Bilgisayarda hangi yazılımları tercih ediyorsunuz?

'Yazılımlar' forumunda TiAce tarafından 4 Şubat 2013 tarihinde açılan konu

1. thng

thng
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    103
    Çok sayıda müziği hem Tidal'den hem de FLAC dosyasından ya da başka streaming platformlarından dinlemişliğim vardır. TIDAL'de bir sıkıntı fark etmedim. Tidal'in tüm müziklere V-shaped DSP uygulaması için bir sebep göremiyorum. Tüm müziklere V-shaped DSP uygulasalardı bu çoğu müziği olumsuz etkilerdi ve neredeyse tüm dinleyiciler tarafından kolayca farkedilirdi.

İnternette bir kaç iddaa var ama böyle bir şey olsa inanın Reddit'te vs. binlerce şikayet olurdu bununla ilgili. V-shaped EQ uygulanması fark edilmeyecek bir şey değil.

2. BoranB

BoranB
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    26
    Sebep konusunu bilemiyorum, belki tüketici alışkanlıkları sebebiyledir(Loudness Wars gibi). Zaten DSP yüksek miktarlarda değil, belirli belirsiz bir miktarda uygulanıyor. Ben farkediyorum, belki de placebo etkisidir. Üstte attığım linke göre evet uygulanıyor, size göre ve bahsettiğiniz neredeyse tüm dinleyicilere göre uygulanmıyor. Karışık işler kısacası :)

3. C73

C73
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    54
    Zevkler ve renkler tartışılmaz diye klasik belki saçma bir söz var. Bana göre de tidal içinden dinlemek ile audirvana içinden dinlemek arasında fark var. Tabi uygun sistem ile.Herkese keyifli dinlemeler. Coronasız günler dilerim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. C73

C73
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    54
    Selamlar, one drive ile mconnect veya mconnect HD uygulamalarıyla 24-96dinlemek mümkün müdür.?Telefon yada tabletten. Bir aylık office 365 girdim. Deneme yapıyorum. 1 tb alan veriyor.

5. C73

C73
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    54

6. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,049
    benim kullandığım roon artık tidalle senkronize olmuyor aynı sorunu yaşayan var mı defalarca sildim yükledim, registry temizledim yok..

7. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,407
    Macos ta, Roon Tidal ile crackli versiyonda tam olmuyor. Sadece tidal playlistleriniz üzerinden erişip tidal kullanabiliyorsunuz. Windowsta çözümü bildiğim kadarıyla yok ama macos ta alternatif Audirvana kullanılabilir bunun icin. Sorunsuz çalışmaya devam ediyor.
    Ben her ikisini de yerine göre kullanarak ilerliyorum şimdilik.
    Roon abartarak zam yapmayıp, 699$'lara gelmese, %50 indirimle lifetime'i 350$ civarına verse Roon almayi ciddi düşünürdüm.

Collapse Signature Expand Signature
    refuserQ, DrWhite ve cemq bunu beğendi.
  8. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,924
    Bende DAP üzerinden şu anda Tidal'e giremiyorum. İnternete bağladım cihazı senkronize olsun diye çıkış yaptı tekrar girmeye çalışırken login ekranına mailimi yazmama rağmen şifre ekranına devam etmiyor.

Başka cihazlar içinde benzer problemler düşmeye başlamış internete.

9. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,407
    Hayri hocam normalde sorun yok gibi. Su anda Audirvana üzerinden dinliyorum..

10. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,924
    Tidal hesabıma Facebook hesabı bağlayıp Facebook üzerinden gir seçeneğiyle bağlanabildim Belgi hocam. Normal login de sorun var.

11. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,049
    anlamadım kullanıyordum ne güzel roon-hq playerla tidali ama 2 aydır yok, login oluyor sycing library diyor ama sync olmuyor, defalarca sil yükle cıkkk....
    :(

12. bora şahin

bora şahin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    296
    Foobar, İriver Media center, Hq player derken ben MusicBee'ye demir attım. Ses kalitesi açısından bence aralarında dikkate değer bir fark yok ancak kullanım kolaylığı ve arayüzü ile gerçekten harikulade bir program Musicbee.

puxawida bunu beğendi.
  13. C73

C73
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    54
  14. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,407
    Kırılmış Audirvana sürümü mü kullanıyorsunuz yoksa satın almış mıydınız ve Hangi işletim sisteminde çalışıyor uygulama?
    Catalina'da çalışan kırılmış Audirvana sürümünde, ayarlara girip connect butonuna tıklıyorsunuz ve browser üzerinden Tidal login sayfası açılıyor. Browser üzerinden bilgileri girerek onay verdiğinizde, uygulama otomatik açılarak bağlantı sağlanıyor. Windows işletim sisteminde veya orijinal sürümdeki durumunu bilmiyorum.

15. C73

C73
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    54
    Selam, lisanslı ürünüm var. Windows 10 kullanıyorum.Direk sayfasından yükleyemiyorum. Sadece belirttiğim linkten yükleyebiliyorum. Dün açtığımda audirvanayı tidal yoktu. Ayarlardan bir daha tidal yüklemek istedim. Yüklemiyor. Tidal şifre değiştirdim. Bir daha denedim. Yok.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

16. C73

C73
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    54
    Sayfasından yüklemek istediğimde böyle bir hata veriyor. Audirvana yazıştığımda Windows 10 update yap dediler. Windows güncel. Bir şekilde yüklemiyor. Ben belirttiğim linkten giriyorum. Tidal gitti.

17. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,407
    Aldığınız hata , paylaştığınız düşük çözünürlüğe sahip ekran görüntüsünden seçebildiğim kadarıyla, https://docs.microsoft.com/tr-tr/windows/win32/appxpkg/troubleshooting?redirectedfrom=MSDN sayfasında anlatılan aşağıdaki hata.

ERROR_DELETING_EXISTING_
    APPLICATIONDATA_STORE_FAILED
    0x80073D05 An error occurred while deleting the package's previously existing application data.
    You can get this error if the simulator is running. Close the simulator. You can also get this error if there are files open in the app data (for example, if you have a log file open in a text editor).

Aşağıdaki linkte yer alan çözüm alternatiflerini uygulayın.. Bilgisayarınızdaki işletim sistemi lisanssız değilse, bir virüsten sistem dosyalarınız vs etkilenmiş olabileceği için en son işletim sistemini onarmayı deneyin(repair)
    https://www.minitool.com/news/fix-windows-store-0x80073d05-error.html

Geçici olarak ise Audirvana uygulaması için aşağıdaki adımları uygulayıp deneyin..

1. Windows+R yapıp arama kısmına %localappdata% yazarak entera basın
    2. Açılan ekrandaki klasörler arasından Audirvana yı bulun
    3. Klasör isini değiştirin(Audirvana uygulaması kapalı olsun o sırada)
    4. Microsoft Store a gidip tekrar kurmayı deneyin..

Ben bir çok farklı amaçla program kullanıyorum.. İşletim sisteminiz güncel, virüssüz ve lisanslı ise bu tip sorunlar hiç bir zaman yaşamazsınız. Sorun Audirvana ile ilgili değil.İşletim sisteminizle ve Windows App Store ile ilgili. Bana Windows App Store hiç bir zaman pratik gelmemiştir. Her zaman sitesine girip en güncel versiyonu bularak güncellemeyi, yada uygulamanın menu adımlarını takip ederek kendi üzerinden güncellemeyi(destekliyorsa) tercih ederim.

18. C73

C73
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    54
    Selamlar, Windows lisans ilgili sorun olabilir. 1300 TL verip lisans almadım. Şu an PC iş ile ilgili birçok program yüklü çok fazlada kurcalamak istemiyorum. İlginize teşekkür ederim. Ben audirvana lisanslı ürün olduğu için sıkıntı olmayacağını düşündüm.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

19. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,407
    https://eksisozluk.com/n11de-19-tlye-windows-10-lisansi-satilmasi--5640540?p=25

https://mobile.donanimhaber.com/ama...011324?source=t.me/donanimhabersicakfirsatlar

#259 CongoFather, 12 Haziran 2020
    Son düzenleme: 13 Haziran 2020
  20. C73

C73
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    54
    Bendeki lisans kurumsal orjinal Bu sebeple audirvanada güncelleme alamıyorum. Direk audirvana try yüklenemiyor. Sadece 3.5 plus sürümü linkten yükleyebiliyorum. Bunun dışında İstediğim programı yükleyip kullanabiliyorum. Audirvana forum yazdım. Tidal yazdım. Cevap bekliyorum. Haftasonu girdi araya. Tidal Hifi abonelik var. Bir çok şikayet var audirvana forumda da. Yeni sürüm geçişte.,Roon geçen var. Benim için yok o seçenek 700 usd. Tidal dışardan açtım. İfi idsd bl master kayıtlarda yeşil renk görüyorum. Penbe rengi göremiyorum.Asio yüklü olmasına rağmen.