Beyerdynamic DT880 250 ohm Kafaüstü Kulaklık İncelemesi

'Beyerdynamic' forumunda Be Creative tarafından 6 Ocak 2008 tarihinde açılan konu

1. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    184
    Aslında amfimden memnundum. Daha pişmemişti bile zaten. Ama ucuz lambalı amfilerle k70x lerin pek anlaşamadığı konusunda neredeyse herkes hemfikir olduğu için değiştirme kararı aldım. Denemeyip öyle değiştirmeyi isterdim ama kulaklık gecikince ben de Özgür'ü daha fazla bekletmek istemedim ve gönderdim amfiyi. Kulaklığı değiştirme nedenlerimi daha önce başka bir başlıkta belirtmiştim zaten. Ses kalitesi vs ile hiçbir ilgisi yok. Tamamen benim sakin kulaklıkları tercih etmemle alakalı. Dt880'in de zamanla sakinleşmeyeceği bilindiğine göre beklemek için gerek görmedim. Bakalım memnun kalmazsam bunları da değiştirmekte sakınca görmem şahsen. Sonuçta zevk işi bu, yatırım yapmıyoruz. :eek:k

2. yilmaz196

yilmaz196
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    8
    Kulaklık konusunda haklısın, gerçi sen onu 2. el almıştın galiba? Pişmiştir zaten. Ama amfi için dedim ben daha çok. Kötü bir amfi değildir mk. Şimdi alacağında kötü değil. Zaman tanımak lazım biraz. Amfi değil de kulaklık seçerken biraz araştırma yapmak gerekiyor cidden. Ben de parlak kulaklıklara pek tahammül edemiyorum. Sıcak ses daha çok hoşuma gidiyor. Ama akg parlak değil asla, daha önce de dediğim gibi zayıf bir sesi var, beni tatmin etmmeişti, belki sen seversin.

3. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    184
    Evet akg konusunda zayıf ses şikayetleri var. Ama zaten doyuracak bir amfi olmazsa düzgün bas vermediğini bütün ciddi kullanıcılar itiraf ediyor. Sanırım bu aldığım amfi bu konuda başarılıymış. Çok aşırı detaylı, harikulade bir ses beklemiyorum ama k702'nin akım ihtiyacını karşılayıp doygun bir ses vermesini sağlayabiliyormuş. Hatta hassas hoparlörleri bile besleyebileceği söyleniyor canamp'ın. Yine bu yüzden gradolarla falan pek tavsiye etmiyorlar. Fazla güçlü geliyor sanırım onlar için.

Ekleme: Kulaklık pişmişti bana geldiğinde. Zaten üzerine bastıra bastıra söylüyorum. Memnuniyetsizliğim tamamen başka seçeneklerimin olmasından kaynaklıydı. Biraz maymun iştahlılık aslında. Yoksa ömrümün sonuna kadar dt880 dinlesem yine mutlu mesut yaşardım. Merak cüzdanın en büyük düşmanı malesef. Keşke ben de yakınlarda olup buluşmalara gelebilseydim de, her ekipmanı denemek için satın almak zorunda kalmasaydım. :(

4. witness

witness
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    90
    Hayırlı olsun ulyses umarım keyif alırsın yeni sisteminden. mkiii ve k701 uyumu hakkında okadar kötü yorumlar varki muhtemelen bende senin gibi yapardım :)

Gradolara nasıl amfi alayım bende şaşırdım yahu :) Ne denesem elimde kaldı :)

5. KontG

KontG
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    8
    Hayırlı olsun tekrar :) Emu ile beraber dt880 çok daha keyiflidir :eek:k

6. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    184
    Ben de şu an emu202+canamp+k702 üçlüsünü dinliyorum. Çok erken de olsa ilk izlenimlerimi paylaşmak istedim. Amfiyi henüz değerlendirmem zor, çünkü chucky'nin dediği kadar varmış, k702 resmen sıfır. Uzun bir burn-in dönemi başlayacak bugünden itibaren. Ses şu an acı tizlere ve bol bol sibilance'a sahip. Baslar gayet güçlü ancak detay ve derinlik pek iyi değil. Yalnız sahne kocaman gerçekten de. Kulaklık piştikçe bunların çok ama çok değişeceğini bildiğim için fazla eleştirmek istemiyorum. Amfi için şimdilik şu kadarını söyleyebilirim, k702 yi neredeyse driverları sökülecek dereceye kadar bağırtabiliyor. Bununla beraber kısık seslerde bile gayet doygun bir ses var. Müzik çalmadığı zaman amfi son ses bile olsa en ufak bir hışırtı yok. Ki bu seste rahatça speaker sürebilir, eminim. Bu arada kafa bandı gerçekten sinir birşey. Ama başın orta kısmı yerine biraz daha az hassas olan tepeye doğru kaydırınca rahatsız etmiyor.

7. RS

RS
    Expand Collapse
    Guest

Sahnede vokalin konumlandırması olarak Dt880'e göre nasıl peki? Yani onda galiba başın arka kısmında bunda biraz daha öne doğru kaydı mı?

8. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    Hayırlı olsun Ulyses. Alışma süreci doğal olarak uzun sürecek.

@RS

Bu konumlandırma meselesi sandığınız kadar kolay farkedilebilen bir şey değil. Çok uzun dinlemeler sonucu anlaşılabilen, belli-belirsiz bir fark. Bu kadar kısa sürede anlamaya pek imkan yok.

9. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    184
    Sahne çevrede ama orta frekanslar daha önde ve yukarıda geliyor. İlk farkettiğim bu oldu. Beyer daha bir stereo sese sahip. K702 ise biraz dolby headphone tadında gibi. Ama olumsuz bir durum yok. Bence ikisi de gayet hoş, değişik tadlar sunuyor. Burn-in le sahnenin daha da genişlediği söyleniyor yorumlarda. Artık bunun üzerine nereye genişler bilemiyorum. Resmen büyükçe bir odada hoparlör dinliyor gibiyim.

@BeCreative: Alışmak dert değilde şu sesteki sivrilik bir geçse iyi olacak. Dişlerim kamaşıyor, hiç sevmiyorum bu olayı. Hemen bu akşamdan pink noise le burn-in sürecini başlatıcam.

10. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    Haha! :) Çok iyi anlıyorum demek istediğini. Bir de DT880 gibi dolgun sesli bir kulaklıktan sonra AKG daha sivri ve ince sesli gerçekten de. Genel anlamda sesin olmasa da tizlerin parlak olarak yorumlanma sebebi de bu. İlk anda bayağı garip bir tecrübe olmuştur eminim. :wink

11. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    184
    Evet alt frekanslar geride kaldığı için midler ve tizler kulağa saldırıyormuş gibi geldi önce. Ama ya kulağım alışmaya başladı, yada alet ısındı biraz, şimdi daha rahat alıyorum frekansları.

12. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    184
    Webcamle çektiğim için biraz dandik oldu ama bir de resim paylaşayım dedim.

13. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    Çok güzel üçlü olmuş. İnceleme bekliyoruz bu arada 2-3 ay sonrasına. AKG incelememiz yok en üst sınıfta. K601'i bu hafta sonu yollarım herhalde ben, 702 de senden olsun. :wink

14. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    184
    Tamam. Amfi için de bir inceleme düşünüyorum. Hatta o inceleme yarı yarıya mk2 incelemesini de içerebilir. Tüplü, solid state farklarına da yer veririm bolca.

15. KontG

KontG
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    8
    Foruma kaliteli incelemeler geliyor desenize :) Merakla bekliyoruz :) Tüplü-SS farkı en merak ettiğim şey...

16. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    184
    Bu konuda ayrıntılı kıyaslamayı sonraya saklıyorum ama özetle şu ana kadar ki izlenimim :
    Solid state: Detay, doğru enstruman yerleşimi ve monitöring, hızlı parçalarda gaza geliş
    Lambalı: Daha havalı ve üç boyutlu sahne hissi (enstruman ayrımı ss kadar iyi değil), daha yumuşak, okşayan baslar, hüzünlü parçalarda gözlerin dolması

Tabi bu kıyaslama tamamen pişmiş beyer+mk2 ve hiç pişmemiş k702+canamp'a göre ve sadece hissettirdikleri üzerine. Yoksa kafa kafaya kıyaslamada beyer+mk2 açık ara fark atar şu anda. İleride neler değişecek bakalım.

17. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,407
    Kemal hocam hayırlı olsun yeni ekipmanın :)

İyi niyetli dileklerde bulunan herkese de teşekkür ederim...

Bugün maalesef dinleyemedim müzik kuzeni askere uğurladık ama hafta sonu inşaallah bol bol dinleyeceğim...

18. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    184
    Sağol Özgür.

19. witness

witness
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    90
    bu arada senin de yeni sistemin hayırlı olsun @zodiac_tauruss
    umarım keyifle dinlersin müziği.

20. yilmaz196

yilmaz196
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    8
    Güle güle kullan. HEpsi siyah uyumlu olmuş baya. Akgnin tizleri zamanla rahatsız etmez diye düşünyorum. Bir beyer yada grado sivriiği yok o kulaklıklarda.