetli olmuş, hem bu olay, hem de ileride yaşanması muhtemel üzücü olayları engellemek adına.

furkan kocyigit ve onurdogan4 bunu beğendi.
  19. erenn

erenn
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    504
    Sonuçlanmasına çok sevindim. Hukuki bir süreç gerektirecek kadar ağır bir konuydu. Satan arkadaş bunun farkına geç vardı sanırım. Keşke hatasının farkındalığıyla iade almış olsaydı. Birde benim en çok üzüldüğüm ve sinirlerimi geren konu şu oldu. Satıcının alıcıya "3- Kendisi ile fiyat üzerinden bu kusurlar sebebi ile pazarlık yapılmış, fiyat daha düşürülmüş ve çok uygun fiyata verilmiştir" böyle bir iftirada da bulunmasıdır. Üç kuruş için hak yiyip artı birde maddi şeyden de önemlisi şahsa iftirada bulunmak bu kadar düşmek anlaşılır bir durum değil. Kendini forumda iyi maskelemiş uzunca bir süre.

VirtuFortuna ve mfya bunu beğendi.
  20. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    963
    çok uygun fiyata mı vermiş :). ben quad driver'i 400'e satmıştım :)