Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm vs Audio Technica ATH-M50x

'Kulaklık Genel' forumunda bay tarafından 16 Şubat 2017 tarihinde açılan konu

1. bay

bay
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Herkese selamlar,

Head-fi ve sitenizde gezdikten sonra kendimi kaybettim artık :D İlk olarak 2 yıl önce tavsiyelerinizle RHA MA-750 ile başladım, ondan bundan derken şuan için kulak içi kulaklıklara ara vermek istiyorum.

Yurtta kaldığım için kulaklık kulağımdan çıkmıyor 5-6 saat ve kulakiçinin sağlıksız yanları kendini gösteriyo artık.. Özellikle head-fi ve Türkiye'deki popülerliklerini göz önüne alınca DT-770 ve M50x'in hem rahatlıkları ve kendi fiyatlarında rakiplerinin birbirinden başkası olmadığını görüyorum. Eğer tabiki öyle düşünmüyorsanız önerilere açığım :)

Her iki kulaklığı da müzik, film ve oyun için günlük kullanımda kullanacağım. Her tür müzik dinlediğim için özellikle sahnesi iyi ve bassa daha yakın kulaklıklar arıyorum. Ama bu iki kulaklıkta da bunlar sorun değil diye düşünüyorum.

Siz değerli techno-fi.net üyelerine sorularım (çok resmi oldu herhalde bu da :D )

1- Bu kulaklıklar arasındaki ses açısından tek fark tercih midir?
    2- Her iki kulaklığı da Macbook ve iPhonedan kullanmayı düşünüyorum, 80 ohm un Macbookta pek sorun olmadığını duydum. Fakat iPhonedaki verimi nasıl? İyi bir ses için AMP/DAC combo yapmak zorunda mıyım? (İlerde zaten düşünüyorum almayı 80 ohm u o yüzden düşündüm)
    3- Hem sürülme hem de kullanılabilirlik açısından Sony MDR-1ABT ve Beyerdynamic Custom One Pro alternatiflerim var. Ama ses kalitesinin bu iki kulaklıktan kötü olmasından korkuyorum. Tasarımları ikisinin de çok daha hoş ve en azından dışarda kullanılabilir gibi... Custom One Pro al beni diye fısıldıyo resmen :D
    4- Türkiye fiyatı çok uygun olan Beyerdynamic Custom One Pro var. Bunların herhangi bir sahtesi olduğunu hiç duymadım ama Amazon fiyatına geliyor. Bunun hakkında da tavsiyelerinizi merak ediyorum.

Not olarak; bugün Galata'daki birkaç yeri gezdim, bazılarının elinde sadece M50x var bazısında da sadece DT770.. Deneme fırsatım olmadı malesef, ama herkes kendi sattığı ürünü daha iyi olarak söyledi. Her ikisi de olan bir satıcı da Custom One Pro'yu önerdi. :D İyice kafam karıştığı için size sormadan yapamadım. Bütün cevaplarınız için şimdiden teşekkürler :)
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 16 Şubat 2017, İlk mesaj zamanı 15 Şubat 2017 ---
    Bu arada bulduğum fiyatları söyleyeyim..
    1) Beyerdynamic DT770 Pro 80 ohm 590tl amazon //garantileri türkiyede geçiyormuş ekşi sözlüğe göre
    2) Beyerdynamic Custom One Pro 580tl muzikborsasi
    3) Audio Technica ATH-M50X 610tl amazon //garantisi türkiyede geçmiyor diye biliyorum
    4) Sony MDR-1A 600tl mediamarkt türkiye

2. bleak

bleak
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ben DT770 Pro 80 Ohm'u yaklaşık 5 yıl kullandım. Rahatlık konusunda çok üst düzeyde değil. Belirttiğiniz uzun sürelerde kullanırsanız mutlaka sorun yaşarsınız :) Bilgisayardan (mac'de hiç denemedim fakat farklı windows laptop'larda denedim) sürülemiyor bence. Aynı şekilde telefonda da denemiştim (HTC One M8 ) yine oldukça sönük bir sonuç çıkmıştı ortaya. Sürülebildiğinde çok iyi bir kulaklıktır.

Rock-metal dinlemeye bence uygun değil. Bir süreden sonra kulak tırmalayabiliyor. Ben bir süreden sonra DT770 ile sadece bass ağırlıklı şeyler dinledim ve o zaman çok memnun kaldım.

3. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,924
    Hocam Amazon fiyatlarının üzerine %20 gümrük + 5-10 dolar arası bir kargo eklemeniz gerekiyor. Hatta Amazon tuhaf şekilde kulaklık sipariş verince, gümrüğü neredeyse %40 olarak alıyor. Kulaklık elinize ulaştıktan yaklaşık 2 ay sonra fazla aldığı kısmı iade ediyor.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 16 Şubat 2017 ---
    Mesela erinmedim denedim, ATH-M50X Amazon.com liste fiyatı 150 Dolar ancak sepete ekledikten sonra ödenecek fiyat 231 Dolar. Bunun 71 Dolarını gümrük olarak almış. Normalde alması gereken miktar 30 Dolar olmalı gümrük için bu üründe. Bu şekilde aldınız diyelim 2 ay sonra aradaki 40 dolarlık farkı size geri ödeyecek. Yani geri ödeme sonrası ürünün size maliyeti 150 + 30 + 11 (kargo) = 191 dolar.

Collapse Signature Expand Signature
  4. bay

bay
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Amfi / DAC için hemen bir şeyler yapmam mümkün gözükmüyor. Ancak diğer modellerle karşılaştıranların Beyerleri daha rahat bulduğunu gördüm ki hepsi kulakiçinden sonra çok çok iyi gelicektir diye düşünüyorum :D

32 Ohm ya da özellikle Custom One Pro için ne dersiniz sürülebilme açısından düşünürsek? Ses kalitesi olarak çok farklar var mıdır? Yine özellikle Custom One'ın bass ayarının yapılabilmesi rock, metal için daha iyi yapacağını düşünüyorum. (Rock, metal en çok dinlediğim tarz değil bu arada, biraz daha bass olması hoşuma gidiyo)
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 16 Şubat 2017, İlk mesaj zamanı 16 Şubat 2017 ---
    Amazon.de her iki üründe de çok daha düşük fiyat çıkardı karşıma. Yazdığım fiyatlar, amazon'un hesapladığı son fiyatlar.. Ancak bir tanesi <Fullfilled by amazon> satıcısı, amazon ile aynı fiyat olmasına rağmen, herhangi bir vergi+teslimat ücreti çıkmadı toplamda.. Amazon alışverişlerimin hiçbirinde gümrük sıkıntısı yaşamadım şuana kadar, o yüzden bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum o konuda.

5. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,924
    O zaman iyi fiyatlar hocam, Amazon.de bu şekilde çıkıyorsa.

6. bay

bay
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Amazon'dan DT770 80 Ohm u 570 TL ye aldım. Bu fiyata çok uzun süre düşünmeye gerek yok herhalde :) Ama aklım hala Custom One Pro'da :D

7. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,924
    Hayırlı olsun hocam

LG-H990 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi