Bilgisayar Toplamak

'Genel Tartışma' forumunda C73 tarafından 6 Nisan 2019 tarihinde açılan konu

1. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,143
    Water cooling çok mu farkediyor? Intelin kendi fani rolantide 1100rpm civarı dönüyor ve duymak neredeyse mümkün değil...

2. Ahmetg

Ahmetg
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    17
    Sıvı soğutmanın en büyük sıkıntısı devirdaim motoru. Fanlar büyük oluyor o kadar çok ses çıkarmıyor ama su motoru hele ki eskidiyse akvaryum gibi
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 4 Mayıs 2019 ---
    Tabi kaliteli bir soğutucu ise bilemem.

theoldman bunu beğendi.
  3. C73

C73
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    39

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

4. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    58
    Ben 6 yıldır corsair h100i sıvı soğutma kullanıyorum, sessizlik dışında kapalı sistem hazir su soğutma'nın iyi bir hava soğumadan pek farkı pek yok. Sadece anakart üzerinde daha az yer kaplıyor, karta yük
    bindirmiyor ve daha havalı görünüyor.

O işlemci yük altina girdiğinde fanlar her türlü ses yapıyor. Ben 2 fan'ı da sessiz modda kullanıyorum 1100rpm'i hiç bir zaman geçmiyorlar, ancak dengeli yada normal moda aldığım'da kafa ütülemeye başlıyor.

Eğer oyun gibi, render gibi işlemciye sağlam yük bindiren uygulamalar'da fanlari sessiz modda tutarsanız, bu sefer işlemci sıcaklığı 80-90-95'e kadar çıkıyor. Buda uzun vaade'de chip ve anakart komponetleri için iyi değil.

Birde ben stock fanlari kullanıyorum ve herkes kötü olduğunu söylüyor, after market corsair mag-lev fan ile sesi daha'da azaltmak mümkündur muhtemelen. Onun haricinde pompa'dan ses falan duymuyorum.

Bu yazdıklarım kapalı sistem sivi soğutmalar için geçerlidir. Eğer siz custom bir şey yapacaksanız onu bilemem.

#44 PehliOne, 6 Mayıs 2019
    Son düzenleme: 6 Mayıs 2019
  5. dogantes

dogantes
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    youtube'da sistem toplama üstüne çok çok iyi türkçe kanallar (technopat gibi) var. bir göz atmanızda fayda olacaktır.