Bohemian Rhapsody imdb puanı 8.4 :)

'Müzik Genel' forumunda barocka tarafından 13 Kasım 2018 tarihinde açılan konu

1. barocka

barocka
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    239
    2 Kasım'da ülkemize gösterime girmiş, bugün haberim oldu paylaşayım dedim :)

Rami Melek' in hem iyi bir oyunculuk hem de sıkı bir Freddie Mercury performansı çıkarttığı konuşuluyor...

Ankara' da kulak tadıyla izleyeceğimiz, ses sistemi açsından burada seyredilmeli dediğiniz bir sinema var mıdır acaba?

zodiac_tauruss bunu beğendi.
  2. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,889
    Ben de aynını Müslüm için düşünüyorum. :)

Müzik odaklı filmler artmalı sinemalarda.

barocka bunu beğendi.
  3. barocka

barocka
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    239
    Fatih hocam sanırım MÜSLÜM de şarkıları Timuçin Esen seslendirmiş :(

4. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,889

Maalesef telif kılıfına sararak...

5. yhymix

yhymix
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    her ne kadar queen grubunun külliyatına hakim olmasam da müziksever olarak koşarak gittim filme ankara da (taurus cinemarine izledim ) genelde küçük salonlarda gördüğüm kadarıyla oynuyor dev filmlerin olduğu salonlara gibi değil ev sineması tadında hepsi, film ise gruptan çok zaten fragmanda da anlaşılacağı gibi freddie mercury üzerinden anlatılıyor hikaye fazla hızlı film ilerliyor herşeyden azar azar geçiyor ben pek beğenerek izlemedim (müslüm sanırım kendi topraklarımızın vasıtasıyla daha etkiledi beni ) , herşey çok hızlı ben grubun dünyayı etklilemesini o anda diğer grup ve popüler ikonların gruba bakışını yaşananları daha çok görmek isterdim böyle yaratıcı büyük bir grup için bu kadar basit bir film beklemezdim bence "amy" belgeseli bir müzik ikonu adına yapılacak en iyi filmdi izlediklerim arasında bu film ise işte freddie gay di , grup elemanları ona eşlik eden sıradan müzik elemanlarıydı falan modunda ilerliyordu neyse uzatmıyım sadece beklenti düşük izlenirse fena değil dersiniz. sinemada izleyip o beklediğim büyüyü alamadım. bu arada adam (rami melek) baya freddie olmuş bu kadar benzemeye gerek yoktu be :)

6. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    771
    Istanbulda Cinemaximumlardan zorlu,istinyepark gibi premium sinemalarin screenx uyumlu salonlarinda gorsel olarak az daha iyi olabilir. Ankara'da da screenx destekleyen yeni sinemalari tercih edin.

Collapse Signature Expand Signature
  7. erdal

erdal
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    30
    42 farklı tarzda Bohemian Rapsody :)

karanehir35 bunu beğendi.
  8. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,689
    Bugün The Miracle albümünün de verdiği gazla filme gittim. Queen’i az çok bilen biri filmden çok keyif alır. Grup üyelerini canlandıran karakterler çok iyi iş çıkarmış. Rami Malek’in performansı dört dörtlük. Grubun her üyesinin kazandırdığı parçaya yer verilmesi çok hoşuma gitti. Film grubun kuruluş öncesi 1970 ile 1985 Live Aid konseri arası dönemi kapsıyor. Benim daha çok sevdiğim sonraki çalışmalarına uzanmıyor.

Filmde Freddie virüs kaptığını grupla Live Aid öncesi paylaşıyor, gerçekte ise 1987’de ortaya çıkıyor, kamuoyuna ise 1991’de yansıyor, ölünce öğreniyoruz.

Filmin bir yerinde 1980 yılı, Freddie izleyiciyi coşturacak bir şeyler yapmak istiyor. Roger Taylor Queen bir rock and roll grubu, disco değil diyerek karşı çıkıyor. Brian May arada kalıyor. O sırada John Deacon kenarda bas gitarıyla Another one bites the dust’ın bas yürüyüşünü çalıyor. Diğerleri tartışmayı kesip donakalıyor. Filmdeki en beğendiğim sahnelerden biri oldu.

Bu tip müzikal biyografi filmleri çok ilgimi çekiyor. Cadillac Records da çok iyiydi.

#8 Italoman, 8 Aralık 2018
    Son düzenleme: 8 Aralık 2018