Bluetooth Kulaklıklar

'Kulaklık Genel' forumunda BatmaN19 tarafından 17 Ağustos 2019 tarihinde açılan konu

1. BatmaN19

BatmaN19
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    634
    Merhabalar.

Sitede bluetooth kulaklıklar hakkında kayda değer bir başlık göremedim.

Güncel teknolojinin bu aralar popüler ürünleri haline geldi bu tarz ürünler.kullanım kolaylığı insanı cezbetsede bu ürünler audiophile kulaklıklara ne denli yaklaşabilirler diye merak ediyorum açıkçası.

Merak edip Galaxy gear iconx aldım.sesi gerçekten kötü.fakat kablosuz olması ve kolaylığı insanı ayrı bir tribe sokuyor galiba.kullanmaktan zevk alıyorum sesi kötü olsada.

Asıl merak ettiğim husus bu segmentte zirve hangi üründür? Bu tarz ürünleri kullanan veya deneyimleyenler bu başlık altında tecrübelerini paylaşırsa güzel olur diye düşünüyorum.

Collapse Signature Expand Signature
  2. ismailkoc5484

ismailkoc5484
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    208
    Sennheiser momentum truewrilless - audio technica ckr7tw ( ak4375 dac chip) - bragi true wrilles

G8341 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Robius

Robius
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    109
    Fiyattan bağımsız en çok övülen ürünlerden biri Mpow T5, indirim döneminde alacağım.

4. ismailkoc5484

ismailkoc5484
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    208
    Şahsen ben çok memnunum ama comply uçlarls

G8341 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    108
    Bende aynı modeli kullanıyorum ve sesi beni tatmin ediyor, daha önce hiç iem kullanmadim ama sesi gerçekten o kadar kötü'mü yav.

6. DarkTerror

DarkTerror
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    3
    konuyu takipteyim yakında bende kablosuz a geçmeyi düşünüyorum :).

7. akifb

akifb
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    381
    Sporda kullanmak için aliexpress'ten Anbes 359 aldım. Sesini beğendim, bağlantı problemi de yaşamıyorum. Şarjı da bayağı iyi gidiyor. Çinliler sağolsun ucuza böyle ürünler alabiliyoruz.

8. BatmaN19

BatmaN19
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    634
    Kötü :)
    Note 8 le eşleştirdim telefonun stok akg kulaklığı bence çok daha iyi ses veriyor.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 19 Ağustos 2019 ---
    Dap kullanmayan,kullanamayan ve müziği telefondan tüketenleri kablosuz kulaklığa teşvik var üretici firmalarda.güncel cihazların neredeyse hepsi 3.5 jack girişini kaldırdı maalesef.birde spor yapanlar için falan ciddi rahatlık oluyor kablosuz kulaklık.kafana göre playlist yapıp cihazı çantaya atıyosun keyfine bakıyorsun.

9. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    108
    Hocam kulaklığı tam oturtamamis olabilirsiniz, ben bir 5 dakika kulaklığı tam oturmakta uğraşıyorum. Kulağa iyice oturtup geriye doğru çevirmek gerekiyor. Bende de S8+ var ve kutudan çıkan akg gerçekten çöp, ona bende tahammül edemiyorum ama icon x ona kıyasla özellikle bass olarak çok daha tatminkar.

Ancak dediğim gibi icon x'in tuhaf bir takış ritueli var ve tam oturmazsa yada biraz kayarsa basslar yok oluyor.

Bu aralar in ear monitor dünyasına giriş yapmayi düşünmüyorum, gözüme earsonics velvet'i kestirdim,. Hayatımda daha önce armatür sürücünun tadına bakmadım bakalım nasıl bir şeymiş.

#9 PehliOne, 19 Ağustos 2019
    Son düzenleme: 19 Ağustos 2019
  10. BatmaN19

BatmaN19
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    634
    İşte tam o dediğiniz oturtma işini siz yapamamışsınız Akg için.Sony hibrid uçla deneyin.ben oturmakla alakalı sıkıntı yaşamıyorum.hatta kullandığım uçla custom gibi oturuyor iconx.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 20 Ağustos 2019 ---

#10 BatmaN19, 20 Ağustos 2019
    Son düzenleme: 20 Ağustos 2019
  11. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    108
    Haklısınız, akg kulağıma icon x gibi tam oturmuyor, gevşek kalıyor. Elimde kulaklığın kendi uçlarından başka olmadığı için farklı uc ile deneyemiyorum. Ancak yinede akg'nin sesini ben beğenmedim, cılız bir sesi var icon x gibi gümbür gümbür çalmıyor. Edm, trap, hiphop için pek ideal değil gibi geldi.

12. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,636
    Telefonla gelen bir kulaklık için hiç fena değil bence. Özellikle önceki Samsung kulaklıkları ile arasında uçurum var.

13. BatmaN19

BatmaN19
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    634
    Kulaklığı tam oturtamadığınız konusunda hem fikirsek sesle alakalı cılız tabiri çok doğru olmaz.

@zxc Aynen bende sizin gibi düşünüyorum.

14. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    369
    Ben de note 8 ile gelen akg yi denemiştim, telefon içinden çıkan iyi kulaklıklardan ama o kadar. Cılız kesinlikle değildi. Kardeşime vermiştim epeydir şikayet etmeden kullanıyor. Popüler müzik dinleyen biri idare eder bu kulaklıklarla.

zxc bunu beğendi.
  15. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    369
    Bowers&wilkins aptx adaptive desteği ile çalışan iki yeni model duyurdu. Px7 vs px5. Görsellerden çıkardığım kadarı ile ebat olarak px5 px e daha yakın ancak teknik olarak px amiral gemisi idi yerine px7 geçirilmiş. 30 saat pil ömrü ve 15 dakika şarj ile 5 saat kullanım sunuyor. Fiyat olarak ta $400 ile px in yerine geçmiş. Akustik kalite olarak hifi sınıfında olduğu ileri sürülüyor. Ulaşabildiğim bir kaç inceleme epey ilerleme olduğunu söylüyor px e göre ve çok beğenilmiş. Denemeden konuşmak zor, ben tam ikna değilim bluetooth aktarımın oturduğuna ancak konforu tartışılmaz, px i de severek kullanmıştım. Bir yerde bulup denesek bari :cool:

https://www.slashgear.com/bowers-wi...-promise-hi-fi-soundstage-with-aptx-23592610/

16. Ibanez

Ibanez
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    55
    Arkadaşlar bu cihazlar flac dosya aktarabilir mi? Sanmıyorum ama yine de sormak istedim. Telefonum xiaomi mi 9t ve aptx hd destekliyor.

sony wh-1000xm3 gibi bir model maksimum kaç kbps transfer edebilir?

17. brendan

brendan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    160
    Sony WF-1000XM3 şu an true wireless kulaklıklar içinde ses konusunda zirve. ama hala eksikleri var (telefon görüşme kalitesi). bir iki yıl sonra neler olur bilinmez.

18. black81

black81
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    65
    Biraz sert çalıyor bence. Keskin, ama bluetoothlar arasında gerçekten en iyisi olabilir. QC35 MK2 ye göre çok önde.

19. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,954
  20. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    186
    Arkadaslar kulakustu, gunluk multimedya amacli kalileti muzik dinleyebilecegim max 500tl civarinda bir kulaklik ihtiyacim var. Kulakici olarak sony xb90ex ve cca c10 gibi bass sever kulakliklara sahibim.