Brainwavz M1 İzlenimlerim

'Brainwavz' forumunda Sine nomine tarafından 13 Nisan 2012 tarihinde açılan konu

1. Sine nomine

Sine nomine
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    47

Merhaba arkadaşlar,

Size elimden geldiğince F/P kulaklığı olarak anılan Brainwavz M1 izlenimlerimi aktaracağım. Kulaklığı Clip+ ile kullandım, zaten bildiğiniz gibi amfiye ihtiyaç duyan bir kulaklık değil.

Kulaklıkla çoğunlukla Rock ve Rock müzikle ilişkili olan türleri dinledim. Klasik Rock, Alternatif Rock, Britpop, Industrial Rock/Metal, New Wave, Post Punk, Synth Pop vs.

Konfor, kullanım ve malzeme kalitesi :

Gayet rahat, genellikle orta boy uçlarla kullandım ve herhangi bir fit sorunu yaşamadım M1 ile.

Kabloları aynı sınıftaki kulaklıklarla karşılaştırırsam görece daha kaliteli denebilir ama birazcık hafızalı olduklarını söylemeliyim. Bazen mikrofonik etki olabiliyor ama gayet az, tolere edilebilir bir seviyede.

Ne çok sağlam ne de kalitesiz bir malzeme kalitesine sahip. Hoş bir çanta ve çeşitli uçlar ile geliyor.

İzolasyon:

Vasat diyebilirim ama genel olarak yeterli, fena sayılmaz, belki Comply uçlarla daha da iyi olabilir.

Ses kalitesi:

Kulaklık (tizlerin çoğunlukla sönük kaldığı) dengeli, hafif sıcak ve biraz perdeli bir ses karakterine sahip.

Bas: Bas sevenlere önerebileceğim bir kulaklık değil ama dengeli kulaklık arayanların baslarda herhangi bir eksiklik hissedeceğini sanmıyorum, bu anlamda yeterli baslara sahip. Öyle çok derinlere ulaşmıyor elbette ama ortalama, iyi bir bas kalitesi var. Bas sevenler dışında baslar açısından kimseyi pişman etmeyeceğini düşünüyorum.

Mid: Mid sesler genel olarak iyi, temiz bir şekilde duyuyorsunuz. Vokallerde hiçbir sorun yok, gayet sıcak ve hoş geliyor kulağa. Midler bu kulaklıkta başarılı bulduğum yanlardan biri.

Tiz: Tizler açısından M1 bence sınıfta kalıyor gibi. Parlaklık ve ayrıntıdan yoksun, etkileyici olmaktan uzak ama resmin tamamına bakınca o kadar da sırıtmıyor, kötü ya da rahatsız edici ise hiç değil. Bu kulaklığın tizleri için sınırda diyebilirim, biraz daha kötü olsaydı topa tutabilirdim ama pişmanlık yaratmadı bende.

Kulaklıklarımızdaki en kötü tiz M1'deki gibi olsun kısacası :) Bunun altındaki tiz kalitesine sahip kulaklıklar sinir bozucu olabilir.

Sahne: Sahne konusunda M1'in hakkını vermeliyim, gayet yeterli ve iyi sayılabilecek bir sahnesi var. Enstrüman ayrımı da idare eder.

Sonuç: Özetle söyleyeceğim şey eksiklerine rağmen M1 başarılı bir giriş seviyesi kulaklığı. Ancak 44,5$'lık fiyatıyla F/P olarak anabileceğim bir kulaklık değil. Ama önsipariş ve çeşitli nedenlerle yapılan indirimler sırasında alırsanız (30-35$ gibi bir rakamdan bahsediyorum) tam olarak bir F/P kulaklığı oluyor ve genel olarak sizi üzeceğini sanmıyorum.

Ben bu kulaklığı elimdeki her şeyi sattığım ve bir tek Clip+ ve onun berbat bir sese sahip stok kulaklığıyla kaldığım bir vakitte almıştım. O kulaklıktan sonra çölde bir vaha gibi gelmişti açıkçası.

Ama şimdi Triple fi 10 kullanırken bu yazıyı yazmak için M1'i dinleyince attan inip eşeğe binmiş gibi oldum :) Yazarken bunun da biraz etkisi olduğunu söyleyebilirim.

Son olarak şunu diyebilirim ki eğer daha önce üst düzey kulaklıklara hiç bulaşmadıysanız, bu güne kadar kulaklıklara 25 liradan 1 lira fazla vermediyseniz, o zaman bir adet M1 alın (büyük ihtimalle sesi size muhteşem gelecek) ve bu siteye bir daha hiç girmeyip mutlu mesut yaşamaya devam edin :)

2. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    566
    Bu arada eline sağlık demeyi unutmuşuz :)

Collapse Signature Expand Signature
  3. Tayfun

Tayfun
    Expand Collapse
    Guest

inceleme için teşekkürler. m2 çok daha iyi bir modele benziyor.

4. Sine nomine

Sine nomine
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    47
    Teşekkürler arkadaşlar :)