Bilgilendirme-Eleştiri-Tavsiye Toplantısı

'Forumumuz Hakkında' forumunda Engin tarafından 30 Aralık 2013 tarihinde açılan konu

1. Tosun Paşa

Tosun Paşa
    Expand Collapse
    Guest

Halka yakın olmaya çalışıyorum abi.

2. ibrahim

ibrahim
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    17
    Uzun zamandır giremiyordum siteye, herşey çok güzel olmuş ama satış ilanı için en az 30 ileti biraz fazla değil mi? :angel:

3. pztkl

pztkl
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    290
    Benim de bir şikayetim var forumun eski ve kemik tabakasında bi kendini beğenmişlik hakim. Sürekli alaycı üsluplar, kendi aralarında şakalaşmalar, hi-fi konusunda yeni üyelerin yaptığı hataları tiye almalar falan. Ben bundan çok rahatsızım. Bazı arkadaşlar da bilgi almak isteyen insanları azarlayıp duruyor devamlı al sen incele bize söyle falan şeklinde. İnsanlar buraya bişeyler öğrenmeye ve fikir alış-verişine geliyor. Sonuçta kafandan 50 kulaklık veya dap geçer birini alırsın. Kullanan arkadaşlardan saygılı bi üslupla bilgi rica etmenin ne sakıncası var anlamıyorum. Forumun eskilerinin gruplaşma olayı da göze çarpıyor mesela sırf bu yüzden istanbul buluşmasına gitmek istiyodum vazgeçtim. Sanmıyorum ama umarım gelişmeler olur da zevk alarak okuduğum forumda katlanmak zorunda kaldığım şeyler ortadan kalkar.

3 kişi bunu beğendi.
  4. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,459
    Mizacımız öyle, bir de turuncu forum gibi olmasın diye uğraşıyoruz. Alınmayın lütfen, zira samimi bir ortam mevcut burda. Yeni geldiğiniz için yadırgıyorsunuz biraz ama alışınca kovsalar gitmiyorsun.

Collapse Signature Expand Signature
  5. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    @pztkl Geçmişte yaşanan birtakım olumsuzlukların birikimi diyebiliriz belki.Bazı "yeni" arkadaşlar okumadan,araştırmadan hızlıca adımlar atabiliyor ve sabrı zorlayabiliyor.Arada hiçbirşeyden habersiz olanlar da can sıkıcı durumlarla karşı karşıya kalabiliyor maalesef.Birazda sitedeki samimiyet ve yanlış anlaşılmayacağını düşünme duygusu diyelim.

Ama zaman zaman eski-yeni,saygıyı kaybettiğimiz oluyor.Bu konuya "ayrım yapmadan" dikkat etmekte fayda var.

6. ardacumhur

ardacumhur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,313
    Bu konuda ben de ilk girdiğimde şikayetçiydim ve hala da şaşırıyorum forum bana nasıl katlandı diye :)

Deneyimli kullanıcılarımızın haliyle forumda "sözü geçiyor" ancak bu da normal kabul edilebilir birşey. Her şey çok güzel olacak ;)

7. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,823
    Ben böyle bir şey çok yaşamadım. Ancak yeni gelen herkese standart saygıyla davranmakta fayda var. Kimse saygıyı kazanmak zorunda değil, zaten hakkı.

Zibil yere on yüz bin soruyu tekrar tekrar soran, yahut benzeri istenmeyen davranışlarda bulunan yeni üyeleri de yetkili arkadaş(lar) özelden yahut açıktan nazikçe uyarıyordur zaten.

Klikleşme nerde olursa olsun kokuşma getirir. Birçok profesyonel organizasyon, şirket, kurum, bunun önüne geçmek için özel kurallar getirir. Malesef ülkemizde bu kültür eksik. Tersine bir yerleri ele geçirme ve başkalarını dışlama anlayışı mevcut.

Açıkçası ben bu forumda böyle bir şey tecrübe etmedim (ki bu büyük bir başarı forum adına.) Ancak kişisel sorunu olanlar mutlaka olmuştur. Bir sürü üyenin olduğu ve metanın tartışıldığı yerde de olur mutlaka az çok.

#27 zxc, 13 Kasım 2014
    Moderatör tarafından düzenlendi: 13 Kasım 2014
  8. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,120
    Bazı konularda hak veriyorum ama şurada katılmıyorum. Ankara'daki yeni üyelerimiz buluşma yok mu diye sordular hep. Onlar için buluşma ayarlandı. 1-2 kişi haricinde tık yok. O yüzden gruplaşma işine katılamıyorum. Gruplaşma, kemik kadroların iradesi dahilinde olan birşey değil. İstisnalar kaideyi bozmaz başka.

Not: Hatta sevgili Baran mekandaki yeri bile gözüne kestirmiş. Hevesle uğraşıyor.

4 kişi bunu beğendi.
  9. pztkl

pztkl
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    290
    Yok hocam her ne kadar düşman fakülteden de olsanız size bi kırgınlığım yok. :) Bi arkadaşa daha dedim. Üzerine alınan insanlar zaten yapmıyo kabalığı. Bu tarz mesajlar genelde varması gereken yere ulaşmaz bilirim. Temiz kalpli insanlar düşünür acaba istemeden bişey mi yaptım diye. :)

3 kişi bunu beğendi.
  10. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,541
    Bana mı dediniz ?

11. chemist

chemist
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    251
    Bende site sahibinden şikayetçiyim :)

2 kişi bunu beğendi.
  12. lucabalo

lucabalo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,323
    Simdi karisir ortalik :D Herkes ustune alinir. Ben miyim?

13. pztkl

pztkl
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    290
    Hocam açıkçası isimlere falan da çok aşina değilim ama zaten genel konuştum. Tek tek kimseyi suçlama gibi bi niyetim yok bu haddime de değil zaten sen sen yaptın diyerek. Benim dediğim forumda böyle bi hava sezdim bazı bazı o rahatszılığımı ortaya koymak için eteğimdeki taşları döktüm. @zxc arkadaşın ( veya abinin) de dediği gibi saygı kazanılmamalı herkesin hakkı çünkü. Açıkçası ben bu kadar tepki çekeceğini düşünmüyordum mesajı yazarken ama bu düşüncelerim vardı ve yeri burası diye düşünüp yazdım. Herkesin bu konuyla ilgilenip bişeyleri düzeltmeye çalışması arkadaşların ilgilenmeleri forumun iyi taraflarının kötü taraflarından çok daha baskın olduğunu göstermeye yetti benim açımdan :) o yüzden bu saatten sonra bireysel bazı söylemlere takılmam. Veya ben yanlış düşünüyorum heralde diye değerlendiririm. Çünkü burda beni kimse tanımamasına rağmen gerçekten arkadaşlar beni kazanmaya çalıştılar. O yüzden tekrar teşekkür ediyorum. Ben de birilerini kırdıysam özür diliyorum. :)

3 kişi bunu beğendi.
  14. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,120
    Bu sanal ortamda yazılanlar, yüzyüze olmayınca çok trolleşebiliyorlar.

Not: Kesin ben değilim.

15. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,541
    Yok siz üzerine alınanlar için güzel şeyler yazdınız ben ondan sordum bana mı dediniz diye :D

2 kişi bunu beğendi.
  16. pztkl

pztkl
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    290
    http://inciswf.com/2ghdgg.swf

2 kişi bunu beğendi.
  17. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,459
    Bana dediniz, yönetim de açığımı bekliyor ama vermiyorum. Katlanacaksınız bana, iki çizgi arasındayım hep.

2 kişi bunu beğendi.
  18. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,120
    Hadi ben bişi yapmam da, ortada Barış gibi bir tehlike var.

Neyse iyice sulandırdık.

19. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,459
    Hadi, ben değil değil mi abi, arada virgül yok yani? Noktalama işrateleri doğruysa sıkıntı yokta, Hadi abi için ''bişi yapmaz'' demek yanlış olur.

20. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,120
    Haydiiii olacak. Yutulmuş ''y''. Türkçeyi de mundar ettik iyice.

Hadi zaten bambaşka bir olay, başlı başına evren sırrı gibi.