Bir Sansa Clip Tamiri

'SanDisk Sansa' forumunda Engin tarafından 5 Şubat 2014 tarihinde açılan konu

1. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,691
    Evet, bu soruyla başladı serüvenimiz. İlk denememde açmayı beceremedim; tabi bunda duygusal yakınlık duyduğum Clip'e kıyamamam da önemli bir etken oldu. Geçtiğimiz hafta sonu, Rabbim yine işsizlikle sınadı ve bir sıkıntı girişeyim alete dedim.

Aletin 3 kenarından girmek oldukça zor, ancak üst kenarında dişlerin haricinde tutan bir şeyler olmaması dolayısıyla beklediğimden daha kolay şekilde daldım araya(maket bıçağı ile). Sıkıntının nerede olduğu anlamak pek zor olmadı. Pilin + kutup kablosu anakarttan ayrılmış meğersem. (Daha kolay görün diye yuvarlak içine aldım)

Sonra az buçuk merakına yenik düştüm, acaba daha aşağılarda ne var diyerek metal koruma kısmını da çıkardım.

İçini açtığım aleti, sağlam olarak geri kapatma yüzdem oldukça düşük olduğu için daha içerilere girmeme kararı aldım. Şansımı fazla zorlamamam gerekiyor..

Dört(4) gün kadar evin muhtelif yerlerinde uyduruk havyamı arayarak geçirdikten sonra odamda neredeyse her gün kullandığım ıvır-zıvır çekmecemde buldum. Dedim ya uyduruk diye, alan darlığının da yoğun baskısıyla kabloyu bir şekilde tutturdum yerine. (Rahat görün diye)

Çalışır mı çalışmaz mı endişeleri içinde, aleti toplamadan denedim ama çalışmadı tabi. İstikrarımı koruyorum çok şükür diye kendimle gurur duyarken, bir de güce bağlayım öyle göreyim diye aleti şarja taktım, açıldı. Ardından da şarj olmaya başladı; gariptir kabloyu çekince de çalışmaya devam etti.

En son tuşları yerine oturttum, aleti topladım ve kapattım. Kasaya fazla zarar vermeden, köşeleri zedelemeden tamir işini tamamladım.

Arkadaşım da çok uzaklarda şimdi, 2 GB Clip'im oldu ne güzel.

Bu da böyle bir anımdır işte..

#1 Engin, 5 Şubat 2014
    Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Nisan 2014
  2. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    :yourock Bir sonraki proje sıfırdan amfi inşa etmek herhalde :worship

Collapse Signature Expand Signature
  3. EgoMaster

EgoMaster
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    Benim clip'in de power tusu yerinden cıktı. Lehimlenecek bişey de degil. Ne yapacagımı bilemedim. İçini açarken kenarlarını baya zedeledim. Bir de actıktan sonra batarya kablosunu kopardım. Öylece yatıyor.

4. a.ekin

a.ekin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
    Benim clipin de power tuşu yerinden çıkmıştı,bu durum clip'lerde aile geleneği galiba ;D Power tuşunu yerine oturttum ve arkasındaki boşluğun hacmi kadar silgimden parça kestim oraya yerleştirdim.Gayet iyi iş gördü.

5. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    Eşime ait clip+ hiç hayat belirtisi göstermiyor.Toplasan 20 saat kullanmıştır.Müzik dinlerken pat diye kapanmış ve açılmıyor.Ne olmuş olabilir?Var mı tecrübe yaşayan?

(Çizik bile yok üstünde.İnsan çöpe atmaya kıyamıyor.)

6. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    963
    Power tuşuna 20 saniye basılı tutmayı denediniz mi

2 kişi bunu beğendi.
  7. Elano68

Elano68
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    768
    Powera 20-25 saniye bastiktan sonra powerdan cekin ardindan tekrar basin.Bende boyle aciliyordu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2 kişi bunu beğendi.
  8. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    @zoso86

@Elano68 Arkadaşlar harikasınız.Açıldı valla.(20 saniye basıp tekrar basınca canlandı ufaklık.) :worship

3 kişi bunu beğendi.
  9. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    186
    Bende 2016 martta ipod nano7 aldim sifir olarak, gecen hafta farkettikki bataryasi nallari dikmis sarji 1 saat falan gidiyordu kullanmadigimdan bataryasi olmus sanirim.

10. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    @BeatMaster Bizdeki Clip+ da 1 yıldır yatıyor.Uzun süre kullanılmayan elektronik eşyaların olumsuz etkilendiğine inanıyorum ben de.

2 kişi bunu beğendi.
  11. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,445
    Bendeki ipod classic de ayni durumda. Sarja takincada tepki vermiyor. Basilmasi gereken bi yerleri mi var acaba :-D...